Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορει καποιος να βοηθησει!Εχω προβλημα στο touch εστω και αν καποιος ξερει που μπορω να το αλαξω εδω στην ελλαδα γιατι δεν θελω να μπλεξω με κινα και αργησει!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μπορει καποιος να βοηθησει!Εχω προβλημα στο touch εστω και αν καποιος ξερει που μπορω να το αλαξω εδω στην ελλαδα γιατι δεν θελω να μπλεξω με κινα και αργησει!

 

dikarto.gr, εκεί έστειλα εγώ το δικό μου για αλλαγή οθόνης μιας και ο γιος μου του έριξε νερό και έκαψε την οθόνη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

dikarto.gr, εκεί έστειλα εγώ το δικό μου για αλλαγή οθόνης μιας και ο γιος μου του έριξε νερό και έκαψε την οθόνη.

 

Πόσο σου ζήτησαν αναλυτικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω αυτην την Rom (miui7 v6.1.21 OTA) αν τα κανω ολα Backup με το TWRP Recovery

μετα εγκαταστησω και δοκιμασω αυτη την Rom (K3_NOTE_MM_6.0_UI_3.5_DEV_1605_ROW_CUOCO92),

αν μετα θελω να επιστρεψω παλι στην προηγουμενη Rom

με το backup θα επανελθουν ολα οπως ηταν πριν χωρις κανενα προβλημα?

Η πρεπει να κανω τα παντα απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω αυτην την Rom (miui7 v6.1.21 OTA) αν τα κανω ολα Backup με το TWRP Recovery

μετα εγκαταστησω και δοκιμασω αυτη την Rom (K3_NOTE_MM_6.0_UI_3.5_DEV_1605_ROW_CUOCO92),

αν μετα θελω να επιστρεψω παλι στην προηγουμενη Rom

με το backup θα επανελθουν ολα οπως ηταν πριν χωρις κανενα προβλημα?

Η πρεπει να κανω τα παντα απο την αρχη?

Θα επανελθουν ολα οπως τα ειχες οταν εκανες το backup.Αυτο εκανα και εγω εχθες.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα τόσο καλό όσο και το adaway, αφού το adaway δεν λειτουργεί στη ρομ του cuoco92
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα τόσο καλό όσο και το adaway, αφού το adaway δεν λειτουργεί στη ρομ του cuoco92

 

AdBlock με root, και AdGuard που δεν χρειάζεται root.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απέκτησα σήμερα το κινητό. Επειδή έχει πολλές κινεζιες παρόλο που το έχω βάλει στα ελληνικά, γνωρίζεται αν υπάρχει καμία με ελληνικά, σταθερή χωρίς bugs για καθημερινή χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την τελευταία MM 1605 του Cuoco (με την τελευταία ενημέρωση που έδωσε χτες) πως σας φαίνεται η ένταση των ήχων??

Με την προηγούμενη έκδοση ήταν πολύ δυνατός ο ήχος.

Τώρα στο μάξιμουμ της ρύθμισης είναι πολύ χαμηλός.

Βελτιώνεται από MTK engineering??

 

Είναι όντως χαμηλή η ένταση, ξέρει κανείς από mtk engineering;

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει όταν αφήνετε το κινητό ανενεργό για λίγες ώρες να σταματάνε να σας έρχονται ειδοποιησεις.. Βασικά πρέπει να σταματάει να δουλεύει το wifi νομίζω.. Και όταν το ξεκλείδωσω να έρχονται όλες μαζί
Link to comment
Share on other sites

Το adaway δεν στήνεται στην έκδοση 1605 ΜΜ6 του Cuoco γιατί το έχει βάλει ο ίδιος.

Settings - More networks settings - Spam blocker - AdAway.

Επίσεις στο more network settings θα βρείτε

Reboot settings, Battery calibration, change system font, engineering settings, system app uninstaller

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα,

Ψάχνοντας να αγοράσω κινητό επισκεύθηκα και το δικό σας φόρουμ.Υπάρχει πολύ κίνηση που σημαίνει ότι το κινητό είναι αξιόλογο. Σύμφωνα λοιπόν και με την περιγραφή του φαίνεται πολύ καλό. Αυτό που δε κατάλαβα είναι, τι παθατε όλοι και ψαχνετε custom ROMs. Ή official τι πρόβλημα έχει; Ή lenovo δεν κάνει αναβαθμίσεις;

Τέλος θέλω να ρωτησω αν έχει otg και αν το ράδιο δουλεύει χωρίς ακουστικά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι. Εγώ το ράδιο δεν το βρίσκω. Δεν υπάρχει εικονίδιο.....Η έκδοση που είναι το κινητό είναι η VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει όταν αφήνετε το κινητό ανενεργό για λίγες ώρες να σταματάνε να σας έρχονται ειδοποιησεις.. Βασικά πρέπει να σταματάει να δουλεύει το wifi νομίζω.. Και όταν το ξεκλείδωσω να έρχονται όλες μαζί

 

όπως λέει και στη σελίδα του ιταλού, "go to the Wifi settings, tap 'more'->advanced->Keep WLAN on during sleep->Always. "

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι. Εγώ το ράδιο δεν το βρίσκω. Δεν υπάρχει εικονίδιο.....Η έκδοση που είναι το κινητό είναι η VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Πήγαινε στον φάκελο tools και θα το δεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας και από μένα,

Ψάχνοντας να αγοράσω κινητό επισκεύθηκα και το δικό σας φόρουμ.Υπάρχει πολύ κίνηση που σημαίνει ότι το κινητό είναι αξιόλογο. Σύμφωνα λοιπόν και με την περιγραφή του φαίνεται πολύ καλό. Αυτό που δε κατάλαβα είναι, τι παθατε όλοι και ψαχνετε custom ROMs. Ή official τι πρόβλημα έχει; Ή lenovo δεν κάνει αναβαθμίσεις;

Τέλος θέλω να ρωτησω αν έχει otg και αν το ράδιο δουλεύει χωρίς ακουστικά.

Ευχαριστώ.

 

Η official δεν έχει κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα είναι η πιο σταθερή από όλες, και παίρνει και updates από την Lenovo συχνά. Απλά έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα και δεν έχει playstore, και πρέπει να τα κάνεις μόνος σου, ή βάζεις την ευρωπαϊκή -ινδική Row που έχει και ελληνικά και playstore. Αλλιώς κατεβάζεις κάποια custom rom είτε βασισμένη στις official vibeui και Row είτε aosp (καθαρό Android), miui και διαφορες άλλες. Αν δεν είσαι απαιτητικός χρήστης, το παίρνεις από Vickmall που βάζουνε την τελευταία Ευρωπαϊκή Ινδική Row rom, που έχει ελληνικά k playstore κλπ και δεν ασχολείσαι περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήγα στα Tools και είτε είχα συνδέσει τα ακουστικά είτε όχι, δεν υπήρχε ραδιόφωνο. Την ευρωπαϊκή -ινδική Row που μπορεί να βρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον φάκελο tools και θα το δεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η official δεν έχει κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα είναι η πιο σταθερή από όλες, και παίρνει και updates από την Lenovo συχνά. Απλά έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα και δεν έχει playstore, και πρέπει να τα κάνεις μόνος σου, ή βάζεις την ευρωπαϊκή -ινδική Row που έχει και ελληνικά και playstore. Αλλιώς κατεβάζεις κάποια custom rom είτε βασισμένη στις official vibeui και Row είτε aosp (καθαρό Android), miui και διαφορες άλλες. Αν δεν είσαι απαιτητικός χρήστης, το παίρνεις από Vickmall που βάζουνε την τελευταία Ευρωπαϊκή Ινδική Row rom, που έχει ελληνικά k playstore κλπ και δεν ασχολείσαι περαιτέρω.

 

Αυτή ή rom από την vickmall παίρνει και αναβαθμίσεις (official, on the air)?

Επίσης έχει otg και NFC?

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Edited by Iakovos64
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ή rom από την vickmall παίρνει και αναβαθμίσεις (official, on the air)?

Επίσης έχει otg και NFC?

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Όχι δεν παίρνει αναβαθμίσεις, είναι root. Otg έχει, NFC όχι.

Link to comment
Share on other sites

όπως λέει και στη σελίδα του ιταλού, "go to the Wifi settings, tap 'more'->advanced->Keep WLAN on during sleep->Always. "

Ευχαριστω πολυ!Δεν το ειχα προσεξει :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο χθες που και που βγαζει ενα μυνημα που λεει "Η εφαρμογη UI του συστηματος σταματ.να λειτουργει" και εχει 2 επιλογες. Οκ και επιλυση του προβληματος. Οσα οκ η επιλυση και να πατησω πεταει αυτο το μυνημα και θα πρεπει να κανω restart μετα αυτο ειναι θεμα launcher; Χρησιμοποιώ τον nova launcher γιατι με βολευει πολυ
Link to comment
Share on other sites

Στα αρνητικά της τελευταίας rom του Ιταλού σε σχέση με τη MIUI, οι πολύ χαμηλοί σε ένταση ήχοι και η κάμερα που είναι κάτω του μετρίου. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή πρόταση βελτίωσης;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...