Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις το γνωστό "πρόβλημα" με την εκπομπή κυψέλης.

 

Αμα δε τρέχει φασομπουκι δεν καίει στην αναμονή

Αυτό νομιζω φταίει

 

Πρόβλημα βλέπω οτι το google play store ξύπνα μόνο του και κατεβάζει 18 mb ακριβως.... κάτι αναβαθμίζεται.....

Το εκοψα απο 4g traffic

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω γιατί σκέφτομαι για αγορά του συγκεκριμένου. Σκέφτομαι να αλλάξω από windows phone σε αυτό άλλα έδω διαβάζω για κάποια πρόβληματα με ράδιο μπαταρία και ειδοποιήσεις.

Τελικά ισχύουν όλα αυτά και αν ναι είναι λόγος να το αποφύγω? Δεν είμαι άτομο που θα ασχοληθεί με root κτλ το πολύ πολύ να κάνω τις αναβαθμίσεις γι αυτό με νοιάζει να λειτουργεί καλά από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο που ρωτάει,δυστυχώς στο δικό μου το πρόβλημα με το ραδιόφωνο παραμένει.Όλα τα υπόλοιπα είναι κάτι περισσότερο από οκ.Σκέφτομαι να το πάω για doa σήμερα,εκτός και αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε.Branded vodafone με την τελευταία αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Από WP έκανα την μετάβαση και δεν έχω κάποιο σημαντικό πρόβλημα μέχρι τώρα. Τα 270€ είναι πολλά για την συσκευή, αλλά στα 170€ είναι πάρα πολύ καλή επιλογή.

 

Είμαι με το μαμά firmware της Vodafone και στις πρώτες δύο φορτισεις είχα και εγώ το πρόβλημα με την κατανάλωση της εκπομπής κυψελης. Τώρα δείχνει να έχει διορθωθεί.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Από WP έκανα την μετάβαση και δεν έχω κάποιο σημαντικό πρόβλημα μέχρι τώρα. Τα 270€ είναι πολλά για την συσκευή, αλλά στα 170€ είναι πάρα πολύ καλή επιλογή.

 

Είμαι με το μαμά firmware της Vodafone και στις πρώτες δύο φορτισεις είχα και εγώ το πρόβλημα με την κατανάλωση της εκπομπής κυψελης. Τώρα δείχνει να έχει διορθωθεί.

Ρε παιδιά έλεος δηλαδή έχετε δουλέψει άλλο 4g κινητό που λέτε για την εκπομπή κυψέλης; θα τρελαθώ είπαμε το κινητό έχει μικρή μπαταρία αλλά 1,5 μέρα κρατάει άνετα... έλεος τώρα για το ράδιο έμενα δουλεύει μια χαρά στο γυμναστήριο 2 και 3 ώρες!! Το πόσο γρήγορα τραβάει φωτογραφίες το πόσο γρήγορα λοκαρι δορυφόρους, το πόσο καλό σήμα έχει πάντα κτλ αυτά είναι τα σημαντικά!! Η μπαταρία όπως στα περισσότερα κρατάει μια μέρα και σε αυτό το ίδιο! Κλείστε το 4g έλεος δηλαδή!! Το κινητό είναι απίστευτο ειδικά από Ελλάδα με 169€... τώρα που έκλεισαν το εξωτερικό είναι μακράν η καλύτερη λύση μη λέτε πράγματα που είναι άκυρα σας παρακαλώ!!

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

+1 και εγώ δεν χρησιμοποιώ το 4G γιατί ρουφάει γρήγορα την μπαταρία και βολεύομαι μια χαρά με το 3.5G.

To κινητό μου βγάζει σχεδόν 2 μέρες με τη χρήση που κάνω με 3 ως 3:30 ώρες ενεργή οθόνη.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος δηλαδή έχετε δουλέψει άλλο 4g κινητό που λέτε για την εκπομπή κυψέλης; θα τρελαθώ είπαμε το κινητό έχει μικρή μπαταρία αλλά 1,5 μέρα κρατάει άνετα... έλεος τώρα για το ράδιο έμενα δουλεύει μια χαρά στο γυμναστήριο 2 και 3 ώρες!! Το πόσο γρήγορα τραβάει φωτογραφίες το πόσο γρήγορα λοκαρι δορυφόρους, το πόσο καλό σήμα έχει πάντα κτλ αυτά είναι τα σημαντικά!! Η μπαταρία όπως στα περισσότερα κρατάει μια μέρα και σε αυτό το ίδιο! Κλείστε το 4g έλεος δηλαδή!! Το κινητό είναι απίστευτο ειδικά από Ελλάδα με 169€... τώρα που έκλεισαν το εξωτερικό είναι μακράν η καλύτερη λύση μη λέτε πράγματα που είναι άκυρα σας παρακαλώ!!

 

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω άλλα εγω χωρίς 4g και ολα κλειστά με το ζόρι βγάζω μέρα και 2 ώρες οθόνη,όλα καλά τα έχει αλλα μην ξεχνας οτι πάνω απο ολα ειναι τηλέφωνο και για αυτο το αγοράζεις

Link to comment
Share on other sites

να μην μπερδεύεσαι καθόλου αν θες ένα τηλέφωνο σφαίρα είσαι οκ αν θες αυτονομία δυο μέρες πας άλλου απλα ειναι

 

edit

σου απάντησα ακριβως μου φαίνεται

Edited by sotosok
voulanak
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα με το ράδιο διορθώθηκε,πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις δεν έχω.

Δες το τεστ μπαταρίας του gsmarena

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-nexus/review/gsmarena_002.jpg

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/15/huawei-p8lite/battery/-728x314/gsmarena_001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος δηλαδή έχετε δουλέψει άλλο 4g κινητό που λέτε για την εκπομπή κυψέλης; θα τρελαθώ είπαμε το κινητό έχει μικρή μπαταρία αλλά 1,5 μέρα κρατάει άνετα... έλεος τώρα για το ράδιο έμενα δουλεύει μια χαρά στο γυμναστήριο 2 και 3 ώρες!! Το πόσο γρήγορα τραβάει φωτογραφίες το πόσο γρήγορα λοκαρι δορυφόρους, το πόσο καλό σήμα έχει πάντα κτλ αυτά είναι τα σημαντικά!! Η μπαταρία όπως στα περισσότερα κρατάει μια μέρα και σε αυτό το ίδιο! Κλείστε το 4g έλεος δηλαδή!! Το κινητό είναι απίστευτο ειδικά από Ελλάδα με 169€... τώρα που έκλεισαν το εξωτερικό είναι μακράν η καλύτερη λύση μη λέτε πράγματα που είναι άκυρα σας παρακαλώ!!

 

Είχα και έχω μπόλικες συσκευές με 4G, αλλά δεν είναι το 4G το πρόβλημα. Εξακολουθώ να το έχω ενεργό και η εκπομπή κυψελης είναι στο 5% τώρα ενώ χθες και προχθές ήταν στο 30-40%. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά απενεργοποιησα το gps. Δεν ξέρω μήπως παίζει κάνα πρόβλημα και χρησιμοποιεί το δίκτυο για εντοπισμό θέσης.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία στο κάτω μέρος είναι ένα (αριστερά της USB) ή δύο; Γτ εμένα ακούγεται μουσική μόνο από το αριστερό... :confused:

 

Υ.Γ. Προς moderator team, λείπει το P8 lite από την επιλογή για avatar :)

Edited by matinee

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Είχα και έχω μπόλικες συσκευές με 4G, αλλά δεν είναι το 4G το πρόβλημα. Εξακολουθώ να το έχω ενεργό και η εκπομπή κυψελης είναι στο 5% τώρα ενώ χθες και προχθές ήταν στο 30-40%. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά απενεργοποιησα το gps. Δεν ξέρω μήπως παίζει κάνα πρόβλημα και χρησιμοποιεί το δίκτυο για εντοπισμό θέσης.

 

Το gps δεν το λες και αμελητέα κατανάλωση.

Απορώ τι συγκρίνετε δηλαδή!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία στο κάτω μέρος είναι ένα (αριστερά της USB) ή δύο; Γτ εμένα ακούγεται μουσική μόνο από το αριστερό... :confused:

 

Υ.Γ. Προς moderator team, λείπει το P8 lite από την επιλογή για avatar :)

Μόνο από το ένα ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα αλλο απο wind και μου ηρθε ενημερωση μολις το ανοιξα

 

ALE-L21_CHANNELB132

 

Τι διαφορες παιζουν με αυτη την εκδοση παιδια ; Η μπαταρια εφτιαξε ;

 

*** οποιος θελει να το παρει καινουριο απο θεσσαλονικη απο wind ας ερθει πριβε...169 ευρω

 

εχω βρει καταστημα !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος δηλαδή έχετε δουλέψει άλλο 4g κινητό που λέτε για την εκπομπή κυψέλης; θα τρελαθώ είπαμε το κινητό έχει μικρή μπαταρία αλλά 1,5 μέρα κρατάει άνετα... έλεος τώρα για το ράδιο έμενα δουλεύει μια χαρά στο γυμναστήριο 2 και 3 ώρες!! Το πόσο γρήγορα τραβάει φωτογραφίες το πόσο γρήγορα λοκαρι δορυφόρους, το πόσο καλό σήμα έχει πάντα κτλ αυτά είναι τα σημαντικά!! Η μπαταρία όπως στα περισσότερα κρατάει μια μέρα και σε αυτό το ίδιο! Κλείστε το 4g έλεος δηλαδή!! Το κινητό είναι απίστευτο ειδικά από Ελλάδα με 169€... τώρα που έκλεισαν το εξωτερικό είναι μακράν η καλύτερη λύση μη λέτε πράγματα που είναι άκυρα σας παρακαλώ!!
Καλησπέρα φίλε μου.Εντάξει δεν είπαμε κάτι το τραγικό και θιχτηκες τόσο!!συμφωνώ σε όλα όσα λες απλά με την μπαταρία διαφωνώ κάθετα διότι και στο νοτε4 που έχω ως βασική συσκευή η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο όπως και σε s5...σε γενικές γραμμές είναι υπέρ τούμπανο για τα λεφτά του...
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον εχει αποριες για την μπαταρια. Με καπου μια ωρα οθονη και κανενα μισαωρο ομιλια και καπου τοσο ιντερνετ με wifi.
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον εχει αποριες για την μπαταρια. Με καπου μια ωρα οθονη και κανενα μισαωρο ομιλια και καπου τοσο ιντερνετ με wifi.

 

Τι ακριβώς εννοείς;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον εχει αποριες για την μπαταρια. Με καπου μια ωρα οθονη και κανενα μισαωρο ομιλια και καπου τοσο ιντερνετ με wifi.

 

Δεν μπορει να μου ανεβασει την φωτογραφια.

 

https://www.dropbox.com/s/pikilemb2tcgnnd/2.jpg?dl=0

 

Δεν βρηκα αλλον τροπο.

Edited by agripnovatraxi
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να μου ανεβασει την φωτογραφια.

 

https://www.dropbox.com/s/pikilemb2tcgnnd/2.jpg?dl=0

 

Δεν βρηκα αλλον τροπο.

 

Προφανώς και δεν ασχολείσαι με το κινητό για να βγάλει 6 ημέρες.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.Εντάξει δεν είπαμε κάτι το τραγικό και θιχτηκες τόσο!!συμφωνώ σε όλα όσα λες απλά με την μπαταρία διαφωνώ κάθετα διότι και στο νοτε4 που έχω ως βασική συσκευή η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο όπως και σε s5...σε γενικές γραμμές είναι υπέρ τούμπανο για τα λεφτά του...

δεν θιχτηκα ειλικρινα και αν ημουν καπως να πω συγνωμη! απλα δεν γινεται καποιος που να μην ξερει τι ακριβως σημαινει εκπομπη κυψελης να μου βριζεις το τηλεφωνο... και δυστυχως ετσι οπως ειναι η αγορα και μας εκμεταλευονται οι εταιριες σου εχουν βαλει στο πισω μερος του μυαλο σου οτι για αξιολογο κινητο θες τουλαχιστον 500€ ενω ο μισθος σου τον μηνα ισως να μην τα φτανει... για μενα θες με αυτο να παιζει games οκ κανενα προβλημα κλεισει wifi 4g gps τα παντα και παιξε... μην θες με ανοιχτο wifi gps radio να παιζεις και παιχνιδια και να σου κραταει το κινητο 3 μερες... και ειδες τι μου ειπες οτι το note 4 κραταει το note και το s5 6 της samsung ειναι ναυαρχιδες οχι mid range τηλεφωνο των 169... επισης το κινητο εχει το ulta που στα σβηνει ολα και γινεται μονο τηλεφωνο αν εισαι καπου και εχεις αναγκη το τηλεφωνο... αυτα απο μενα! δε ξερω αμα ειμαι λαθος αλλα ετσι το βλεπω!

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερετε κανενα μαγαζι(ελληνικο ειμαι απο Αθηνα) που να πουλα θηκη για το p8 lite και γυαλι προστασιας.

Ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν ασχολείσαι με το κινητό για να βγάλει 6 ημέρες.

 

Δεν ασχολουμαι γιατι το εχω για δευτερο. Αλλα διαβαζω κατι τραγικα πραγματα οτι μεσα σε μια νυχτα εχει φαει 20%.

Σε κανονικες συνθηκες μου κραταει 1,5 μερα χωρις κανενα προβλημα. Αντιθετως με το galaxy s5 που ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για αυτο το εδωσα μεσα σε 3 βδομαδες.

Edited by agripnovatraxi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...