Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μηπως ξερετε κανενα μαγαζι(ελληνικο ειμαι απο Αθηνα) που να πουλα θηκη για το p8 lite και γυαλι προστασιας.

Ευχαριστω.....

 

FOREVER TEMPERED GLASS FOR HUAWEI P8 LITE από e-shop.gr στα 5,90€

Διαθεσιμότητα: Κατόπιν παραγγελίας σε 2-3 εργάσιμες ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμο σε κωτσοβολο και media markt στα 169 !
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

κάτοχος του P8 LITE, BRANDED BY COSMOTE, single sim, αγορά από ΟΤΕ. Δεν ενδιαφέρομαι για την χρήση της δεύτερης SIM, προς το παρόν.

Είχε εγκατεστημένη την ROM: ALE-L21 V100R001GRCC150B009. Προτείνεται για αναβάθμιση η νέα ROM: ALE-L21_dt_B130.

Μέχρι στιγμής με τη λειτουργία της Β009 και από τη μικρή διάρκεια χρήσης του κινητού, χωρίς ιδιαίτερα βαριά χρήση, δεν φαίνεται να αντιμετωπίζει κάποιο θέμα ως προς τη μπαταρία. Το VIBER, ενημερώνει κανονικά, χωρίς ωστόσο τη λειτουργία του NOTIFICATION LED.

Ερώτηση 1). Έχει κάνει κάποιος μετάβαση από την αρχική ROM ...B009 στη Β130 και αν ναι έχει δεί κάποια αρνητική ή θετική συμπεριφορά;

Ερώτηση 2). Διαπίστωσα ότι στις επαφές και στην προσπάθεια εισαγωγής νέας ή επεξεργασίας παλιάς, δεν δίνεται η δυνατότητα εισαγωγής ή επεξεργασίας του πεδίου, "ΕΤΑΙΡΙΑ" 'η "ΤΙΤΛΟΣ", παρά εμφανίζεται μόνο, "ΠΡΟΘΕΜΑ ΟΝΟΜΑΤΟΣ", "ΟΝΟΜΑ", "ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ", "ΕΠΩΝΥΜΟ", "ΕΠΙΘΗΜΑ ΟΝΟΜΑΤΟΣ". Στην προσθήκη άλλου πεδίου δεν εμφανίζεται κάτι ανάλογο.

Το ερώτημα είναι, όταν μετά από εισαγωγή επαφών από άλλα λειτουργικά, όπως BB10, IOS, ANDROID, SYMBIAN κλπ, τα οποία περιλαμβάνουν το πεδίο "ΕΤΑΙΡΙΑ" και "ΤΙΤΛΟΣ" και εμφανίζεται στο πεδίο το περιεχόμενο, δεν υπάρχει η δυνατότητα επεξεργασίας αυτού του πεδίου και στην επαφή εμφανίζεται αλλά είναι ανενεργό (αχνή γραφή). Επίσης παρατήρησα ότι ακόμη και σε άλλο τηλέφωνο HUAWEI με EMUI 2.3, υπάρχουν τα δύο προαναφερθέντα πεδία.

Μήπως κάποιος γνωρίζει αν στη ROM B130, ή στις άλλες ROM B046, B052, ή B132 παρουσιάζεται ο ίδιος τρόπος εμφάνισης και επεξεργασίας των επαφών.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

FOREVER TEMPERED GLASS FOR HUAWEI P8 LITE από e-shop.gr στα 5,90€

Διαθεσιμότητα: Κατόπιν παραγγελίας σε 2-3 εργάσιμες ημέρες

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.....εαν μπορουσες ειτε εσυ η οποιοσδηποτε αλλος και μια θηκουλα να μου βρισκατε δεν θελω τυπου flip μια απλη

σιλικονατη...

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάιδες, εγώ απορώ γιατί θίγεστε... κριτική έκανε ο άλλος στο κινητό, όχι στη γκόμενά σας :lol:

 

Το κινητό με την παρούσα rom (Β136)έχει πολλά καλά και ένα βασικό κακό, ανάλογα βέβαια για τι χρήση το θέλει ο καθένας. Είναι σφαιράτο, απροβλημάτιστο και με καλό/optimized hardware. Αφού τα καταφέρνει και τόσο καλά με τέτοιο drain από αυτό το cell standby, μιά χαρά ;)

 

Άμα βγει επιτέλους και καμμιά rom της προκοπής να λύσει τα θεματάκια με τη μπαταρία είμαστε οι καλύτεροι του χωριού :shifty:

 

Αλλά: εγώ ψιλομετάνοιωσα. Ιδίως βλέποντας το ταπεινό redmi 1s με την τελευταία αναβάθμιση να πηγαίνει σφαίρα, μόνο που η μπαταρία του δεν την πολυπάλευε πιά. Αν ήξερα ότι είχε τέτοια θέματα το huawei θα καθόμουν στα αυγά μου :lol:

 

Ιδίως όπως ανέφερα σε παλιότερο ποστ όταν βλέπω κάτι ουοουου666 καρακινέζικα να βγάζουν 3 ώρες οθόνη με facebook ανοιχτό και την φωτεινότητα τέρμα :shifty:

 

Η δουλειά είναι να βρεθεί η σωστή rom. Εδώ βοηθάει η κοινότητα :up:

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάιδες, εγώ απορώ γιατί θίγεστε... κριτική έκανε ο άλλος στο κινητό, όχι στη γκόμενά σας :lol:

 

Το κινητό με την παρούσα rom (Β136)έχει πολλά καλά και ένα βασικό κακό, ανάλογα βέβαια για τι χρήση το θέλει ο καθένας. Είναι σφαιράτο, απροβλημάτιστο και με καλό/optimized hardware. Αφού τα καταφέρνει και τόσο καλά με τέτοιο drain από αυτό το cell standby, μιά χαρά ;)

 

Άμα βγει επιτέλους και καμμιά rom της προκοπής να λύσει τα θεματάκια με τη μπαταρία είμαστε οι καλύτεροι του χωριού :shifty:

 

Αλλά: εγώ ψιλομετάνοιωσα. Ιδίως βλέποντας το ταπεινό redmi 1s με την τελευταία αναβάθμιση να πηγαίνει σφαίρα, μόνο που η μπαταρία του δεν την πολυπάλευε πιά. Αν ήξερα ότι είχε τέτοια θέματα το huawei θα καθόμουν στα αυγά μου :lol:

 

Ιδίως όπως ανέφερα σε παλιότερο ποστ όταν βλέπω κάτι ουοουου666 καρακινέζικα να βγάζουν 3 ώρες οθόνη με facebook ανοιχτό και την φωτεινότητα τέρμα :shifty:

 

Η δουλειά είναι να βρεθεί η σωστή rom. Εδώ βοηθάει η κοινότητα :up:

 

Βασικα παιζει ρολο σε τι συσκευη θα πεσεις..μεχρι στιγμης εχω αλλαξει 4,σημερα πηρα την 5η απο Wind αυτη τη φορα...

Τωρα το φορτιζω και μετα θα αρχισω την εγκατασταση κλπ. Αν η μπαταρια αντεχει κανα 3ωρο οθονη το κραταω χαλαρα! Γενικα παντως στα 169 τετοια συσκευη δεν βρισκεις με τιποτα...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με το cell stand by κάντε για δοκιμή απενεργοποίηση δεδομένων παρασκηνίου μετά από μια πλήρη φόρτιση και πείτε εντυπώσεις.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Βασικα παιζει ρολο σε τι συσκευη θα πεσεις..μεχρι στιγμης εχω αλλαξει 4,σημερα πηρα την 5η απο Wind αυτη τη φορα...

Τωρα το φορτιζω και μετα θα αρχισω την εγκατασταση κλπ. Αν η μπαταρια αντεχει κανα 3ωρο οθονη το κραταω χαλαρα! Γενικα παντως στα 169 τετοια συσκευη δεν βρισκεις με τιποτα...

 

Δηλαδή τις άλλες τέσσερις τις άλλαξες λόγω μπαταρίας; Υποτίθεται πως πρόκειται για σοβαρή συσκευή. Έτσι όπως το περιγράφεις όμως "...σε τι συσκευη θα πεσεις..μεχρι στιγμης εχω αλλαξει 4..." μοιάζει αναξιόπιστη. Τι ισχύει από τα δυο;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τις άλλες τέσσερις τις άλλαξες λόγω μπαταρίας; Υποτίθεται πως πρόκειται για σοβαρή συσκευή. Έτσι όπως το περιγράφεις όμως "...σε τι συσκευη θα πεσεις..μεχρι στιγμης εχω αλλαξει 4..." μοιάζει αναξιόπιστη. Τι ισχύει από τα δυο;

 

ΣΟβαρες συσκευες ειναι ολες το θεμα ειναι σου ειπα που θα πεσεις !!! Δεν ξερω πως θα ειναι αυτη της wind ( η 5η) αν ειναι καλητερη ενημερωνω κατευθειαν για να παρετε ολοι wind .

 

Λοιπον πρωτη φορτιση μολις τωρα,το ανοιγω το σκαλιζω και μου εβγαλε με 1% 12 λεπτα οθονης. Το εχω ηδη φορτωμενο με 50 εφαρμογες και sync ολα στο φουλ,φυσικα με wifi αρα με 4G το 1% θα μου βγαλει 6 λεπτα οθονης ισως και λιγοτερο . ΦΑινεται οτι η μπαταρια ειναι καλη μεχρι στιγμης,θα δειξει σε 10 ημερες!

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.στις ενημερώσεις το NFC που λέει τι είναι;και ο αυτόματος συγχρονισμός τι είναι;μου τα έχει ανοιχτά και τα δύο.να τα κλείσω;
Link to comment
Share on other sites

ΣΟβαρες συσκευες ειναι ολες το θεμα ειναι σου ειπα που θα πεσεις !!! Δεν ξερω πως θα ειναι αυτη της wind ( η 5η) αν ειναι καλητερη ενημερωνω κατευθειαν για να παρετε ολοι wind .

 

Λοιπον πρωτη φορτιση μολις τωρα,το ανοιγω το σκαλιζω και μου εβγαλε με 1% 12 λεπτα οθονης. Το εχω ηδη φορτωμενο με 50 εφαρμογες και sync ολα στο φουλ,φυσικα με wifi αρα με 4G το 1% θα μου βγαλει 6 λεπτα οθονης ισως και λιγοτερο . ΦΑινεται οτι η μπαταρια ειναι καλη μεχρι στιγμης,θα δειξει σε 10 ημερες!

 

Δε τα λες σοβαρά αυτά περί συσκευής και που θα πέσεις... wifi δεν σημαίνει 4g που λες... Όλες οι μπαταρίες το ίδιο είναι...Τι ακούω εδώ μέσα έλεος... όπως το κινητό όλα ίδια είναι απλά μερικά βγαίνουν προβληματικά... όπως σε όλα τα προϊόντα... Όταν μια μηχανή βγάζει το προϊόν έχει και σκαρτα... αν η μηχανή έβγαζε 100% σωστά προϊόντα θα μιλάγαμε για άλλα δεδομένα... ας συγκεντρωθούμε... το θέμα είναι πως θα στήσεις το τηλέφωνο... Και αν ξέρεις όλες τις υπηρεσίες και τη κάνουν... όχι αν πέσεις σε καλό τηλέφωνο...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Δε τα λες σοβαρά αυτά περί συσκευής και που θα πέσεις... wifi δεν σημαίνει 4g που λες... Όλες οι μπαταρίες το ίδιο είναι...Τι ακούω εδώ μέσα έλεος... όπως το κινητό όλα ίδια είναι απλά μερικά βγαίνουν προβληματικά... όπως σε όλα τα προϊόντα... Όταν μια μηχανή βγάζει το προϊόν έχει και σκαρτα... αν η μηχανή έβγαζε 100% σωστά προϊόντα θα μιλάγαμε για άλλα δεδομένα... ας συγκεντρωθούμε... το θέμα είναι πως θα στήσεις το τηλέφωνο... Και αν ξέρεις όλες τις υπηρεσίες και τη κάνουν... όχι αν πέσεις σε καλό τηλέφωνο...

 

+1

ότι να'νε ρε συ οτι κατέβει στον καθένα

Link to comment
Share on other sites

Δε τα λες σοβαρά αυτά περί συσκευής και που θα πέσεις... wifi δεν σημαίνει 4g που λες... Όλες οι μπαταρίες το ίδιο είναι...Τι ακούω εδώ μέσα έλεος... όπως το κινητό όλα ίδια είναι απλά μερικά βγαίνουν προβληματικά... όπως σε όλα τα προϊόντα... Όταν μια μηχανή βγάζει το προϊόν έχει και σκαρτα... αν η μηχανή έβγαζε 100% σωστά προϊόντα θα μιλάγαμε για άλλα δεδομένα... ας συγκεντρωθούμε... το θέμα είναι πως θα στήσεις το τηλέφωνο... Και αν ξέρεις όλες τις υπηρεσίες και τη κάνουν... όχι αν πέσεις σε καλό τηλέφωνο...

 

αρα λεμε το ιδιο πραγμα! Ειναι που θα πεσεις ,αν πεσεις στο προβληματικο ! :) τα ιδια λεμε φιλε απλα θες να περασει το δικο σου.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς παίζει με τη διαχείριση των δυο σιμ; Επιλέγουμε εμείς ποια από τις δυο (micro ή nano) θα είναι για χρήση δεδομένων ή μας υποχρεώνει το σύστημα να είναι η nano πχ για δεδομένα. Επειδή σκέφτομαι να το πάρω και θα ήθελα να ξέρω ποια από τις κάρτες μου θα αλλάξω σε nano. Επίσης η SD σε ποια υποδοχή μπαίνει; σε αυτή της micro ή της nano;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

αρα λεμε το ιδιο πραγμα! Ειναι που θα πεσεις ,αν πεσεις στο προβληματικο ! :) τα ιδια λεμε φιλε απλα θες να περασει το δικο σου.

Όχι φίλε μου το προβληματικό είναι να μην δουλεύει το ακουστικό το μικρόφωνο... Όχι αυτό που λες εσύ... Εσύ απλά δεν ξέρεις και νομίζεις ότι φταίει η συσκευή... Ενώ φταίει ότι δεν ξέρεις να στήσεις το τηλέφωνο σου...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς παίζει με τη διαχείριση των δυο σιμ; Επιλέγουμε εμείς ποια από τις δυο (micro ή nano) θα είναι για χρήση δεδομένων ή μας υποχρεώνει το σύστημα να είναι η nano πχ για δεδομένα. Επειδή σκέφτομαι να το πάρω και θα ήθελα να ξέρω ποια από τις κάρτες μου θα αλλάξω σε nano. Επίσης η SD σε ποια υποδοχή μπαίνει; σε αυτή της micro ή της nano;

Επιλέγεις εσύ ποιά θα είναι για χρήση data. H sd μπαίνει στη θέση της nano sim. Οπότε αν το θες μονοκαρτο θες micro sim.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πανικός γίνεται με το τηλέφωνο. Ξεστόκαρε και ο Κοτσόβολος, σε λίγο ούτε η Wind θα έχει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου το προβληματικό είναι να μην δουλεύει το ακουστικό το μικρόφωνο... Όχι αυτό που λες εσύ... Εσύ απλά δεν ξέρεις και νομίζεις ότι φταίει η συσκευή... Ενώ φταίει ότι δεν ξέρεις να στήσεις το τηλέφωνο σου...

 

μια χαρα ξερω να στηνω τηλεφωνα εδω και 10 χρονια. Εδω μιλαμε για " μαμα " τηλεφωνο χωρις root και τιποτα αλλο.

Εφαρμογες εννοειται οτι βαζεις οποια θες κλπ. Απλα μερικα τηλεφωνα εχουν θεμα με την καταναλωση των πορων και μερικα δεν εχουν.Δεν εχει σχεση πως θα στησεις το τηλεφωνο . Η μπαταρια δεν ειναι χαλια ( οπως των lenovo ) αλλα δεν παιρνει και βραβειο !

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πανικός γίνεται με το τηλέφωνο. Ξεστόκαρε και ο Κοτσόβολος, σε λίγο ούτε η Wind θα έχει.

 

Λογικο να γινει πανικος σε αυτη την τιμη φιλε ! Η wind εχει αρκετα και μαλιστα οποιος ειναι θεσσαλονικη και θελει ας ερθει prive να του πω μαγαζι. Εχει και μαυρα και λευκα αρκετα !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

δεν θιχτηκα ειλικρινα και αν ημουν καπως να πω συγνωμη! απλα δεν γινεται καποιος που να μην ξερει τι ακριβως σημαινει εκπομπη κυψελης να μου βριζεις το τηλεφωνο... και δυστυχως ετσι οπως ειναι η αγορα και μας εκμεταλευονται οι εταιριες σου εχουν βαλει στο πισω μερος του μυαλο σου οτι για αξιολογο κινητο θες τουλαχιστον 500€ ενω ο μισθος σου τον μηνα ισως να μην τα φτανει... για μενα θες με αυτο να παιζει games οκ κανενα προβλημα κλεισει wifi 4g gps τα παντα και παιξε... μην θες με ανοιχτο wifi gps radio να παιζεις και παιχνιδια και να σου κραταει το κινητο 3 μερες... και ειδες τι μου ειπες οτι το note 4 κραταει το note και το s5 6 της samsung ειναι ναυαρχιδες οχι mid range τηλεφωνο των 169... επισης το κινητο εχει το ulta που στα σβηνει ολα και γινεται μονο τηλεφωνο αν εισαι καπου και εχεις αναγκη το τηλεφωνο... αυτα απο μενα! δε ξερω αμα ειμαι λαθος αλλα ετσι το βλεπω!

Φίλε μου λες να κλείσω 4g και WiFi για να παίξω παιχνίδια που πλέον όλα θέλουν ίντερνετ για να παίξουν!!Εγώ δεν είπα σε καμία περίπτωση ότι δεν είναι καλό το κινητό.είπα ότι με απογοητεύει η μπαταρία γιατί να σου πω την αλήθεια μέρα δεν βγάζει μέχρι τώρα σε φουλ χρήση αυτό...και επίσης μου λες ότι δεν χρειάζεται ένα κινητό για να είναι καλό να έχει 500 ευρώ και πάνω, ενώ εσύ ο ίδιος μου λες ότι δεν μπορώ να μιλάω συγκριτικά με τις ναυαρχιδες της Samsung.φιλικά πάντα μιλάω διότι το έχω το κινητό και μου αρέσει πάρα πολύ....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά.. δεν ξέρω εσείς με τι ταχύτητες έχετε δεδομένα, εγώ αυτό που βλέπω είναι Ε, Η, G.. και φυσικά σέρνεται το ιντερνετ.. πρέπει να κάνω καμιά ρύθμιση;

 

πώς είναι δυνατόν να έχει καμπάνα σήμα για να μιλάς στο τηλέφωνο και από δεδομένα τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ξερω να στηνω τηλεφωνα εδω και 10 χρονια. Εδω μιλαμε για " μαμα " τηλεφωνο χωρις root και τιποτα αλλο.

Εφαρμογες εννοειται οτι βαζεις οποια θες κλπ. Απλα μερικα τηλεφωνα εχουν θεμα με την καταναλωση των πορων και μερικα δεν εχουν.Δεν εχει σχεση πως θα στησεις το τηλεφωνο . Η μπαταρια δεν ειναι χαλια ( οπως των lenovo ) αλλα δεν παιρνει και βραβειο !

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λογικο να γινει πανικος σε αυτη την τιμη φιλε ! Η wind εχει αρκετα και μαλιστα οποιος ειναι θεσσαλονικη και θελει ας ερθει prive να του πω μαγαζι. Εχει και μαυρα και λευκα αρκετα !

 

To public στην περιοχή μου ξεστοκαρε σε λίγες ώρες μέσα!

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά.. δεν ξέρω εσείς με τι ταχύτητες έχετε δεδομένα, εγώ αυτό που βλέπω είναι Ε, Η, G.. και φυσικά σέρνεται το ιντερνετ.. πρέπει να κάνω καμιά ρύθμιση;

 

πώς είναι δυνατόν να έχει καμπάνα σήμα για να μιλάς στο τηλέφωνο και από δεδομένα τίποτα;

 

οταν ειχα παρει το πρωτο απο vodafone δεν ειχε καλο σημα αλλα ειχε καλα δεδομενα φουλ 4G . Μετα πηρα cosmote και παλι τα ιδια.

Σημερα πηρα wind και ολα μεχρι στιγμης ΤΕΛΕΙΑ ! ουτε κολλαει το youtube στα 720p ουτε χανει το σημα,τα δεδομενα ειναι παντα 4G και λιγες φορες H+ . Ειπαμε ειναι που θα πεσεις...:)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου λες να κλείσω 4g και WiFi για να παίξω παιχνίδια που πλέον όλα θέλουν ίντερνετ για να παίξουν!!Εγώ δεν είπα σε καμία περίπτωση ότι δεν είναι καλό το κινητό.είπα ότι με απογοητεύει η μπαταρία γιατί να σου πω την αλήθεια μέρα δεν βγάζει μέχρι τώρα σε φουλ χρήση αυτό...και επίσης μου λες ότι δεν χρειάζεται ένα κινητό για να είναι καλό να έχει 500 ευρώ και πάνω, ενώ εσύ ο ίδιος μου λες ότι δεν μπορώ να μιλάω συγκριτικά με τις ναυαρχιδες της Samsung.φιλικά πάντα μιλάω διότι το έχω το κινητό και μου αρέσει πάρα πολύ....

 

Το 4G δεν δειχνει να ειναι το προβλημα παντως. ΟΚ εννοειται πως σε ολες τις συσκευες υπαρχει λιγο παραπανω καταναλωση με το 4G ενεργο, αλλα δεν ειναι αυτο που δημιουργει το υπερβολικο ποσοστο καταναλωσης απο την "ετοιμοτητα κυψελης".

 

Απο τις 7 το πρωι που το εβγαλα απο την φορτιση ως τις 4 το απογευμα που γυρισα σπιτι με το 4G και τα δεδομενα συνεχως ενεργα ημουν στο 60% μπαταριας με 2ω15λ οθονη και την "ετοιμοτητα κυψελης" μολις στο 5%. Κατα τις 11-12 το μεσημερι εβλεπα αυτο:

 

http://i.imgur.com/lR8fyYv.png

 

 

Αυτου του ειδους η καταναλωση δειχνει μια χαρα για την χρηση που εκανα. Με το που γυρισα σπιτι και εκλεισα δεδομενα και ανοιξα wifi αλλαξαν εντελως τα ποσοστα. Τωρα ειμαι ετσι με 3ω15λ οθονη και αυτο δεν δειχνει και πολυ ΟΚ.

 

http://i.imgur.com/1eOeH46.png

 

Δεν ειναι λιγο κουλο η χρηση WiFi να ανεβαζει την "ετοιμοτητα κυψελης" ? Το μονο αλλο προβλημα που ισως να δημιουργηθηκε ειναι πως σε αντιθεση με την δουλεια μου που ειναι σε κεντρικο σημειο με αψογο σημα, εδω στο σπιτι δεν εχω και την καλυτερη καλυψη δικτυου και ισως να παλευει πιο συχνα να πιασει σημα. Θα το τσεκαρω αυριο αυτο.

 

 

Για να μην εχουμε παλι παρεξηγησεις, εγραψα και στο πρωτο μηνυμα μου πως ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την συσκευη στην τιμη που αγοραστηκε και επειδη κανω παραλληλα και χρηση phablet δεν μου δημιουργει προβλημα αυτη η καταναλωση. Παρ' ολα αυτα προσπαθω να μαθω τι ειναι αυτο που προκαλει το θεματακι με την "ετοιμοτητα κυψελης" γιατι ισως καποια μερα να αναγκαστω να κανω περισσοτερη χρηση.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...