Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια αν μπωρει καποιοs να μου στειλει την 1608 σε dropbox δεν μπορω με τιποτα να την κατεβασω..δοκιμασα με chrome με firefox απενεργοποιησα την προστασια για τους ιους...τιποτα.δοκιμασα ολα τα λινκ που αναφερορνται δεν κατεβαινει,οταν περνα την μεση μου λει σφαλμα...

Στο needrom μπηκες?? Ακομα εχει προβληματα παντως μην βιαζεσαι....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα στείλει το τηλέφωνο για επισκευή στο vickmail με πρόβλημα ατη οθόνη

Μετά απο ενάμιση μήνα σήμερα μου ζητούν χρήματα με μια αναφορα απο τη λενόβο επισυναπτόμενη στα..κινέζικα κυριολεκτικά

 

Ιδου το μαιλ σε κινέζικα αγγλικά..

 

Dear customer,

We received a call from lenovo service yesterday,they test to find the phone LCD screen was pressed injury,the part where have yellow color.

it is man-made problem,so it is not in warranty,lenovo service can not replace a new screen free.

they quoted $60 to replace the screen,we need ask you about it frist,so take it back.

Here is the photo about your phone test paper,and photos about your phone.

Thanks very much,waiting for your reply.

 

Το τηλεφωνο δεν είχε κανενα πρόβλημα εκτος απο την οθόνη που κολουσε , πρόβλημα που το απαντάς συχνά.

 

Εντελώς αναξιόπιστο μαγαζί.Ασε που μου λέγανε πώς δε το είχανε παραλάβει και τους έστειλα σε μαιλ την αποδεξη παραλαβής με την υπογραφη τους. Επειτα μου ειπαν τάχα πως δεν το βρισκανε κλπ κλπ. Για πέιτε μου τώρα εσείς τί απαντας εδώ;

 

Ασε μας βρε φίλε .Μια γρατζούνισμα είχε το τηλέφωνο στο temper galss και για αυτο έβαλα το ποστ για να μη μου πουν αυτα.. Κάτι που δεν ξέρεις μη υποθέτεις διότι εκτιθεσαι!

Εσενα σου φέρθηκαν καλα ,και καλα κάνεις ότι κάνεις ..Κινεζική πρωτομαγία είπες; Το γνώριζα!

Αλλα τους έπαιρνα στο σκαιπ που μου έδωσαν και μου το έκλειναν, μου λέγανε δεν το έχουν το τηλέφωνο ενώ δυο ιστοσελίδες εντοπισμού υποδειγναν ότι το παραλάβανε και χρειάστηκε να στείλω την αποδειξη παραλαβής συστημένου απο τα ΕΛΤΑ με την υπογραφης τους με την απειλή της μήνυσης στη κινέζική πρεσβεία(κινέζικο έδαφος) στην Αθήνα να αρχισουν να απαντούν.Και τι μου έιπαν ; Το χαλασες μονος σου με έγγραφο στα κινέζικα! Π@π@ριες και συγνώμη κιόλας! Άντε βγάλε άκρη τώρα! ΜΑΚΡΙΑ απο αυτόυς για μένα!

 

Πρώτον δεν χρειάζεται ένταση.

 

Δεύτερον, το vickmall είναι πολύ αξιόπιστο κατάστημα, είχα κι εγώ πρόβλημα και χρειάστηκα after sale service. Μάλιστα το δικό μου πρόβλημα ήταν περίπλοκο και δύσκολο (μπορείς να το βρεις στο αντίστοιχο thread του vickmall αν ψάξεις). Με εξυπηρέτησαν στέλνοντάς μου τελικά άλλο τηλέφωνο. Βέβαια τους έπρηξα και τους πίεσα πάρα πολύ και κόλωσαν μην χαλάσουν το όνομά τους στην Ελλάδα και με εξυπηρέτησαν υποδειγματικά. Αν δεν πιέσεις κι εσύ λίγο μην περιμένεις πολλά.

 

Τρίτον απ οτι καταλαβαίνω η λενόβο λέει πως το πρόβλημα στην οθόνη είναι από πίεση ή χτύπημα.

Για την περίπτωση που δεν ισχύει αυτό που λένε και η οθόνη χάλασε μόνης της. μπορείς να το αρνηθείς και να τους πιέσεις απευθύνόμενος στο vickmall και απειλόντας να αναφέρεις το περιστατικό στα ελληνικά forums (γράψε εδώ στο myphone στην thread του vickmall, απαντάνε καθημερινά), και μπορείς να μιλήσεις και απευθείας με την λενόβο και να τους κράξεις αρνούμενος πως το χάλασες εσύ.

 

Αν βέβαια το χάλασες όντως εσύ ή αν βαριέσαι να ασχοληθείς, τότε σκάσε τα 60€ και όλα καλά.

Το vickmall πάντως δεν βλέπω να φταίει σε κάτι προς το παρόν.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τα μηνύματα του θα δεις πως ο ίδιος την έσπασε και μάλιστα δεν τους το είπε. Είχε απλά πρόβλημα με την αφή σε κάποιο σημείο από την αρχή αλλά αυτός έσπασε την οθόνη όποτε λογικό είναι να μην ισχύει η εγγύηση και να του ζητάνε λεφτά από το service της Lenovo.
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τα μηνύματα του θα δεις πως ο ίδιος την έσπασε και μάλιστα δεν τους το είπε. Είχε απλά πρόβλημα με την αφή σε κάποιο σημείο από την αρχή αλλά αυτός έσπασε την οθόνη όποτε λογικό είναι να μην ισχύει η εγγύηση και να του ζητάνε λεφτά από το service της Lenovo.

 

Αν είναι έτσι τότε απορώ γιατί κράζει το vickmall.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

XPOSED FOR για την 6,υπαρχει πουθενα;

δες εδω http://www.needrom.com/download/xposed-for-cuoco92-roms/

δεν το έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι τότε απορώ γιατί κράζει το vickmall.

 

Γιατι απλά δεν βγάζουν άκρη αυτά που λέει.Προσπάθησα να τον βοηθήσω και εγώ αλλα δεν. Τεσπα ας το κλείσουμε εδω αυτό το θέμα. Εδώ είμαστε να βοηθάμε με θέματα που έχει το κινητό, βελτιώσεις κλπ. Για σερβις και λοιπα απευθυνόμαστε πάντα εκεί που το πήραμε ειδικά αν δεν εχουμε ιδέα. Αλλιώς υπάρχει το dikarto.gr στην Ελλαδα για όποιον βιάζεται, με το αντίστοιχο κόστος φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

XPOSED FOR για την 6,υπαρχει πουθενα;

 

Εγω έβαλα την official απο XDA

xposed-v80-sdk23-arm64.zip

μια χαρά.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τα μηνύματα του θα δεις πως ο ίδιος την έσπασε και μάλιστα δεν τους το είπε. Είχε απλά πρόβλημα με την αφή σε κάποιο σημείο από την αρχή αλλά αυτός έσπασε την οθόνη όποτε λογικό είναι να μην ισχύει η εγγύηση και να του ζητάνε λεφτά από το service της Lenovo.

 

 

 

Καλά άστο .Αν δε ξέρεις στο ξαναγραψα μην εκφερεις άποψη, εκτίθεσαι ..Μια γρατζουνια είχε στο προστατευτικιό και τίποτα αλλο..και επειδη έχει ξανατύχει με κινέζους και δε βγάζεις άκρη εκεί στη αλλη άκρη του κόσμου άστο...Το τί έγινε στο έγραψα και το ξέρω έγω και η ψυχή μου.. άστο καλύτερα...απο πελάτη πάντως θα με χάσει !

Link to comment
Share on other sites

φιλε δοκιμασα τα παντα..δεν κατεβαινει μου λεει σφαλμα!μαλον θα περιμενω οπως μου ειπες!

#NEW #MM 1608 #FIRMWARE #LINK

https://mega.nz/#!2UhQ1baB!5ybtVJQ4303W3IZWGlucXF3QfpXpWqKD6Dtvtf8gyWo

Καινούργιο λινκ για την ρομ του Cuoco92

Link to comment
Share on other sites

δες εδω http://www.needrom.com/download/xposed-for-cuoco92-roms/

δεν το έχω δοκιμάσει

Την εβαλα.Ολα καλα.

Ευχαριστω πολυ Φιλε tasos012

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

πάντως πολύ φασαρία για το τίποτα με τη marshmallow. δε διαφέρει σε τίποτα με την lolipop

 

Θα συμφωνήσω! Πολύ μικρές αλλαγές (απο θέμα εμφάνισης τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω! Πολύ μικρές αλλαγές (απο θέμα εμφάνισης τουλάχιστον)

ραδιο δεν εχει η ρομ;Δεν το βρισκω πουθενα.

Εντάξει το βρηκα.

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Στην androuim 6 όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση αναβοσβήνει η οθόνη υπάρχει κάποια ρύθμιση να μη γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλά άστο .Αν δε ξέρεις στο ξαναγραψα μην εκφερεις άποψη, εκτίθεσαι ..Μια γρατζουνια είχε στο προστατευτικιό και τίποτα αλλο..και επειδη έχει ξανατύχει με κινέζους και δε βγάζεις άκρη εκεί στη αλλη άκρη του κόσμου άστο...Το τί έγινε στο έγραψα και το ξέρω έγω και η ψυχή μου.. άστο καλύτερα...απο πελάτη πάντως θα με χάσει !

 

Ε ωραία τότε, αν δεν την έσπασες εσύ,

επικοινώνησε με vickmall και πρήξτους και πίεσέ τους να πιέσουν,

κάνε το ίδιο και στο thread τους στο myphone εξηγώντας ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ τι έγινε,

επικοινώνησε με lenovo και εξήγησε κι εκεί την περίπτωση και την κατάφορη αδικία εις βάρος σου.

Αν δεν το κυνηγήσεις μην περιμένεις δικαίωση. Αν φυσικά έχεις όντως δίκιο που δεν έχουμε λόγο να μην σε πιστέψουμε.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ως προς το Xposed:

Υπάρχει τελικά κάποιο 100% συμβατό xposed με την 1552 του Ιταλού???

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είχα καιρό να μπω στο Forum λόγο δουλειάς. Διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες να μπω λίγο στο κλίμα.

Η δική μου εμπειρία με την οθόνη είναι ότι την έσπασα στο camping στον πρώτο μήνα που είχα το κινητό.

Οι Κινέζοι (minideal) δεν την άλλαζαν μέσω εγγύησης (λογικό αφού ήταν σπασμένη... Δεν σπάει από μόνη της :p )

Οπότε πήρα μια απ'το E-bay (αφού σιγουρεύτηκα ότι είναι 1080p) με 15 ευρό την πέρασα μόνος μου και ησύχασα. (Η καλύτερη λύση αν έχεις μια μικρή εμπειρία απ "άνοιγμα" smartphone)

Επίσης ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για την καινούρια ρομ του Ιταλού (όσοι την έχετε δοκιμάσει)

Ισχύει ότι κολλάει και κάνει reboot μόνη της?

Καμιά εναλλακτική stable με marshmallow 6.0 και China-based?

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εναλλακτική stable με marshmallow 6.0 και China-based?

 

Είμαι μια εβδομάδα με την έκδοση των Ρώσων 1608DEV VDT και όλα καλά.

Αν δεν θές να μπλέξεις με root και gapps , τότε βάλε αυτή που τα έχει ίδη.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=720905&st=20#entry46542038

https://cloud.mail.ru/public/M6GP/3LFdAMAf4

Μέσα στο Σαββατοκύριακο θα βγάλουν και την 1609 .

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μια εβδομάδα με την έκδοση των Ρώσων 1608DEV VDT και όλα καλά.

Αν δεν θές να μπλέξεις με root και gapps , τότε βάλε αυτή που τα έχει ίδη.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=720905&st=20#entry46542038

https://cloud.mail.ru/public/M6GP/3LFdAMAf4

Μέσα στο Σαββατοκύριακο θα βγάλουν και την 1609 .

 

Ωραιος φιλε μου! Εχει ΟΤΑ ή να περιμενω μεχρι αυριο? :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος φιλε μου! Εχει ΟΤΑ ή να περιμενω μεχρι αυριο? :p

 

No OTA περίμενε ...

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει συμβει σε καποιον να εχει προβλημα με την δονηση; Οταν το εχω στην δονηση και με καλουν ακουγεταο πολυ εντονα δεν ειναι φυσιολογικο...καμια σχεση με πριν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ένα πρόβλημα με το LED με αναβοσβήνει συνέχεια. Με αναβόσβηνε μόνο όταν είχα αναπάντητη ή όταν είχα μήνυμα. Τώρα συνέχεια, μια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...