Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

701=7(2017)01(Ιανουάριος) αν ελεγε 512=5(2015)12(Δεκέμβριος)

https://techmaniacs.gr/android-o-anakinosi-ekplixi-apo-tin-google-diathesimi-i-proti-preview-ekdosi/

εμεις κλαίμε για την ΝΟΥΓΚΑΤ κai αν και ποτε και ισως και η google ανακοινώνει την ''Ο''

ΜΑΥΡΟ στην LG !!!!

Εδω δεν ξερουμε αν θα την παρει το LG G5 Smart Edition που βγηκε μετα απο το LG G5.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν ξερουμε αν θα την παρει το LG G5 Smart Edition που βγηκε μετα απο το LG G5.

 

Ρε παιδιά, κάνετε όλη αυτή την κουβέντα χωρίς λόγο, αφού η ίδια η LG έχει δηλώσει επίσημα ότι το G4 θα πάρει τη Nougat μέσα στο δεύτερο τρίμηνο του 17 στην Κορέα και στον υπόλοιπο κόσμο λίγο αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κάνετε όλη αυτή την κουβέντα χωρίς λόγο, αφού η ίδια η LG έχει δηλώσει επίσημα ότι το G4 θα πάρει τη Nougat μέσα στο δεύτερο τρίμηνο του 17 στην Κορέα και στον υπόλοιπο κόσμο λίγο αργότερα.

 

Για να είμαστε ειλικρινείς, όσο γραφικές είναι οι κραυγές "μαύρο στην LG", άλλο τόσο είναι κι οι διαβεβαιώσεις για τις αναβαθμίσεις :).

Edited by minast
typo
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά, κάνετε όλη αυτή την κουβέντα χωρίς λόγο, αφού η ίδια η LG έχει δηλώσει επίσημα ότι το G4 θα πάρει τη Nougat μέσα στο δεύτερο τρίμηνο του 17 στην Κορέα και στον υπόλοιπο κόσμο λίγο αργότερα.

 

Ισχύει αλλά όλη αυτή η κουβέντα είναι λογική και αναπόφευκτη μιας οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να βγει άλλη επίσημη δήλωση που να αναφέρει το αντίθετο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου μόλις με λήστεψαν με απειλή μαχαιριού.

Μου πήραν το κινητάκι μου που τόσο αγαπούσα και 60€.

 

Υπάρχει τρόπος να το αχρηστέψω; Εννοείται ότι έκανα διαγραφή μέσω google

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου μόλις με λήστεψαν με απειλή μαχαιριού.

Μου πήραν το κινητάκι μου που τόσο αγαπούσα και 60€.

 

Υπάρχει τρόπος να το αχρηστέψω; Εννοείται ότι έκανα διαγραφή μέσω google

 

:(

 

Μπορείς να το δηλώσεις στην αστυνομία και στον πάροχό σου, ώστε να απενεργοποιηθεί το IMEI και να μην συνδέεται στα Ελληνικά δίκτυα κινητής. Λυπάμαι για την ατυχία σου, πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το δηλώσεις στην αστυνομία και στον πάροχό σου, ώστε να απενεργοποιηθεί το IMEI και να μην συνδέεται στα Ελληνικά δίκτυα κινητής. Λυπάμαι για την ατυχία σου, πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα χειρότερο.

Αυτό ακριβώς πρέπει να γίνει. Αυτό έκανα κ εγώ όταν μου κλεψανε το lg g2 !! Επίσης να πει στον παροχο να του βάλουν και φραγή στην σιμ λόγω κλοπης.

Η αστυνομία θα του ζητήσει και το s/n η το imei δεν θυμάμαι) του κινητού να τους δωσει!!

Αν έχει κρατημενη και την απόδειξη αγοράς ας την έχει μαζι. Αν οχι, δεν πειράζει.

 

Πολύ άσχημη η αίσθηση της κλοπης :/

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου μόλις με λήστεψαν με απειλή μαχαιριού.

Μου πήραν το κινητάκι μου που τόσο αγαπούσα και 60€.

 

Υπάρχει τρόπος να το αχρηστέψω; Εννοείται ότι έκανα διαγραφή μέσω google

 

:(

Καλά bootloop να φαει.. Πάρε κ την lg procodia κλπ να το δηλώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το δηλώσεις στην αστυνομία και στον πάροχό σου, ώστε να απενεργοποιηθεί το IMEI και να μην συνδέεται στα Ελληνικά δίκτυα κινητής. Λυπάμαι για την ατυχία σου, πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα χειρότερο.

 

Παίδες μου μόλις με λήστεψαν με απειλή μαχαιριού.

Μου πήραν το κινητάκι μου που τόσο αγαπούσα και 60€.

 

Υπάρχει τρόπος να το αχρηστέψω; Εννοείται ότι έκανα διαγραφή μέσω google

 

:(

 

Αυτό ακριβώς πρέπει να γίνει. Αυτό έκανα κ εγώ όταν μου κλεψανε το lg g2 !! Επίσης να πει στον παροχο να του βάλουν και φραγή στην σιμ λόγω κλοπης.

Η αστυνομία θα του ζητήσει και το s/n η το imei δεν θυμάμαι) του κινητού να τους δωσει!!

Αν έχει κρατημενη και την απόδειξη αγοράς ας την έχει μαζι. Αν οχι, δεν πειράζει.

 

Πολύ άσχημη η αίσθηση της κλοπης :/

 

 

(Ρίνα)

 

επειδη επαθα μια απο τα ιδια με το g3 εχουμε και λεμε

πρωτο βημα μήνυση στην αστυνομια κατα άγνωστων δηλωνεις ΙΜΕΙ συσκευης και χαρακτηριστικα

δευτερο αφου παρει αριθμο πρωτοκόλλου σου δινει το τμημα ενα χαρτι και πας στο φορεα σου κοσμοτε,βονταφον η οτι αλλο εχεις

και κανεις αίτηση να μπλοκαριστει η συσκευη τωρα κατα ποσο αυτο γινεται δεν ξερω αν και εχω διαβασει την συμβαση που εχουν συναψει ολες οι εταιριες στην πραξη δεν ξερω τι παιζει!

τριτον κανεις τηλ στην προκορντια ως επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλαδα και τους λες τα δεδομενα ωστε σε περιπτωση ππυ η συσκευη σου φτασει εκει για ξεμπλοκαρισμα να σε ενημερωσουν ακι εσενα και την αστυνομια

εμενα μου ζητησαν να στειλω φαξ η με mail την μηνυση.....βεβαια αυτοι δεν ξερουν που παν τα 4αρα αρα μπορει να μην σε πουν και τιποτα!!

αυτα ελπιζω να βοηθησα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Oντως πολυ λυπηρο. Επισης λυπηρο το κοστος της μηνυσης στα 150€ πλεον.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια καλημέρα.. Βλέπω τώρα που καλοκαιριαζει το κινητό να ανεβάζει θερμοκρασίες.. Να αρχίσω να ανησυχώ;... (είμαι με 609 πλακέτα)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oντως πολυ λυπηρο. Επισης λυπηρο το κοστος της μηνυσης στα 150€ πλεον.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

 

εγω δεν εδωσα τοσα μονο τα παράβολα πληρωσα κοντα στο 10ευρο....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια καλημέρα.. Βλέπω τώρα που καλοκαιριαζει το κινητό να ανεβάζει θερμοκρασίες.. Να αρχίσω να ανησυχώ;... (είμαι με 609 πλακέτα)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τις θερμοκρασίες που ανεβάζει το καλοκαίρι είναι πιο πιθανό το bootloop...

Τον χειμώνα που είναι κρύα η ατμόσφαιρα (και η συσκευή) υπάρχουν πολύ λιγότερες πιθανότητες. Γι αυτο και το καλοκαίρι αυξάνονται τα κρούσματα.

Δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα γι αυτο... Απλά όταν το βλέπεις και ζεσταίνεται άστο λίγο στην ακρη. Εγω θυμάμαι όταν το είχα τράβαγα δύο φωτογραφίες και έβραζε από πίσω... :/ Χωρίς καμία άλλη χρήση εκείνη την στιγμη

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Με τις θερμοκρασίες που ανεβάζει το καλοκαίρι είναι πιο πιθανό το bootloop...

Τον χειμώνα που είναι κρύα η ατμόσφαιρα (και η συσκευή) υπάρχουν πολύ λιγότερες πιθανότητες. Γι αυτο και το καλοκαίρι αυξάνονται τα κρούσματα.

Δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα γι αυτο... Απλά όταν το βλέπεις και ζεσταίνεται άστο λίγο στην ακρη. Εγω θυμάμαι όταν το είχα τράβαγα δύο φωτογραφίες και έβραζε από πίσω... :/ Χωρίς καμία άλλη χρήση εκείνη την στιγμη

 

(Ρίνα)

Υποτίθεται στην 609 πλακέτα έχουν λυθεί αυτά τα προβλήματα...Για να δούμε τι θα δούμε το καλοκαίρι..(ελπίζω όχι δυσάρεστα)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται στην 609 πλακέτα έχουν λυθεί αυτά τα προβλήματα...Για να δούμε τι θα δούμε το καλοκαίρι..(ελπίζω όχι δυσάρεστα)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μακάρι να έχουν λυθεί!

Αν κ εγω προσωπικά δεν το νομίζω αυτό!

Εδω ήμαστε και το βλέπουμε ομως ;)

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Με τις θερμοκρασίες που ανεβάζει το καλοκαίρι είναι πιο πιθανό το bootloop...

Τον χειμώνα που είναι κρύα η ατμόσφαιρα (και η συσκευή) υπάρχουν πολύ λιγότερες πιθανότητες. Γι αυτο και το καλοκαίρι αυξάνονται τα κρούσματα.

Δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα γι αυτο... Απλά όταν το βλέπεις και ζεσταίνεται άστο λίγο στην ακρη. Εγω θυμάμαι όταν το είχα τράβαγα δύο φωτογραφίες και έβραζε από πίσω... :/ Χωρίς καμία άλλη χρήση εκείνη την στιγμη

 

(Ρίνα)

Παιδιά αυτό είναι απαράδεκτο λυπάμαι πολύ νομίζω μας δουλεύουν εκεί στην LG

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό είναι απαράδεκτο λυπάμαι πολύ νομίζω μας δουλεύουν εκεί στην LG

Το δικό μου έζησε ακριβώς 8 μήνες από την αγορά του. Και το είχα πάρει καινούργιο.... Μετά έπαθε bootloop στα ξαφνικά.

Φοβερή κάμερα, βοβερη οθόνη κτλ κτλ.... Δε λεω.. Αλλά με κουραζε πολύ με τις θερμοκρασίες το καλοκαίρι. Έκανα κλήση και στα 2 λεπτά έπρεπε να το κλείσω γιατί έβραζε, τραβαγα 2 φωτογραφίες κ έπρεπε να το αφήσω στην άκρη γιατί έβραζε, έμπαινα ένα λεπτό στο ίντερνετ (data) κ έπρεπε να το κλείσω γιατί έβραζε..... Στην ουσία η το καλοκαίρι μου ήταν δύσκολο να το χρησιμοποιήσω κανονικά.

Εντομεταξυ ούτε παιχνίδια είχα μέσα ούτε τίποτα.

Και μια νύχτα που ημουν στο σπίτι με κλιματιστικό και κρύο περιβάλλον, είπα να του κάνω μια απλη επανεκκίνηση και δεν άνοιξε ξανα.

Το έστειλα στο σέρβις και πήγα σε Samsung κατευθείαν. Ούτε να γυρίσει περίμενα ούτε τίποτα.

Ήμουν με 505 η 506 πλακετα.. Δεν θυμάμαι τώρα. 506 νομιζω.

Και Android 5.0.1!! Δεν ειχα πάει στην 6.

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε πάλι η καραμέλα του bootloop χωρίς καμία ένδειξη και λογική...να δω τι θα λέτε μόλις περάσει το καλοκαίρι και δεν υπάρξει ούτε ένα κρούσμα bootloop σε διορθωμένες παρτίδες. Ήδη έχει περάσει ένας χρόνος από την κυκλοφορία των νέων πλακετών και εδώ στο forum δεν έχει αναφερθεί ούτε ένα κρούσμα bootloop σε αυτές(από 603 και μετά)!
Link to comment
Share on other sites

Με τις θερμοκρασίες που ανεβάζει το καλοκαίρι είναι πιο πιθανό το bootloop...

Τον χειμώνα που είναι κρύα η ατμόσφαιρα (και η συσκευή) υπάρχουν πολύ λιγότερες πιθανότητες. Γι αυτο και το καλοκαίρι αυξάνονται τα κρούσματα.

Δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα γι αυτο... Απλά όταν το βλέπεις και ζεσταίνεται άστο λίγο στην ακρη. Εγω θυμάμαι όταν το είχα τράβαγα δύο φωτογραφίες και έβραζε από πίσω... :/ Χωρίς καμία άλλη χρήση εκείνη την στιγμη

 

(Ρίνα)

 

Ειδικά οι θερμοκρασίες δεν νομίζω ότι θα αποτελέσουν πρόβλημα φέτος, αφού με τις ενημερώσεις της τελευταίας χρονιάς παραμένει σημαντικά πιο δροσερό.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά οι θερμοκρασίες δεν νομίζω ότι θα αποτελέσουν πρόβλημα φέτος, αφού με τις ενημερώσεις της τελευταίας χρονιάς παραμένει σημαντικά πιο δροσερό.

Χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά οι θερμοκρασίες δεν νομίζω ότι θα αποτελέσουν πρόβλημα φέτος, αφού με τις ενημερώσεις της τελευταίας χρονιάς παραμένει σημαντικά πιο δροσερό.

Μακάρι...

Δεν το ξέρω αυτό γιατί το κινητό το έχω δωσει.

Δεν ασχολούμαι πολύ μαζί του τους τελευταίους μήνες. Θα το δοκιμάσω το καλοκαίρι να δω όμως...

 

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ το αποφάσισα να το φθάσω στα όρια του θα το κάνω να σκάσει και μόλις δω και πέφτει σε bootloop βουρ για το τοίχο τόσα χρήματα και να μην μπορούμε να κάνουμε την δουλειά μας ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ....
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά οι θερμοκρασίες δεν νομίζω ότι θα αποτελέσουν πρόβλημα φέτος, αφού με τις ενημερώσεις της τελευταίας χρονιάς παραμένει σημαντικά πιο δροσερό.

Δεν έχω κανένα παράπονο μέχρι τώρα με το κινητό ίσα ίσα είμαι από τούς μεγαλύτερους υποστηρικτές του εδώ μέσα..Και είμαι αισιόδοξος και εγώ ότι με τις νέες πλακέτες έχουν λυθεί τα προβλήματα.Απλά προχθές που το είχα μαζί μου σε ποδηλασία με 21 βαθμούς και έντονο ήλιο έβγαλα κάποιες photos και για πρώτη φορά το ένιωσα να ανεβάζει θερμοκρασία. Θα δούμε πώς θα εξελιχθεί αυτό, το έκανα απλά επισήμανση.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ black1180Το αστειο που ειναι;

throttling ξερεις τι σημαίνει;

Δεν ξέρω τι εννοείς πάντως εγώ και πολλοί άλλοι έχουμε απογοητευτεί πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...