Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο notification manager κοίτα πάνω πάνω δεξιά.

 

Τα google services αναβαθμίζονται συνεχώς, οπότε αυτό μπορεί να λυθεί. Δοκίμασες το deep sleep battery saver? Βάλε επιλογή ισορροπημένο και επέλεξε να μην κλείνει το WiFi με screen off για να μην χάνεις ειδοποιήσεις.

 

αυτό με το notification manager ουτε εγω το βρήκα παντως. δεν εχει κατι πανω δεξια. δεν το δοκιμασα αλλα δοκιμασα να κλεισω τα δεδομενα το βραδυ και πραγματικα δεν έχασε καθολου μπαταρια. με ανοιχτα χάνει 20% στο 8ωρο. το wifi ολη νυχτα το αφησα ανοιχτο και έχασε σχεδον το ιδιο δυστυχως.

 

αυτο που με εντυπωσιαζει ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν εχετε προβλημα με τα g play services.

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το notification manager ουτε εγω το βρήκα παντως. δεν εχει κατι πανω δεξια. δεν το δοκιμασα αλλα δοκιμασα να κλεισω τα δεδομενα το βραδυ και πραγματικα δεν έχασε καθολου μπαταρια. με ανοιχτα χάνει 20% στο 8ωρο. το wifi ολη νυχτα το αφησα ανοιχτο και έχασε σχεδον το ιδιο δυστυχως.

 

αυτο που με εντυπωσιαζει ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν εχετε προβλημα με τα g play services.

Στο ξαναειπα κάποια εφαρμογή που έχεις δημιουργεί προβλημα και"ξυπνάει" τα services.......δοκίμασε επαναφορά σε εργοστασιακές και μην βάλεις καμία εφαρμογή για μια μέρα και δες τι κατανάλωση έχεις

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος και στο φορουμ αλλα και με το κιν(p8 lite).Δεν ξερω εαν το εχει αναφερει κανεις στο φορουμ αλλα εχω ενα μικρο ασημαντο βεβαια προβλημα,τη εννοω απλα το κιν μολις ξεκιναει μου δειχνει το σημα της Huawei αλλα μετα μου δειχνει το σημα της vodafone.Mπορει καποιος να μου πει εαν υπαρχει τροπος να φηγει αυτο το σημα....

Ολα τα υπολοιπα λειτουργουν μια χαρα.

Ευχαριστω και συγνωμη εαν το εχω ποσταρει σε λαθος ενοτητα....

YP

Δεν εχω το δικαρτο αλλα το μονοκαρτο μοντελο(ALE-L21 με την τελευταια εκδοση που μου εκανε update ALE-L21C02B130)

Edited by Area51
Link to comment
Share on other sites

Στο ξαναειπα κάποια εφαρμογή που έχεις δημιουργεί προβλημα και"ξυπνάει" τα services.......δοκίμασε επαναφορά σε εργοστασιακές και μην βάλεις καμία εφαρμογή για μια μέρα και δες τι κατανάλωση έχεις

 

θα το δοκιμάσω και αυτό αν και το ειχα κανει πριν απο την αναβάθμιση firmware και δεν βοηθησε. ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόσμε!!!θέλω να αγοράσω το Huawei 8lite.μπορείτε να μου προτείνετε από που να το αγοράσω;το βρήκα στο best price στα 226ευρώ.κάτι ακόμη,Πως σας φαίνετε σαν κινητό;αξίζει;επειδή μου αρέσει να βγάζω φώτο,βγάζει καλές;;
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι κατοχος και γω του κινητου μερικες εβδομαδες branded με την τελευταια αναβαθμιση και σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος αλλα εχω 2-3 θεματακια

1)εχω το plantronics m55 και μου κανει συνεχως αποσυνδεσεις εχει κανενας το ιδιο θεμα υπαρχει καποια λυση γιατι ειναι λιγο σπαστικο.Επισης πολλες φορες ενω δειχνει στο κινητο συνδεδεμενο με το handsfree τελικα δεν ειναι καιμεχρι να απαντησω χανω τις κλησεις

2)Εχω θεμα με τα push notifications των εφαρμογων.Στο προηγουμενο κινητο που ειχα(samsung ace 3) μου εβγαζε τις ειδοποιησεις σαν μπαρα μπροστα στην κλειδωμενη οθονη τωρα μου αναβει ενα μπλε φωτακι μονο.Πολλες φορες επισης δεν μου ερχονται καθολου παρολο που εχω κανει ολες τις ρυθμισεις στο κινητο.Εχετε καποια ιδεα για αυτο??

Απο τις ρυθμισεις: την βαζεις στις προστατευομενες εφαρμογες, επιτρεπεις να ξεκινα μεσω του start up manager και απο τον notification manager την επιλεγεις να δειχνει dopzones.

Κατεβασα το start up manager αλλα υπαρχουν 2 notification manager πιο απο τα δυο λες

Στα μειον του κινητου η μπαταρια του με 3G ανοιχτο και bluetooth κανα 6ωρο κραταει το πολυ μιση μερα(εκτος αν θελει καποια ρυθμιση ποθ δεν εχω κανει)

Edited by panagiotis_x
Link to comment
Share on other sites

αυτό με το notification manager ουτε εγω το βρήκα παντως. δεν εχει κατι πανω δεξια. δεν το δοκιμασα αλλα δοκιμασα να κλεισω τα δεδομενα το βραδυ και πραγματικα δεν έχασε καθολου μπαταρια. με ανοιχτα χάνει 20% στο 8ωρο. το wifi ολη νυχτα το αφησα ανοιχτο και έχασε σχεδον το ιδιο δυστυχως.

 

αυτο που με εντυπωσιαζει ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν εχετε προβλημα με τα g play services.

 

Εγώ εχω Πρώτο Τον πομπό

Google services παρα πολυ κατω

Τσέκαρε εκεί που λέει λογαριασμός στο google να δεις ποιά συγχρονίζονται κι αν καποιο διατηρειταιτ συνεχριατκαι δε τελειώνει

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάει μια χαρά στο δικό μου με ενεργή οθόνη 3:20 λεπτά έβγαλε σχεδόν 2 μέρες!

 

http://imgur.com/PlY8S9i

http://imgur.com/oG0pLCU

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι. Το πρόβλημα με το ραδιόφωνο συνεχίζει να υπάρχει,παίζει 10-15 λεπτά κ μετά κλείνει κ πρέπει να γίνει επανεκκίνηση του τηλεφώνου για να ξαναδουλέψει.

Είναι branded vodafone με την τελευταία αναβάθμιση. Κανείς που να του συμβαίνει το ίδιο και να μην το έχει κάνει δίκαρτο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, πώς τα καταφέρνετε; Έχω 1 ώρα κ ένα τέταρτο screen time από χτες και είμαι στο 26% :lol:

 

Πρώτο πρώτο το cell standby, και με διαφορά... 1 ώρα κ ψιλά οθόνη, 5% χρήση αναφέρει, και το cell standby είναι στο 33%, μιλάμε για drain επικών διαστάσεων, φανταστείτε να πήγαινε από 33% στο 10%...

 

Μάπα το καρπούζι τελικά το huawei, άλλη φορά brute force approach που λένε και στο χωριό μου, κινεζούλης φτηνιάρης με αποσπώμενη μπαταρία-τέρας, σκέτο android και τέλος. Δεν είμαι κανένας πιτσιρικάς να σκαλίζω όλη την ώρα, viber/whatsapp και κανένα τηλέφωνο.

 

Jiayu g4s με "κουρασμένη" μπαταρία και μια κινεζοrom της κακιάς ώρας, όπως ήρθε από κίνα, βγάζει 3 ώρες οθόνη ααανετααα και πάει και σφαίρα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος για αγορά Huawei 8.lite?το Έχω βρει στα 226 από Ελλάδα.υπάρχει κάπου φνητοτερα από Ελλάδα; Edited by kardistan
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα βρισκεται στα καταστηματα wind. Η δικαρτη official unbranded εκδοση στη τιμη των 169 ευρω. Μολις το λειτουργησα και οφειλω να ομολογησω πως ειναι πολυ καλο! Edited by walkera82

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, πώς τα καταφέρνετε; Έχω 1 ώρα κ ένα τέταρτο screen time από χτες και είμαι στο 26% :lol:

 

Πρώτο πρώτο το cell standby, και με διαφορά... 1 ώρα κ ψιλά οθόνη, 5% χρήση αναφέρει, και το cell standby είναι στο 33%, μιλάμε για drain επικών διαστάσεων, φανταστείτε να πήγαινε από 33% στο 10%...

 

Μάπα το καρπούζι τελικά το huawei, άλλη φορά brute force approach που λένε και στο χωριό μου, κινεζούλης φτηνιάρης με αποσπώμενη μπαταρία-τέρας, σκέτο android και τέλος. Δεν είμαι κανένας πιτσιρικάς να σκαλίζω όλη την ώρα, viber/whatsapp και κανένα τηλέφωνο.

 

Jiayu g4s με "κουρασμένη" μπαταρία και μια κινεζοrom της κακιάς ώρας, όπως ήρθε από κίνα, βγάζει 3 ώρες οθόνη ααανετααα και πάει και σφαίρα...

 

οταν στα ελεγα εγω...παλια ....Π@υτανα ειμαι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα βρισκεται στα καταστηματα wind. Η δικαρτη official unbranded εκδοση στη τιμη των 169 ευρω. Μολις το λειτουργησα και οφειλω να ομολογησω πως ειναι πολυ καλο!

 

Kαλή είδηση,αν και στην σελίδα τους δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλή είδηση,αν και στην σελίδα τους δεν το βρίσκω.

Μολις τα παρελαβαν. Θα ανεβουν και στη σελιδα τους οταν θα ειναι αργα πλεον, διοτι ολα θα εχουν δωθει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Μολις τα παρελαβαν. Θα ανεβουν και στη σελιδα τους οταν θα ειναι αργα πλεον, διοτι ολα θα εχουν δωθει.

 

Σε ποιο κατάστημα είδες ότι είναι διαθέσιμα; Διότι εγώ πήρα στα καταστήματα Χολαργού και Αγίας Παρασκευής και δεν έχουν παραλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα είδες ότι είναι διαθέσιμα; Διότι εγώ πήρα στα καταστήματα Χολαργού και Αγίας Παρασκευής και δεν έχουν παραλάβει.

Καταστημα Μαρκοπουλου Μεσογαιας.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα βρισκεται στα καταστηματα wind. Η δικαρτη official unbranded εκδοση στη τιμη των 169 ευρω. Μολις το λειτουργησα και οφειλω να ομολογησω πως ειναι πολυ καλο!

 

Ωραία Ευχαριστώ.θα πάω αύριο να το πάρω.ευελπιστώ να το έχουν

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κλεινει η εφαρμογη sport24 εντελως ξαφνικα καθε φορα που την ανοιγω. Τι παιζει ρε παιδια ;

 

Απεγκατασταση και ξανα πάλι εγκατασταση. Ίσως διορθώσει..

Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα χρησης..αστερακι το κινητακι..επαθε ζημια το 930 αλλα το lite το αντικαθιστα επαξια..ξερει κανεις πως βλεπουμε συνολικη ωρα κλησεων??
Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα χρησης..αστερακι το κινητακι..επαθε ζημια το 930 αλλα το lite το αντικαθιστα επαξια..ξερει κανεις πως βλεπουμε συνολικη ωρα κλησεων??

 

που το πηρες φιλος

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

το ειχα παρει εδω και καμια 10 ρια μερες απο βοντα..απλα επαθα ζημια με το μικροφωνο στο 930 και το εβαλα σημερα σε λειτουργια..το ειχα για καβατζα..
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-->Μπαταρία-->Φωνητικές κλήσεις

Δεν το βρίσκω εκεί! Με την Β052 είμαι.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...