Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα μετατροπη σε δικαρτο με την τελευταια αναβαθμιση και βλεπω μια μικρη διαφορα σε σχεση με την ρομ της κοσμοτε στο antutu στα γραφικα κυρίως ειμαι 3000 κατω στο 3d score... Ελπιζω να μην έχει μεγαλη διαφορα στα παιχνιδια
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.εφω εχθες απο το πρωι που το εθχα φορτίσει στης 8 μου κράτησε ως της 1και το βράδυ με αρκετά αλλα ολιγόλεπτα Τηλέφωνα και με ιντερνέτ συχνά-Wi-Fi ολη μέρα ανοιχτό και τα δεδομένα για λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει στρώσει η μπαταρία παιδιά, κάντε λίγο υπομονή, τις πρώτες μέρες φυσικά και θα τρώει παραπάνω αφού το ρυθμίζεται ακόμα και το ψάχνετε από δω και από κει

Μετά τις 3-4 φορτισεις θα δείτε και φυσικά άλλη χρήση κάνει ο ένας και άλλη ο άλλος.

Το περιμένω σήμερα από Κοτσωβολο.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος θέμα;

 

Αξιζει αλλα θα χασεις αυτονομια,υπολογισε κανα 5ωρο !!! θα κερδισεις ομως ΛΕΦΤΑ και ενα καινουριο κινητο ...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:blink:

Καλησπέρα φίλε μου,δεν είπε κάνεις ότι το κινητό δεν είναι καλό...φυσικά σε αυτά τα λεφτά και δεν βρίσκεις κάτι τόσο αξιόλογο...αλλά φίλε μου πως να το κάνουμε η μπαταρία δεν είναι και η καλύτερη...και για να μην ξαναμιλησω για τα μεγαθήρια της samsung το έκανα σύγκριση και με πιο απλό της Samsung και συγκεκριμένα με το Α5 που έχει 2300 μπαταρία...Θα μιλήσω για φουλ χρήση και στα 2 όπου τα έβγαλα από την φόρτιση στις 12 το πρωί και το p8 το απόγευμα κατά τις 6 το φόρτιση πάλι ενώ το Α5 στις 10 το βράδυ μου έκλεισε...τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Μιλας για Α5 το οποιο οντως ειναι κορυφη στη μπαταρια...το ειχα προσφατα! Με χαλασε ομως που δεν εχει led notif . γιαυτο εφυγε!

Φυσικα μην ξεχνας και ποσο κανει το Α5...:) ( δεν αξιζει με τιποτα τα λεφτα του!)

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα.εφω εχθες απο το πρωι που το εθχα φορτίσει στης 8 μου κράτησε ως της 1και το βράδυ με αρκετά αλλα ολιγόλεπτα Τηλέφωνα και με ιντερνέτ συχνά-Wi-Fi ολη μέρα ανοιχτό και τα δεδομένα για λίγο.

 

καλα ειναι...ποσες ωρες οθονη ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα μην ξεχνας και ποσο κανει το Α5...: ( δεν αξιζει με τιποτα τα λεφτα του!)

 

Το P8 lite αποτελεί εξαιρετικό VFM στα €169. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να υποτιμούμε κινητά όπως το Α5 λέγοντας ότι δεν αξίζει τα λεφτά του, άποψη εντελώς υποκειμενική....

Link to comment
Share on other sites

Το P8 lite αποτελεί εξαιρετικό VFM στα €169. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να υποτιμούμε κινητά όπως το Α5 λέγοντας ότι δεν αξίζει τα λεφτά του, άποψη εντελώς υποκειμενική....

 

μα δεν μιλησα σε συγκριση με το p8 , γενικα λεμε δεν αξιζει !!! Αν ηταν στα 220 κατι θα γινοταν. Μην ξεχνας μεχρι πριν 1 μηνα αγοραζες στα 220 την κορυφη LG G 2 .:)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μα δεν μιλησα σε συγκριση με το p8 , γενικα λεμε δεν αξιζει !!! Αν ηταν στα 220 κατι θα γινοταν. Μην ξεχνας μεχρι πριν 1 μηνα αγοραζες στα 220 την κορυφη LG G 2 .:)

 

Μου αρέσει που θέτεις και όριο τιμής για την συσκευή. Μπλέκεις και το G2 τώρα που όντως ήταν εξαιρετική συσκευή αλλά και που σχεδόν 1 στα 2 είχε πρόβλημα στην οθόνη. Τέσπα, ξαναλέω ότι οι απόψεις σου είναι εντελώς υποκειμενικές και κλείνω το offtopic εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που θέτεις και όριο τιμής για την συσκευή. Μπλέκεις και το G2 τώρα που όντως ήταν εξαιρετική συσκευή αλλά και που σχεδόν 1 στα 2 είχε πρόβλημα στην οθόνη. Τέσπα, ξαναλέω ότι οι απόψεις σου είναι εντελώς υποκειμενικές και κλείνω το offtopic εδώ...

 

Σε εμενα γιατι δεν ειχε προβλημα το G2 ; Αλλαξα 2 , μου φαινεται τα λες οπως θες φιλε. Φυσικα και θα θεσω ΟΡΙΟ τιμης!!

Αν το p8 ειχε σημερα 299 θα ηταν για πεταμα και μονο-πλακα κανεις ; ΘΑ εδινες 299 για το P8 ;; ΟΧΙ βεβαια !!! Αρα γιατι να δωσω για το Α5 299ευρω ; Δεν υπαρχει κανενας λογος φιλε ! Και οι δικες σου οι αποψεις ειναι υποκειμενικες. Ακου εκει το Α5 αξιζει τα 299ευρω !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Το βρήκα μόλις τώρα στο καταστημα της Wind στην Πανόρμου. Όποιος ενδιαφέρεται να μπει στα καταστήματα μέσω του site και να αρχίσει τα τηλέφωνα. Από όσο μου είπε ο υπάλληλος, το κάθε κατάστημα έχει τη δική του αποθήκη (λόγω franchise) και από τα κεντρικά δεν έχουν εικόνα διαθεσιμότητας.

Σπεύσατε και καλό 15Άυγουστο!!!

 

Όπως και άλλοι νομίζω ανέφεραν, το κουτί δεν έχει τα στρογγυλά αυτοκόλητα της Huawei που είχε το δικό μου αγορασμένο απο Βόντα. Νομίζω δεν έχει και τόση σημασία δεδομένου ότι κινητό φαίνεται ανέγγιχτο (το πήρα μόλις τώρα για φίλο)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ "ερασιτεχνικό" το να συγκρίνετε το "εξακοσαράκι" Α5 με τα κυβικά του P8 Lite!!! :!: Ούτε την ίδια ιπποδύναμη έχουν, ούτε την ίδια κατανάλωση αλλά και ούτε τα ίδια γκάζια!;)

 

αδερφε δεν γινεται καν συγκριση απλα λεμε οτι το Α5 δεν αξιζει τα λεφτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπεις να έχει γραφτεί κάπου αυτό?

 

δες παραπανω τι εγραψες ;;!! Εγραψες οτι " δεν σημαινει οτι δεν αξιζει τα λεφτα του το Α5" ...:lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν θέση εδώ οι συγκρίσεις, πού περισσότερο με υποδεέστερα σε τεχνικά χαρακτηριστικά μοντέλα.

 

το ξερουμε αυτο φιλαρακι,απλα καποιος το εγραψε και σχολιασα,μετα πεταχτηκε ο αλλος και ειπε αξιζει τα λεφτα.

πες μου λιγο το p8 το δικο σου απο wind χανει καθολου σημα οταν εχεις και τις 2 sim μεσα ; Εκανα δοκιμες εχτες και ολα καλα,με 2 sim wind δεν εχασε καθολου ολα καλα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το βράδυ κάτοχος και εγώ της συσκευής. Ξεκίνησα να το στήνω αλλά δεν πρόλαβα να τελειώσω. Ακόμα δεν έβαλα τις sim μέσα.

2 ερωτήσεις για αρχή.

1. Μπορούν να μπουν οι εφαρμογές σε αλφαβητική σειρά; Γιατί όσο και αν έψαξα δεν κατάφερα αν το βρω.

2. Είναι και οι 2 θέσεις sim 4G;

Link to comment
Share on other sites

Τα P8 Lite της Comsote, της Vodafone, της Wind, του Γερμανού, του Public, του Κωτσόβολου και όλων των άλλων είναι εντελώς ίδια ποιοτικά είτε είναι μονόκαρτα, είτε δίκαρτα, είτε δίκαρτα "εκ μετατροπής"! Δεν πρόκειται να ασχοληθώ με ανάλυση αστειοτήτων!

 

ενταξει εσυ λεγε τα δικα σου ,εγω που τα δοκιμασα ολα εκτος ΚΟΤΕ λεω οτι της wind παιζουν απροβληματιστα.

Σαν συσκευες και σαν μαρκα φυσικα ειναι τα ιδια ! Απλα η vodafone εβαλε το χερακι της και τα εκανε Σκ@τ@ !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

το ξερουμε αυτο φιλαρακι,απλα καποιος το εγραψε και σχολιασα,μετα πεταχτηκε ο αλλος και ειπε αξιζει τα λεφτα.

πες μου λιγο το p8 το δικο σου απο wind χανει καθολου σημα οταν εχεις και τις 2 sim μεσα ; Εκανα δοκιμες εχτες και ολα καλα,με 2 sim wind δεν εχασε καθολου ολα καλα!

 

Προσπάθησε να μην γράφεις ανακρίβειες κάνεις δεν χάνει το σήμα με το τηλ αυτό, ειναι φανερό οτι δεν γνωρίζεις γιαυτό έχεις αλλάξει τόσα τηλεφωνά προσπαθώντας να ρίξεις την άγνοια και την ανικανότητα σου στην συσκευή,δημιουργείς σύγχυση σε αυτούς που δεν ξέρουν και ψάχνουν μια γνώμη σοβαρή και μπαινουν εδώ να ρωτήσουν και γέλιο σε αυτούς που γνωρίζουν

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να μην γράφεις ανακρίβειες κάνεις δεν χάνει το σήμα με το τηλ αυτό, ειναι φανερό οτι δεν γνωρίζεις γιαυτό έχεις αλλάξει τόσα τηλεφωνά προσπαθώντας να ρίξεις την άγνοια και την ανικανότητα σου στην συσκευή,δημιουργείς σύγχυση σε αυτούς που δεν ξέρουν και ψάχνουν μια γνώμη σοβαρή και μπαινουν εδώ να ρωτήσουν και γέλιο σε αυτούς που γνωρίζουν

 

και αλλος το εγραψε πιο πανω. Το σημα το χανει οταν κινησε,οταν εισαι σπιτι φυσικα και δεν το χανει. κανε μερικες δοκιμες με το αυτοκινητο και θα σου πω εγω τι κανει. Αυτα της vodafone το χανουν το σημα. Σιγα σιγα θα τα γραψουν και αλλοι,οπως ο haki μας ελεγε στην αρχη οτι ειναι το επομενω Galaxy S 7 και μετα αλλαξε γνωμη !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα να κάθεστε και να αναλώνεστε σε vs κινητών τη στιγμή που υπάρχει ο παράγοντας τιμή που λόγω περιόδου παίζει μεγάλη σημασία. Είναι δεδομένο πως σε αυτή τη τιμή, το κινητό δεν έχει αντίπαλο. Όταν η τιμή του διαμορφωθεί στην αρχική του, μπορεί και να μην αξίζει αλλά έως τώρα είναι ότι καλύτερο σε vfm.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα να κάθεστε και να αναλώνεστε σε vs κινητών τη στιγμή που υπάρχει ο παράγοντας τιμή που λόγω περιόδου παίζει μεγάλη σημασία. Είναι δεδομένο πως σε αυτή τη τιμή, το κινητό δεν έχει αντίπαλο. Όταν η τιμή του διαμορφωθεί στην αρχική του, μπορεί και να μην αξίζει αλλά έως τώρα είναι ότι καλύτερο σε vfm.

 

φιλε απλα μερικοι κρυβουν τα προβληματα της συσκευης της vodafone και θελουν να με βγαλουν ΑΣΧΕΤΟ ! Τωρα για το κινητο τα ειπαμε ειναι καλο αν σου κατσει καλη συσκευη,αυτη τη στιγμη εχω μια της wind και παει ρολοι . Μπαταρια απιστευτη,σημα μια χαρα και ολα τελεια.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι παιδιά που παρακολουθώ το θέμα , δεν υπάρχει περίπτωση κάποια παρτίδα να βγήκε προβληματική; ίσως το παιδί πιο πάνω να έχει δίκιο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αφαιρέθηκαν μηνύματα. Θα παρακαλέσω να μη συνεχιστούν οι προσωπικές επιθέσεις / αντιπαραθέσεις μεταξύ των μελών για να μην ακολουθήσουν κυρώσεις πρόσβασης στο forum.

 

Εδώ είμαστε για να λέμε τη γνώμη μας και ο κόσμος που διαβάζει... καταλαβαίνει. Σε καμία περίπτωση δεν κρίνουμε τους άλλους και τις απόψεις τους.

 

Μιλήστε πολιτισμένα, τόσο δύσκολο είναι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι παιδιά που παρακολουθώ το θέμα , δεν υπάρχει περίπτωση κάποια παρτίδα να βγήκε προβληματική; ίσως το παιδί πιο πάνω να έχει δίκιο

 

φιλε τα κινητα ειναι ολα ιδια,απλα η vodafone τα πειραζει ολα τα κινητα και τα κανει αντε μην πω.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φαγωμαρα ρε παιδιά. Υπάρχει πιθανότητα να πάρω απάντηση στην πιο πάνω ερώτηση που έκανα;
Link to comment
Share on other sites

φιλε απλα μερικοι κρυβουν τα προβληματα της συσκευης της vodafone και θελουν να με βγαλουν ΑΣΧΕΤΟ ! Τωρα για το κινητο τα ειπαμε ειναι καλο αν σου κατσει καλη συσκευη,αυτη τη στιγμη εχω μια της wind και παει ρολοι . Μπαταρια απιστευτη,σημα μια χαρα και ολα τελεια.

 

Ποιος κρύβει τι;;;;;; σου λέμε οτι δεν παίζει θέμα με το σήμα άλλα εσυ εκεί υπάρχουν ενα σορό παράγοντες που μπορεί να σου κάνει διακοπές

μια καλή συσκευή

φίλε μου απλα στο μυαλό σου ειναι το θέμα και λέγεται άγνοια

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φαγωμαρα ρε παιδιά. Υπάρχει πιθανότητα να πάρω απάντηση στην πιο πάνω ερώτηση που έκανα;

 

Η μια παιζει 4G η αλλη 2G σε εμενα. Το καλο ειναι οτι αλλαζεις απο το μενουν ανα πασα στιγμη και κανεις οποια θες ΕΣΥ 4G !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιος κρύβει τι;;;;;; σου λέμε οτι δεν παίζει θέμα με το σήμα άλλα εσυ εκεί υπάρχουν ενα σορό παράγοντες που μπορεί να σου κάνει διακοπές

μια καλή συσκευή

φίλε μου απλα στο μυαλό σου ειναι το θέμα και λέγεται άγνοια

 

Ενταξει εγινε , παντως το εχει γραψει και αλλος για το σημα και τον γραψατε στα @@ρια σας.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το βράδυ κάτοχος και εγώ της συσκευής. Ξεκίνησα να το στήνω αλλά δεν πρόλαβα να τελειώσω. Ακόμα δεν έβαλα τις sim μέσα.

2 ερωτήσεις για αρχή.

1. Μπορούν να μπουν οι εφαρμογές σε αλφαβητική σειρά; Γιατί όσο και αν έψαξα δεν κατάφερα αν το βρω.

2. Είναι και οι 2 θέσεις sim 4G;

 

δεν μπορούν αλφαβητικά

ναι 4g και οι 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...