Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

yeap! Sorry για την παρεκτροπη! :) Won't happen again.

Σε αλλα νεα αυτο το θεμα με τον τερματισμο της κλησης, κατανταει κουραστικο δυστυχως. Το κανει σε ανυποπτες και τελειως ακαταλληλες στιγμες. Ευτυχως το παιρνω χαμπαρι αμεσως. Μονο restart ειναι η λυση.

Πλεον ειναι αμετρητες οι φορες που μου το ειχε κανει , ενω μεχρι ας πουμε τον Νοεμβριο, το'χε κανει μετρημενες!

 

αδερφε να σου πω την αληθεια επειδη παρακολουθω το νημα καθημερινα νομιζω πως εσυ συγκεκριμενα βασανίζεσαι μηνες τωρα εγω ευτυχώς δεν το εχω καθολου μηπως καποια εφαρμογη το επιδεινώνει???γιατι αν θυμαμαι καλα εχεις κανει και άπειρες φορες επαναφορα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αλλα ουτε εκει το γραφει.Μονο το γραμμα N γραφει στο συγκεκριμένο πεδιο

http://www.imeipro.info/check_lg.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω το λόγο για τη συγκεκριμένο Vs που συζητάτε. Ο καθένας λέει τη γνώμη του και μέχρι εκεί, δεν υπάρχει λόγος να προσπαθούμε να αλλάξουμε τη γνώμη του άλλου. Ο κόσμος διαβάζει και καταλαβαίνει.

Δεν το είδα ποτέ έτσι, ίσα ίσα που σε όποιον απάντησε του "βγάζω το καπελο" σε σχέση με άλλα νήματα που έβγαζαν τα μάτια τους.

Ίσως η καλύτερη αντιμετώπιση θα έλεγα όσο καιρό είμαι στα φόρουμ εδώ μέσα.

Καλό Πάσχα σε όλους και να είστε πάντα καλά!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αδερφε να σου πω την αληθεια επειδη παρακολουθω το νημα καθημερινα νομιζω πως εσυ συγκεκριμενα βασανίζεσαι μηνες τωρα εγω ευτυχώς δεν το εχω καθολου μηπως καποια εφαρμογη το επιδεινώνει???γιατι αν θυμαμαι καλα εχεις κανει και άπειρες φορες επαναφορα....

 

Ισα ισα, επαναφορα εχω κανει πολυ παλιοτερα. Δεν εχω κανει εδω και παρα πολλους μηνες. Την σκεφτομαι την επαναφορα αλλα τωρα δεν ειμαι καθολου σε φαση να μου μεινει το κινητο... Οποτε περιμενω.

Το βλεπω καθε 4-5 μερες... Μπορει και παραπανω. Δεν ειναι στανταρ.

Καμμια εφαρμογη δε νομιζω να το επιδεινωνει. Δεν εχω και τιποτα το σπουδαιο μεσα στο κινητο... Πολυ βασικες εφαρμογες.

Θα δοκιμασω να σβησω το adguard , απο τις πιο "εξεζητημενες" που εχω. Επισης χρησιμοποιω nova launcher και icon pack. Αν ειναι να το επιδεινωνουν αυτες, καλυτερα να παω σε windows phone :p :lol:

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα, επαναφορα εχω κανει πολυ παλιοτερα. Δεν εχω κανει εδω και παρα πολλους μηνες. Την σκεφτομαι την επαναφορα αλλα τωρα δεν ειμαι καθολου σε φαση να μου μεινει το κινητο... Οποτε περιμενω.

Το βλεπω καθε 4-5 μερες... Μπορει και παραπανω. Δεν ειναι στανταρ.

Καμμια εφαρμογη δε νομιζω να το επιδεινωνει. Δεν εχω και τιποτα το σπουδαιο μεσα στο κινητο... Πολυ βασικες εφαρμογες.

Θα δοκιμασω να σβησω το adguard , απο τις πιο "εξεζητημενες" που εχω. Επισης χρησιμοποιω nova launcher και icon pack. Αν ειναι να το επιδεινωνουν αυτες, καλυτερα να παω σε windows phone :p :lol:

 

μην το λες ποτε δεν ξερεις ο νοβα θα μπορουσε να κανει τα δικα του εγω παντως θα δοκιμαζα για λιγες μερες χωρις αυτον παλιοτερα μου εβγαλε θεμα το g3 με την εφαρμογη ''ελληνικο caller id'' εκανε διαφορα χαζα με τις κλησεις τωρα στο 4αρι δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα για αυτο το λεω καμια φορα δεν ξες....στα λεω αυτα επειδη εγω δεν το εχω παθει ποτε καμια φορα....μια σκεψη απλα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μην το λες ποτε δεν ξερεις ο νοβα θα μπορουσε να κανει τα δικα του εγω παντως θα δοκιμαζα για λιγες μερες χωρις αυτον παλιοτερα μου εβγαλε θεμα το g3 με την εφαρμογη ''ελληνικο caller id'' εκανε διαφορα χαζα με τις κλησεις τωρα στο 4αρι δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα για αυτο το λεω καμια φορα δεν ξες....στα λεω αυτα επειδη εγω δεν το εχω παθει ποτε καμια φορα....μια σκεψη απλα!!

 

Tον ειχα εξ'αρχης. Απο την πρωτη βδομαδα. Δεν εκανε κιχ, μεχρι που μετα απο καναδυο μηνες , ξεκινησε. Να τον βγαλω τελειως λες; Μονο μετα απο επαναφορα εργοστασιακων θα βγει τελειως, δεν αντεχω με τον μαμα :ninja: Τον εχω πληρωσει κιολας. Αν το κινητο ειναι παραπληγικο, δε φταιμε εμεις...

Καλη η σκεψη σου παντως. Μολις τελειωσει η μετακομιση (ειμαι σε τετοιο σταδιο), θα κανω μια επαναφορα να δω τι και πως. Θα ειναι και κοντα μου πλεον η προκορντια αν χρειαστει κατι :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι εξαιρετικά δύσκολο ο Nova launcher να ευθύνεται για το συγκεκριμένο πρόβλημα, δεν έχουν υπάρξει παρόμοιες αναφορές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tον ειχα εξ'αρχης. Απο την πρωτη βδομαδα. Δεν εκανε κιχ, μεχρι που μετα απο καναδυο μηνες , ξεκινησε. Να τον βγαλω τελειως λες; Μονο μετα απο επαναφορα εργοστασιακων θα βγει τελειως, δεν αντεχω με τον μαμα :ninja: Τον εχω πληρωσει κιολας. Αν το κινητο ειναι παραπληγικο, δε φταιμε εμεις...

Καλη η σκεψη σου παντως. Μολις τελειωσει η μετακομιση (ειμαι σε τετοιο σταδιο), θα κανω μια επαναφορα να δω τι και πως. Θα ειναι και κοντα μου πλεον η προκορντια αν χρειαστει κατι :lol::lol::lol:

 

Πριν λιγο ανεβασε ενας φιλος στο αλλο νημα για υο μπλοκαρισμα των διαφημίσεων ενα λινκ που μιλαει για το adguard και λεει πως λειτουργει και απο τι ειδα λεει για αλλαγη dns και οαει λέγοντας με τα λιγα που ξερω σαν αρχαριος σκεφτηκες οτι μπορει να τρωει κολλημα με το 4g του παροχου αυτη η εφαρμογη και να δημιουργεί πρόβλημα??μια σκεψη κανω επειδη σε αυτη την περιπτωση ουσιαστικα παρεμβαίνεις σε ρυθμίσεις που εχουν να κανουν με θεμα δικτύου και κατ επεκταση κλήσεων

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

μου επιστραφηκαν σημερα τα χρηματα για το refurbished g4,

παρρηγγειλα το g5 se τωρα,να μην ασχολουμαι με πλακετες και bootloop.

και στην ουσια η διαφορα τους ειναι στα 20-30 ευρω και εχεις dual camera,fast charge,figerprint.

ειναι καλο κινητο το g5 se,μου βγηκε 320 αλλα ενταξει κομπλε

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

μου επιστραφηκαν σημερα τα χρηματα για το refurbished g4,

παρρηγγειλα το g5 se τωρα,να μην ασχολουμαι με πλακετες και bootloop.

και στην ουσια η διαφορα τους ειναι στα 20-30 ευρω και εχεις dual camera,fast charge,figerprint.

ειναι καλο κινητο το g5 se,μου βγηκε 320 αλλα ενταξει κομπλε

 

με το καλο να το παραλαβεις με γεια σου....θα εχεις το κεφαλι σου ήσυχο τουλαχιστον ευτυχώς δεν σου εκαναν μανουρες στην επιστροφη χρημάτων καλο πασχα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

To double-tap για να ανοίγει η οθόνη πιάνει 1 στις 3 ενώ το double tap για να σβήνει πιάνει πάντα. Δεν διορθώθηκε με calibration του αισθητήρα κίνησης ούτε με hard rest και το κινητό έχει γίνει δύσχρηστο. Αναρωτιέμαι αν έχει τύχει σε κάποιον άλλο και αν διορθώνεται κάπως. Προς το παρόν έβαλα την εφαρμογή gravity screen αλλά δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να πιασω μετα απο καιρο παλι το FM RADIO του κινητου και πηγα να αποθηκευσω σταθμους.

Παρατηρησα ομως πως αποθηκευει ενα συγκεκριμενο αριθμο ως presets.

 

Πηγα να ψαξω στο play store για καποια αλλη εφαρμογη ραδιοφωνου μηπως βρω καποια με πολλες presets θεσεις και...δεν βρηκα καμια.

Ολες ειναι εφαρμογες ιντερνετικου ραδιοφωνου.

 

Τι εγινε βρε παιδια. ? Δεν το ειχα ξανα ψαξει το θεμα.

Δεν βγαζουν εφαρμογες για να δουλεψει ο fm δεκτης του κινητου. ?

Μονη επιλογη ο stock tuner. ?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ανεβασε ενας φιλος στο αλλο νημα για υο μπλοκαρισμα των διαφημίσεων ενα λινκ που μιλαει για το adguard και λεει πως λειτουργει και απο τι ειδα λεει για αλλαγη dns και οαει λέγοντας με τα λιγα που ξερω σαν αρχαριος σκεφτηκες οτι μπορει να τρωει κολλημα με το 4g του παροχου αυτη η εφαρμογη και να δημιουργεί πρόβλημα??μια σκεψη κανω επειδη σε αυτη την περιπτωση ουσιαστικα παρεμβαίνεις σε ρυθμίσεις που εχουν να κανουν με θεμα δικτύου και κατ επεκταση κλήσεων

 

Μπα , αδερφε! Δεν λειτουργω καθολου με 4G , πολυ σπανια. Βεβαια το εβγαλα τωρα.. Δε ξερω , θα το κοιταξω το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

To double-tap για να ανοίγει η οθόνη πιάνει 1 στις 3 ενώ το double tap για να σβήνει πιάνει πάντα. Δεν διορθώθηκε με calibration του αισθητήρα κίνησης ούτε με hard rest και το κινητό έχει γίνει δύσχρηστο. Αναρωτιέμαι αν έχει τύχει σε κάποιον άλλο και αν διορθώνεται κάπως. Προς το παρόν έβαλα την εφαρμογή gravity screen αλλά δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος.

το ιδιο κ σε μενα...το double tap ενω δουλευει παντα στο σβησιμο τις περισσοτερες φορες δεν λειτουργει στο ανοιγμα..τωρα τελευταια ανοιγει απλα με το συρσιμο του δακτυλου..με συνεπεια να εχει χαθει το στιγμιαιο ανοιγμα των ειδοποιησεων χωρις ν ανοιξει η οθονη..η lg μου ειπε οτι ειναι μαλλον πλακετα κ να το στειλω...

Link to comment
Share on other sites

καλο πασχα σε ολους

υγεια σε ολους και με λιγοτερα προβληματα

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα και σε σένα φίλε μου με υγεία!

 

HTC 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Έχω ένα g4 με χαλασμένη κάμερα και ψάχνω να αγοράσω μια από το εξωτερικό να την αλλάξω μόνος μου, το πρόβλημα είναι ότι δε ξέρω πως θα βρω την original γιατί έχει από 20 ευρώ μέχρι 60 λέει Oem και διάφορα άλλα.

Έχει κανείς ιδέα τι πρέπει να αγοράσω ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους,

Έχω ένα g4 με χαλασμένη κάμερα και ψάχνω να αγοράσω μια από το εξωτερικό να την αλλάξω μόνος μου, το πρόβλημα είναι ότι δε ξέρω πως θα βρω την original γιατί έχει από 20 ευρώ μέχρι 60 λέει Oem και διάφορα άλλα.

Έχει κανείς ιδέα τι πρέπει να αγοράσω ?

 

Έχεις ρωτήσει στη Procordia (επίσημο service) για να δεις τι τιμή θα σου πουν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλη ανάσταση σε ολους κ καλο Πάσχα με υγεία.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλη ανάσταση σε ολους κ καλο Πάσχα με υγεία.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υγεία και ευτυχία σε όλους σας!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανε για πρωτη φορα restart μονο του το κινητο. Παραμονευει ο μπουτλουπιος :lol:

Και σε ενα φιλαρακι ετσι εκανε (πρωτα κατι random restarts και μετα απο καποιες ημερες bootloop).

Ευτυχως πλεον ειμαι Αθηνα και θα πεταχτω στην Procordia :p

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανε για πρωτη φορα restart μονο του το κινητο. Παραμονευει ο μπουτλουπιος :lol:

Και σε ενα φιλαρακι ετσι εκανε (πρωτα κατι random restarts και μετα απο καποιες ημερες bootloop).

Ευτυχως πλεον ειμαι Αθηνα και θα πεταχτω στην Procordia :p

Ε, ε, έρχεται....!

:p

 

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...