Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πήγα να φλασσάρω το κινητό με άλλη ρομ οπως έκανα κανονικά και τώρα το σύστημα του κινητού μου βγάζει την εσωτερική μνήμη ως data...το εκλεισα το ξαναανοιξα και εχει κολλήσει στο σήμα της Lenovo...

κατέβασε αυτό το αρχείο https://mega.nz/#!ht0EBJAB!HkqEUO0uvdmvZZuseFRfKvMB0Yv6CN3wlHxjv7V3MAk

έχει μέσα το recovery που το περνάς με flashtool. κατέβασε όποια ρομ θέλεις απο εδώ http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50/

πέρασέ την στην sd και κάνε εγκατάσταση μέσω recovery

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω περασει με την σειρα ολες τις εκδοσεις του Ιταλου.Καμια δεν μου εβγαλε προβλημα ποτε.Τωρα ειμαι στην 1604 και παλι δεν εχω προβλημα.Το θεμα ειναι να κανεις καθαρο install..Wipe data/cache/Dalvik,εγω κανω και το internal store αφου εχω βαλει την ρομ στην εξωτερικη καρτα ακομα κανω wipe και το system. Edited by plou13
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει με την σειρα ολες τις εκδοσεις του Ιταλου.Καμια δεν μου εβγαλε προβλημα ποτε.Τωρα ειμαι στην 1604 και παλι δεν εχω προβλημα.Το θεμα ειναι να κανεις καθαρο install..Wipe data/cache/Dalvik,εγω κανω και το internal store αφου εχω βαλει την ρομ στην εξωτερικη καρτα και το system.

πολύ σωστός!

Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει την ρομ εχει μείνει στο σήμα της Lenovo κολλημένο...δε λεει να μπει

 

Μολις το συνδεεω στον υπολογιστη βγαζει data και μεσα εκει εχει μονο εναν φακελο που λεει TWRP

Edited by Hacked
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ το κατέβασα. Το αρχέιο που είχα κατεβάσει εγώ ήταν το xposed-v71-sdk21-arm64.zip.

Έχουν ανανεωθεί απ ότι βλέπω οπότε κατέβασε το αντίστοιχο.

Επίσης χρειάζεται να εγκαταστήσεις και το .apk μετά.

 

 

 

Στο παραπάνω link υπάρχει και uninstaller. Εγώ είχα κατεβάσει το xposed-uninstaller-arm64.zip, κατέβασε το αντίστοιχο αυτού που θες να αφαιρέσεις.

Το φλασάρεις και φεύγει το xposed και μετά είσαι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είναι μια πλατφόρμα πάνω στην οποία μπορείς να βάλεις άλλες εφαρμογές (τα modules) τα οποία πραγματοποιούν αλλαγές στο συστημα με αποτέλεσμα μια καλύτερη παραμετροποίηση της rom σου.

Κάνουν πάρα πολλά πράματα, υπάρχει αντίστοιχο thread που μπορείς να διαβάσεις.

To .apk φιλε για το xposed που μου ειπες πως πρεπει να εγκαταστησω μετα,που το βρησκω;και πως το περναω και αυτο με recovery?

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με το ραδιοφωνο δεν εχεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω περασει με την σειρα ολες τις εκδοσεις του Ιταλου.Καμια δεν μου εβγαλε προβλημα ποτε.Τωρα ειμαι στην 1604 και παλι δεν εχω προβλημα.Το θεμα ειναι να κανεις καθαρο install..Wipe data/cache/Dalvik,εγω κανω και το internal store αφου εχω βαλει την ρομ στην εξωτερικη καρτα και το system.

 

 

Προβλημα με το ραδιόφωνο δεν έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με το ραδιοφωνο δεν εχεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Προβλημα με το ραδιόφωνο δεν έχεις;

 

Oχι,μια χαρα παιζει..

Link to comment
Share on other sites

Oχι,μια χαρα παιζει..

 

περιεργο. Εγω δυο φορές την πέρασα και έχω το ίδιο προβλημα με το ραδιο.

Link to comment
Share on other sites

περιεργο. Εγω δυο φορές την πέρασα και έχω το ίδιο προβλημα με το ραδιο.

 

Ποια ρομ εχεις ακριβως και ποιο ειναι το προβλημα με το ραδιο?Για να ειμαι σιγουρος 100% το εβαλα μολις τωρα και επαιξε κανονικα σε εμενα..

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ εχεις ακριβως και ποιο ειναι το προβλημα με το ραδιο?Για να ειμαι σιγουρος 100% το εβαλα μολις τωρα και επαιξε κανονικα σε εμενα..

Την K3_NOTE_MM_6.0_1604_ROW_STABLE_REV1_CUOCO92.

Link to comment
Share on other sites

Την K3_NOTE_MM_6.0_1604_ROW_STABLE_REV1_CUOCO92.

Φιλε οι εκδοσεις ΜΜ ειναι ακομα σε πολυ beta κατασταση και ειδικα για το κινητο μας.Στο 5.1 ειχαν βγει καμια 15 ενημερωσεις μεχρι να στρωσει καπως το πραγμα.Εγω νομιζα οτι ειχες την 1604 που ειναι η πιο προσφατη που εβγαλε με android 5.1 ομως.Οποτε μαλλον φταιει η ρομ..

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβώς περνάμε το κλασικό radio? βρήκα ένα zip στο xda αλλά ούτε από recovery κάνει setup ούτε κανονικά...καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει κανεις καμια ιδεα πως να περασω Gapps για android 5.1?? Δεν εχω cwm και δεν ξερω αλλον τροπο.Το play store δεν λειτουργει με την εργοστασιακη 1604 rom.Εκανα force stop,clear cache,clear data αλλα τιποτα. Δοκιμασα να βγαλω και να ξαναβαλω τον λογαριασμο μου στο gmail αλλα δεν μπενει μου λεει checking info.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει κανεις καμια ιδεα πως να περασω Gapps για android 5.1?? Δεν εχω cwm και δεν ξερω αλλον τροπο.Το play store δεν λειτουργει με την εργοστασιακη 1604 rom.Εκανα force stop,clear cache,clear data αλλα τιποτα. Δοκιμασα να βγαλω και να ξαναβαλω τον λογαριασμο μου στο gmail αλλα δεν μπενει μου λεει checking info.

Δες εδω... http://opengapps.org/

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιτέλους ξαναπέρασα την Lemonade και το κινητό άνοιξε.Οταν πατάω όμως το τηλέφωνο για να γράψω και να πάρω λεει οτι η εφαρμογή κράσαρε και μου κλείνει την εφαρμογή.Καμιά ιδέα;

 

Πέρασα άλλον dialer όλα κομπλέ.

Edited by Hacked
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια η διαφορα του k3 note k50-t5 και k3 note k50-t3s?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και νόμιζα οτι ο παράξενος είμαι εγώ. Εμένα μου βγάζει και το μύνημα ''Δυστυχώς η εφαρμογή UI του συστήματος σταμάτησε να λειτουργεί'' το πετάει συνέχεια μέχρι να κάνω Restart το κινητό.

Λοιπον περασα και εγω την ρομ και στην αρχη μου εβγαζε συνεχεια αυτο το μυνημα .... Εκανα μια αναβαθμιση οτα που μου ειχε και εφτιαξε, τωρα μου το βγαζει μια φορα μονο οταν ανοιγω το κινητο... Γενικα που γρηγορη ρομ με πολλα καλα αλλα κατι κινεζιες στον dialer τις εχει και στην οθονη κλειδωματος...και κατι παιζει με τα μυνηματα που δεν ερχονται αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα...και επισης μου εκανε κατι κολληματα η φωτογραφικη και η συλλογη φωτο... Θα δουμε τι αλλο θα βγαλει....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...Εγώ είμαι τώρα με την Lemonade το εχω σετάρει το λιώνω και το μόνο θέμα ήταν ο Dialer...αλλαξα άλλον και δε κάνει το παραμικρό.Ούτε κρασάρει ούτε τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να περασω cwm recovery για να βαλω τα Gapps.Το κανω με Flash tool οπως περιγραφεται στον οδηγο της πρωτης σελιδας??

θα διαγραφτει τιποτα στο κινητο με το φλασαρισμα του cwm??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να περασω cwm recovery για να βαλω τα Gapps.Το κανω με Flash tool οπως περιγραφεται στον οδηγο της πρωτης σελιδας??

θα διαγραφτει τιποτα στο κινητο με το φλασαρισμα του cwm??

ναι με flashtool το περνάς. δεν διαγράφεται τίποτα (να έχεις μόνο τικαρισμένο το recovery)

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομα ερωτηση.Στην σελιδα αυτη http://opengapps.org/ διαλεγω το ARM η το ARM64?? και το zip το περναω στην sd.Σορρυ για τις τοσες πολλες ερωτησεις.
Link to comment
Share on other sites

Μια ακομα ερωτηση.Στην σελιδα αυτη http://opengapps.org/ διαλεγω το ARM η το ARM64?? και το zip το περναω στην sd.Σορρυ για τις τοσες πολλες ερωτησεις.

το ποιο θα περάσεις νομίζω στο λέει αυτός που έφτιαξε τη ρομ. αν δεν το αναφέρει λογικά το arm64

Link to comment
Share on other sites

το ποιο θα περάσεις νομίζω στο λέει αυτός που έφτιαξε τη ρομ. αν δεν το αναφέρει λογικά το arm64

 

Ευχαριστω πολυ.Θα φλασαρω και σας ενημερωνω.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...Εγώ είμαι τώρα με την Lemonade το εχω σετάρει το λιώνω και το μόνο θέμα ήταν ο Dialer...αλλαξα άλλον και δε κάνει το παραμικρό.Ούτε κρασάρει ούτε τίποτα

Θα το δω και εγω λιγες μερες και αναλογα θα πραξω!!!

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...