Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα την Β136 και παρατηρησα μετα απο ενα 24ωρο οτι εκανε χωρις λογο,reboot. Το επαθε κανεις αλλος?

Όχι φίλε μου κανένα reboot καμία αρνητική ενέργεια από το κινητό... πάει τρένο :cool:

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως παίζει προσφορά πουθενά τώρα? κάποια στιγμή είχατε πει 169 ευρώ απο cosmote?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Αγόρασα το κινητό πριν μια εβδομάδα απο Γερμανό,οπως έχει ειπωθεί παρα πολλές φόρες το κινητό αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ απλά είχα την ατυχία να είναι ελλατωματικό!Το ακουστικό ήταν τοποθετημένο ολίγον λοξά (στην αρχή νόμιζα οτι ηταν η ζελατίνα αλλα τελικά φαινόταν στο οβάλ πλαίσιο που είναι τοποθετημένο) και κατα την διάρκεια της κλήσης άκουγα τον συνομιλητή λες και τον είχα ανοιχτή ακρόαση. Επίσης μεταξύ πλαισίου και οθόνης κάτω δεξιά εξείχε ενα μαύρο λαστιχοειδές πράγμα.Το γύρισα πίσω για αντικατάσταση αλλα ουτε με κυάλια δεν το βρίσκαμε....χαχαχα :) Μεγάλο ξενέρωμα που δεν το βρήκα πουθενά!Κατέληξα τελικά στο Honor 4x!Αν θελει καποιος θήκη και tempered glass της Nillkin τα χαρίζω,μου είναι άχρηστα!
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε με μεγάλα, έντονα, κεφαλαία γράμματα ότι τον φάκελο με την κατάληξη .zip τον βάζεις ατόφιο στον dload!

Τι μέγεθος έχει;

 

το κατέβασα 350 ΜΒ...

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για τη θήκη και το γυαλί, αν δεν τα έχεις δώσει μπορούμε να μιλήσουμε για τα περαιτέρω, ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά!Αγόρασα το κινητό πριν μια εβδομάδα απο Γερμανό,οπως έχει ειπωθεί παρα πολλές φόρες το κινητό αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ απλά είχα την ατυχία να είναι ελλατωματικό!Το ακουστικό ήταν τοποθετημένο ολίγον λοξά (στην αρχή νόμιζα οτι ηταν η ζελατίνα αλλα τελικά φαινόταν στο οβάλ πλαίσιο που είναι τοποθετημένο) και κατα την διάρκεια της κλήσης άκουγα τον συνομιλητή λες και τον είχα ανοιχτή ακρόαση. Επίσης μεταξύ πλαισίου και οθόνης κάτω δεξιά εξείχε ενα μαύρο λαστιχοειδές πράγμα.Το γύρισα πίσω για αντικατάσταση αλλα ουτε με κυάλια δεν το βρίσκαμε....χαχαχα :) Μεγάλο ξενέρωμα που δεν το βρήκα πουθενά!Κατέληξα τελικά στο Honor 4x!Αν θελει καποιος θήκη και tempered glass της Nillkin τα χαρίζω,μου είναι άχρηστα!

 

Ενδιαφέρομαι για τη θήκη και το γυαλί, αν δεν τα έχεις δώσει μπορούμε να μιλήσουμε για τα περαιτέρω, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω λοιπον οπως ειπε ο haki και συμφωνω μαζι του δεν υπαρχει λογος για root στο κινητο... οποιος θελει back up υπαρχει η google κτλ κτλ... απλα θελω να ρωτησω με εχουν ζαλισει στις εφαρμογες και στα παιχνιδια οι διαφημισεις... τωρα εδω πως τις κοβουμε; χωρις root ομως... ξερει κανεις;
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ζητω εκ των προτέρων συγνωμη γιατι δεν ξερω αν το μήνυμα μου αντιστοιχεί σ αυτο το θέμα..

Ειμαι κατοχος του huawei p8 lite σχεδον δυο βδομάδες και μετα λυπης μου σήμερα ειδα στην οθόνη να εμφανίζονται καμμενες κουκιδες ή μαλλον πολυ μικρες γραμμές(συγκεκριμένα δυο ειναι οι γραμμές),οι οποίες ειμαι σίγουρη 100% οτι δεν υπήρχαν.

Η ερώτηση μου ειναι η εξής:

Η εγγύηση το καλύπτει?Υπαρχει περίπτωση αντικατάστασης συσκευής και εάν ναι ,παίρνει αρκετό χρόνο η αντικατάσταση εε ?

Υ.γ το κινητό είναι αγορασμένο απο κοσμοτε και δεν έχουν αφαιρεθεί ουτε οι ζελατινες του και εχει λειτουργήσει πολυ λίγο...Πραγματικά εχω σκάσει και εχω απογοητευτεί πολύ :cry::cry::(

Vida la essential no las aparencias..
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος με viber? το βάζετε σε προστασία οταν κλείνει η οθόνη η όχι?!

 

τα google play services επεστρεψαν δυναμικα. το χει η μοιρα του αυτου του τηλεφωνου... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ζητω εκ των προτέρων συγνωμη γιατι δεν ξερω αν το μήνυμα μου αντιστοιχεί σ αυτο το θέμα..

Ειμαι κατοχος του huawei p8 lite σχεδον δυο βδομάδες και μετα λυπης μου σήμερα ειδα στην οθόνη να εμφανίζονται καμμενες κουκιδες ή μαλλον πολυ μικρες γραμμές(συγκεκριμένα δυο ειναι οι γραμμές),οι οποίες ειμαι σίγουρη 100% οτι δεν υπήρχαν.

Η ερώτηση μου ειναι η εξής:

Η εγγύηση το καλύπτει?Υπαρχει περίπτωση αντικατάστασης συσκευής και εάν ναι ,παίρνει αρκετό χρόνο η αντικατάσταση εε ?

Υ.γ το κινητό είναι αγορασμένο απο κοσμοτε και δεν έχουν αφαιρεθεί ουτε οι ζελατινες του και εχει λειτουργήσει πολυ λίγο...Πραγματικά εχω σκάσει και εχω απογοητευτεί πολύ :cry::cry::(

 

 

Φυσικά και το καλύπτει, πήγαινε το από εκεί που το πήρες.

Ίσως αν είσαι τυχερή, να σου το αντικαταστήσουν (εχει τύχει σε φίλο, σε κατάστημα ΟΤΕ)

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος με viber? το βάζετε σε προστασία οταν κλείνει η οθόνη η όχι?!

 

τα google play services επεστρεψαν δυναμικα. το χει η μοιρα του αυτου του τηλεφωνου... :lol:

Εγώ το έχω σε προστασία και δεν έχω ποτέ πρόβλημα με google services....κάποια άλλη εφαρμογή σου κάνει την δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το καλύπτει, πήγαινε το από εκεί που το πήρες.

Ίσως αν είσαι τυχερή, να σου το αντικαταστήσουν (εχει τύχει σε φίλο, σε κατάστημα ΟΤΕ)

 

Ναι θα το πάω τη δευτέρα να δω τι θα μου πουν.Μακάρι να γίνει αντικατάσταση ,γιατί με τέτοια έλλειψη αποθεμάτων σ αυτή τη συσκευή ,θα με στείλουν για service :blink:

Vida la essential no las aparencias..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σε προστασία και δεν έχω ποτέ πρόβλημα με google services....κάποια άλλη εφαρμογή σου κάνει την δουλειά

 

εφόσον το έχεις σε προστασία πρέπει να σου χτυπάει συνέχεια οτι καταναλώνει πολύ ενέργεια σωστα?

 

δεν βρίσκει το κινητό κάτι άλλο. μόνο το vbr και τα g play μου έχει ψηλά σε κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκίμασα να ακούσω το ραδιόφωνο μεσο των ηχειων αλλα μονο σφύριγμα άκουσα τίποτα αλλο. Εχει κανεις το παρόμοιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου κανένα reboot καμία αρνητική ενέργεια από το κινητό... πάει τρένο :cool:
την έβαλα κι εγώ

Είχα rebout στην β052

Τώρα απο χτες δεν έχω αλλά είναι νωρίς

 

Update

 

Νομίζω ότι είναι πιο σταθερή έκδοση

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Κάτοχος από την Τετάρτη κ γω του κινητού. Όλα καλά μέχρι τώρα,σχεδόν, πολύ γρήγορο κ πολύ καλή ποιότητα κατασκευής για την τιμή του. Ένα πρόβλημα μόνο και ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει κ σε κάποιον αλλόν κάτοχο. Μετά από κάνα μισάωρο με ανοιχτό το ραδιόφωνο ξαφνικά σταμάτησε να παίζει κ ταυτόχρονα δεν μπορούσα να κάνω καμία κλήση κ ούτε να δεχτώ. Έκανε πως έπαιρνε κ κοβόταν η γραμμή. Με επανεκκίνηση ομαλοποιήθηκε αλλά με παραξένεψε. Σας έχει τύχει τίποτα παρόμοιο?

Να προσθέσω πως είναι αγορασμένο από vodafone,είναι branded και με την τελευταία αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα με το ραδιόφωνο!

Το έβαζα να παίζει και μετά από κανά 10-15λεπτο κοβόταν!

Επρέπε να κάνω αναγκαστική διακοπή στο app και να το ξανανοίξω για να παίξει ξανά αλλά πάλι κοβόταν.

Αυτά τα έκανε στην B052 τώρα στην Β136 δεν ξέρω αν το κάνει δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

UPDATE:Εδώ και 1 ώρα που ακούω ράδιοφωνο δεν έχω καμιά διακοπή οπότε το πρόβλημα λύθηκε με την Β136.

Edited by dimitris99
UPADATE
Link to comment
Share on other sites

Γεαι σας παιδια. Πηρα το κινητο απο vodafon, δεν το χω πειραξει εκανα μονο την αναβαθμιση που ηταν διαθεσιμη. Δεν λειτουργει κανενα notification app icon (Gmail, Fb, Messenger, Viber). Ειναι ενα μεγαλο θεμα καθως καθε φορα πρεπει να τα ανοιγω αλλιως τπτ. Τα εχω protected αλλα τπτ. Υπαρχει καποια λυση; Εσας σας δουλευει κανονικα κ αν ναι με ποιες ρυθμισεις βρε παιδια;
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κλεινει η εφαρμογη sport24 εντελως ξαφνικα καθε φορα που την ανοιγω. Τι παιζει ρε παιδια ;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Γεαι σας παιδια. Πηρα το κινητο απο vodafon, δεν το χω πειραξει εκανα μονο την αναβαθμιση που ηταν διαθεσιμη. Δεν λειτουργει κανενα notification app icon (Gmail, Fb, Messenger, Viber). Ειναι ενα μεγαλο θεμα καθως καθε φορα πρεπει να τα ανοιγω αλλιως τπτ. Τα εχω protected αλλα τπτ. Υπαρχει καποια λυση; Εσας σας δουλευει κανονικα κ αν ναι με ποιες ρυθμισεις βρε παιδια;

Αυτο που γραφω εδω το δοκιμασες? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6232519

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που γραφω εδω το δοκιμασες? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6232519

 

Aν μπορεις να μου πεις που θα τα βρω στις ρυθμισεις το 2 και 3.. Eιδικα στο notification manager αφου επιλεξεις εφαρμογη λεει μονο allow δεν βλεπω κτ σε dopzone.

Link to comment
Share on other sites

battery drain συνεχεια...

 

το viber σαν προστατευομενη καει πολυ και σαν μη προστατευομενη μπορει να χάσεις ειδοποιήσεις. έχω χασει αρκετες.

 

το google play services και στην 136 είναι στην κορυφη. δοκίμασα σχεδόν οτι λυση παιζει στο νετ.

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορεις να μου πεις που θα τα βρω στις ρυθμισεις το 2 και 3.. Eιδικα στο notification manager αφου επιλεξεις εφαρμογη λεει μονο allow δεν βλεπω κτ σε dopzone.

Στο notification manager κοίτα πάνω πάνω δεξιά.

battery drain συνεχεια...

 

το viber σαν προστατευομενη καει πολυ και σαν μη προστατευομενη μπορει να χάσεις ειδοποιήσεις. έχω χασει αρκετες.

 

το google play services και στην 136 είναι στην κορυφη. δοκίμασα σχεδόν οτι λυση παιζει στο νετ.

Τα google services αναβαθμίζονται συνεχώς, οπότε αυτό μπορεί να λυθεί. Δοκίμασες το deep sleep battery saver? Βάλε επιλογή ισορροπημένο και επέλεξε να μην κλείνει το WiFi με screen off για να μην χάνεις ειδοποιήσεις.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...