Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβαζω και γω τωρα! δε ξερω αμα την βαλω γιατι βαριεμαι παλι να φτιαχνω το κινητο να κατεβαζω εφαρμογες!!
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα! Δεν έχασα δεδομένα , δεν έκανα reset και όλα λειτουργούν μία χαρά προς το παρόν!

 

Ευχαριστώ!! :)

Απο τι σε τι; πέρασες

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

με τον ιδιο τροπο οπως πρωτη σελιδα την περναμε δεν εχει οδηγιες το zip και εχει πιο πολλα αρχεια...
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Kαι οι της Cosmote και οι της Vodafone πήραν ήδη από μιά ΟΤΑ.

 

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι σου λεει ο ανθρωπος και απαντας με κατι εντελως ασχετο.

 

ΚΑΜΙΑ ΟΤΑ ενημερωση δεν εχει βγει σε συσκευη που εγινε η διαδικασια που περιγράφεται στο #2 αυτου του τοπικ, παροτι εχουν βγει εκδοσεις για οσους δεν τις πειραξαν τις συσκευες τους.

Link to comment
Share on other sites

Απο τι σε τι; πέρασες

 

Από 052 σε 136, με τον γνωστό τρόπο: unzip, μετονομασία τον φάκελο σε dload και τοπική ενημέρωση!

:D

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στη δικη μου ερωτηση δεν απαντησε κανενας για να βγαλουμε ακρη

 

Τρεχουσα Εκδοση : ALE-L21 V100R001C432B052

 

Το πηρα δευτερο χερι και παιζει και τις 2 καρτες dual sim .

 

Για να καταλαβω εχει update το δικο μου ηδη η πρεπει να του κανω κατι ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι αυτοί που πήραν την ΟΤΑ (και την ανέβασαν στο διαδίκτυο) είχαν λογισμικό "εκ μετατροπής", όπως οι δικοί μας "δίκαρτοι"! Η μετατροπή του #2 αυτού του τόπικ δεν αποκαλείται "πείραγμα"! Πείραγμα είναι το ρουτάρισμα ή το φλασάρισμα λογισμικού που δεν είναι στοκ, δηλαδή δεν το κατασκεύασε η Huawei. Επίσης δεν κατάλαβες ότι όλα αυτά τα λογισμικά της Vodafone, Cosmote κπλ είναι στοκ, αλλά branded. Aυτό που ανέβασα εγώ είναι unbranded ή generic αλλά εντελώς στοκ! Δεν συνηθίζω να απαντώ με κάτι εντελώς άσχετο σε "σχετικές" ερωτήσεις! ;)

 

Δεν το συνηθίζεις λες, αλλα το ξανακανεις 2η φορα στη σειρα. :lol: Ασχετα και αστοχα οσα γραφεις και τωρα.

 

Ξαναδιαβασε τι σου εγραψε ο φιλος, αδικα το κουραζουμε.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στη δικη μου ερωτηση δεν απαντησε κανενας για να βγαλουμε ακρη

 

Τρεχουσα Εκδοση : ALE-L21 V100R001C432B052

 

Το πηρα δευτερο χερι και παιζει και τις 2 καρτες dual sim .

 

Για να καταλαβω εχει update το δικο μου ηδη η πρεπει να του κανω κατι ;

Πρέπει να κάνεις την αναβάθμιση μόνος σου χρησιμοποιώντας το link για τη B136.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί ανεβαίνουν οι τόνοι. Καλό είναι να μη συνεχίσει αυτή η συζήτηση. Όλοι προσπαθούμε να βρούμε μια λύση για να λαμβάνουμε τις απαραίτητες ενημερώσεις λογισμικού. Προσωπικά δε με νοιάζει αν θα λαμβάνω την αναβάθμιση OTA ή αν θα την εγκαθιστώ μόνος μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη για το κινητό; Γενικά προτιμώ θήκες που δεν καλύπτουν την οθόνη.

Επίσης, καλύτερα είναι οι μεμβράνες ή τα tempered glass; Έχει αγοράσει κάποιος tempered glass;

Οι μπαταρία τελειώνει σχετικά γρήγορα επειδή έχω βάλει viber, facebook και άλλες 2-3 εφαρμογές στις "προστατευμένες" και αναφέρουν δίπλα ότι τρέχουν σε υψηλή κατάσταση ενέργειας. Έχετε κάποια tips για να κρατάει παραπάνω η μπαταρία;

 

Tempered glass δαγκωτό φίλε μου και δεν θα το μετανοιώσεις. Μέχρι και στο smartwatch μου tempered glass έχω βάλει.

 

Για να βγώ από την περιέργεια, θα το αγοράζατε τώρα από τους μαυραγορίτες, τους παρεπιδημούντες κυρίως στο insomnia, προς 210-220 ευρώ, ενώ προφανέστα το έχουν αγοράσει στα 169 και επιπλέον έχουν επωφεληθεί και ΦΠΑ 31.60 ευρώ που θα εκπέσει από αυτά που θα πληρώσουν στην εφορία στο τέλος του μήνα;;;:worry:

 

Κανονικά θα πρέπει να μην τους αγοράσει κανείς να δω μετά που θα τα βάλουν ή στην καλύτερη τους σε τι τιμή θα τα δώσουν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προσπαθήσω να εξηγήσω γιατί πιστεύω ότι δεν πρόκειται να λάβουμε OTA αναβάθμιση όσοι κάναμε τη μετατροπή σε δίκαρτο: Κατά τον έλεγχο για ενημερώσεις αποστέλλεται στον server της Huawei και το IMEI της συσκευής. Ενδεχομένως να αποκλείονται από τη διαδικασία της αναβάθμισης τα μονόκαρτα που μετατράπηκαν σε δίκαρτα ή τα branded που έγιναν unbranded (αυτό φυσικά είναι υπόθεση, αλλά αποτελεί πιθανή εξήγηση).

 

 

Ο φάκελος από 052 σε 136 έχει πολλά πράματα μέσα. Όλα τα βάζω μέσα στο dload;

 

Στον φάκελο dload θα αντιγράψεις το update.zip όπως είναι. Δε θα το αποσυμπιέσεις.

Edited by Dimitris_05
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προσπαθήσω να εξηγήσω γιατί πιστεύω ότι δεν πρόκειται να λάβουμε OTA αναβάθμιση όσοι κάναμε τη μετατροπή σε δίκαρτο: Κατά τον έλεγχο για ενημερώσεις αποστέλλεται στον server της Huawei και το IMEI της συσκευής. Ενδεχομένως να αποκλείονται από τη διαδικασία της αναβάθμισης τα μονόκαρτα που μετατράπηκαν σε δίκαρτα ή τα branded που έγιναν unbranded (αυτό φυσικά είναι υπόθεση, αλλά αποτελεί πιθανή εξήγηση).

 

Και έτσι να είναι, δεν με πειράζει. Αρκεί να υπάρχει ένα σάιτ που να τα βλέπουμε και να τα κατεβάζουμε.

:D
Link to comment
Share on other sites

haki, έχεις παραθέσει και για τις δύο περιπτώσεις το ίδιο link. Ήθελα απλά να επιβεβαιώσω αν το αρχείο αυτό κάνει και για τις δύο εκδόσεις.

Μετά απο αυτό χρειάζεται factory reset;

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι να είναι, δεν με πειράζει. Αρκεί να υπάρχει ένα σάιτ που να τα βλέπουμε και να τα κατεβάζουμε.

Συμφωνώ. Γι' αυτό ζήτησα να μάθω από ποια site βρίσκει τις ενημερώσεις ο haki.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

 

για να κάνω αυτά τα upgrade χειάζομαι κάρτα sd? πάω να κάνω το πρώτο της πρώτης σελίδας και λεει το αρχείο doc μέσα για sd. δεν εχω προχειρη...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος. Τα λινκ διορθώθηκαν! Θεωρητικά δεν θέλει φορμάτ αλλά προσωπικά θα έκανα λόγω ιδιοτροπίας. Δοκιμάζετε και πράττετε ανάλογα.

 

 

 

Σας είπα σε ποιά sites βρίσκω πληροφορίες.

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1050420

 

 

 

'Ολα τα προηγούμενα μου Ρ6 και Ρ7 που βρίσκονται στα χέρια φίλων και που είχαν περάσει από αυτήν την διοαδικασία του debranding (ή όπως αλλιώς θέλετε, πλην πειράγματος) έχουν πάρει ΟΤΑ αναβαθμίσεις και μάλιστα σοβαρές τύπου Jelly Bean σε KitKat. Δεν νομίζω να άλλαξε κάτι στην διαδικασία, ούτε και ξέρουμε an ελέγχει η Huawei το ΙΜΕΙ ή απλά την έκδοση που φοράει η συσκευή. Πάντως οι Ισπανοί του htcmania που την έλαβαν ΟΤΑ μάλλον προέρχονταν από μονόκαρτες branded εκδόσεις και είχαν βάλει μόνοι τους την Β052. Οι περισσότεροι γκρίνιαζαν επειδή αγόραζαν branded, μονόκαρτη συσκευή. Δεν βάζω το χέρι στην φωτιά όμως!

1. Δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε format, καθώς δεν αλλάζει η έκδοση του Android. Όταν θα δοθεί η 5.1, καλό θα είναι να γίνει.

 

2. Το έχω δει το post με τα forum που αναφέρεις.

 

3. Αν δοκιμάσεις να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού μέσω της desktop εφαρμογής, θα σου ζητήσει άδεια πρόσβασης στο IMEI της συσκευής. Στην περίπτωση αναβάθμισης από το ίδιο το κινητό προφανώς αποστέλλει το IMEI χωρίς να μας ρωτήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις την αναβάθμιση μόνος σου χρησιμοποιώντας το link για τη B136.

 

ποια αναβαθμιση και γιατι ; Τι θα κερδισω ; Μηπως χαθει εντελως αυτο με το dual sim;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μάλλον έμεινα μόνος μου στο battery drain το οποίο είναι και data drain.... Δεν το είχα υποψιαστεί αλλα σιγα σιγα μαζεύει mb...

 

3 hard reset, 4 φορές διαγραφή των google play services και ξαναπέρασμα, 5+ φορτίσεις πλήρης και τώρα έμειναν μόνο τα firmware update μήπως μας σώσουν.

 

 

χθές κοιμήθηκα με 75 και ξύπνησα με 58. το viber μόνιμα τραβάει τον πάτο του και το τηλέφωνο με ενημερώνει οτι έχει ξεπεράσει τα 40mah.

 

οταν το πιάνω στα χέρια μου με την φωτινότητα 80% ότι και να κάνω πέφτει 1% κάθε λεπτό ίσως και πιο γρήγορα. αυτό που ψάχνω τώρα έιναι μήπως φταίει η κάρτα που είναι κομμένη και δεν είναι και 4g.

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ .zip ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΛΑΣΙΚΟ ΦΑΚΕΛΟ dload ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΖΙΠΑΡΟΥΜΕ!

 

Από 052 σε 136, με τον γνωστό τρόπο: unzip, μετονομασία τον φάκελο σε dload και τοπική ενημέρωση!

:D

 

Τι ισχύει τελικά γιατί με μπερδέψατε.

Link to comment
Share on other sites

Τι ισχύει τελικά γιατί με μπερδέψατε.

 

Δεν αποσυμιεζουμε το αρχειο update.Στην καρτα sd κανουμε -αν δεν εχει - φακελλο dload και βαζουμε το update.zip

Link to comment
Share on other sites

μάλλον έμεινα μόνος μου στο battery drain το οποίο είναι και data drain.... Δεν το είχα υποψιαστεί αλλα σιγα σιγα μαζεύει mb...

 

3 hard reset, 4 φορές διαγραφή των google play services και ξαναπέρασμα, 5+ φορτίσεις πλήρης και τώρα έμειναν μόνο τα firmware update μήπως μας σώσουν.

 

 

χθές κοιμήθηκα με 75 και ξύπνησα με 58. το viber μόνιμα τραβάει τον πάτο του και το τηλέφωνο με ενημερώνει οτι έχει ξεπεράσει τα 40mah.

 

οταν το πιάνω στα χέρια μου με την φωτινότητα 80% ότι και να κάνω πέφτει 1% κάθε λεπτό ίσως και πιο γρήγορα. αυτό που ψάχνω τώρα έιναι μήπως φταίει η κάρτα που είναι κομμένη και δεν είναι και 4g.

 

Εμένα φαίνεται να έφτιαξε και το πρόβλημα με την εκπομπή κυψέλης από μόνο του!

Τώρα έχω νο1 σε κατανάλωση την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...