Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω φευγω σεζον αυριο για 6 μηνες και μεσα στην λιστα εχω βαλει και τα χαρτια του τηλ γιατι αν συμβει το κακο και ειμαι μακρυα την κατσαμε!!!φυσικα πηρα και ενα παλιο τηλ αναγκης!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πρόληψη... Καλύτερα από θεραπεία... Γιατροί καταντήσαμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να φοβάσαι να πας κάπου χωρίς να έχεις κ ένα δεύτερο κινητό στην τσάντα για παν ενδεχόμενο.... Αξία ανεκτίμητη! :/

 

 

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Να φοβάσαι να πας κάπου χωρίς να έχεις κ ένα δεύτερο κινητό στην τσάντα για παν ενδεχόμενο.... Αξία ανεκτίμητη! :/

 

 

 

(Ρίνα)

Η δεύτερη μπαταρία έγινε "μπαναλ" το δεύτερο κινητό έγινε "must" :eek: :eek: :eek:

Τέλος πάντων ας όψεται που την αγαπάμε την LG

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 τελευταία μου κινητά ήταν lg

(lg vu, lg g2, lg g4) και είχα σκοπό να μην πάω σε άλλη εταιρεία.

Αλλά μετά το bootloop που έπαθα μέσα στην νύχτα κ έμεινα ξαφνικά χωρίς καθόλου κινητό για μέρες..... Τέρμα lg!

Ούτε δεύτερο δεν είχα για να κάνω την δουλειά μου. Έμεινα 4 μερες χωρίς καθόλου κινητό και αναγκάστηκα να πάω να αγοράσω άλλο μιας κ έκατσε στο σέρβις 25 μέρες περίπου το g4.

Η ζωή του όλη ήταν μόνο 8 μήνες :rolleyes:

 

400+€ (που δεν τα μάζεψα εύκολα) για 8 μήνες

 

Ότι η lg βγάζει πολύ ωραία κινητά είναι γεγονός.... Αλλά τίθεται θέμα εμπιστοσύνης πλέον. Οπότε δεν νομίζω ότι την αγαπάμε όλοι την lg Χαχαχαχαχαχα

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο και συγνώμη απο τον Mod αλλα δεν ξερω που να το ρωτήσω απο χθες οταν μπαινω στο φορουμ και παταω να δω τις σελιδες με τα θεματα που παρακολουθώ μου πεταει νεα καρτελα με διαφήμιση στον chrome ειναι θεμα site η κόλλησα καμια αηδια?εκανα σκαν με malware και με antivirus αλλα δεν βρισκει τιποτα και το κανει μονο στο Myphone!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω καποια θεματακια τον τελευταιο καιρο με το κινητο και νομιζω οτι παει προς ολοταχως για bootloop. Σημερα μου κολλησε στον τερματισμο κλησης και αργοτερα εκανε μονο του επανεκκίνηση και ειχε κολλησει στο logo. Ευτυχως μπηκε κανονικα. Επισης με αποσυνδεει αρκετες φορες απο τα ασυρματα δίκτυα. Για να το στειλω στην lg και να αλλαξουν πλακετα θα πρεπει να ειναι κολλημενο στο logo η φαινεται το προβλημα και αλλιως? Φοβαμαι οτι θα μου μεινει στα χερια συντομα...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω καποια θεματακια τον τελευταιο καιρο με το κινητο και νομιζω οτι παει προς ολοταχως για bootloop. Σημερα μου κολλησε στον τερματισμο κλησης και αργοτερα εκανε μονο του επανεκκίνηση και ειχε κολλησει στο logo. Ευτυχως μπηκε κανονικα. Επισης με αποσυνδεει αρκετες φορες απο τα ασυρματα δίκτυα. Για να το στειλω στην lg και να αλλαξουν πλακετα θα πρεπει να ειναι κολλημενο στο logo η φαινεται το προβλημα και αλλιως? Φοβαμαι οτι θα μου μεινει στα χερια συντομα...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αμα δε σου μεινει, θα του κανουν ενα factory reset και θα σου πουν οτι δεν εχει τιποτα. Το πιο πιθανο...

Το κολλημα στον τερματισμο κλησης μου το εκανε συχνα-πυκνα. Επανεκκινηση μονο του μου εκανε προχτες πρωτη φορα. Τι σειρα ειναι το κινητο σου;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρες!!!

Πως μπορώ να αποφυγω την διπλή lockscreen ,σε περιπτωση που βαλω καποια αλλη εφαρμογη,απο την στιγμη που στις ρυθμισεις κλειδωματος δεν εχει την επιλογη "κανενα",παρα μονο "συρετε,knock code,μοτιβο,κωδ.κλειδωματος και κωδ.προσβασης"...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αμα δε σου μεινει, θα του κανουν ενα factory reset και θα σου πουν οτι δεν εχει τιποτα. Το πιο πιθανο...

Το κολλημα στον τερματισμο κλησης μου το εκανε συχνα-πυκνα. Επανεκκινηση μονο του μου εκανε προχτες πρωτη φορα. Τι σειρα ειναι το κινητο σου;

 

Είναι σειρά 601. Νομιζω οτι ειναι απο τις σειρές που έχουν πρόβλημα, έτσι δεν είναι; Τι να πω... τωρα δουλευει καλα, αλλα ωρες ωρες κανει κατι κολληματα που νομιζω οτι θα μου μεινει. Και το έχω κανει αρκετες φορες hard reset για να το φρεσκαρω μη τυχον φταιει καποια εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Σειρα 601 και εμενα. Μια φορα μονο εκανα hard reset, θα το κανω συντομα ξανα, αλλα θα εχω φορτισμενο και το παλιο μου καλου κακου :p

^^ αποδειξη οτι ειναι λαχειο τα bugs του κινητου και σε ποιον θα τα κανει...

Ωρες ωρες και εμενα τρωει κολληματα. Ποιος ξερει τι θα γινει. Το καλο που του θελω ειναι αν κανει οτιδηποτε, να το κανει εντος εγγυησης :lol:

 

:lol: παλι το ιδιο με τις κλησεις. Τελικα ενω απο τοτε που εβγαλα το adguard δε το ειχε κανει, τωρα το ξανακανε.Εβγαλα και τον nova. Αρα δε φταιει τιποτα απο αυτα. Αβυσσος η ψυχουλα του g4 :p

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Τα 3 τελευταία μου κινητά ήταν lg

(lg vu, lg g2, lg g4) και είχα σκοπό να μην πάω σε άλλη εταιρεία.

Αλλά μετά το bootloop που έπαθα μέσα στην νύχτα κ έμεινα ξαφνικά χωρίς καθόλου κινητό για μέρες..... Τέρμα lg!

Ούτε δεύτερο δεν είχα για να κάνω την δουλειά μου. Έμεινα 4 μερες χωρίς καθόλου κινητό και αναγκάστηκα να πάω να αγοράσω άλλο μιας κ έκατσε στο σέρβις 25 μέρες περίπου το g4.

Η ζωή του όλη ήταν μόνο 8 μήνες :rolleyes:

 

400+€ (που δεν τα μάζεψα εύκολα) για 8 μήνες

 

Ότι η lg βγάζει πολύ ωραία κινητά είναι γεγονός.... Αλλά τίθεται θέμα εμπιστοσύνης πλέον. Οπότε δεν νομίζω ότι την αγαπάμε όλοι την lg Χαχαχαχαχαχα

 

 

(Ρίνα)

+1 Μια από τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανε για πρωτη φορα restart μονο του το κινητο. Παραμονευει ο μπουτλουπιος :lol:

Και σε ενα φιλαρακι ετσι εκανε (πρωτα κατι random restarts και μετα απο καποιες ημερες bootloop).

Ευτυχως πλεον ειμαι Αθηνα και θα πεταχτω στην Procordia :p

Όπως έγραψα και στο αντίστοιχο thread και μένα έχει αρχίσει restarts. Μέχρι στιγμής χωρίς bootloop... Αλλαγμένη πλακέτα από bootloop 606.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σκέφτομαι να πάρω άλλο κινητό, αλλά δεν ξέρω ποιο θα με καλύψει μετά από τέτοια κάμερα που έχει το G4. Εννοείται ότι δεν θέλω να πληρώσω ένα σωρό λεφτά. Έχετε να προτείνετε τίποτα αξιόλογο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αντιμετωπιζω ενα θεμα παραξενο στο g4 μου. Σημερα συνδεσα τα ακουστικα μετα απο πολλοστή φορα και μου ανοιξε την εφαρμογη της google εκει που είναι για φωνητικη αναζητηση.... το ωραιο είναι ότι καθε φορα τώρα μου το κανει, ενώ πριν δεν το εκανε. Επίσης τώρα μολις παω να δυναμωσω το χαμηλωνει μονο του στο τερμα χαμηλο... Δεν ξερω τι μπορει να φταίει, θα κανω το κινητο μια επαναφορα εργοστασιακών μπας κ στρώσει.... επίσης τα πληκτρα των ακουστικων πια δεν δουλευουν.... δεν ξέρω πως γινεται αυτό έτσι στα ξαφνικα... πειτε την γνωμη σας! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξεκίνα με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπως είπες για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο του software conflict και στη συνέχεια το βλέπεις...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την επαναφορα εργοστασιακών.... πάλι τα ιδια.... τα πληκτρα δεν δουλευουν και το κινητο ενω είναι στο κανονικό προφιλ παει στο αθορυβο... και ανοιγει το google....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρ'ολα αυτα τα ακουστικα δουλευουν στην μουσικη τελεια, χωρις αλλοίωση ήχου... Τα ακουστικά τα χρησιμοποιούσα σε ενα ipad mini, μηπως γι αυτο κατι έπαθαν αλλα δεν νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Αμα δε σου μεινει, θα του κανουν ενα factory reset και θα σου πουν οτι δεν εχει τιποτα. Το πιο πιθανο...

Το κολλημα στον τερματισμο κλησης μου το εκανε συχνα-πυκνα. Επανεκκινηση μονο του μου εκανε προχτες πρωτη φορα. Τι σειρα ειναι το κινητο σου;

 

Και εμενα ειχε το θεμα του τερματισμου κλησης και οπως ειχα γραψει παλαιοτερα ειχα παρατηρησει οτι το εκανε οταν ειχα ανοιχτο και το wi-fi. Τελικα μου το ξαναεκανε και με κλειστο το wi-fi και τυχαια αφαιρεσα δυο εφαρμογες που δεν τις χρησιμοποιουσα. Το Instagram και το Instamessage. Εκ τοτε, (πανε περίπου 5 μηνες) δεν μου το εχει ξανακανει. Ψαχνοντας παω κι εγω.

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αντιμετωπιζω ενα θεμα παραξενο στο g4 μου. Σημερα συνδεσα τα ακουστικα μετα απο πολλοστή φορα και μου ανοιξε την εφαρμογη της google εκει που είναι για φωνητικη αναζητηση.... το ωραιο είναι ότι καθε φορα τώρα μου το κανει, ενώ πριν δεν το εκανε. Επίσης τώρα μολις παω να δυναμωσω το χαμηλωνει μονο του στο τερμα χαμηλο... Δεν ξερω τι μπορει να φταίει, θα κανω το κινητο μια επαναφορα εργοστασιακών μπας κ στρώσει.... επίσης τα πληκτρα των ακουστικων πια δεν δουλευουν.... δεν ξέρω πως γινεται αυτό έτσι στα ξαφνικα... πειτε την γνωμη σας! Ευχαριστώ

 

Τα ακουστικά σου μπαίνουν με την ίδια ευκολία στη θύρα, ή νιώθεις να ζορίζονται? Όταν τα βγάλεις, φαίνεται τίποτα στην τρύπα, εάν ρίξεις φώς? Όταν δυναμώνεις, εννοείς από τα πλήκτρα των ακουστικών ή του τηλεφώνου? Σε άλλη συσκευή τα ακουστικά λειτουργούν σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά σου μπαίνουν με την ίδια ευκολία στη θύρα, ή νιώθεις να ζορίζονται? Όταν τα βγάλεις, φαίνεται τίποτα στην τρύπα, εάν ρίξεις φώς? Όταν δυναμώνεις, εννοείς από τα πλήκτρα των ακουστικών ή του τηλεφώνου? Σε άλλη συσκευή τα ακουστικά λειτουργούν σωστά?

 

ναι μπαινουν με την ιδια ευκολία, δεν βλεπω να φαινεται κατι... μολις βαζω τα ακουστικα το κανουν αυτο... χωρις να δυναμωσω τπτ... ολα μονα τους... τα πληκτρα απ τα ακουστικα ειναι νεκρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά το κινητό μου έχει θεμα... δοκιμασα κ αλλο ζευγαρι απο lg spirit στην συσκευη και δεν δουλευε το κουμπι κ εκανε ακριβως τα ιδια... δοκίμασα κ τα ακουστικα του g4 στο σπιριτ κ δουλευαν τα παντα.... επικοινώνησα με lg θα στειλουν αυριο ατομο να παρει το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...