Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τετάρτη θα την κατεβάσω και θα την δοκιμάσω που θα έχω χρόνο, οπότε αν δεν την έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος από τα παιδιά εδώ θα σας πω πως πηγαίνει :D

 

ωραίος. εγώ δεν έχω χρόνο δυστυχώς οπότε και περιμένω νέα σου :)

 

ο ιταλός λένε οτι έφτιαξε την 45ρα που τρέχουμε τώρα για να είναι καθαρή 100%. επόμενο βήμα θα είναι το mm

 

okay

υπαρχει καποιο app που να την διαχειριζεται καλυτερα ή να μην ασχοληθω καν?

thanks

 

μην ασχοληθείς καν.

έχουμε 4gb μνήμη για διαχείριση όλων των εφαρμογών απο το λειτουργικό. άσε το να κάνει παιχνίδι ;)

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις τις ρομ και κάνε εγκατάσταση ξανά. Συνήθως αυτά συμβαίνουν όταν κάποιο αρχείο του zip είναι κατεστραμμένο.

 

 

Ένα παράξενο bug μου εμφανίζει το κινητό. Συνδέεται στο Wifi παίζει κανονικά για λίγη ώρα και μετά σταματά η σύνδεση στο ίντερνετ. Στο δίκτυο είναι συνδεδεμένο αλλά ίντερνετ δεν έχει. Δεν είναι πρόβλημα του Wifi γιατί καμία από τις άλλες συσκευές δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

Δν εγινε τιποτα .... Οταν περναω μια ρομ , ξεκιναει , αναβει το μπλε λεντακι , και ανοιγει κανονικα και κολλαει εκει που ερχεται η ωρα να αναγνωριει την SIM , Μηπως μπορω να κανω κατι για να κανω το κινητο να εχει παλι την stock του ? Ουτε το Qfil δν αναγνωριζει το κινητο μου , μπηκα σε test mode απεγκατεστισα ολα τα qualcom drivers , αλλα τιποτα , τι μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

okay

υπαρχει καποιο app που να την διαχειριζεται καλυτερα ή να μην ασχοληθω καν?

 

 

thanks

 

Κλασικό αγαπημένο Greenify. Κι εγώ θα το περάσω τώρα.

 

Ξέρει κανείς πως κάνεις unmount το OTG;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Κλασικό αγαπημένο Greenify. Κι εγώ θα το περάσω τώρα.

 

Αποψη μου ειναι οτι εφαρμογες οπως το Greenify ειχαν νοημα οταν υπηρχε λιγη ram και το ανοιγοκλεισμα των εφαρμογων ή η παραμονη εφαρμογων στην ram παρουσιαζε battery drain.

 

Το μονο battery drain που υπαρχει στο κινητο ειναι απο την οθονη του :p

 

Το νοημα της μεγαλης ram ειναι να κρατας ανοιχτες εφσρμογες για να δεχεσαι με μεγιστη αποκριση τις ενημερωσεις τους αλλα κ να κανεις την χρηση τους πιο ευκολη κ αμεση μιας κ δεν χρειαζεται να τις ανοιγοκλεινουμε κ να καθηστερουν συνεχεια ή να μας τρων μπαταρια κατα το ανοιγμα τους ( κατα το ανοιγμα ναι τρωνε παντα περισσοτερη μπαταρια)

 

Αποψη μου φυσικα ο καθενας κανει οτι πιστευει, αλλα το πολυ να δεις διαφορα 1-2% στην μπαταρια (που λογικα το αντιθετο ηα δεις), με καποιο εξωτερικο task manager . Στις περισσοτερες περιπτωσεις καταληγει να τρωει μπαταρια κ καλα για να σου κρατησει το κινητο "καθαρο" οποτε κ παλι χασιμο εχεις.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

θηκη σιλικονης χοντρη βρηκατε καπου; και tempered glass εχετε να προτεινετε καποιο συγκεκριμενο;

επισης launcher πως αλλαξατε; θελω να βαλω apex αλλα με πεταει συνεχεια στον στοκ ακομα κι οταν παω να κανω set default στα apex settings

 

ευχαριστω

Edited by kokojojobobo
Link to comment
Share on other sites

...σκεφτομαι να παω στο συγκεκριμενο ερχομενος απο oneplus X ...τι λετε αξιζει η αλλαγη?? απο μπαταρια και φωτογραφικη πως τα παει??

Ευχαριστω.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

θηκη σιλικονης χοντρη βρηκατε καπου; και tempered glass εχετε να προτεινετε καποιο συγκεκριμενο;

επισης launcher πως αλλαξατε; θελω να βαλω apex αλλα με πεταει συνεχεια στον στοκ ακομα κι οταν παω να κανω set default στα apex settings

 

ευχαριστω

Επίσης όταν κάνεις default τον apex πάγωσε τον stock για σίγουρα πράγματα. Εγώ χρησιμοποιώ τον zenui της Asus.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας? νεος κατοχος του us model

τι υπαρχει τωρα απο?

* root

* cwm

* custom roms

στο μοντελο αυτο? ευχαριστω!! (αν μπορειτε δωστε και Links!!)

η ρομ που φοραει ..κρασαρει ο Browser..λαγκαρει, δεν εχω youtube...τι παιζει? stock Που να δουλευει υπαρχει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σελίδα 223 custom 11s του cuoco92, η μόνη λύση. Προσοχή όχι rom για το cn model γιατί θα brickαρει
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα Fastboot του us μοντέλου.

 

Φίλε Χρυσέ και όσοι άλλοι έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα έχω να ενημερώσω ότι το κατάφερα με έναν μαγικό τρόπο. Αφού πέρασα ότι driver υπάρχει στο ίντερνετ, Google, Qualcomm, μέσω SDK κλπ, και αφού άλλαξα και υπολογιστή, με έναν τυχαίο τρόπο το κινητό αναγνωρίστηκε. Πήγα βέβαια μέσω Κωλοπετινίτσας αλλά τέλος καλό. Άκου το story :

 

Εγώ ήθελα να περάσω του Ιταλού, αλλά επειδή δε δούλευε τπτ είχα κατεβάσει και τα αρχεία από efox (από εκεί έγινε τελικά η δουλειά). Μετά από εκατοντάδες προσπάθειες και αφού είχα αποφασίσει να τα παρατήσω έκανα μια τελευταία προσπάθεια έτσι για πλάκα που λέμε.

 

Αφού όπως προείπα έχω περάσει με κάθε δυνατό τρόπο drivers, έχω συνδεδεμένο ΑΝΟΙΚΤΌ το κινητό στον υπολογιστή και ανοίγω το command line που έχει μέσα το αρχείο του efox. Κλείνω το κινητό, ενώ είναι ακόμα συνδεδεμένο και πατάω να μπω σε Fastboot. ΑΝΆΣΤΑΣΗ. Ο πιγκουίνος ������ μένει στη θέση του και το πρόγραμμα αρχίζει να τρέχει. Μόλις τελείωσε κάνει κανονικά το wizard setup και μετά το κλείνω και δοκιμάζω κανονικά σύμφωνα και με τις οδηγίες της σελίδας 223 να περάσω την twrp του Ιταλού. Με την δεύτερη το πήρε και εγένετο φως. Πέρασα την 11s v41 και ολα καλα μετά. Να σημειώσω μόνο ότι στις οδηγίες το τελευταίο βήμα λέει make factory reset. Δεν ξέρω το λόγο, δεν το έκανα, δεν είδα κάτι κακό. Μετά πέρασα και ολα τα OTA από την εφαρμογή του Ιταλού και ολα καλά. :D

 

Ερώτηση τώρα: γνωρίζει κανείς πως ενεργοποιούμε το double tap to wake; Γιατί ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω.

 

Δυστυχώς πρέπει να είμαι ο μόνος που δε μπορώ με τίποτε να το κάνω... Τι σε άλλο υπολογιστή πήγα, τι το παραπάνω που λες δοκίμασα με τα αρχεία του efox, τι όλους τους drivers δοκίμασα... τ ί π ο τ α !!

Κάθε φορά μπαίνει σε fastboot, εμφανίζεται το πιγκουινάκι για λίγα δευτερόλεπτα και μετά κάνει κανονικό boot το τηλέφωνο... Αρχίζω να συμβιβάζομαι με την ιδέα ότι θα μείνω με τη stock και χωρίς updates... :(

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να είμαι ο μόνος που δε μπορώ με τίποτε να το κάνω... Τι σε άλλο υπολογιστή πήγα, τι το παραπάνω που λες δοκίμασα με τα αρχεία του efox, τι όλους τους drivers δοκίμασα... τ ί π ο τ α !!

Κάθε φορά μπαίνει σε fastboot, εμφανίζεται το πιγκουινάκι για λίγα δευτερόλεπτα και μετά κάνει κανονικό boot το τηλέφωνο... Αρχίζω να συμβιβάζομαι με την ιδέα ότι θα μείνω με τη stock και χωρίς updates... :(

 

καλημερα

λοιπον μετα απο 2-3 ωρες προσπαθειων τελικα το καταφερα, αλλα μαλλον τυχαια εγινε η συνδεση. Θελω να σημειωσω οτι εγινε η αναβαθμιση σε 11s απο stock (σε us ) με τον οδηγο και τα αρχεια του efox από εδω http://www.chinahandys.net/le-1-pro/ Ο οδηγος από εδω meta to X800-TWRP-INSTALLER εκανε το κινητο να ξεκιναει κατευθειαν σε fastboot . Περασα μετα το TWRP του efox, και ολα καλα. Το OTA upade που βρηκε το κανουμε μαλλον εεε?

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το OTA upade που βρηκε το κανουμε μαλλον εεε?

 

ναι ανεπιφύλακτα.

 

====================================

 

O cuoco ανέβασε 12s για την US. Επίσης ανέβηκε και flyme http://bbs.le.com/thread-1925342-1.html

 

Οι θαρραλέοι ας αναφέρουν αποτελέσματα :-)

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από αυτούς με CN, μετα από την 14 S δεν έχω το Double tap to wake up. Μολονότι έχω κάνει την ρύθμιση το Double tap δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

ναι ανεπιφύλακτα.

 

====================================

 

O cuoco ανέβασε 12s για την US. Επίσης ανέβηκε και flyme http://bbs.le.com/thread-1925342-1.html

 

Οι θαρραλέοι ας αναφέρουν αποτελέσματα :-)

 

ερωτηση

 

για να αναβαθμισουμε την rom του cuoco θα πρεπει να μπυμε παλι μεσω fastboot?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

για να αναβαθμισουμε την rom του cuoco θα πρεπει να μπυμε παλι μεσω fastboot?

 

thanks

 

τι εννοείς;;;

 

αν έχεις μια έκδοση αναβαθμίζεται με ότα

αν θέλεις αλλαγή μέσω του recovery.

όπως σε όλα τα κινητά.

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει....ετσι είναι οι beta

 

Λάθος δεν είναι Beta 5.8.014S (Stable) σαν stable μου την εμφανίζει στο τηλέφωνο.

Και είχε και update που την πέρασα.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος δεν είναι Beta 5.8.014S (Stable) σαν stable μου την εμφανίζει στο τηλέφωνο.

Και είχε και update που την πέρασα.

 

Μπορεί να έχει kernel που δεν υποστηρίζει double tap όπως στην indian.Δες το με το Kernel Adiutor (ROOT) ;)

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς;;;

 

αν έχεις μια έκδοση αναβαθμίζεται με ότα

αν θέλεις αλλαγή μέσω του recovery.

όπως σε όλα τα κινητά.

 

ειμαι στην 11s και θελω να παω στην 12s (που αποτι καταλαβαινω ειναι v50)

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 11s και θελω να παω στην 12s (που αποτι καταλαβαινω ειναι v50)

 

thanks

 

μέσω recovery - πάρε και backup - και πες μας εντυπώσεις :)

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω τη 10 για να πάω στη 14 απλά την περναω από recovery σωστά;

 

ναι. οτα μονο εσωτερικά σε μια έκδοση για τις υποεκδόσεις αυτής

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Παρελαβα σημερα απο tinydeal (1 -21 εκανε). Με μερικη χρηση που εκανα καμια ωριτσα δεν ειδα κανενα απο τα προβληματα που ανεφεραν πιο πισω. Youtube chrome μια χαρα απροβληματιστα ζεσταθηκε λιγο μετα απο 3-4 λεπτα βιντεακια αλλα οχι κατι ανυσηχητικο

Προσπαθησα και το κολπακι να ενεργοποιησω την b20 μιας και ειμαι στην wind αλλα δεν νομιζω οτι δουλεψε. Ξερεις κανεις πως να το ελενξω αν το γυριζει σε 4g?

Ειδα ο cuoco εβγαλε την 12s προχθες, αλλα δεν βρισκω changelog. Αξιζει να την περασω η να βαλω την 11s?

 

Αποτι διαβασα τελη ιουνιου βγαινει επισημη 6.0 απο leeco

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Ειδα ο cuoco εβγαλε την 12s προχθες, αλλα δεν βρισκω changelog. Αξιζει να την περασω η να βαλω την 11s?

Αποτι διαβασα τελη ιουνιου βγαινει επισημη 6.0 απο leeco

 

δεν ξέρουμε ακόμα για την 12s. η 11s είναι σίγουρη λύση

 

περιμένουμε νέα του

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...