Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χειροτερο σε ολα του θαρρω, εκτος μπαταριας (στα ιδια) το motorola παντως. Καμμια σχεση πραγματικα. Αλλα θα την βολεψει λογικα τη γυναικα.

 

@minast, αδερφε , εσυ μπορεις να προτεινεις αφοβα το G4 σειρας 506? Οτι εχεις δει εχουμε δει και εμεις. Αν μπορεις προτεινε το.

Εγω δε μπορω παντως. Ουτε 506 σειρα, ουτε καινουριο. Και ΔΕΝ εχω παθει bootloop.

 

Παράδειγμα εφερα.browsing κάνει η γυναικα.και ΖΤΕ V580 μου αρεσει,130 σφραγγισμενο.

140 για το lg g4 2 ετων με πιθανο κολημα δεν λεει.

Εχω ενα Ζ3 με τρελλαμενη οθονη,να δω μπας και το φτιαξω με ξανα 60αρι.

Αυριο επιστρεφω το G4.μεταξυ μας πολυ ψευτικη κατασκευή :-).το λεω ως χρηστης τωρα Ζ2.

Σας ευχαριστώ και παλι!!!!!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Στα 140 με τις δυνατοτητες του G4 παντως (ασχετως πιθανου bootloop ή image retention ξερω γω) , δε προκειται να βρεις. Ουτε την καμερα (ουτε για πλακα) που εχει. Να ξερεις ;)

Για μενα το μελανο σημειο του ειναι η μπαταρια του. Κατα τ'αλλα ειναι μια χαρα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Στα 140 με τις δυνατοτητες του G4 παντως (ασχετως πιθανου bootloop ή image retention ξερω γω) , δε προκειται να βρεις. Ουτε την καμερα (ουτε για πλακα) που εχει. Να ξερεις ;)

Για μενα το μελανο σημειο του ειναι η μπαταρια του. Κατα τ'αλλα ειναι μια χαρα το κινητο.

Θα συμφωνήσω... Ειναι κινητήρα σαν σύνολο και βάζει σημερινές ναυαρχίδες κάτω άνετα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι κινητήρα σαν σύνολο και βάζει σημερινές ναυαρχίδες κάτω άνετα

 

Βάζει σημερινές ναυαρχίδες κάτω άνετα; Ας μην είμαστε υπερβολικοί... Είναι από τις καλύτερες συσκευές από θέμα δυνατοτήτων που μπορεί να αγοράσει κάποιος σήμερα σε σχέση με άλλες συσκευές αντίστοιχης η παραπλήσιας τιμής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάζει σημερινές ναυαρχίδες κάτω άνετα; Ας μην είμαστε υπερβολικοί... Είναι από τις καλύτερες συσκευές από θέμα δυνατοτήτων που μπορεί να αγοράσει κάποιος σήμερα σε σχέση με άλλες συσκευές αντίστοιχης η παραπλήσιας τιμής.

Υπάρχουν και άλλα που ΔΕΝ είναι ναυαρχιδες και το βάζουν κάτω....J7 Prime 32GB

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άλλα που ΔΕΝ είναι ναυαρχιδες και το βάζουν κάτω....J7 Prime 32GB

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που ακριβώς το βάζει κάτω; lol

Link to comment
Share on other sites

Βάζει σημερινές ναυαρχίδες κάτω άνετα; Ας μην είμαστε υπερβολικοί... Είναι από τις καλύτερες συσκευές από θέμα δυνατοτήτων που μπορεί να αγοράσει κάποιος σήμερα σε σχέση με άλλες συσκευές αντίστοιχης η παραπλήσιας τιμής.

 

φιλε την εχουμε κανει εδω μεσα αυτη την κουβεντα απειρες φορες ..!

το lg 4 οπως και το lg v10 που εχω τωρα ανετα μπορεις να τα κρατήσεις και σημερα ...]

ταχύτατα τρομερη καμερα κτλ κτλ κτλ ...!

δεν βρισκω λογο να σκασεις ενα κάρο λεφτα για να πας σε σημερινές ναυαρχιδες ...!

δεν μπαινω πλεον σε αυτο το τρυπακι ...

η lg αν προσεχε λιγο και δεν εκανε τα λαθη που εκανε θα εβαζε κατω πολυ κοσμο (αντιπαλους ..)..

επειδη ειχα μαζι το edge και το lg v 4 ..το δευτερο εβαζε κατω το νοτελι σχεδον στα παντα ...!

τεσπα ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε την εχουμε κανει εδω μεσα αυτη την κουβεντα απειρες φορες ..!

το lg 4 οπως και το lg v10 που εχω τωρα ανετα μπορεις να τα κρατήσεις και σημερα ...]

ταχύτατα τρομερη καμερα κτλ κτλ κτλ ...!

δεν βρισκω λογο να σκασεις ενα κάρο λεφτα για να πας σε σημερινές ναυαρχιδες ...!

δεν μπαινω πλεον σε αυτο το τρυπακι ...

η lg αν προσεχε λιγο και δεν εκανε τα λαθη που εκανε θα εβαζε κατω πολυ κοσμο (αντιπαλους ..)..

επειδη ειχα μαζι το edge και το lg v 4 ..το δευτερο εβαζε κατω το νοτελι σχεδον στα παντα ...!

τεσπα ...

 

Απάντησα στην προηγούμενη τοποθέτησή σου που έλεγε κάτι εντελώς διαφορετικό από ότι λες τώρα, ας μη μπερδευόμαστε. Δεν έχει και σημασία εξάλλου. Είναι σεβαστός ο ενθουσιασμός σου μιας και απόκτησες πολύ πρόσφατα το v10 αλλά ας μην υπερβάλλουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

G4, v10 και g5 είναι από τα πιο πλήρη τηλέφωνα που κατασκευάστηκαν ποτέ και το βασικότερο είναι ότι αυτά που κάνουν τα κάνουν καλά και όχι ότι έχουν τα χαρακτηριστικά απλά για να τα έχουν. Επί της ουσίας μόνο στην διάρκεια της μπαταρίας τα χαλάνε και στο image retention.
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς το βάζει κάτω; lol

Να ξεκινήσω με την μπαταρία;

Σε απόκριση είναι στα ίδια επίπεδα και τα δύο με λίγο καλύτερο το Samsung. Q

Η οθόνη είναι καλύτερη στο LG αλλά δεν μου λέει κάτι αυτό αφού κοιταζω να την κλείσω όσο πιο γρήγορα γίνεται για να μην ρουφήξει την μπαταρία.

Θερμοκρασία το LG έβραζε κοντά στην κάμερα ενώ το Samsung το έχω ξεσκίσει αλλά δεν ανεβάζει πουθενά ώστε να καταλάβω ότι ανέβασε.

LG : με το Qslide είμαι ερωτευμένος οπότε εδώ παίρνει προβάδισμα με διαφορά, γι αυτό και μόνο το κρατούσα.

Οθόνη, περισσότερο εκμεταλευσιμη στο Samsung αφού τα κουμπιά δεν πιάνουν χώρο.

Λήψη πιο καλή το Samsung στα ίδια σημεία και σε δίκτυο κινητής αλλά και σε ασύρματο δίκτυο.

Απλά για καθημερινή χρήση είναι καλύτερο και μπαταρία άφοβα δύο μέρες και έχω μόνο δύο φορτίσεις.

Το LG δεν το πουλάω, θα μείνει μαζί μου με την ελπίδα μια μέρα να φτάσει το Samsung καθότι ερωτευμένος με το συγκεκριμένο.

Απλά οι αλήθειες πρέπει να λέγονται...

Εγγύηση ότι σαν Samsung θα δουλεύει πάντα ενώ με το LG βλέπω ευκαιρίες και τις αποφεύγω λόγο bootloop αλλά και διάφορα άλλα.

Και τα δύο είναι δικαρτα και με Τρίτη θύρα για sd που είναι σημαντικός παράγοντας για την επιλογή για εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινήσω με την μπαταρία;

Σε απόκριση είναι στα ίδια επίπεδα και τα δύο με λίγο καλύτερο το Samsung. Q

Η οθόνη είναι καλύτερη στο LG αλλά δεν μου λέει κάτι αυτό αφού κοιταζω να την κλείσω όσο πιο γρήγορα γίνεται για να μην ρουφήξει την μπαταρία.

Θερμοκρασία το LG έβραζε κοντά στην κάμερα ενώ το Samsung το έχω ξεσκίσει αλλά δεν ανεβάζει πουθενά ώστε να καταλάβω ότι ανέβασε.

LG : με το Qslide είμαι ερωτευμένος οπότε εδώ παίρνει προβάδισμα με διαφορά, γι αυτό και μόνο το κρατούσα.

Οθόνη, περισσότερο εκμεταλευσιμη στο Samsung αφού τα κουμπιά δεν πιάνουν χώρο.

Λήψη πιο καλή το Samsung στα ίδια σημεία και σε δίκτυο κινητής αλλά και σε ασύρματο δίκτυο.

Απλά για καθημερινή χρήση είναι καλύτερο και μπαταρία άφοβα δύο μέρες και έχω μόνο δύο φορτίσεις.

Το LG δεν το πουλάω, θα μείνει μαζί μου με την ελπίδα μια μέρα να φτάσει το Samsung καθότι ερωτευμένος με το συγκεκριμένο.

Απλά οι αλήθειες πρέπει να λέγονται...

Εγγύηση ότι σαν Samsung θα δουλεύει πάντα ενώ με το LG βλέπω ευκαιρίες και τις αποφεύγω λόγο bootloop αλλά και διάφορα άλλα.

Και τα δύο είναι δικαρτα και με Τρίτη θύρα για sd που είναι σημαντικός παράγοντας για την επιλογή για εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα συμφωνήσω πως θα πρέπει να λέγονται αλήθειες και η μοναδική γλώσσα αυτης ειναι τα νούμερα. Σορρυ αλλα ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ άτομα που είχαν το note 4 έχουν γράψει ότι είναι καλύτερο το g4 και ακούω ότι το βάζει κάτω το j7 prime που είναι μπακατέλα μπροστά σε αυτά τα δύο; τι να πω γούστα είναι αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ άτομα που είχαν το note 4 έχουν γράψει ότι είναι καλύτερο το g4 και ακούω ότι το βάζει κάτω το j7 prime που είναι μπακατέλα μπροστά σε αυτά τα δύο; τι να πω γούστα είναι αυτά.

Δυστυχώς δεν είναι γούστα, είναι νούμερα και η εμπειρία χρήσης που κάνει αυτή τη διαφορά.

Πριν πιάσω το το J7 στα χέρια μου, δεν το πίστευα ούτε εγώ. Έπρεπε να αγοράσω ένα δεύτερο κινητό γιατί με το G4 δεν την πάλευα άλλο και κατελειξα σε αυτό.

Μην ξεχνάμε ότι ακόμα LG γουστάρω για συγκεκριμένα σημεία αλλά η αλήθεια είναι η παραπάνω.

Δυστυχώς...

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινήσω με την μπαταρία;

Σε απόκριση είναι στα ίδια επίπεδα και τα δύο με λίγο καλύτερο το Samsung. Q

Η οθόνη είναι καλύτερη στο LG αλλά δεν μου λέει κάτι αυτό αφού κοιταζω να την κλείσω όσο πιο γρήγορα γίνεται για να μην ρουφήξει την μπαταρία.

Θερμοκρασία το LG έβραζε κοντά στην κάμερα ενώ το Samsung το έχω ξεσκίσει αλλά δεν ανεβάζει πουθενά ώστε να καταλάβω ότι ανέβασε.

LG : με το Qslide είμαι ερωτευμένος οπότε εδώ παίρνει προβάδισμα με διαφορά, γι αυτό και μόνο το κρατούσα.

Οθόνη, περισσότερο εκμεταλευσιμη στο Samsung αφού τα κουμπιά δεν πιάνουν χώρο.

Λήψη πιο καλή το Samsung στα ίδια σημεία και σε δίκτυο κινητής αλλά και σε ασύρματο δίκτυο.

Απλά για καθημερινή χρήση είναι καλύτερο και μπαταρία άφοβα δύο μέρες και έχω μόνο δύο φορτίσεις.

Το LG δεν το πουλάω, θα μείνει μαζί μου με την ελπίδα μια μέρα να φτάσει το Samsung καθότι ερωτευμένος με το συγκεκριμένο.

Απλά οι αλήθειες πρέπει να λέγονται...

Εγγύηση ότι σαν Samsung θα δουλεύει πάντα ενώ με το LG βλέπω ευκαιρίες και τις αποφεύγω λόγο bootloop αλλά και διάφορα άλλα.

Και τα δύο είναι δικαρτα και με Τρίτη θύρα για sd που είναι σημαντικός παράγοντας για την επιλογή για εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξεχασες να πεις για την καμερα ομως ;) Overall σαν αποκριση το LG τι εχει να χασει απο το 16 μηνων νεοτερο του Galaxy j7prime ? Battery aside, αφου το ενα εχει 1080p αναλυση και παιζει τεραστιο ρολο στην αυτονομια. (αν και πιστευω οτι και στα 1080p χαλια θα ηταν του G4).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλαξα πλακετα στο κινητο αλλα δεν μπορώ να καταλαβω ποιο ειναι το S/N.Μονο το IMEI γραφει στην αποδειξη.Πως αλλιως μπορω να δω τι παρτιδα ειναι η καινούρια πλακετα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλαξα πλακετα στο κινητο αλλα δεν μπορώ να καταλαβω ποιο ειναι το S/N.Μονο το IMEI γραφει στην αποδειξη.Πως αλλιως μπορω να δω τι παρτιδα ειναι η καινούρια πλακετα;

 

Κατέβασε από το play το LG phone from.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αλλα ουτε εκει το γραφει.Μονο το γραμμα N γραφει στο συγκεκριμένο πεδιο

Ωχ, δίκιο έχεις. Τα ίδια κάνει και στο G5 μου τώρα που το τέσταρα. Πριν κανά μήνα που το κοίταξα τελευταία φορά, έδειχνε σωστα. Ισως κάποια πρόσφατη αναβάθμιση ασφαλείας δεν το αφήνει πια να μαζεύει πληφορορίες από τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες να πεις για την καμερα ομως ;) Overall σαν αποκριση το LG τι εχει να χασει απο το 16 μηνων νεοτερο του Galaxy j7prime ? Battery aside, αφου το ενα εχει 1080p αναλυση και παιζει τεραστιο ρολο στην αυτονομια. (αν και πιστευω οτι και στα 1080p χαλια θα ηταν του G4).

Δε έχει τόσο καλή όσο το G4 αλλά είναι παραπάνω από ικανοποιητική. Και έχει και περισσότερες μικρότερες ανάλυσης οπότε αποφεύγω άλλες εφαρμογές όπως "open camera" για εκείνες που δεν χρειάζομαι υψηλή ανάλυση.

Να ξέρετε ότι τα κινητά τα κοιτάζω σαν "καταναλωτής" και όχι σαν "fan" καμίας εκ των δύο. Εμένα με ενδιαφέρει να μείνω ικανοποιημένος και να ξέρει και ο διπλανός μου τι θα πάρει αν επιλέξει κάποιο από τα δύο.

Δεν θα προσπαθήσω να πείσω κανέναν εδώ μέσα αλλά ούτε και γνωστούς μου.

Αυτά που μου έχουν λείψει είναι τα Qslide App... Έρωτας με αυτά μιλάμε αλλά...

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο τα παραπανω, αυτο που αποκομιζω ειναι οτι παιρνεις ενα κινητο με 100€ περισσοτερα, το οποιο ειναι οριακα χειροτερο OVERALL. Μονο το Fingerprint scanner ειναι καποια προσθηκη ουσιαστικα καθως και η καλυτερη μπαταρια, η οποια ειναι μεγαλυτερης χωρητικοτητας και η οθονη ειναι 1080p, αρα σαφως και θα ηταν ανωτερη.

(still δε καταλαβαινω τι διαφορες μπορει να εχει ο sd808 απο τον exynos 7870 εκτος απο benchmarks - αφου ουτε οθονη ουτε καμερα εχει καλυτερη, και αποκριση στα ιδια επιπεδα "με λιγο καλυτερο το samsung" -χωρις να αποσαφηνιζεται τι εννοεις λιγο καλυτερο και ως προς τι).

 

Βασει αποδοσης/τιμης κρινω και χωρις κανενα ιχνος "φανμποισμου", σαν απλος καταναλωτης, και βασει αυτου , το G4 ειναι καλυτερο imho. Συμφωνα με οσα λες.

Αν δεν υπολογιζεις την τιμη, κακως το πραττεις, γιατι ειναι μεσα στα κριτηρια με τα οποια αγοραζει καποιος :) Ειδικα οταν μιλαμε για συσκευες αυτης της κατηγοριας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν βρίσκω το λόγο για τη συγκεκριμένο Vs που συζητάτε. Ο καθένας λέει τη γνώμη του και μέχρι εκεί, δεν υπάρχει λόγος να προσπαθούμε να αλλάξουμε τη γνώμη του άλλου. Ο κόσμος διαβάζει και καταλαβαίνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

yeap! Sorry για την παρεκτροπη! :) Won't happen again.

Σε αλλα νεα αυτο το θεμα με τον τερματισμο της κλησης, κατανταει κουραστικο δυστυχως. Το κανει σε ανυποπτες και τελειως ακαταλληλες στιγμες. Ευτυχως το παιρνω χαμπαρι αμεσως. Μονο restart ειναι η λυση.

Πλεον ειναι αμετρητες οι φορες που μου το ειχε κανει , ενω μεχρι ας πουμε τον Νοεμβριο, το'χε κανει μετρημενες!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...