Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια,επειδη εχω χασει τη μπαλα.Εκανα cwm αλλα δεν μπορω να βρω την τελευταια ωραια vibe που να εχει ελληνικα?

can u guide me?

ή αν οχι vibe ποια προτεινεται?

Ευχαριστω.

Eλληνικα θελω οπωςδηποτε και θα περαστει μεσω cwm recovery menu.

Edited by FalloutGR
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Ένας φίλος μου έχει αγοράσει το κινητό από minideal, τον Μάϊο του 2015.

Τον τελευταιο δίμηνο το κινητό έχει παρουσιάσει πρόβλημα με την οθόνη αφής του. Συγκεκριμένα τα εικονίδια που είναι στο 1/3 της οθόνης (προς την δεξιά πλευρά) δεν ανταποκρίνονται στο πάτημα. Ενώ αυτά που βρίσκονται στα υπόλοιπα 2/3 της οθόνης ανταποκρίνονται κανονικά. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί.

Έχει παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα σε κάποιον άλλον; Πρέπει να σταλεί το κινητό πίσω στον κινέζο; Ή συμφέρει καλύτερα να φτιαχτεί το κινητό εδώ εάν δεν το καλύπτουν στην κίνα με εγγύηση; Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Στα αρνητικά της τελευταίας rom του Ιταλού σε σχέση με τη MIUI, οι πολύ χαμηλοί σε ένταση ήχοι και η κάμερα που είναι κάτω του μετρίου. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή πρόταση βελτίωσης;

Ποια ρομ ακριβώς εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. έχω περάσει στο κινητό την 1604 του <<ιταλού>> και έχω δύο θεματάκια. δεν συγχρονίζονται οι επαφές με το gmail και το adaway (adblock) δεν εγκαθίσταται. μήπως έχει βρει κάποιος λύση?

Τελικά ήταν δικές μου παραλείψεις και όχι πρόβληματα της ρομ. Για το συγχρονισμό των επαφών έχει τρεις επιλογές για το που θα αποθηκεύσει την επαφή ,στο τηλέφωνο , στη sim ή στο gmail. Όσον αφορά το adaway το έχει εγκατεστημένο η ίδια η ρομ και βρίσκεται στις ρυθμίσεις του cuoco92

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σύνδεσα το κινητό στο pc και ενώ είχα εγκαταστήσει το Lenovo Assistant μου κατέβασε την 1604 και την εγκατέστησε. αυτή όμως έχει μόνο Αγγλικά και κινέζικα. Υπάρχει σωτηρία;;
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να εγκαταστησουμε Xposed στο κινητο? Στην 5.1 του cuocco?

 

Εγώ το έχω κάνει στην 1552 και λειτουργεί άψογα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχω και εγω και δεν ξερω απο που να την κατευασω..Βρηκα κατι λινκ αλλα εχει πολες εκδοσεις διαφορετικες. Μηπως εχεις το λινκ φιλε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μονο σε μενα βγαζει που και που το μυνημα "δυστυχως η εφαρμογη UI σταματησε να λειτουργει";;;; Μου εxει σπασει τα νευρα. Εχει δυο επιλογες οκ και επιλυση προβληματος. Αν πατησω κατι απο τα δυο δε σταματαει συνεχιζει να βγαζει το μυνημα μεχρι να κανω ρεσταρτ το κινητο. Edited by Hacked
Link to comment
Share on other sites

help!!!πηγα να περασω το exposed μεσω recovery και το κινητο κολησε στο λογοτυπο τις lenovo..τι κανουμε??

 

1η σελίδα, έχει οδηγό που θα σε βοηθήσει.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

help!!!πηγα να περασω το exposed μεσω recovery και το κινητο κολησε στο λογοτυπο τις lenovo..τι κανουμε??

 

Βασικά αστο αρκετή ώρα.αμα πέρασε το σήμα της Lenovo που λέει powered by android και ειναι σκετο Lenovo είναι οκ.Θέλει αρκετή ώρα για να περάσει,μισή ώρα με 40 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας

Η 1605 του Ιταλού με ποια διαδικασία και ποια εργαλεία φορτώνεται? Τα αρχεία της είναι κάπως....περίεργα για μη εξοικειωμένους.

Υπάρχει πουθενά συγκεντρωμένα η συγκεκριμένη διαδικασία και τα απαιτούμενα "εργαλεία"?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχω και εγω και δεν ξερω απο που να την κατευασω..Βρηκα κατι λινκ αλλα εχει πολες εκδοσεις διαφορετικες. Μηπως εχεις το λινκ φιλε?

 

Από εδώ το κατέβασα. Το αρχέιο που είχα κατεβάσει εγώ ήταν το xposed-v71-sdk21-arm64.zip.

Έχουν ανανεωθεί απ ότι βλέπω οπότε κατέβασε το αντίστοιχο.

Επίσης χρειάζεται να εγκαταστήσεις και το .apk μετά.

 

help!!!πηγα να περασω το exposed μεσω recovery και το κινητο κολησε στο λογοτυπο τις lenovo..τι κανουμε??

 

Στο παραπάνω link υπάρχει και uninstaller. Εγώ είχα κατεβάσει το xposed-uninstaller-arm64.zip, κατέβασε το αντίστοιχο αυτού που θες να αφαιρέσεις.

Το φλασάρεις και φεύγει το xposed και μετά είσαι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ειναι ρε παιδια αυτο το exposed; Συνέχεια διαβάζω εδώ μέσα ,λογικά κάποια εφαρμογή ...

 

Είναι μια πλατφόρμα πάνω στην οποία μπορείς να βάλεις άλλες εφαρμογές (τα modules) τα οποία πραγματοποιούν αλλαγές στο συστημα με αποτέλεσμα μια καλύτερη παραμετροποίηση της rom σου.

Κάνουν πάρα πολλά πράματα, υπάρχει αντίστοιχο thread που μπορείς να διαβάσεις.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω εδώ και μέρες να ασχολείστε με την 1604 του cuocu.

 

Εγώ έβαλα την 1552 1-2 μέρες πριν βγει η 1604.

  • Γενικα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και από ταχύτητα και από έλλειψη προβλημάτων.
  • Το μοναδικό πράμα που δεν δουλεύει είναι το RDS και το recording στο ραδιόφωνο.
  • Επίσης υποτίθεται πως η απόδοση της μπαταρίας πέφτει απότομα στο 40% έως 20% αν και εγώ δεν το διαπίστωσα. Δεν το μελέτησα βέβαια κιόλας πολύ.

 

Για την 1604 έχω διαβάσει διάφορα

  • όπως πως είναι ταχύτερη, έχει προβλήματα στην ένταση του ήχου και στην φωτεινότητα.
  • Τελικά τι παραπάνω και τι λιγότερο έχει απ την 1552 τώρα που πέρασαν κάποιες μέρες χρήσης?
  • Από μπαταρία πως πάει? Το σκαλοπάτι που προανέφερα υπάρχει και σε αυτή?

 

Αξίζει η αναβάθμιση (τώρα που μάλιστα έριξα τόσο κάψιμο για να στήσω το κινητό) ή δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω εδώ και μέρες να ασχολείστε με την 1604 του cuocu.

 

Εγώ έβαλα την 1552 1-2 μέρες πριν βγει η 1604.

  • Γενικα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και από ταχύτητα και από έλλειψη προβλημάτων.
  • Το μοναδικό πράμα που δεν δουλεύει είναι το RDS και το recording στο ραδιόφωνο.
  • Επίσης υποτίθεται πως η απόδοση της μπαταρίας πέφτει απότομα στο 40% έως 20% αν και εγώ δεν το διαπίστωσα. Δεν το μελέτησα βέβαια κιόλας πολύ.

 

Για την 1604 έχω διαβάσει διάφορα

  • όπως πως είναι ταχύτερη, έχει προβλήματα στην ένταση του ήχου και στην φωτεινότητα.
  • Τελικά τι παραπάνω και τι λιγότερο έχει απ την 1552 τώρα που πέρασαν κάποιες μέρες χρήσης?
  • Από μπαταρία πως πάει? Το σκαλοπάτι που προανέφερα υπάρχει και σε αυτή?

 

Αξίζει η αναβάθμιση (τώρα που μάλιστα έριξα τόσο κάψιμο για να στήσω το κινητό) ή δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό?

 

τι σε χαλαει το στημενο κιντητο, κανε backup την στημενη ρομ, δοκιμασε μιας και δεν κανει τα ιδια προβληματα σε ολους

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα την K3_NOTE_MM_6.0_UI_3.5_DEV_1605_ROW_CUOCO92.Καλη μου φανηκε Smoothy αλλα την εβγαλα γιατι ενω φαινοταν οτι επαιζε το ραδιο δεν ακουγα τιποτα(αλλαξα 2 διαφορετικα ακουστικα).

 

Φίλε gkpapad

Σε παρακαλώ πες μου που θα βρω την διαδικασία και τα εργαλεία για να την βάλω και εγώ

Ευχαριστώ ποκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gkpapad

Σε παρακαλώ πες μου που θα βρω την διαδικασία και τα εργαλεία για να την βάλω και εγώ

Ευχαριστώ ποκαταβολικά

Καλησπερα φιλε μου.Συγνωμη που δεν απαντησα αμεσως,αλλα ημουν εκτος.Παρε μια διευθυνση στο youtub που θα σε βοηθησει σε αρκετα

πραγματα.Πρεπει να περασεις πρωτα recovery στο κινητο και μετα ολα τα αλλα ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ.

Το 5ο video ειναι κατατοπιστικοτατο.

https://www.youtube.com/results?search_query=recavery+Lenovo+K3+Note

Σε καθε video σου δινουν και την δυνατοτητα να κατεβασεις τα αντιστοιχα εργαλεια.

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

τι σε χαλαει το στημενο κιντητο, κανε backup την στημενη ρομ, δοκιμασε μιας και δεν κανει τα ιδια προβληματα σε ολους

 

Με χαλάει ότι είναι μέρες δουλειά αυτό που λες.

Γιατί για να δοκιμαστεί πρέπει να ξαναστηθεί στην νέα rom για να δω αν δουλεύουν καλά όλες οι εφαρμογές, το xposed και 1002 άλλα πραματα.

Αν λοιπόν υπάρχει έτοιμη εμπειρία καλό είναι να την μοιραζόμαστε αντί να καίγεται ο καθένας ξεχωριστά.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Και γω εβαλα την καινουργια ρομ αλλα το κινητο μου εβγαλε αλλο ενα θεμα και δε ξερω αν εχει προβλημα το κινητι η η ρομ... Μιλουσα σημερα εκλεισα την κληση και μετα το κινητο δεν εκανε τιποτα. Δεν ανταποκρινοταν πουθενα επρεπε να βγαλω την μπαταρια για να συνελθει... Γνωριζει καποιος κατι;..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...