Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα φαίνεται να έφτιαξε και το πρόβλημα με την εκπομπή κυψέλης από μόνο του!

Τώρα έχω νο1 σε κατανάλωση την οθόνη.

 

σήμερα μάλλον το τέταρτο reset δούλεψε... μέχρι τώρα!

 

ξαναφορτίζω αυτή τη στιγμή. πριν που το χρησημοποιούσα δεν είδα καμία φοβερη πτώση. σαν να πηγαίνει καλα αλλα για κανένα λόγο δεν φαίνετε ικανό να φτάσει 3 ώρες οθόνη. βασικά το viber δουλεύει πολύ περιέργα. μία είναι μακράν πρωτο και μία τελευταιο στην κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Τι ισχύει τελικά γιατί με μπερδέψατε.

 

Κατεβάζεις ένα φάκελο με όνομα HwOUC αυτόν αποσυμπιέζεις!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

μάλλον έμεινα μόνος μου στο battery drain το οποίο είναι και data drain.... Δεν το είχα υποψιαστεί αλλα σιγα σιγα μαζεύει mb...

 

3 hard reset, 4 φορές διαγραφή των google play services και ξαναπέρασμα, 5+ φορτίσεις πλήρης και τώρα έμειναν μόνο τα firmware update μήπως μας σώσουν.

 

 

χθές κοιμήθηκα με 75 και ξύπνησα με 58. το viber μόνιμα τραβάει τον πάτο του και το τηλέφωνο με ενημερώνει οτι έχει ξεπεράσει τα 40mah.

 

οταν το πιάνω στα χέρια μου με την φωτινότητα 80% ότι και να κάνω πέφτει 1% κάθε λεπτό ίσως και πιο γρήγορα. αυτό που ψάχνω τώρα έιναι μήπως φταίει η κάρτα που είναι κομμένη και δεν είναι και 4g.

 

σημερα το πρωι που ξυπνησα, ειχα mobile standby sto 77% και η μπαταρια απο το 90% το βραδυ στο 48% το πρωι

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν ρωτάω κάτι που έχει ξαναειπωθεί...

 

Σε branded vodafone, εαν περάσω χειροκίνητα το firmware στο #2 τι διαδικασία ακολουθώ;

Flashάρω τους δυο φακέλους χειροκίνητα απο το menu update, μετά το step 1 θα μπορώ να έχω μετά πρόσβαση

να flashάρω το step 2; Και μετά μπορώ να περάσω το update της B136 χωρίς να γίνει "format" έτσι;

 

Απλά ρωτάω γιατί είναι για φίλο και δε θέλω να αντιμετώπισω απρόοπτα!

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα! Δεν έχασα δεδομένα , δεν έκανα reset και όλα λειτουργούν μία χαρά προς το παρόν!

 

Youtube κανένα θέμα σε ποιότητα 720p

 

Ευχαριστώ!! :)

 

Φίλε, πως πάει η καινούργια Β136? Έχει κάποιες άλλες αλλαγές σε σχέση με την Β052? Από μπαταρία? Κάποια βελτίωση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω ακόμα, αλλά το θέμα με το youtube, όσο το είχα ανοιχτό δεν το εμφάνισε. Εμφανείς διαφορές (γραφικά, εικονίδια κλπ) δεν έχει, οπότε χρειάζεται χρόνος για να φανούν οι όποιες βελτιώσεις...
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση σε 136 αλλά τώρα δεν ανοίγει μένει στο logo της Huawei. Πάτησα power control up έκανα factory reset μπας και στρώσει αλλά τίποτα.. HELP... Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;; Σύνδεση με πσ και να περάσω από εκεί κάτι για να ανοίξει;;;
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι που ξυπνησα, ειχα mobile standby sto 77% και η μπαταρια απο το 90% το βραδυ στο 48% το πρωι

 

Join the club

 

Εμενα τραβαει 12% σε ενα 8ωρο υπνο. Τωρα εχω και γω πρωτο πρωτο το ετοιμοτητα κυψελης. Το καλο μου moto g κανει ηδη προθερμανση....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρες. επειδή είμαι στο να αγοράσω το κινητό. από επίπεδο ήχου μέσω ακουστικών είναι ικανοποιητικός και δυνατός? ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις τωρα ειπα να την βαλω λοιπον κατεβασα εκανα αρχικα unzip αλλαξα το ονομα σε dload με του ειναι το update.zip πατησα *#*#... παω να κανω το update και μου λεει δεν υπαρχει... δεν γινεται ετσι;
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Ειχες κανει root??

Ναι

 

10 χαρακτήρες

Πάτησα τώρα up/down +power button και μου έβγαλε ένα καινούργιο μενού, huawei software installing.. Ελπίζω να στρώσει μετά...

Οποία άλλη βοήθεια ευπρόσδεκτη...

Edited by naxiand
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις τωρα ειπα να την βαλω λοιπον κατεβασα εκανα αρχικα unzip αλλαξα το ονομα σε dload με του ειναι το update.zip πατησα *#*#... παω να κανω το update και μου λεει δεν υπαρχει... δεν γινεται ετσι;

 

το βρηκα... πηγα ενημερωση λογισμικου... μετα τοπικη ενημερωση...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι που ξυπνησα, ειχα mobile standby sto 77% και η μπαταρια απο το 90% το βραδυ στο 48% το πρωι

 

Join the club

 

Εμενα τραβαει 12% σε ενα 8ωρο υπνο. Τωρα εχω και γω πρωτο πρωτο το ετοιμοτητα κυψελης. Το καλο μου moto g κανει ηδη προθερμανση....

Έχετε αλλάξει ρομ ή έχετε τη στοκ ρομ όπως το αγοράσατε? Αν έχετε τη στοκ, κάποια εφαρμογή ή κάποια ρύθμιση που κάνατε ρουφάει την μπαταρία. Δοκιμάστε την εφαρμογή deep sleep battery saver. Αυτή θα διορθώσει το πρόβλημα κατανάλωσης σε standby μέχρι να βρεθεί η αιτία.

Δεν είναι η ετοιμότητά κυψέλης το πρόβλημα, στα περισσότερα huawei με emui 3 εμφανίζεται έτσι και είναι λογικό όταν το κινητό είναι πολλές ώρες standby.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγώ σήμερα ένα από voda και μόλις άνοιξε ζήτησε update από Β009 σε Β130...το τηλέφωνο άνοιγε και ανοίγει με το logo της vodafone...

συστήνετε να το κάνω debrand ? αν δεν έχω sdcard μπορώ να κάνω manually update ?

εμφανισιακά είναι πολύ όμορφο πάντως και για τα λεφτά του σούπερ..:)

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγώ σήμερα ένα από voda και μόλις άνοιξε ζήτησε update από Β009 σε Β130...το τηλέφωνο άνοιγε και ανοίγει με το logo της vodafone...

συστήνετε να το κάνω debrand ? αν δεν έχω sdcard μπορώ να κάνω manually update ?

εμφανισιακά είναι πολύ όμορφο πάντως και για τα λεφτά του σούπερ..:)

 

καλως ηρθες και συ mod ;) ναι να το κανεις... οχι θες sd... μην σε παρω στο λαιμο μου βεβαια... μπορει να λεω ψεμματα! :)

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

πάντως δε βλέπω μενού για διαχείριση 2 sim....και η δικιά μου από το nexus 6 είναι νανο...ππφφφφ...

με το HiSuite κάνουμε τίποτα ή μπαα??

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

λοιπον περασα την νεα εκδοση Β136 πιστευω εχουν φτιαξει την φωτεινοτητα ειναι πιο φωτεινη η οθονη... με το 2 που με πεταγε απο το τηλεφωνο fix it... γενικα το βλεπω να κανει καλυτερη διαχειρηση ενεργειας...

επισης μου φαινεται στην ρυθμισεις εχει εφαρμογες δικτυου που δεν της ειχε... μπορει να κανω και λαθος...

 

επισης να πω οτι το here maps μου φαινεται εξαιρετικο... το μονο κακο οτι το πουλησαν... ελπιζω να μην μας επηρεασει εμας...

 

 

αυτα!! το κινητο τα σπαει!!!!!!!!!

 

 

πάντως δε βλέπω μενού για διαχείριση 2 sim....και η δικιά μου από το nexus 6 είναι micro...ππφφφφ...

με το HiSuite κάνουμε τίποτα ή μπαα??

 

δε το εχω δουλεψει καθολου εγω! οποτε δε ξερω... αν εχεις cosmote εχει μια sim που ειναι "συναρμολογουμενη"... παρε αυτη την κανεις οποτε θες micro mini κανονικη αμεσως...

Edited by Inf3rn0_MaSt3R
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγώ σήμερα ένα από voda και μόλις άνοιξε ζήτησε update από Β009 σε Β130...το τηλέφωνο άνοιγε και ανοίγει με το logo της vodafone...

συστήνετε να το κάνω debrand ? αν δεν έχω sdcard μπορώ να κάνω manually update ?

εμφανισιακά είναι πολύ όμορφο πάντως και για τα λεφτά του σούπερ..:)

 

Εγώ το έκανα debrand την πρώτη στιγμή που το πήρα. Για να έχω μέσα 2 σιμ. Δεν χρειάζεται sd για να το κάνεις. Απλά περνάς το ζιπ αρχείο στην εσωτερική μνήμη. Αν υπάρχει φάκελος με το όνομα dload, σβήσε ότι έχει μέσα και βάλε το ζιπ αρχείο. Αν δεν υπάρχει, τοτε φτιάξε ένα φάκελο και ονόμασε τον dload. Πέτα μέσα το ζιπ και κάνε το update.

:D
Link to comment
Share on other sites

ωραία..έχουμε κάπου και το Β136.zip? Είδα ότι αυτά που έδωσε ο haki πριν λίγες σελίδες είναι για update από συγκεκριμένες εκδόσεις, που δεν περιλαμβάνουν την branded Β130 που είμαι τώρα (αλλά ούτε και την Β009 που είχα όταν πρωτοάνοιξε το τηλέφωνο)

thanks

Link to comment
Share on other sites

ωραία..έχουμε κάπου και το Β136.zip? Είδα ότι αυτά που έδωσε ο haki πριν λίγες σελίδες είναι για update από συγκεκριμένες εκδόσεις, που δεν περιλαμβάνουν την branded Β130 που είμαι τώρα (αλλά ούτε και την Β009 που είχα όταν πρωτοάνοιξε το τηλέφωνο)

thanks

 

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, δε νομίζω να υπάρχει update για τα branded.

:D
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κανει με τον οδηγο δικαρτο και ροοτ. πηγα να βαλω την τελευταια 136 και αφου τελιωσε το κινητο δεν ανοιγει. μενει στο boot logo. συνδεση με pc δεν. απο το λινκ https://onedrive.live.com/?id=3733C2990715BA86%2167736&cid=3733C2990715BA86&group=0&parId=root&authkey=%21AN5h72s77KzlfJA&action=locate

εβαλα στην sd και πατωντας volume up /down ,power button εκανε update και factory reset και επιτελους εκλεισε. Το update ηταν για να μπορει να μπει οποια ρομ θελουμε μετα και για downgrade . Τωρα με τον ιδιο τροπο οτι και να δοκιμασω με την παραπανω διαδικασια παει να κανει update install αλλα με πεταει εξω δεν την δεχεται την ρομ οποια εχω δοκιμασει.

 

Μπορει να βοηθησει καποιος ...υπαρχει καποια ρομ να δοκιμασω. κατι αλλο; με το πσ δεν εχω προσβαση

 

Οταν πατησω volume up/down power button και ειναι συνδεμενο με usb στο πσ ξεκιναει μια διαδικασια huawei software installing ,παει μεχρι το 90% και μενει εκει. με την σουιτα προσπαθει να συνδεθει καθε 1-2 λεπτα αλλα δεν .

Edited by naxiand
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου πέρασε στο τηλεφωνο του την έκδοση B049 και θέλει να το κάνει δύκαρπτο αλλά τρώει σφάλμα σε όσες στοκ ρομ έχει δοκιμάσει. Έχει κανείς καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγώ σήμερα ένα από voda και μόλις άνοιξε ζήτησε update από Β009 σε Β130...το τηλέφωνο άνοιγε και ανοίγει με το logo της vodafone...

συστήνετε να το κάνω debrand ? αν δεν έχω sdcard μπορώ να κάνω manually update ?

εμφανισιακά είναι πολύ όμορφο πάντως και για τα λεφτά του σούπερ..:)

 

 

αν δεν εχεις σκοπο να το δουλεψεις σαν δικαρτο και χρειαζεσαι sd card για επεκταση μνημης, τοτε ποιος ο λογος να το κανεις debrand?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...