Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα που φοράει ROM απο Ρουμανία έχει V20g-EUR-XX και δεν μου βγάζει κάποιο update για να πάει στην 20h. Είναι θέμα χώρας;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα : To G4 υποστηρίζει QCharge 2.0, αλλά ο φορτιστής που έχει μέσα το κουτί είναι απλός (όχι QC2 δηλαδή);

 

Και να επαναλάβω και ένα ακόμα ερώτημα εφόσον γνωρίζει κάποιος να που απαντήσει:

 

"Και κάτι ακόμα: Στις αναβαθμίσεις των Samsung υπήρχε (και συνεχίζει να υπάρχει) αυτή η γελοία κατάσταση με τις 1000 διαφορετικές επίσημες rom...ανάλογα με την χώρα προέλευσης και το brand ή όχι της συσκευής. Πραγματικό ανέκδοτο η όλη φάση...

Εδώ τί παίζει; Το δικό μου έχει Android 6.0 , ασφάλεια 2016-08-01 , λογισμικό V20h-EUR-XX.

Είμαι οκ ή πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω;"

 

Ευχαριστώ.

Ναι υποστηρίζει ταχυφορτιστη αλλά μέσα στο κουτί έχει τον απλό!

Link to comment
Share on other sites

@nemaki

@lek88

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα στην v20g εχει παραμεινει. Ισως να'ναι και λογω χωρας.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου φοράω v20h ελληνική. Την έχω κατεβάσει από το παρακάτω site

https://lg-firmwares.com/lg-h815-firmwares/

 

η εγγύηση επηρεάζεται αν βάλω άλλη ρομ από αυτή που φοράει κανονικά; Παραμονεύει και το bootloop!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση.. ετρεξα μετα απο πολυ καιρο το antutu τεστ, ετσι απο περιέργεια και μου βγαζει 59 με 60.000 ενω παλια θυμαμαι ηταν σιγουρα 65-67.000

Το κινητο ειναι απο επαναφορα εργοστασιακων πριν κανενα μηνα το πολυ περιπου και το εχω ενα χρονο με αλλαγη πλακετας λογο bootloop περυσι τετοια εποχη

Ειναι φυσιολογικο αυτο? Εννοω ετσι παιζει να γινεται σε ολα τα κινητα οσο περναει ο χρονος?

Link to comment
Share on other sites

μολις επικοινωνισα με την lg για το gosting στην οθονη το οποιο μου παρουσιασε για δευτερη φορα ενω στην αρχη μ λεγανε δεν ειναι κατι κ ειναι φυσιολογικο μολις ειπα οτι μου το εχουν φτιαξει ήδη μια φορα τωρα μ εστειλαν κουριερ να το παρει για να το τσεκαρουν βεβαια μου λενε οτι αν εχει το κινητο υγρασια αν εχει πεσει κατω θα με χρεωσουν και 7 ευρω κ μαλλλον δε θα μου αλλαξουν τιποτα! τι αλλαξε ξαφνικα εχει αντιμετωπισει κ αλλος την ιδια απαντηση ? επαιρνα lg για το σερβις και μονο αλλα μαλλον ηταν και τελευτεα φορα lg g4 , lg g3 , lg l fino και τα 3 τα εχω στειλει πανω απο 2 φορες με προβληματα το φινο βασικα τη δευτερη δε μπηκα καν στο κοπο 111 ευρω αλλα οχι και να δεινεισ 380 ευρω και να εχεις τετοια θεματα !!αν καποιοσ εχει στειλει με το ιδιο προβλημα και πηρε απαντηση ας μου πει τι του απαντησαν για να δω τι να περιμενω....
Link to comment
Share on other sites

Λιγο υπομονη, ισως το νεο G6 να ειναι και το τελευταιο κινητο με q-ips οθονη.

(στις premium σειρες)

Το LG V30 θα βγει με οθονη oled της ιδιας της LG.

Να φυγει αυτο το αγχος με τις quantum και το i.r.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο υπομονη, ισως το νεο G6 να ειναι και το τελευταιο κινητο με q-ips οθονη.

(στις premium σειρες)

Το LG V30 θα βγει με οθονη oled της ιδιας της LG.

Να φυγει αυτο το αγχος με τις quantum και το i.r.

Υπομονή ως προς τι; λεφτά στην εταιρεία αυτή δεν ξαναδινουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο υπομονη, ισως το νεο G6 να ειναι και το τελευταιο κινητο με q-ips οθονη.

(στις premium σειρες)

Το LG V30 θα βγει με οθονη oled της ιδιας της LG.

Να φυγει αυτο το αγχος με τις quantum και το i.r.

 

Δεν ειναι quantum φαινομενο το i.r.. Θα ερθει μετα το burn in που δεν φευγει με τιποτα να φανταστω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι quantum φαινομενο το i.r.. Θα ερθει μετα το burn in που δεν φευγει με τιποτα να φανταστω;

 

Δεν εννοουσα οτι το I.R. ειναι αποκλειστικοτητα των quantum. Eννοουσα οτι εβγαλε σοβαρο προβλημα σε αυτο το θεμα η συγκεκριμενη quantum.

Επισης στα g4,g5,v10, ειχαμε το ιδιο θεμα, οπου φορουσαν την ιδια οθονη.

Αν για παραδειγμα ηθελα να αγορασω τωρα νεα συσκευη, δεν θα αγοραζα το g6, τουλαχιστον οχι για καποιους μηνες μεχρι να διαπιστωσω εαν εχει ή οχι προβλημα.

Βεβαια το ιδιο ισχυε και για τα v10/g5 οπου κυκλοφορησαν αργοτερα του G4. Ο χρονος εδειξε οτι εμφανισαν και αυτα.

ΑΝ καποιος θα ηθελε να ξανα αγορασει Lg συσκευη, ενω εχει παρακολουθησει απο κοντα το θεμα με το I.R, λογικο ειναι, να ειναι επιφυλακτικος.

Τωρα, με την ελευση νεας Oled οθονης, τουλαχιστον ξεπερνιεται το παλιο θεμα.

Το αν θα παρουσιασει Burn in ή αλλου ειδους προβληματα η νεα οθονη ή θα ειναι ιδιας αξιοπιστιας οπως της samsung, θα δειξει ο χρονος. Η λογικη λεει οτι αφου θα ειναι νεες οθονες δικης της κατασκευης (και αρα αδοκιμαστες) παλι μια επιφυλακτικοτητα, τους πρωτους μηνες θα την εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες αν καταφερεις να δημιουργησεις ir τοτε σε μια oled το burn in ειναι σιγουρο.

Εκτος αν εχει το lg g4 προβλημα να μεταδιδει την θερμοτητα στην οθονη και να κανει ετσι το φαινομενο ir πιο συχνο. Παντως δεν ειναι κατι μονιμο το ir αποσα εχω διαβασει στο ιντερνετ ενω το burn in ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες αν καταφερεις να δημιουργησεις ir τοτε σε μια oled το burn in ειναι σιγουρο.

Εκτος αν εχει το lg g4 προβλημα να μεταδιδει την θερμοτητα στην οθονη και να κανει ετσι το φαινομενο ir πιο συχνο. Παντως δεν ειναι κατι μονιμο το ir αποσα εχω διαβασει στο ιντερνετ ενω το burn in ειναι.

 

Σωστα, αλλα σου ξεφευγει μια σημαντικη παραμετρος, οπως τους ξεφυγε και στο σερβις οταν τους εξηγουσα.

60"sec χειαζονται μολις για να μου εμφανιστει i.r. στην οθονη μου και 3-4 ωρες (στην καλυτερη) για να σβησει εντελως.

Πες μου τωρα πως θα καταφερω να ΜΗΝ το βλεπω, ως παροδικο φαινομενο.

 

Εχοντας και Oled tv, γνωριζω οτι εχουν παρει μετρα για το i.r. (και ενδεχομενο burn in) με dimming σε στατικη εικονα και επιθετικο abl.

H samsung ομοιως στα κινητα της ακομη και το κεντρικο soft button κατω, πλεον το μετακινει ελαχιστα αυτοματα για να μην μενει στην ιδια θεση.

Και ειναι αλλο πραγμα να παθαινεις σε κινητο Oled burn in συνηθως στα εικονιδια μπαταριας, κεραιας κλπ (που συνηθως εκει παντα τα ιδια εικονιδια ειναι και δεν το παιρνεις χαμπαρι) ενω στο "παροδικο" ir της LG μου γεμιζει η οθονη γυρω γυρω απο κοκκινο χρωμα με τις σταμπες.

 

Βαζω skype και βλεπω τα αποτυπωματα του viber που δουλευα πιο πριν. Ανοιγω tapatalk και βλεπω...σταμπες skype, παω να σερφαρω και βλεπω tapatalk. Παω να βγαλω φωτο και βλεπω λιγο απ'ολα.

Δεν γινεται να ανοιγω το κινητο μονο για 30 sec και να το κλεινω αμεσα, για να μην φαω σταμπες για τις επομενες ωρες.

Καταλαβαινεις την ειρωνια της λεξης "παροδικο" i.r. :lol:

 

Anyway, αυτο το Blue light filter εσωσε κοσμο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Δεν το εχω για να σου πω τη γνωμη μου πανω στο προβλημα. Τσεκαρε παντως για θερμοκρασιες την ωρα που συμβαινει. Υπαρχουν προγραμματα στο playstore.
Link to comment
Share on other sites

μολις επικοινωνισα με την lg για το gosting στην οθονη το οποιο μου παρουσιασε για δευτερη φορα ενω στην αρχη μ λεγανε δεν ειναι κατι κ ειναι φυσιολογικο μολις ειπα οτι μου το εχουν φτιαξει ήδη μια φορα τωρα μ εστειλαν κουριερ να το παρει για να το τσεκαρουν βεβαια μου λενε οτι αν εχει το κινητο υγρασια αν εχει πεσει κατω θα με χρεωσουν και 7 ευρω κ μαλλλον δε θα μου αλλαξουν τιποτα! τι αλλαξε ξαφνικα εχει αντιμετωπισει κ αλλος την ιδια απαντηση ? επαιρνα lg για το σερβις και μονο αλλα μαλλον ηταν και τελευτεα φορα lg g4 , lg g3 , lg l fino και τα 3 τα εχω στειλει πανω απο 2 φορες με προβληματα το φινο βασικα τη δευτερη δε μπηκα καν στο κοπο 111 ευρω αλλα οχι και να δεινεισ 380 ευρω και να εχεις τετοια θεματα !!αν καποιοσ εχει στειλει με το ιδιο προβλημα και πηρε απαντηση ας μου πει τι του απαντησαν για να δω τι να περιμενω....

 

Πρεπει να αλλαξαν τη πολιτικη τους.Και σε μενα που κανονισα τη Δευτερα το ιδιο μου ειπαν.Δεν μου το ειχαν ξαναπει!

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει ομως αλλαξαν πολιτικη αναγνώρισαν τοπροβλημα πριν 5 μηνες κ τωρα οχι? καταγγελία εννοειται πως δε πρεπει να το αφησουμε ετσι !!εγω το έστειλα οτι κ να ελεγαν αν δε το φτιαξουν θα φυγει καταγγελία με τη μια αλλιώς να αλλαξω κ γω πολιτικη κ να ζητησω πισω τα μισα λεφτα της συσκευης γτ ετσι μου καπνισε !! Edited by Gasmanian
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα power bank που δουλευε κανονικα με ενα HTC που ειχα παλια...στο G4 δεν το φορτιζει...

Ξερει κανεις ισως για ποιο λογο?κ αν μπορω να κανω κατι γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

θα δινει 1 αμπερ ή λιγοτερο. Λογικο.[/quote

οντως

5v/1A

k λοιπον?

εχω συνδεσει κ φορτιστη τοιχου 1Α κ φορτιζει κανονικα..αργα αλλα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

θα δινει 1 αμπερ ή λιγοτερο. Λογικο.[/quote

οντως

5v/1A

k λοιπον?

εχω συνδεσει κ φορτιστη τοιχου 1Α κ φορτιζει κανονικα..αργα αλλα δουλευει

 

Τοτε δινει λιγοτερο απο 1Α ή φταιει το καλωδιο.

Πες μας το powerbank σου.

Link to comment
Share on other sites

 

Τοτε δινει λιγοτερο απο 1Α ή φταιει το καλωδιο.

Πες μας το powerbank σου.

fι/ο magic:lol:

tης πλακας κινεζικο ειναι

το πεταξα ηδη...σ ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...