Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι εννοείς πάντως εγώ και πολλοί άλλοι έχουμε απογοητευτεί πάρα πολύ...

 

Ok αρα το "χαχα" το θεωρώ σαν να μην έχει συμβεί. :D

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε πάλι η καραμέλα του bootloop χωρίς καμία ένδειξη και λογική...να δω τι θα λέτε μόλις περάσει το καλοκαίρι και δεν υπάρξει ούτε ένα κρούσμα bootloop σε διορθωμένες παρτίδες. Ήδη έχει περάσει ένας χρόνος από την κυκλοφορία των νέων πλακετών και εδώ στο forum δεν έχει αναφερθεί ούτε ένα κρούσμα bootloop σε αυτές(από 603 και μετά)!

 

Εγω ειμαι περιεργος για το τι θα λες εσυ , που μιλας για καραμελες , λες και η LG εχει ανακοινωσει οτι το διορθωσε. Την καραμελα της ανακοινωσης του Ιανουαριου 2016, πλιζ , μη την ξαναμασησεις.

Φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι περιεργος για το τι θα λες εσυ , που μιλας για καραμελες , λες και η LG εχει ανακοινωσει οτι το διορθωσε. Την καραμελα της ανακοινωσης του Ιανουαριου 2016, πλιζ , μη την ξαναμασησεις.

Φιλικα.

 

Όταν όντως υπάρχει η ανακοίνωση της lg και όταν δεν υπάρχει ούτε ένα κρούσμα bootloop σε νέες παρτίδες τι να σου απαντήσω και μάλιστα χωρίς να έχεις κανένα επιχείρημα;

Link to comment
Share on other sites

Για ποια ανακοίνωση μιλάς;

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές εδώ τον τελευταίο 1+ χρόνο:

 

http://www.androidauthority.com/lg-admits-g4-bootloop-problem-hardware-fault-669603/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει αναφερθεί πολλές φορές εδώ τον τελευταίο 1+ χρόνο:

 

http://www.androidauthority.com/lg-admits-g4-bootloop-problem-hardware-fault-669603/

 

Α ΟΚ, μιλάς για τη γνωστή ανακοίνωση που είχε βγάλει εδώ και περισσότερο από ένα χρόνο η LG και μετά από αυτή τα φαινόμενα bootloop αυξήθηκαν με ρυθμούς επιδημίας στα G4. Έκτοτε... υπάρχουν αναφορές σε όλα τα φόρουμ του κόσμου για αλλαγμένες πλακέτες που εμφάνισαν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Συνεπώς... νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Α ΟΚ, μιλάς για τη γνωστή ανακοίνωση που είχε βγάλει εδώ και περισσότερο από ένα χρόνο η LG και μετά από αυτή τα φαινόμενα bootloop αυξήθηκαν με ρυθμούς επιδημίας στα G4. Έκτοτε... υπάρχουν αναφορές σε όλα τα φόρουμ του κόσμου για αλλαγμένες πλακέτες που εμφάνισαν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Συνεπώς... νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Ναι σωστά, αυξήθηκαν τα κρούσματα επειδή τότε άρχισαν να χαλάνε μαζικά οι παλιές πλακέτες και μόνο οι παλιές. Οι καινούριες δεν παρουσιάζουν θέμα bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν να διαφωνειτε για προφητειες...

Αφηστε να ερθει το καλοκαιρι και θα δουμε τι εχει γινει.

Εγω θελω να ελπιζω πως οτι μου ειπαν ισχυει!! Δηλαδη βρεθηκε η λυση τοσο σε software οσο σε hardware. Και με τον συνδιασμο να μας πει αντιο το bootloop μια για παντα.

Αντε να βγει και η nougat μπας και μπορεσουμε να ριξουμε την αναλυση για να ανεβασουμε την αυτονομια του. :p

Link to comment
Share on other sites

Που να μην εγραφα για την καραμελα της εν λογω "ανακοινωσης" . Ανακοινωση Ιανουαριο, Μεχρι Μαιο ακομη να υπαρχουν κρουσματα (605 σειρας) ,και εσεις στον κοσμο σας ρε παιδες. 601 ,602, 603,604 κυριως , χαλουσαν μαζικα , περαν των παλιων που θες να εστιαζεις εσυ (δικαιωμα σου εξαλλου).

Για μια φορα επιτελους συμφωνω με τον vamire :p

Δυστυχως καταλαβαινεις ρε μαν και εσυ οτι κρατιομαστε απο μια ανακοινωση, μετα απο την οποια υπηρξαν κρουσματα, δυστυχως. Και οχι , οι 4 μηνες περιθωριο , δεν ειναι λιγοι. ΜΑΚΑΡΙ να φτιαχτηκε η συσκευη, μακαρι να παθω μπουτλουπ και συντομα, μπας και μου το αλλαξουν :p γιατι ειμαι στο χρονο , και 601 σειρα. Δε ξερω τι μελει γεννεσθαι κοινως.

Αν το κινητο φτιαχτηκε, δεν εχουμε καμμια ανακοινωση οριστικη για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Τα τηλέφωνα που χαλούσαν ήταν σειράς 5χχ και κάποια από τις πρώτες παρτίδες 6χχ που δεν είχε εντοπίσει ακόμα το πρόβλημα η lg. Σε 603 ζήτημα είναι να έχει αναφερθεί ένα περιστατικό και από εκεί και πέρα ούτε ένα περιστατικό με νεότερη πλακέτα! Για την ακρίβεια έχει υπάρξει μόνο μία περίπτωση με 608 που κόλλησε το τηλέφωνο και επανήλθε με reset.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η nougat σε beta διαθέσιμη μονο απο το site :D

Την έχω βάλει να κατεβαίνει :D

http://www.lg.com/gr/mobile-phones/lg-H815-g4-Update

 

Μόλις την έβαλα και ενεργοποιήθηκε το WiFi calling!

 

Επίσης εάν πατήσεις Volume up + Volume down + Power γίνεται G6 :P

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε με OTA η nugat, θα σας πω αύριο εντυπώσεις!

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε με OTA η nugat, θα σας πω αύριο εντυπώσεις!

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Τι προέλευσης είναι φίλε το κινητό σου;;;;; Πείτε εντυπώσεις παιδιά Αντε να πάρουμε λίγο χαρά από το πολύπαθο κινητό μας

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου ηρθε η nougat (με lg bridge ομως) και στο καπακι μια μικρη αναβαθμιση "image retention fix". Tην περασα κι αυτη και το image retention στην οθονη εξαφανιστηκε εντελως.

 

(το τερματισα ?) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου ηρθε η nougat (με lg bridge ομως) και στο καπακι μια μικρη αναβαθμιση "image retention fix". Tην περασα κι αυτη και το image retention στην οθονη εξαφανιστηκε εντελως.

 

(το τερματισα ?) :lol:

Πες μου ότι άλλαξε και διαστάσεις το κινητό μετά την αναβάθμιση να τρελαθώ!! Κάπου άκουσα ότι με την Nougat γίνεται 6ιντσο αν το γυρίσεις εργοστασιακες ρυθμίσεις μετά το update! :D

 

 

 

(Ρίνα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγήκε η nougat σε beta διαθέσιμη μονο απο το site :D

Την έχω βάλει να κατεβαίνει :D

http://www.lg.com/gr/mobile-phones/lg-H815-g4-Update

Βλέπω ότι είναι μεγάλο το update όμως και θα αργήσει να μου το κατεβάσει. Πες μας γνώμες κ εντυπώσεις αν την βάλεις πρώτος :p

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το update μου ηρθε 2 φορες....εγινε g5 και τωρα g6 μου εφαγε ολη μερα αλλα ολα κομπλε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το update μου ηρθε 2 φορες....εγινε g5 και τωρα g6 μου εφαγε ολη μερα αλλα ολα κομπλε

 

Άξιζε τον κόπο ή αναμονή!! Είσαι από τους τυχερούς!!

Αντε να έρθει και σε εμάς που το περιμένουμε πως και πως να γίνει G6!

Μου έχει κολλήσει στο 50% το download! Από τη μέση και πάνω είναι g4 και από τη μέση και κάτω g6!

Το update που γινόταν g5 δεν το είχα κάνει. Για να δούμε.....

 

 

 

(Ρίνα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το χιούμορ ξεχειλίζει στο νήμα του G4!!! ;)

Τι εννοείς; χαχαχα

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Σταματηστε να περνατε την nugat.

Αρχισαν παλι bootloop και απο οσο διαβαζω απεσυραν αρον αρον την αναβαθμιση πλεον.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...