Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ δυνατές και οι 2 συσκευές. Μεγάλο συν για Zenfone 2 η sd. Από κει και πέρα τόσο lagfree εμπειρία όσο αυτή που προσφέρει η Meizu, δύσκολα θα βρεις αλλού (αν και το UI της Asus είναι αρκετά καλό). Επίσης στο κομμάτι της κάμερας, πρέπει να έχει ένα προβάδισμα το ΜΧ5. Εξαρτάται λοιπόν, ποια είναι τα βασικά σου κριτήρια επιλογής. Εγώ θα έδινα προβάδισμα στο MX5 λόγω κάμερας, σε άλλους όμως που θέλουν χωρητικότητα προτείνω Zenfone.

 

ΥΓ. Τόσα χρόνια με dual sim, το dual active δε μου χρειάστηκε. Αν κάποιος δέχεται 10δες τηλεφωνήματα την ημέρα από 2 αριθμούς, τότε οκ, απαραίτητο. Διαφορετικά δε θα το λεγα.

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν θυμαμαι καλα το ulefone touch 2 δεν εχει notification led.

αυτο ειναι κατι που ενοχλει καποιους.

 

το redmi note 2 νομιζω presale αρα καθυστερει.

δε θυμαμαι αν εχει notification led.

 

εχε υποψη και το elephone p7000 και το p8000

(αν καταληξεις σε p8000 διπλοτσεκαρε με το

καταστημα οτι εχει breathing light (notification

led) διοτι η ιδια η εταιρια ανακοινωσε οτι

καποια τεμαχια δεν ειχαν

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

το redmi note 2 νομιζω presale αρα καθυστερει.

δε θυμαμαι αν εχει notification led.

 

Έχει κι έχουν ήδει αρχίσει τις παραγγελίες μερικοί.

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα δεν με τρελαινει και τοσο και αποτι εχω διαβασει με τα updates που εχουν γινει εχει βελτιωθει. Αυτο που με νοιαζει ειναι να ειναι το κινητο αξιοπιστο και να αντεχει η μπαταρια. Το LG G2 που ειχα δεν καταλαβαινε χριστο! Μεχρι που επεσε στην θαλασσα και το πε το ποιημα :D:up:
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα δεν με τρελαινει και τοσο και αποτι εχω διαβασει με τα updates που εχουν γινει εχει βελτιωθει. Αυτο που με νοιαζει ειναι να ειναι το κινητο αξιοπιστο και να αντεχει η μπαταρια. Το LG G2 που ειχα δεν καταλαβαινε χριστο! Μεχρι που επεσε στην θαλασσα και το πε το ποιημα :D:up:

η μπαταρια κραταη μερα με νορμαλ χρηση αλλα σε λιγο καιρο η asus θα δωσεις την lolipop 5.1 και θα φτιαχτει αυτο το προβλημα!!

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Έχει κι έχουν ήδει αρχίσει τις παραγγελίες μερικοί.

αν εχει notification led, ειναι κατι που θεωρω πολυ χρησιμο.

απλως ειναι νεο και οπως εγραψα, δε θυμομουνα αν εχει.

 

παντως παντου presale το βλεπω, αρα αν ο φιλος το

επιλεξει, θα περιμενει-καθυστερησει να ολοκληρωθει η περιοδος

presale και μετα να ξεκινησουν οι αποστολες, ενω εχει γραψει

οτι το βιαζεται, το θελει αμεσα. για αυτο ανεφερα το presale.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

παντως παντου presale το βλεπω, αρα αν ο φιλος το

επιλεξει, θα περιμενει-καθυστερησει να ολοκληρωθει η περιοδος

presale και μετα να ξεκινησουν οι αποστολες, ενω εχει γραψει

οτι το βιαζεται, το θελει αμεσα. για αυτο ανεφερα το presale.

Και ξαναλέω,υπάρχουν ήδη 3-4 άτομα που χουν γράψει στο forum ότι έχουν πάρει tracking number

Μήπως εννοείς το prime?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum ....ήμουν κάτοχος και των τριών συσκευών και πλέον μετά από τρίτη φορά στα χέρια μου παραμένει το Sony Xperia z3...τα έχω δουλέψει και τα 3 τηλέφωνα και είναι τα μοναδικά που πραγματικά με έχουν αφήσει κάπως άφωνο...πέρα του g2 που και αυτό παραμένει παλιά αλλά πολύ αγαπημένη συσκευή!!!!!πλέον όμως έχω βαρεθεί για τρίτη φορά στα χέρια μου το z3 και θα ήθελα μια αλλά ανάμεσα σε αυτές...έχω δουλέψει πολλές συσκευές αλλά εδώ ίσως να καταλήγω πάντα...το m8 είναι ότι ταχύτερο έχω πιάσει αλλά το g3 έχει οθόνη κάμερα που σε τρελένουν...θέλω την βοήθεια σας ....ακούω γνώμες ...πλέον άρρωστος με τα τηλέφωνα...αλλαγή κάθε 2 μήνες...αλλά όχι ότι είναι σωστό...εύχομαι να σταματήσω κάποτε...ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Link to comment
Share on other sites

δες asus zenfone 2 απο amazon.it στα 300 ευρω ειναι dual sim active
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ βοηθήστε με να καταλήξω γιατί όσο το ψάχνω, τόσο μπερδεύομαι...

 

Είμαι μεταξύ:

 

xiaomi mi note pro / huawei ascend mate 7 monarch edition

RAM 4gb - 3gb

ROM 64gb - 64gb

screen 5.7" 515ppi - 6" 367ppi

CPU 4core 1.5 GHz & 4core 2 GHz - 4-core A15 1.8 GHz + 4 nuclear A7 1.3 GHz

battery 3050mah - 4100mah

dual sim/stby και τα δύο

4G FDD LTE και τα δύο

Διαστάσεις περίπου ίδιες

 

Κόστος περίπου ίδιο και για τα δύο, από όσο έψαξα.

 

Η απόκτηση δίκαρτης συσκευής είναι μονόδρομος λόγω επαγγέλματος / email / data / ανάγνωση διαφόρων ιστοτόπων, και θέλω να αποφύγω να "κρατώ" συνέχεια δύο συσκευές.

 

Κάθε βοήθεια, εμπειρία ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω,υπάρχουν ήδη 3-4 άτομα που χουν γράψει στο forum ότι έχουν πάρει tracking number

Μήπως εννοείς το prime?

 

οι κινεζοι μπορουν να δωσουν traking number

χωρις να το εχουν στειλει ειναι κολπατζηδες :rolleyes:

αλλα οκ ας μην αμφιβαλλω. vickmall και to2c ειναι

συνηθως πιο σοβαρα απο καποια αλλα ονοματα μη λεμε.

 

το prime ακομα presale. το "απλο" οντως adversus εμφανιστηκε σε

vickmall (εχει 7 κομματια λεει) και to2c, αν και μονο σε λευκο χρωμα.

αρα ο φιλος αν τελικα το θελει μπορει να το πληρωσει και ας ελπισει

να το στειλουν αμεσα. αν θελει το μαυρο, αναμονη μερικες ακομα μερες.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ψαχνω κινητο με καλη καμερα και μεγαλη διαρκεια μπαταριας να ειναι android μεχρι 230 ευρω

Αυτη την στιγμη εχω ενα samsung galaxy s3.....

Αγορα απο σκρουτζ.....ακουω προτασεις

Οι μαρκες στις οποιες κλεινω περισσοτερο ειναι....lenovo,samsung,lg,htc!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

ήθελα να συζητήσω με τυχόν χρήστες που κατέχουν το Mstar Μ1 Pro τις εντυπώσεις τους για το συγκεκριμένο κινητό καθώς δεν βρίσκονται και πολλά reviews στο internet.

 

Για τα χαρακτηριστικά που έχει και στην τιμή που δίδεται (περίπου 115 Ευρώ από το dealsmachine.com) καθώς και από την αξιολόγηση του στο kimovil.com φαίνεται πολύ καλή ευκαιρία.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!!Εδω και καιρο ψάχνω να πάρω ενα κινητο και ειμαι προς το lenovo k3 note...Η απορια μου ειναι και αλλα αξιολογα τετοια κινητα στην ιδια τιμη και αν το lenovo αξιζει χωρις να ασχοληθω με ρουτ και τετοιες ιστοριες! :(
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια απορία.

Είμαι μεταξύ των 2. Φαίνονται πολύ δυνατά αν και νομίζω μου αρέσει περισσότερο το mate 7 λόγω τεράστιας μπαταρίας.

Η RAM αμφιβάλλω ότι θα κάνει και μεγάλη διαφορά.

 

Να προσθέσω στην ερώτηση του φίλου ecep:

Είναι γρήγορα κινητά και τα 2; λαγκάρουν καθόλου; Είμαι κάτοχος LG Google Nexus 5 και μιλάμε για ένα από τα πιο 'smooth' κινητά. Αυτό είναι που σκέφτομαι και ξανασκέφτομαι όσο αφορά την αγορά ένα εκ των δύο πιο πάνω κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Δες και το lenovo k3 note το οποιο σκεφτομαι να παρω εγω αλλα θελω καποιες γνωμες γιατι δεν θελω να ασχοληθω με root και τετοια πραγματα που χρειαζονται μερικες κινεζικες μαρκες
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα εγώ για τη σύζυγο από vickmall (o φίλος θα πάρει κάτι από κατάστημα απευθείας λόγω μιας δωροεπιταγής που πήρε). Δίνει δώρο tempered glass, silicon case, flip case. Πήρα επιβεβαίωση παραγγελίας και βλέπουμε αν θα πάρω σύντομα και tracking.
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα αλλα υπαρχει θεμα εμφανισιακο κατα αλλα φαινεται πολυ καλο για

την τιμη του και για αυτα που προσφερει....

Ενα που μου αρεσε ειναι το Lenovo Golden Warrior A8 A806 στα 209 ευρω εχεις καποιος καπια αποψη για το συγκεκριμενο??

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο ερώτημα,τα χω δει από κοντά και τα δύο και μου άρεσαν και τα δύο πολύ

Από την μία έχεις την περισσότερη ram ( που στις μέρες μας αν αγοράσεις συσκευή που θα κρατήσεις για αρκετό καιρό πρέπει να το χεις στα υπόψην σου μιας και όλα τα apps βαραίνουν ) και την ελαφρώς καλύτερη οθόνη ( προσωπική γνώμη ) κι από την άλλη έχεις μεγαλύτερη αυτονομία και μεγαλύτερη οθόνη.

 

Να προσθέσω στην ερώτηση του φίλου ecep:

Είναι γρήγορα κινητά και τα 2; λαγκάρουν καθόλου; Είμαι κάτοχος LG Google Nexus 5 και μιλάμε για ένα από τα πιο 'smooth' κινητά. Αυτό είναι που σκέφτομαι και ξανασκέφτομαι όσο αφορά την αγορά ένα εκ των δύο πιο πάνω κινητών.

Και στα 2 δεν είδα κανένα είδος lag ,ήταν απόλυτα smooth η χρήση μου και η εμπειρία μου με αυτά.

Αλλά δεν μπορώ να εκφράσω 100% άποψη μιας και δεν τα είχα δικά μου για να τα τεστάρω στα πάντα.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!Παιδια εχω android απο ανεκαθεν και χρειαζομαι μια δευτερη συσκευη τωρα και το σκεφτομαι. Μεχρι τα 150-160 ευρω βγαινω . αξιζει να παω σε lumia 535 η 640 καινουριο η σε iphone 4s μεταχειρισμενο? Δεν ξερω πολλα απο windows γι αυτο ρωταω.πως ρολαρει για surfing και κανα fb οχι πολλα γιατι τα κανω με το android.

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους βρηκα τα λεφτα για να το παρω!! Το θεμα ειναι τωρα να το παρω οσο πιο φθηνα γινεται!! Ξερετε κανα καλο site Περα απο skroutzΟμαγαζα και bestprice? Δυστυχως οταν ειχε 350 δεν ειχα τα λεφτα. Εχω φαει ομως τετοιο κολλημα που δινω και τα 70 ευρω παραπανω. Απλα ρωραω μηπως ξερετε καποιο μαγαζι που να το πουλαει κατω απο 400-420 ευρω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...