Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως έχεις τίποτα βιβλία του ggogle ή ταινίες στις αυτόματες ενημερώσεις

δες γενικά τους λογαριασμούς τι έχεις ενεργό και τι χρήση γίνεται

δες και στον διαχειριστη΄των δεδομένων

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινηση εχω καανει πεντε φορες. Τα τσεκαρα ολα αλλα οποτε θελει ξανανοιγει. Δεν αφηνω τιποτα να τρέχει απο ταινιες βιβλια κτλ.
Link to comment
Share on other sites

για το ρεσταρτ μηπως εχετε παλια καρτα σιμ??οταν του βαλατε την 052 πριν το στησετε ειχατε κανει ρεσετ να καθαρισουν τυχον σκουπιδακια?
Link to comment
Share on other sites

Προφανως οχι...

 

Σε συνεχεια το battery drain λογω google services και το δικο μου cell ειναι τραγικα ψηλα. Αυτο παιζει κατω απο 5% κανονικά. Θα κανω ενα hard reset. Αν δεν φτιαξει παει για πουλημα... Εχω δυο συσκευες ολοιδιες και μονο η μια το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας απι αυτούς που αντιμετωπιζουν πρόβλημα με το cell standby κομμενη καρτα? Μηπως ολοι εχουμε κομμενη καρτα που δεν ειναι 4g?
Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις σκληρό φορμάτ, να περάσεις ξανά ολόκληρη την Β052, να ξανακάνεις φορμάτ και να το στήσεις από την αρχή.

 

Μαλλον δεν θα χρειαστει. Ειμαι κοντά στον ενοχο.... Ειχα αφησει καποια πραγματακια να κανουν αυτοματα ανανεωση μεσα απο τους λογαριασμους->google οπως το fit. Επισης βρηκα οτι το cell standby ανεβαινει απο την χρηση δεδομενων που προκαλειτε απο τα google play services. Οποιος εχει το ενα προβλημα εχει και το αλλο. Επισης δεν ειχα βγαλει το "ok google" . Τωρα κανω μονος μου drain για να φορτισω πληρως και να κανω επανεκινηση και εχω και data traffic ρουφιανο.

 

Αν βλεπετε τα βελακια των data να αναβοσβυνιυν μόνιμα εχετε θεμα. Η εχετε επιλέξει να γίνονται συνεχώς έλεγχοι από τα προγράμματα σας.

Edited by basilis_k6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναμεσα στο p8 lite και To samsung A3 τι λετε ? Με φοβισανα υτα τα προβληματα με restart κτλ που αναφερετε ?.... Το κινητο δεν θα πειραχθει θα αγοραστει απο cote. Τι λετε ?
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

5 μερες με το κινητο!Γενικά: παρα πολύ καλο!

-Γρηγορο

-Δεν εχει χασει το σημα πουθενα

-Δε κολησε ποτέ!

-μεχρι 5 εφαρμογες ταυτοχρονα ανοιχτες....θηρίο!

- το θέμα με τη φωτεινοτητα..χμμ..έχει ένα θεματακι ειναι αλήθεια!Αλλα μηδαμινό, και μετα από 2-3 μερες το συνηθιζεις!(ούτε που το προσεχω πια)

- το θεμα με τη μπαταρια..χμμ!!εδω μαλλον θα υπάρχει θεμα για hard core users!Να μιλησω προσωπικα,μέσα σε 24ωρο με 12 ωρες ανοιχτο 3G και τις υπόλοιπες wifi,1 ωρα κλησεις και χρηση συνεχομενη σε facebook,viber,instagram,twitter,snapchat άντεξε και ειχε 15% ακομα!Τωρα το περιεργο σε αυτα που αναφερετε ειναι ότι σε μενα τρωει 67% η "ετοιμοτητα κυψελης" χθες που ημουν ολη μερα στο σπιτι και σημερα η ιδια εφαγε 48% μακραν περισσοτερο από την οθονη που κυμαινεται περιπου στο 15%!Καλά το συστημα Android ειναι μονιμα κάτω από 6%! Υποθετω οτι οφειλεται στην κακη ποιοτητας σηματος που εχει η cosmote(η δευτερη καρτα μου δλδ) εντος του σπιτιου μου!Αν όχι μηπως ξερει καποιοςπου μπορει να οφείλεται αυτο;;:worry:

 

Πολύ ευχαριστημενος με τη συσκευη λοιπόν!Τα 167 μαλλον λίγα μου φαινονται για αυτα που προσφερει!(Θυμιζω το πηρα απο vodafone,το εκανα δικαρτο με την διαδικασια του haki της πρωτης σελιδας αυτου του post! Θα δουμε και στον ενα μηνα πως θαναι!!:D

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ δίκαρτο αλλα για κάποιο λόγο μου χάθηκε το αρχικό πολύ όμορφο wallpaper που είχε! Πως μπορώ να το ξαναβάλω; Edited by Lofkas
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63416[/ATTACH]

 

χαιρετώ όλη την παρέα !

 

αυτή η έκδοση δεν είναι ποιο νέα από την Β052 ?

Το τηλεφωνο το εχεις μετατρεψει σε δικαρτο?

Link to comment
Share on other sites

Επισης βρηκα οτι το cell standby ανεβαινει απο την χρηση δεδομενων που προκαλειτε απο τα google play services. Οποιος εχει το ενα προβλημα εχει και το αλλο.

 

Δε θα το λεγα

Link to comment
Share on other sites

EDIT 1: Η Β046 των δύο Steps που έχω δώσει στην πρώτη σελίδα δεν γίνεται αποδεκτή για downgrade από Β052 σε Β046. Δίνει "Software install failed". Κατεβάζω άλλη Β046 από το Αυστριακό site. Θα ενημερώσω.

 

Νομίζω αυτήν την βλακεία έκανα εγώ. Εκανα το στεπ1 και με την ολοκλήρωση μου εβγαλε fail. Μετα στο reboot είχε καπως αλλάξει το menu και δεν με άφηνε ουτε να κάνω factory reset! Αργότερα επειδή δεν είχα άλλη επιλογή βάζω να κάνω και το στεπ2 και μου βγάζει ότι έγινε με επιτυχία! Εμφανίζει κανονικά και την επιλογή dual card management. Δεν ξέρω αν είναι όλα εντάξει...

Link to comment
Share on other sites

@haki

Παίζε η Huawei να έχει κάνει τέτοια πατάτα και να επιτρέπει update στη νέα έκδοση από την παλαιότερη 046 μόνο και όχι από την πιο νέα 052;

Εμένα πάντως αυτήν την πιο νέα Β132 δεν μου την βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα κάτι εδώ!

Στο google translate δεν κατάλαβα πολύ καλά τι λέει...

Όποιος κατέχει την γλώσσα ας μας πει τι λέει...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όλη μέρα διαβάζω για την κυψέλη μπήκα και γω στο τρυπακι να δω σε τι ποσοστά παίζει.το πρωΐ ηταν στο 6% το απόγευμα ηταν στο 53% και τώρα είναι στο 17% τι ακριβώς γίνεται δεν ξέρω ..και είμαι με 24 ώρες λειτουργίας στο 67% μπαταρίας.Αυτά απο μένα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη κι εγω το σκεφτομαι να το παρω το κινητο,να ρωτησω αν ξερετε ποσο ειναι το sar του γιατι απτο google δεν εχω βγαλει ακρη. Επισης σε σημα ,ποιοτητα κλησεων και καμερα εντυπωσεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Κατοχος και εγω του κινητου απο σημερα,πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα,αν μπορεσουμε να βρουμε/παραγγειλουμε bumper θα ειμαστε jet

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου που ειναι δικαρτο εκανε κατευθειαν αναβαθμιση στην Β132 δεν εχω κανενα απολυτως θεμα το κινητο ειναι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Kατάλαβες ότι άλλο πάω να κάνω εγώ και ότι σε άλλο πράγμα αναφέρεται η διαδικασία της πρώτης σελίδας; Λες αυτά που αναφέρει η πρώτη σελίδα να είναι μπαρούφες που παραμένουν αναρτημένες επί εβδομάδες;

 

Δεν είπα οτι είναι μπαρούφες, απλά δεν πρόσεξα ποιά έκδοση είχα και οτι μπορεί να έχω κάνω εγώ λάθος στην διαδικασία.

Με αύτα που ανέφερα θα χρειαστώ να ξανακάνω τα στεπς, να κάνω κάτι άλλο ή είμαι εντάξει; Μου γράφει οτι έχω την B046 χωρίς να έχω ενήμερωση για κάποιο update.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε θυμάμαι ποιός το έγραψε... άλλα η σιμ δεν είναι 4g... Το κινητό είναι μόνο και το δίκτυο...

 

Υπάρχει τελικά πιο καινούργιο firmware; από το Β052 που έχουμε;

Edited by Inf3rn0_MaSt3R
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Δε θα το λεγα

 

Σωστος και επανερχομαι. Οτι και αν εχω κανει καποιο service ανοιγει συνεχως τον πομπο εκπομπης. Κατα συνέπεια το g play sevice παει στο θεο. Εγω αυτη τη στιγμή ειμαι απο το 100% που φορτισα πριν μια ωρα στο 88 και το κινητο βλέπει οτι θα αντέξει 8 ωρες. Εχει αυτοεπιγνωση τουλαχιστον.αυριο hard reset.

Link to comment
Share on other sites

http://how-to-root.website/how-to-root-huawei-p8-lite-tutorial/

Υπαρχει περιπτωση να δουλευει; χωρις να χρειαστει να κανουμε unlock bootloader

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...