Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλε κανείς το κινητό του πίσω στο minideal για επισκευή μήπως; Αν ναι, πόσο θα κάνει να φτιαχτεί κ να επιστρέψει; ή γενικά τι έκαναν στη δική σας περίπτωση; το έφτιαξαν; έδωσαν τα χρήματα πίσω;

Το'χω στείλει , έχει πάει, έχουν επιβεβαιώσει ότι το έχουν παραλάβει και ότι το έχουν στείλει στο "εργοστάσιο για εξέταση" (σύμφωνα με τα λεγόμενά τους) ... αλλά πάμε για 2η βδομάδα πια κ δεν μου δίνουν update.

Οκ, ξέρω είχαν και την πρωτοχρονιά τους και θα είναι λίγο τα "ζώα μου αργά" ... αλλά πόσο πια αργά;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[/u]

Έστειλε κανείς το κινητό του πίσω στο minideal για επισκευή μήπως; Αν ναι, πόσο θα κάνει να φτιαχτεί κ να επιστρέψει; ή γενικά τι έκαναν στη δική σας περίπτωση; το έφτιαξαν; έδωσαν τα χρήματα πίσω;

Το'χω στείλει , έχει πάει, έχουν επιβεβαιώσει ότι το έχουν παραλάβει και ότι το έχουν στείλει στο "εργοστάσιο για εξέταση" (σύμφωνα με τα λεγόμενά τους) ... αλλά πάμε για 2η βδομάδα πια κ δεν μου δίνουν update.

Οκ, ξέρω είχαν και την πρωτοχρονιά τους και θα είναι λίγο τα "ζώα μου αργά" ... αλλά πόσο πια αργά;

 

Μα ειναι κλειστα τα παντα στη Κινα ουτε πωλησεις ουτε τιποτα δε λειτουργει απο 1-15 του μηνα. Οποτε μην αγχεσαι ακομα απλα επεσες στη περιπτωση. Ποιος να δει το κινητο και ποιος να σου απαντησει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθούσα να εγκαταστήσω την VIBEUI_V3.0_1604_7.209.1_ST_K50-T5 με TWRP αλλά μου έβγαζε σφάλμα This package is for "Lenovo K50-t5" devices, this is a Lenovo K50-T5.. Αυτό που έκανα είναι να ανοίξω από το zip file της ROM, το META-INF/com/google/android/updater-script και να αλλάξω από unmount("/data");

getprop("ro.product.model") == "Lenovo K50-t5" σε unmount("/data");

getprop("ro.product.model") == "Lenovo K50-T5" δηλαδή απο μικρό t το έκανα κεφαλαίο και τσούπ!! Επαιξε μια χαρά!! Επίσης δεν ξερω αν το κανει και σε κανεναν αλλο, αλλα οταν βαζω στην παραπανω εκδοση, μοτιβο ή κωδικο ή PIN ,σταματαει να παιζει το playstore!! Τι κουφο ειναι αυτο?? Επισης δοκιμασα την android 6 ( την κατεβασα απο εδω https://drive.google.com/uc?id=0B5oTMOqjH0_TOUtORDZLNUxSM2s&export=download ) αλλα οταν εγκαθιστω gapps, το κινητο δειχνει το σημα της Lenovo κ δεν ανοιγει, οση ωρα κ αν περιμενω.

Edited by mppanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση παρακαλώ : το κινητό υποστηρίζει wifi 802.11α (5ghz)? κάποιος που το έχει δουλέψει όμως!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση παρακαλώ : το κινητό υποστηρίζει wifi 802.11α (5ghz)? κάποιος που το έχει δουλέψει όμως!

 

 

Eπίσημα όχι.Με κάποιο patch όμως που έχουν βγάλει οι Ρώσοι υποστηρίζει.Τωρα κατα πόσο δουλευει σωστά δεν ξέρω.

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=652519&view=findpost&p=42401480

 

Eδώ είναι το αρχείο

https://drive.google.com/file/d/0B0kemk2xw-1LWmdJN2EzLXBfMUU/view

Link to comment
Share on other sites

kalhspera

ενα θεμα που εχω ειναι οτι μετα απο καθε update στις εφαρμογες απο play, αυτες εγκαθιστανται ξανα στην εσωτερικη μνημη και οχι στην sd που τις ειχα μεταφερει,...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω εδώ και μια βδομάδα περίπου το κινητό στα χέρια μου.

Με βάση τις οδηγίες του πρώτου post κατάφερα και πέρασα από την αρχή την ROW_STABLE_1604_7.209.1_CUOCO92.

Το τηλέφωνο για τα λεφτά του άψογο.

Προσπερνώντας το ότι τα μισά μενού δεν είναι μεταφρασμένα (μικρό το κακό....) έχω δύο θεματάκια που με χαλάνε και θα ήθελα αν τα έχει δει και κάποιος άλλο να με βοηθήσει.

1ο) Στη Κατάλογο Επαφών Δεξιά το index έχει μόνο λατινικούς χαρκτήτες με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πάω στις επαφές που αρχίζουν πχ. από Γ ή Κ ελληνικό.

2ο) Δεν λειτουργεί το φορητό σημείο Wifi. Συγκεκριμένα ενώ ενεργοποιείται συνδέονται πάνω του οι συσκευές κανονικά δεν δίνει Internet. Σαν να μην περνάει τους DNS servers (χωρίς να είμαι σίγουρος για αυτό).

Συγνώμη αν έχουν ξανααναφερθεί αλλά είναι παρα πολλές οι 500+σελίδες τις οποίες τις ξεφύλλισα μια πριν από ένα μηνα (πριν το παραγγείλω) και δεν μπορώ να το ξανακάνω εύκολα....

Edited by jacobgr
Link to comment
Share on other sites

Eπίσημα όχι.Με κάποιο patch όμως που έχουν βγάλει οι Ρώσοι υποστηρίζει.Τωρα κατα πόσο δουλευει σωστά δεν ξέρω.

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=652519&view=findpost&p=42401480

 

Eδώ είναι το αρχείο

https://drive.google.com/file/d/0B0kemk2xw-1LWmdJN2EzLXBfMUU/view

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω εδώ και μια βδομάδα περίπου το κινητό στα χέρια μου.

Με βάση τις οδηγίες του πρώτου post κατάφερα και πέρασα από την αρχή την ROW_STABLE_1604_7.209.1_CUOCO92.

Το τηλέφωνο για τα λεφτά του άψογο.

Προσπερνώντας το ότι τα μισά μενού δεν είναι μεταφρασμένα (μικρό το κακό....) έχω δύο θεματάκια που με χαλάνε και θα ήθελα αν τα έχει δει και κάποιος άλλο να με βοηθήσει.

1ο) Στη Κατάλογο Επαφών Δεξιά το index έχει μόνο λατινικούς χαρκτήτες με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πάω στις επαφές που αρχίζουν πχ. από Γ ή Κ ελληνικό.

2ο) Δεν λειτουργεί το φορητό σημείο Wifi. Συγκεκριμένα ενώ ενεργοποιείται συνδέονται πάνω του οι συσκευές κανονικά δεν δίνει Internet. Σαν να μην περνάει τους DNS servers (χωρίς να είμαι σίγουρος για αυτό).

Συγνώμη αν έχουν ξανααναφερθεί αλλά είναι παρα πολλές οι 500+σελίδες τις οποίες τις ξεφύλλισα μια πριν από ένα μηνα (πριν το παραγγείλω) και δεν μπορώ να το ξανακάνω εύκολα....

η συγκεκριμένη ρομ έχει μερικά θεματάκια. θα σου πρότεινα του cuoco την προηγούμενη που είναι άψογη σε όλα και θα τη βρεις εδώ http://www.needrom.com/download/cuoco92/ και δεν έχει διαφορές με αυτή που έχεις. όσον αφορά τον κατάλογο θα σου πρότεινα να αλλάξεις dialer π.χ exdialer

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/stable-cyanogenmod-12-1-multilingual/

Το menu της Παρασκευής έχει νέα έκδοση cyanogenmod-12.1

Το πιάτο συμπληρώθηκε με BETA-SuperSU-v2.52,

open_gapps-arm64-5.1-pico-20160212.zip

και xposed-v80-sdk22-arm64.zip

 

Stable CyanogenMod 12.1 multilingual

1. Fixed ussd on both SIM cards

2. Fixed a bug with MTP during the transition "charge only"

3. Fixed value for the size of the battery

4. The default size is 420 DPI

5. Kernel version 3.10.65

Firmware is suitable for daily use

Does not work

FM radio

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για τις MUI εκδόσεις που κυκλοφορούν. Υπάρχουν 2, η μία είναι v6.1.** και η άλλη Stable v7.1.**

ποιες ειναι οι βασικές διαφορές τους και γιατί είναι πιο δημοφιλής η v6.1 ενώ θεωρητικά η άλλη είναι "stable"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις skype στην 1552 του Ιταλού?

Σε μένα δεν έρχονται παρότι τα δικαιώματα είναι οκ.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εχωντας αλλαξη οθονη (απο ebay) ξαφνικα χθες σταματησαν να δουλευουν τα δυο πληκτρα του touch screen το κεντρικο κ το δεξι οπως κοιταμε. Εχει συναντησει κανεις κατι ανσλογο; ειναι ιος η απο καμια πτωση; κ τελος καμια rom που να δουλευει πιο πολυ το αριστερο πληκτρο;
Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγική η κατάσταση με τις οθόνες. Οι μισοί από εδώ μέσα έχουμε αντιμετωπίσει πρόβλημα...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

η συγκεκριμένη ρομ έχει μερικά θεματάκια. θα σου πρότεινα του cuoco την προηγούμενη που είναι άψογη σε όλα και θα τη βρεις εδώ http://www.needrom.com/download/cuoco92/ και δεν έχει διαφορές με αυτή που έχεις. όσον αφορά τον κατάλογο θα σου πρότεινα να αλλάξεις dialer π.χ exdialer

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη:

Υπάρχει "εύκολος" τρόπος να αλλάξω την ROM χωρίς να χρειάζεται να περνάω από την αρχή επαφές, ρυθμίσεις, εφαρμογές κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη:

Υπάρχει "εύκολος" τρόπος να αλλάξω την ROM χωρίς να χρειάζεται να περνάω από την αρχή επαφές, ρυθμίσεις, εφαρμογές κλπ;

 

Θεωρητικά μπορείς να μην κάνεις wipe τα data αλλά πρακτικά τις περισσότερες φορές είναι απαραίτητο για να λειτουργεί σωστά η νέα rom.

Η λύση στο πρόβλημα σου είναι το backup και το restore με εφαρμογές σαν το titanium backup. Τις επαφές μπορείς και μέσω google.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη:

Υπάρχει "εύκολος" τρόπος να αλλάξω την ROM χωρίς να χρειάζεται να περνάω από την αρχή επαφές, ρυθμίσεις, εφαρμογές κλπ;

Αν θες την αποψη μου καλό είναι να κάνεις καθαρές εγκαταστάσεις και να περνάς τις εφαρμογές απ την αρχή. Για εμένα το στήσιμο του κινητού δεν πέρνει πάνω από μισή ώρα.τις εφαρμογές τις περνάω από το playstore, πηγαίνοντας στις εφαρμογές μου και αφού τις επιλέξω όλες , εγκαθίστανται όλες χωρίς να ασχολούμαι με το κινητό. Όσο για τις επαφές συγχρονίζονται αυτόματα από το gmail

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη:

Υπάρχει "εύκολος" τρόπος να αλλάξω την ROM χωρίς να χρειάζεται να περνάω από την αρχή επαφές, ρυθμίσεις, εφαρμογές κλπ;

 

Εάν έχεις πολλές εφαρμογές τότε η λύση είναι Titanium Backup.

Μέσω αυτού κάνεις backup όλες τις εφαρμογές σου και μετά με το ίδιο πάλι δημιουργείς ένα update.zip αρχείο.

Κάνεις clean install τη νέα ROM μέ όλα τα προβλεπόμενα wipes και μετά πάλι μέσω recovery κάνεις install το update.zip

και θα έρθουν όλες οι εφαρμογές σου.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Αν θες την αποψη μου καλό είναι να κάνεις καθαρές εγκαταστάσεις και να περνάς τις εφαρμογές απ την αρχή. Για εμένα το στήσιμο του κινητού δεν πέρνει πάνω από μισή ώρα.τις εφαρμογές τις περνάω από το playstore, πηγαίνοντας στις εφαρμογές μου και αφού τις επιλέξω όλες , εγκαθίστανται όλες χωρίς να ασχολούμαι με το κινητό. Όσο για τις επαφές συγχρονίζονται αυτόματα από το gmail

 

Ναι αλλά έτσι χάνεις τα δεδομένα των εφαρμογών σου.

 

Εάν έχεις πολλές εφαρμογές τότε η λύση είναι Titanium Backup.

Μέσω αυτού κάνεις backup όλες τις εφαρμογές σου και μετά με το ίδιο πάλι δημιουργείς ένα update.zip αρχείο.

Κάνεις clean install τη νέα ROM μέ όλα τα προβλεπόμενα wipes και μετά πάλι μέσω recovery κάνεις install το update.zip

και θα έρθουν όλες οι εφαρμογές σου.

 

Κι εγώ χρησιμοποιώ titanium αλλά με απλο restore.

Με τον τρόπο που λες, επαναφέρονται και τα δεδομένα και το dalvik?

Είναι δηλαδή κάτι σαν nandroid backup χωρίς το /system?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγική η κατάσταση με τις οθόνες. Οι μισοί από εδώ μέσα έχουμε αντιμετωπίσει πρόβλημα...

 

 

Οι μισοι και παραπάνω. Δες τί γίνεται στα αγγλόφωνα φόρουμ.Το έστειλα στην Κίνα για επισκευή.Να δω τί θα μου πουν..Αν μου ζητήσουν τίποτα έξτρα για επισκευή ενόσω σε εγγύηση και θα τους πάρει και θα τους σηκώσει....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειστε ατυχοι παιδια. Μολις εχετε νεα να μας ενημερωσετε για να ξερουμε και μεις τι παιζει..
Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?fid=24411628330025175

Σε ένα zip αρχείο για εγκατάσταση μέσω recovery.

Viper4AndroidFX και Dolby Atmos και Sony Music player

ΤΖΙΖ

Νομίζω οτι μετά απο την εγκατάσταση του αρχείου έχασα τους ήχους κλήσεων ...

Η ζημιά έγινε σε μένα με ROM Cyanogen 12.1 στις άλλες ΜΠΟΡΕΙ να παίζει σωστά....

BACKUP πρίν απο κάθε δοκιμή ....

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι κάτοχος και εγώ του κινητού αλλά δυστυχώς όχι έμπειρος αρκετά για να καταφέρω να αλλάξω rom.

Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να διώξω τουλάχιστον για αρχή τις ενοχλητικές διαφημίσεις?

Υποτίθεται οτι έχω κάνει root με iroot.

Διαβάζοντας αρκετές σελίδες απο το νήμα δεν κατάλαβα ακριβώς τι πρέπει να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι κάτοχος και εγώ του κινητού αλλά δυστυχώς όχι έμπειρος αρκετά για να καταφέρω να αλλάξω rom.

Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να διώξω τουλάχιστον για αρχή τις ενοχλητικές διαφημίσεις?

Υποτίθεται οτι έχω κάνει root με iroot.

Διαβάζοντας αρκετές σελίδες απο το νήμα δεν κατάλαβα ακριβώς τι πρέπει να κάνω.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...