Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες τεστάρησε κανείς την τελευταία MM_6.0_1606_v07_ROW του cuoco??

Το θέμα με τον χαμηλό ήχο διορθώθηκε?

Ελλείψεις ή bugs υπάρχουν?

την έχω δύο μέρες τώρα και είναι άψογη, δε βρήκα κάτι που να έχει θέμα. ο ήχος αρκετά δυνατός

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περασα την MIUI v7 ST 7.1.3.0 και τα applications απο Zip που εφτιαξα απο το Titanium.Wips εκανα 1) Wipe Cache

2) Wipe Dalvik Cache 3) Wipe Factory Reset .

Εγώ θα πρότεινα να περάσεις με flash tools μια stable για να δεις αν είναι hardware το πρόβλημα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα να περάσεις με flash tools μια stable για να δεις αν είναι hardware το πρόβλημα.

Ολα καλα.Εκανα wipe, dalvik cache και εφτιαξε.Τι να πω.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Update από τον Ιταλό Cuoco92

 

#LENOVO #K3 #NOTE 1608 #MULTILANGUAGE #FIRMWARE

 

#CHANGELOG:

 

- BASED ON STOCK 1608 FIRMWARE

- ROOTED

- WORKING GAPPS

- CUOCO92 ADVANCED SETTINGS

- REPLACED LENOVO WEATHER WITH MY FAVORITE ONE :)

- REMOVED LENOVO STOCK DIALER

- ADDED ANDROID M DIALER&CO

- UPDATE SNAPIT TO V5

- REPLACED LENOVO GALLERY WITH CM

- WORKING GOOGLE+ INSTALLATION FROM PLAYSTORE

- ADDED NETWORK SEARCH (not enabled on stock firmware)

Go to:

Settings > Mobile Network Settings > More

- ADDED LENOVO VIDEO PLAYER

- UPDATE ITALIAN TRANSLATIONS

 

...AND MORE

 

THIS TIME, NO LOGO AND RECOVERY UPDATE

Edit :Προστέθηκε το λινκ

https://onedrive.live.com/?cid=5805a761f163842b&id=5805A761F163842B%211425&authkey=%21AGQcvb0nyvrQrGk

Edited by plou13
Link to comment
Share on other sites

Δώσε Λίνκ στο λαό χαχαχαχα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παθει και εγω παλια... Το ελυσα κανοντας μια κληση και ανοιγοκλησα την σιγαση.... Μετα εφτιαξε και ολα οκ

...δοκιμασε το...

 

ρε παιδια update κανουμε απο το "tools'' update ?

ή απο τα update που δινει αυτος ...απο recovery ?

 

εφτιαξα λογαριασμο στο mi.com εχω κανει back up τα παντα..σε περιπτοση restore επαναφερονται αρχεια & ρυθμησεις?

επίσης μπορω να κανω απο τωρα αιτιμα ξεκλειδοματος ''bootloader'' απο τωρα για το επομενο κινιτο redmi note 3 pro? :D

 

σορρυ αν ρωταω πολλα ,αλλα την εχω τωρα 4 μερουλες και γουσταρω....απο μπαταρια πως πατε?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , θέλω να περάσω την 1608.

στο Install instructions λέει μετά το install της rom ννα κάνς root μέσω twrp. Υπάρχει κάποιο αρχείο που το φλασάρω? Μέχρι στιγμής ξέρω μόνο μέσω app να κάνω root.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξέρει κανείς κάνενα καλό μαστορα για αλλαγή οθόνης στην Αθήνα; το είχα βάλει στην ****τσεπη ,καθησα επάνω του και τώρα δεν ανταποκρίνεται σε μερικα σημεία της. Λέω να παραγγειλω μια απο το eBay αν αξίζει η επισκευή.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1552 του Ιταλού.

 

Ρε παιδιά έχω βάλει άλλη εφαρμογή για sms για να αντικαταστήσω αυτή την stock σαβουροεφαρμογή αλλά όταν έρχεται sms βαράνε και οι 2 εφαρμογές και γίνεται default η stock κάθε φορά αυτόματα.

Έψαξα τρόπο να την κάνω να μην βγάζει ειδοποιήσεις αλλά δεν τα κατάφερα.

Να την παγώσω ή θα έχω προβλήματα? Την αντικατέστησε κανείς?

 

 

Συνεχίζω να έχω το παραπάνω πρόβλημα.

 

Εσείς δεν έχετε αντικαταστήσει την εφαρμογή και είστε με την άθλια stock?

Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να λύσω το πρόβλημα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Update από τον Ιταλό Cuoco92

 

#LENOVO #K3 #NOTE 1608 #MULTILANGUAGE #FIRMWARE

 

#CHANGELOG:

 

- BASED ON STOCK 1608 FIRMWARE

- ROOTED

- WORKING GAPPS

- CUOCO92 ADVANCED SETTINGS

- REPLACED LENOVO WEATHER WITH MY FAVORITE ONE

- REMOVED LENOVO STOCK DIALER

- ADDED ANDROID M DIALER&CO

- UPDATE SNAPIT TO V5

- REPLACED LENOVO GALLERY WITH CM

- WORKING GOOGLE+ INSTALLATION FROM PLAYSTORE

- ADDED NETWORK SEARCH (not enabled on stock firmware)

Go to:

Settings > Mobile Network Settings > More

- ADDED LENOVO VIDEO PLAYER

- UPDATE ITALIAN TRANSLATIONS

 

...AND MORE

 

THIS TIME, NO LOGO AND RECOVERY UPDATE

Edit :Προστέθηκε το λινκ

ROM DOWNLOAD

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την 1552 του Ιταλού.

 

 

 

 

Συνεχίζω να έχω το παραπάνω πρόβλημα.

 

Εσείς δεν έχετε αντικαταστήσει την εφαρμογή και είστε με την άθλια stock?

Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να λύσω το πρόβλημα?

Θα κανεις freeze την εφαρμογη contact manager.Αυτο εχω κανει εγω και δουλευει μονο η εφαρρμογη που εβαλα εγω για τα μηνυματα.Το μονο μειονεκτημα που προκυπτει μετα απο αυτο ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις επεξεργασια τις επαφες σου.Λυνεται αν βαλεις μια εφαρμογη απο το playstore.Εχω εχω βαλει την ΚΚContacts

Edited by plou13
Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις freeze την εφαρμογη contact manager.Αυτο εχω κανει εγω και δουλευει μονο η εφαρρμογη που εβαλα εγω για τα μηνυματα.Το μονο μειονεκτημα που προκυπτει μετα απο αυτο ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις επεξεργασια τις επαφες σου.Λυνεται αν βαλεις μια εφαρμογη απο το playstore.Εχω εχω βαλει την ΚΚContacts

 

Με τις κλήσεις δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα ε?

(δεν έχω τον stock dialier, έχω βάλει τον dw)

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Με τις κλήσεις δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα ε?

(δεν έχω τον stock dialier, έχω βάλει τον dw)

 

Ουτε εγω εχω τον stock dialer,εχω τον exDialer,αλλα δεν γινοταν edit.Οχι κανενα προβλημα ουτε με κλησεις ουτε με μηνυματα.Και ξεμπερδευεις μια και καλη απο την ενοχλητικη stock εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω τον stock dialer,εχω τον exDialer,αλλα δεν γινοταν edit.Οχι κανενα προβλημα ουτε με κλησεις ουτε με μηνυματα.Και ξεμπερδευεις μια και καλη απο την ενοχλητικη stock εφαρμογη.

 

Ωραία, θενκς.

Για επεξεργασία επαφών εγώ έχω τον contact editor pro, οπότε θα είμαι οκ.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για την 1608

Πάω να περάσω το superSU 2.65 μέσω twrp . Γίνεται κανονικά install και όταν κάνω reboot είναι λες και δεν έχει γίνει τίποτα. Καμιά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές δοκιμές κατέληξα σε ChompSMS για SMS και True Phone για dialer και επαφές.

Έκανα freeze την stock εφαρμογή για κλήσεις και SMS και έκανα system app την True Phone για να μπορεί να πάρει και το 112.

Κάνει edit τις επαφές, έχει δική της ταξινόμηση όπως θες, οι 2 κάρτες δουλεύουν άψογα και έχει πολλές επιλογές εμφάνισης και λειτουργιών. Σε αντίθεση με τις άλλες εφαρμογές που έχουν έτοιμα κομμάτια από το android και έχει ως συνέπεια να μην παίζει η ταξινόμηση και η 2 sim σε κάποιες ROM, αυτή η εφαρμογή τα έχει όλα γραμμένα από την αρχή και δουλεύουν ανεξάρτητα αν το android τα έχει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές δοκιμές κατέληξα σε ChompSMS για SMS και True Phone για dialer και επαφές.

Έκανα freeze την stock εφαρμογή για κλήσεις και SMS και έκανα system app την True Phone για να μπορεί να πάρει και το 112.

Κάνει edit τις επαφές, έχει δική της ταξινόμηση όπως θες, οι 2 κάρτες δουλεύουν άψογα και έχει πολλές επιλογές εμφάνισης και λειτουργιών. Σε αντίθεση με τις άλλες εφαρμογές που έχουν έτοιμα κομμάτια από το android και έχει ως συνέπεια να μην παίζει η ταξινόμηση και η 2 sim σε κάποιες ROM, αυτή η εφαρμογή τα έχει όλα γραμμένα από την αρχή και δουλεύουν ανεξάρτητα αν το android τα έχει ή όχι.

Συμφώνω απόλυτα για το True Phone. Άψογο...

Πώς κάνεις system app μια εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Συμφώνω απόλυτα για το True Phone. Άψογο...

Πώς κάνεις system app μια εφαρμογή;

 

Αλλιώς πας με έναν root explorer και κάνεις επικόλληση την εφαρμογή που θέλεις μέσα στο system/app και είσαι έτοιμος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Συμφώνω απόλυτα για το True Phone. Άψογο...

Πώς κάνεις system app μια εφαρμογή;

δοκίμασε την εφαρμογη system/app mover από το playstore

Link to comment
Share on other sites

Στο στοκ ρολόι στην αρχική σελίδα μου γράφει no city και γενικά πάντα είχα θέμα στο να μη βρίσκει την τοποθεσία.

Πριν πολύ καιρό είχε ποστάρει ένας φίλος πώς να σου βρίσκει την πόλη μετονομάζοντας ένα αρχείο.

Δεν είχε πετύχει σε εμένα τότε, υπάρχει άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες το τηλεφωνο παρουσιαζει προβλημα με την αφη. Περιστασιακα δυσκολευομαι να πληκτρολογησω γιατι δεν ανταποκρινεται η οθονη στο αγγιγμα του δακτυλου και πρεπει να επιμεινω αρκετες φορες. Το προβλημα λυνεται προσωρινα με την επανεκκινηαη αλλα στη συνεχεια επανερχεται. Μπορει καποιος να με βοηθησει αν ξερετε τι μπορει να φταιει;; Σας ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες το τηλεφωνο παρουσιαζει προβλημα με την αφη. Περιστασιακα δυσκολευομαι να πληκτρολογησω γιατι δεν ανταποκρινεται η οθονη στο αγγιγμα του δακτυλου και πρεπει να επιμεινω αρκετες φορες. Το προβλημα λυνεται προσωρινα με την επανεκκινηαη αλλα στη συνεχεια επανερχεται. Μπορει καποιος να με βοηθησει αν ξερετε τι μπορει να φταιει;; Σας ευχαριστω πολυ.

Και εγω το παθαινω αυτο απο την αρχη που το πηρα και οσες ρομ και να εβαλα μου το κανει...οχι παντα βεβαια αλλα αρκετα συχνα...απλα παταω το πλαινο κουμπι να σβησει η οθονη και με την επαναφορα λειτουργει ξανα κανονικα...δοκιμασε το...

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...