Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα,

όταν το πρωτοπήρα το κινητό κ το πάτησα να σβήσει με ρώτησε αν θέλω να κάνει quick boot την επόμενη φορά.

Πάτησα ναι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ακυρώσω αυτό και να κάνει κανονική εκκίνηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον πηρα και εγω το κινητο εδω και καποιες μερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!! περασα το ανδροιδ 6 το vibe 3.1 1609 που ειναι η τελευταια beta εκδοση , το κινητο ειναι πολυ smooth σε σχεση νε το lollipop που ειχε,τα ROMs κατεβαζω απο το needrom.com
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα και εγω το κινητο εδω και καποιες μερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!! περασα το ανδροιδ 6 το vibe 3.1 1609 που ειναι η τελευταια beta εκδοση , το κινητο ειναι πολυ smooth σε σχεση νε το lollipop που ειχε,τα ROMs κατεβαζω απο το needrom.com

Η 1609 εχει μονο αγγλικα και κινεζικα, πρεπει οποιος θελει να την περασει να βαλει και multilanguage μετα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε μου οτι εχει μονο κινεζικα και αγγλικα αλλα δεν με πιραζει καθολου απο την στιγμη που εχει ελληνικο πληκτρολογιο ;)
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την 1608 του Cuoco92 έχει δώσει ένα fix που διορθώνει κάποια πράγματα.

 

#FOR #LENOVO #K3 #NOTE #MARSHMALLOW #USER

 

 

#OTA #UPDATE 1608 v13 (1608.13)

 

* Fix UI FC with low battery state

(For all languages)

* Fix Gallery FC editing pictures

* Update translations IT

 

#DOWNLOAD

https://drive.google.com/file/d/0B6lOK7oLM0mmLWpnTlo5T0pBdUk/view?usp=docslist_api

 

Have a nice Sunday :)

___________________________________________

FIRMWARE 1609 will be available next week ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είχα καιρό να μπω στο Forum λόγο δουλειάς. Διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες να μπω λίγο στο κλίμα.

Η δική μου εμπειρία με την οθόνη είναι ότι την έσπασα στο camping στον πρώτο μήνα που είχα το κινητό.

Οι Κινέζοι (minideal) δεν την άλλαζαν μέσω εγγύησης (λογικό αφού ήταν σπασμένη... Δεν σπάει από μόνη της :p )

Οπότε πήρα μια απ'το E-bay (αφού σιγουρεύτηκα ότι είναι 1080p) με 15 ευρό την πέρασα μόνος μου και ησύχασα. (Η καλύτερη λύση αν έχεις μια μικρή εμπειρία απ "άνοιγμα" smartphone)

Επίσης ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για την καινούρια ρομ του Ιταλού (όσοι την έχετε δοκιμάσει)

Ισχύει ότι κολλάει και κάνει reboot μόνη της?

Καμιά εναλλακτική stable με marshmallow 6.0 και China-based?

 

 

Έχεις κανα link απο ebay;Υπάρχει περίπτωση στα 15ευρώ να ήταν και original ή μπααααα!Από τότε σου παρουσίασε κανα πρόβλημα στο touch;Δεν ξέρω αλλά το 2μηνο πάνε-έλα δε μου κάθεται καλά.Άσε ... που δε θέλω να το σκέφτομαι καν να μου πούνε κανα απίθανο ότι και καλά το προκάλεσα εγώ και γίνω τούρμπο.

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχεται προβλημα με το touch της οθονης καντε downclock τον επεξεργαστη απο τα 1.7ghz στα 1.4 η 1.2ghz και λυνεται το προβλημα τουλαχιστον αυτο ισχυριζονται στο reddit
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχεται προβλημα με το touch της οθονης καντε downclock τον επεξεργαστη απο τα 1.7ghz στα 1.4 η 1.2ghz και λυνεται το προβλημα τουλαχιστον αυτο ισχυριζονται στο reddit

Πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπωρει καποιος να με βοηθεισει..περασα την 1609 και πηγα να περασω και την recovery3.0.0-2 η οποια ειναι μονο κινεζικα..δεν ξερω τι βλακια εκανα το τηλ εχει κλεισει και δεν ανοιγει με το power τι να κανω δεν ξερω.η ρομ εντο μεταξι εχει μπει το κινητο ανοιξε οταν το εκλεισα ομως δεν ξανανοιξε.δοκιμασα ολλους τους συνδιασμους στα πληκτρα..τιποτα.ουτε το λεντ αναβει οταν βαζω το φορτηστη.ο ηχος συνδεσης οταν το συνδεω στο λαπτοπ ακουγετε κανονικα..τι γινετε? Edited by tolis77
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπωρει καποιος να με βοηθεισει..περασα την 1609 και πηγα να περασω και την recovery3.0.0-2 η οποια ειναι μονο κινεζικα..δεν ξερω τι βλακια εκανα το τηλ εχει κλεισει και δεν ανοιγει με το power τι να κανω δεν ξερω.η ρομ εντο μεταξι εχει μπει το κινητο ανοιξε οταν το εκλεισα ομως δεν ξανανοιξε.δοκιμασα ολλους τους συνδιασμους στα πληκτρα..τιποτα.ουτε το λεντ αναβει οταν βαζω το φορτηστη.ο ηχος συνδεσης οταν το συνδεω στο λαπτοπ ακουγετε κανονικα..τι γινετε?

Ακολούθησε τον οδηγό για επαναφορά με το sp flashtools στην πρώτη σελίδα του νήματος

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον οδηγό για επαναφορά με το sp flashtools στην πρώτη σελίδα του νήματος

 

τον ακολουθησα φιλε αλλα μου βγαζει αυτο το μηνυμα

BROM ERROR:S_DL_GET_DRAM_SETTING_FAIL (5054)

[EMI] obtain DRAM failed!

[HINT]

plese check your load matches to your target which is to be downloaded

Edited by tolis77
Link to comment
Share on other sites

τον ακολουθησα φιλε αλλα μου βγαζει αυτο το μηνυμα

BROM ERROR:S_DL_GET_DRAM_SETTING_FAIL (5054)

[EMI] obtain DRAM failed!

[HINT]

plese check your load matches to your target which is to be downloaded

Η δεν έχεις τους drivers σωστά στο pc η προσπαθείς να περάσεις λάθος αρχεία..κλείσε το κινητό, βάλτο σε meta mode άσε να εγκαταστήσει τους drivers και προσπάθησε ξανά.. Επίσης σιγουρεψου ότι έχεις την τελευταία έκδοση του sp flashtools..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανα link απο ebay;Υπάρχει περίπτωση στα 15ευρώ να ήταν και original ή μπααααα!Από τότε σου παρουσίασε κανα πρόβλημα στο touch;Δεν ξέρω αλλά το 2μηνο πάνε-έλα δε μου κάθεται καλά.Άσε ... που δε θέλω να το σκέφτομαι καν να μου πούνε κανα απίθανο ότι και καλά το προκάλεσα εγώ και γίνω τούρμπο.

 

Κοίτα πιστεύω πως σπασμένη οθόνη πολύ δύσκολα να στην αλλάξουν με εγγύηση. Γιατί μια οθόνη δεν σπάει από μόνη της... Πρέπει να χτυπηθεί..

Οσο για την original που λες θα κοιτάξεις να είναι ΟΕΜ και να λέει 1080p ανάλυση. Εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα και μου βγήκε μια χαρά. Απ τον Ιούλιο δεν ξανά είχα πρόβλημα ούτε με την αφή ούτε με τίποτα.

Να μια καλή περίπτωση:http://www.ebay.com/itm/For-Lenovo-K50-T5-K3-Note-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-Replace-/191686362211?hash=item2ca165c463:g:yM0AAOSwfZ1WZjkw

νομιζω αυτη ακριβος ειχα παρει και εγω αν και βλεπω πως απ το καλοκαιρι εχουν ανεβει οι τιμες. :p

Link to comment
Share on other sites

Η δεν έχεις τους drivers σωστά στο pc η προσπαθείς να περάσεις λάθος αρχεία..κλείσε το κινητό, βάλτο σε meta mode άσε να εγκαταστήσει τους drivers και προσπάθησε ξανά.. Επίσης σιγουρεψου ότι έχεις την τελευταία έκδοση του sp flashtools..

οκ φιλε!!σε ευχαριστω τα καταφερα.τωρα ομως δεν ειναι ροοτ με αυτην την ρομ που μπηκε απο τον οδηγο.πως περναμε τωρα recovery και root?

ποια ρομ περνιετε με flash tool?

Edited by tolis77
Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε!!σε ευχαριστω τα καταφερα.τωρα ομως δεν ειναι ροοτ με αυτην την ρομ που μπηκε απο τον οδηγο.πως περναμε τωρα recovery και root?

ποια ρομ περνιετε με ?

 

Στον ιδιο οδηγο εχει οδηγιες πως να περασεις custom recovery και να ρουταρεις το κινητο.Μετα περνας οποια ρομ θελεις μεσα απο το recovery με 2 βηματα.Με το flash tool μπορεις να περασεις μονο επισημες ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Αν καποιος μπορει να γνωριζει αν υπαρχει καποια ρομ καλη με users, στο need rom η οπου αλλου!!!

 

Αν δεν κάνω λάθος η s205 θα σου κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Στον ιδιο οδηγο εχει οδηγιες πως να περασεις custom recovery και να ρουταρεις το κινητο.Μετα περνας οποια ρομ θελεις μεσα απο το recovery με 2 βηματα.Με το flash tool μπορεις να περασεις μονο επισημες ρομ.

μπωρεις φιλε μου μου να πεις ποια ρομ επισημη να κατεβασω να ειναι και ροοτ?και να την περασω με flash tools

Edited by tolis77
Link to comment
Share on other sites

μπωρεις φιλε μου μου να πεις ποια ρομ επισημη να κατεβασω να ειναι και ροοτ?και να την περασω με flash tools

Όλες τις ρομ τις έχει συγκεντρωμενες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3158522 έχει λινκ θα το δεις.. Root πρέπει να κάνεις αφού περάσεις την ρομ..οι επίσημες δεν βγαίνουν με Ρουτ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω απο χτες αυτο το τηλ.θα με σκασει..μετα το brick καταφερα και το επανεφερα με την βοηθεια του φιλου plou13 και τον ευχαριστω,περασα και την 1552D που ηθελα και ολλα ΟΚ. να ομως που δεν εχει σημα γιατι εχει διαγραφει το emai...προσπαθω με το MTK στις ρυθμισεις οπως ειδα απο βιντεακια [απλο ειναι] αλλα τιποτα..τι κανω ρε παιδια??
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με την εφαρμογή chamelephon από playstore. Επίσης υπάρχει και η toolhero που είναι το καινούργιο mobileuncle tools. Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει συμβει σε καποιον απο δω να εχει θεμα με την δονηση; Εχει αλλαξει ο ηχος την ωρα που δονειται το κινητο μου... Κανει εναν πολυ παραξενο ηχο...
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος θεμα οταν τους καλει ενας αριθμος που ειναι στην επαφη αντι να γραφει το ονομα της επαφης τον βγαζει σαν αγνωστο μονο νουμερο δηλαδη? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...