Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και το γ@μσα το κινητό με τα πειράματά μου, ξαναρωτάω το ίδιο πράμα που είχα ρωτήσει πριν μερικές μερες:

 

 

 

Η απάντηση που είχα λάβει ήταν για την 1552 του Ιταλού που ήταν όντως γαμάτη.

Μετά την ζημιά που έκανα όμως, τώρα που την ξαναφλάσαρα μου βγάζει προβλήματα με το xposed.

Μπορεί να μου πει κάποιος ποια έκδοση xposed χρησιμοποιεί?

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω με το xposed περνα το 78-22 με αυτο μου δουλεψε εμενα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά S.O.S. ο αδερφός μου έχει το Lenovo, ένα ωραίο απόγευμα σταμάτησε να του δουλεύει το digitazer. Βασικά δούλευε αλλά σκεφτείτε την οθόνη να την χωρίζεται σε 4 κάθετα ίσα μέρη και από τα 4 να δουλεύουν τα δύο. Έτσι αποφάσισα να του αλλάξω οθόνη αφού είναι μαζί αυτά. Ήρθε η οθόνη και όλα καλά, άνοιξε το κινητό και όλα έδειχναν απλά και όμορφα. Μέχρι που ήρθε η ώρα να μπώ στο menu όπου εκεί ήρθε η απογοήτευση. Το digitazer μου κάνει άλλες βλακείες τώρα. π.χ. θες να πατήσεις το 1 πρέπει να τοποθετήσεις το δάχτυλο σου στο στο 5. Είναι σαν να θέλει καλίμπρα ώστε να έρθει σε ευθυγράμμιση το digitazer με την οθόνη.

 

(Η οθόνη είναι γνήσια)

 

Εδώ θα δείτε 2 φωτογραφίες για να καταλάβετε καλύτερα.

http://postimg.org/gallery/1sx4reps2/

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω με το xposed περνα το 78-22 με αυτο μου δουλεψε εμενα.

 

Κατέβασα το 78-22 από εδώ και μου κάνει τα ίδια. Μπορείς να μου στείλεις και το δικό σου αρχείο να το δοκιμάσω? Αν και σιγά να μην φταίει το αρχείο.

Η rom που έχεις είναι η 03_K3_NOTE_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92.zip του Ιταλού?

Γιατί αν είναι αυτή θα τρελαθώ. Μέχρι πριν 2 μέρες δούλευε το xposed κανονικά σε αυτή.

Μόλις έκανα το unbrick άρχισαν τα προβλήματα. Τί μπορεί να άλλαξε?

 

Edit:

 

Έσπαγα το κεφάλι μου να σκεφτώ τί διαφορετικό μπορεί να είχε η ίδια rom πριν και μετά.

Τελικά σκέφτηκα πως πριν, είχα πάει στις επιλογές για προγραμματιστές και είχα επιλέξει εντοπισμό σφαλμάτων ή/και ψευδείς τοποθεσίες, για να δουλεύει καλά το titanium. Πήγα και το ξαναέκανα, ξαναέβαλα μετά το xposed και τώρα δείχνει να μην έχει πρόβλημα.

Ελπίζω να έκανε αυτό την διαφορά και να δουλέψει κανονικά. Επίσης ίσως και μόνο η ενεργοποίηση των επιλογών για προγραμμαριστές να έλυσε το πρόβλημα (αν το έλυσε).

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

αυτη την ρομ εχω και εγω [η οποια ειναι η καλητερη].κανε εκ νεου καθαρη εγκατασταση με ολα τα wipe,και μετα ξαναφλασαρισε το xposed και μετα το .apk

αυτο ειναι το αρχειο xposed-v78-sdk22-arm64-by-romracer-20151119.zip

Link to comment
Share on other sites

αυτη την ρομ εχω και εγω [η οποια ειναι η καλητερη].κανε εκ νεου καθαρη εγκατασταση με ολα τα wipe,και μετα ξαναφλασαρισε το xposed και μετα το .apk

αυτο ειναι το αρχειο xposed-v78-sdk22-arm64-by-romracer-20151119.zip

 

Είναι όντως η καλύτερη.

Εννοείται πως κάθε φορά έκανα και εκκαθάριση των πάντων αλλά το xposed δεν δούλευε.

Δούλεψε μόνο με τις επιλογές προγραμματιστή που προανέφερα.

Εσύ τις έχεις ενεργοποιημένες?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ανεβάσει αυτό τον οδηγό στο νήμα του G2, με εξαίρεση το κομμάτι του bloatware εφαρμόζεται σε όλες τις συσκευές..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

Link to comment
Share on other sites

Τις εχω παντα ενεργοποιημενες γιατι εχω τις 3κλιμακες μονιμα απενεργοποιημενες.

 

Τί είναι οι 3 κλίμακες?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ανεβάσει αυτό τον οδηγό στο νήμα του G2, με εξαίρεση το κομμάτι του bloatware εφαρμόζεται σε όλες τις συσκευές..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

 

Ευχαριστούμε πολύ φίλε. Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά S.O.S. ο αδερφός μου έχει το Lenovo, ένα ωραίο απόγευμα σταμάτησε να του δουλεύει το digitazer. Βασικά δούλευε αλλά σκεφτείτε την οθόνη να την χωρίζεται σε 4 κάθετα ίσα μέρη και από τα 4 να δουλεύουν τα δύο. Έτσι αποφάσισα να του αλλάξω οθόνη αφού είναι μαζί αυτά. Ήρθε η οθόνη και όλα καλά, άνοιξε το κινητό και όλα έδειχναν απλά και όμορφα. Μέχρι που ήρθε η ώρα να μπώ στο menu όπου εκεί ήρθε η απογοήτευση. Το digitazer μου κάνει άλλες βλακείες τώρα. π.χ. θες να πατήσεις το 1 πρέπει να τοποθετήσεις το δάχτυλο σου στο στο 5. Είναι σαν να θέλει καλίμπρα ώστε να έρθει σε ευθυγράμμιση το digitazer με την οθόνη.

 

(Η οθόνη είναι γνήσια)

 

Εδώ θα δείτε 2 φωτογραφίες για να καταλάβετε καλύτερα.

http://postimg.org/gallery/1sx4reps2/

αν δοκίμαζες να φλασάρεις άλλη ρομ ή να ξαναφλάσαρες τη δική σου μήπως και διορθονώταν το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

αν δοκίμαζες να φλασάρεις άλλη ρομ ή να ξαναφλάσαρες τη δική σου μήπως και διορθονώταν το πρόβλημα

 

Το δοκίμασα αλλα τίποτα:/

Link to comment
Share on other sites

Τους έχω στείλει στο vickmal το τηλέφωνο στην Κίνα για επισκευή. Εδώ και μια εβδομάδα βλέπω ότι το έχουν παραλάβει.Τους γράφω email και δε μου απαντάνε...λέτε να μου το ''φάνε'';

 

Αν δεν κανω λαθος εχουν μια γιορτη κατι σαν πρωτοχρονια κ κλεινουν ολα τα μαγαζια για καμια 20αρια ημερες. Υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος εχουν μια γιορτη κατι σαν πρωτοχρονια κ κλεινουν ολα τα μαγαζια για καμια 20αρια ημερες. Υπομονη

 

 

20 μέρες;;;;;; :mad::mad::mad:Ήδη είναι ένας μήνας που έχει φύγει.. Καλό Μάρτιο για να το έχω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Και η εκδοχή των VDT για την 1606DEV MM 6.0

https://cloud.mail.ru/public/8GuG/CVwYNQA57

Δείχνει πιό καλή απο του Ιταλού.

Για να ενισχύσω τον ήχο έκανα freeze το MaxAudio

και έκανα install μέσω recovery DolbyAtmos.

Είναι root έχει GApps , ΔΕΝ έχει Ελληνικά.

 

καλημερα...την εχει δοκιμασει κανενασ???ξεκινησα αλλα οταν τελειωνει την εγκατασταση κ κανει το πρωτο ριμποοτ συμβαινουν δυο πραγματα...ή κολλαει στην αρχικη σελιδα με το σημα τησ lenovo...ή δεν σταματαει να κανει ριμποοτ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...την εχει δοκιμασει κανενασ???ξεκινησα αλλα οταν τελειωνει την εγκατασταση κ κανει το πρωτο ριμποοτ συμβαινουν δυο πραγματα...ή κολλαει στην αρχικη σελιδα με το σημα τησ lenovo...ή δεν σταματαει να κανει ριμποοτ.

 

Εχω 5 ημέρες με αυτή την έκδοση. Είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Απαραίτητη προυπόθεση για την εγκατάσταση να έχεις ενημερωμένη έκδοση TWRP.

Εγω είμαι με την TWRP_2.8.7.4_v1.0-LeiShui.

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0B5oTMOqjH0_TfnRGY2VSSHJJTVppbjJjYUZuaDNXbmxSdXlHOEoxcjRQWk9KMnNSYkJXN1k/0B5oTMOqjH0_TfmVyOWZCZjR6OUZBcTlsaFhVVDF2MlFMQ0Fjc0FQMTlfeUtpRGVFZlgycU0/0B5oTMOqjH0_TflI0Y2hMbFlCNC1HZGY4UVlLN1JmeE5jMk40WFhEcEU3M0N2dndWbEZLdFk?sort=13&direction=a

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη ROM 04_K3_NOTE_5.1_1604_STABLE_ROW_004_CUOCO92. 'Οταν πάω να μεταφέρω εφαρμογές από την εσωτερική ROM στην εξωτερική κάρτα SD, ναι μεν μεταφέρονται, αλλά όταν τις αναζητήσω, δεν φαίνονται πουθενά, λες και είναι απεγκαταστημένες, χρειάζεται επαναφορά τους με το TitaniumBackup.

Το αντιμετώπισε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

προβλημα στις ειδοποιησεις...σε VIBE...στις AOSP δεν συμβαινει αυτο...μου τυχαινει συνεχεια...κ το wifi ειναι παντα ενεργο...κ εαν δεν ειναι το wifi ειναι παντα τα δεδομενα...σε οποιαδηποτε AOSP κ να εγκαταστησω δεν συμβαινει... Edited by anatsa
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σχετικά με το TWRP. Νεότερη έκδοση του βλέπει και κάνει κανονικά restore ένα backup που δημιουργήθηκε με παλιότερη έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Βρες με εναν explorer το αρχειο απο τον φακελο της παλιας twrp και μετεφερε τον στον φακελο της νεας. Η και το αντιθετο. Βρες τα με βαση την ημερομηνια του backup
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την οθόνη του κινητού στο πάνω αριστερό σημείο. Όταν το κινητό ζεσταίνεται αρχίζει και κιτρινίζει ένα σημείο του με αποτέλεσμα τις τελευταίες μέρες να ανοιγοκλείνουν παράθυρα μόνα τους, να πατιούνται κουμπιά και γενικά να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό. Το touch κάποιες φορές δεν λειτουργεί με αποτέλεσμα να κάνω συχνά επανεκκινήσεις πολλές φορές βγάζοντας την μπαταρία. Ξέρει κανείς τι πρόβλημα είναι και πως μπορώ να το αντιμετωπίσω? Έχω tempered glass πάνω και την androium rom.

Link to comment
Share on other sites

Βρες με εναν explorer το αρχειο απο τον φακελο της παλιας twrp και μετεφερε τον στον φακελο της νεας. Η και το αντιθετο. Βρες τα με βαση την ημερομηνια του backup

 

ευχαριστώ. να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την οθόνη του κινητού στο πάνω αριστερό σημείο. Όταν το κινητό ζεσταίνεται αρχίζει και κιτρινίζει ένα σημείο του με αποτέλεσμα τις τελευταίες μέρες να ανοιγοκλείνουν παράθυρα μόνα τους, να πατιούνται κουμπιά και γενικά να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό. Το touch κάποιες φορές δεν λειτουργεί με αποτέλεσμα να κάνω συχνά επανεκκινήσεις πολλές φορές βγάζοντας την μπαταρία. Ξέρει κανείς τι πρόβλημα είναι και πως μπορώ να το αντιμετωπίσω? Έχω tempered glass πάνω και την androium rom.

 

Λογικα το touch τα επαιξε. Δοκιμασε μηπως ειναι θεμα ρομ αλλα το κοβω δυσκολο. Πρεπει να κοιταξεις για αλλη οθονη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...