Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον ολα αυτα κρασαρουν αν κανεις αναβαθμιση, android system webview, αν βγαλεις την αναβαθμιση δουλευει παλι σωστα

Δεν περίμενα κανέναν άλλον να την δοκιμάσει πρώτος....χα χα χα περιμένουμε εντυπώσεις!!

;) ;)

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν περίμενα κανέναν άλλον να την δοκιμάσει πρώτος....χα χα χα περιμένουμε εντυπώσεις!!

;) ;)

 

Μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάτι να μην μου αρέσει εκτός από αυτά που έγραψα παραπανω

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

2ο) Δεν λειτουργεί το φορητό σημείο Wifi. Συγκεκριμένα ενώ ενεργοποιείται συνδέονται πάνω του οι συσκευές κανονικά δεν δίνει Internet. Σαν να μην περνάει τους DNS servers (χωρίς να είμαι σίγουρος για αυτό).

Συγνώμη αν έχουν ξανααναφερθεί αλλά είναι παρα πολλές οι 500+σελίδες τις οποίες τις ξεφύλλισα μια πριν από ένα μηνα (πριν το παραγγείλω) και δεν μπορώ να το ξανακάνω εύκολα....

 

Όπως έχω γράψει σε πολύ παλαιότερο ποστ η λύση με το hotspot είναι η παρακάτω, δοκιμασμένη σχεδόν σε όλες τις εκδοχές των ρομ του Cuoco.

Προτείνεται στους moderators να προστεθεί στην πρώτη σελίδα για να το βρίσκει ο κόσμος εύκολα, καθώς κι εγώ έψαξα πολύ για να το βρω.

 

"2) Για τα παιδια που ειχαν θεμα με το hotspot να αναφερω απλως οτι μετα απο δοκιμες ελυσα το προβλημα με την επεξεργασια του κωδικα μεσω της εφαρμογης SQLite οπως προτεινει ο φιλος εδω: http://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/336899-updated-how-re-enable-tethering-kitkat-new-method-t-mobile-without-root.html . Να προσθεσω οτι δοκιμασα και με αλλες εφαρμογες SQL απο Play Store χωρις ομως αποτελεσμα. Οποτε το εκανα με SQLite οπως προτεινει η λυση και ολα καλα! Ειχα δοκιμασει και με terminal emulator οπως ειχε προτεινει καποιος αλλος στο forum μας, αλλα δεν πετυχε."

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει σε πολύ παλαιότερο ποστ η λύση με το hotspot είναι η παρακάτω, δοκιμασμένη σχεδόν σε όλες τις εκδοχές των ρομ του Cuoco.

Προτείνεται στους moderators να προστεθεί στην πρώτη σελίδα για να το βρίσκει ο κόσμος εύκολα, καθώς κι εγώ έψαξα πολύ για να το βρω.

 

"2) Για τα παιδια που ειχαν θεμα με το hotspot να αναφερω απλως οτι μετα απο δοκιμες ελυσα το προβλημα με την επεξεργασια του κωδικα μεσω της εφαρμογης SQLite οπως προτεινει ο φιλος εδω: http://forums.androidcentr...hout-root.html . Να προσθεσω οτι δοκιμασα και με αλλες εφαρμογες SQL απο Play Store χωρις ομως αποτελεσμα. Οποτε το εκανα με SQLite οπως προτεινει η λυση και ολα καλα! Ειχα δοκιμασει και με terminal emulator οπως ειχε προτεινει καποιος αλλος στο forum μας, αλλα δεν πετυχε."

Κανε edit στο λινκ γιατι δεν δουλευει..Ειναι το μισο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω πάρει το κινητό απο ebay και είχε κινέζικη rom. Πέρασα τη rom K50a40_S121_150813_ROW η οποία είναι η official απ' όσο ξέρω και με Ελληνικά. Αυτό που πρόσεξα όμως, είναι ότι, ως μνήμη χρησιμοποιεί το 1GB από τα 2 που έχει η συσκευή. Είναι φυσιολογικό ή έχω κάνει κάπου εγώ λάθος στην εγκατάσταση.

είναι απόλυτα φυσιολογικό

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει σε πολύ παλαιότερο ποστ η λύση με το hotspot είναι η παρακάτω, δοκιμασμένη σχεδόν σε όλες τις εκδοχές των ρομ του Cuoco.

Προτείνεται στους moderators να προστεθεί στην πρώτη σελίδα για να το βρίσκει ο κόσμος εύκολα, καθώς κι εγώ έψαξα πολύ για να το βρω.

 

"2) Για τα παιδια που ειχαν θεμα με το hotspot να αναφερω απλως οτι μετα απο δοκιμες ελυσα το προβλημα με την επεξεργασια του κωδικα μεσω της εφαρμογης SQLite οπως προτεινει ο φιλος εδω: http://forums.androidcentr...hout-root.html . Να προσθεσω οτι δοκιμασα και με αλλες εφαρμογες SQL απο Play Store χωρις ομως αποτελεσμα. Οποτε το εκανα με SQLite οπως προτεινει η λυση και ολα καλα! Ειχα δοκιμασει και με terminal emulator οπως ειχε προτεινει καποιος αλλος στο forum μας, αλλα δεν πετυχε."

Φοβερός!!!! To link είναι http://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/336899-updated-how-re-enable-tethering-kitkat-new-method-t-mobile-without-root.html

Δεν χρειάστηκε πολλά πολλά, μόνο αυτό:

-In order to get to the APN menu, go to Settings -> More... -> Mobile networks -> Access Point Names.

-You will see a list of APNs similar to screenshot below. Tap on one of the T-Mobile title in the list to edit it's APN settings.

-While in the "Edit access point" window, in the field "APN", make sure you change the value from "epc.tmobile.com" to: fast.t-mobile.com

-Scroll down to the field "APN type", do not delete any of it's existing values, but add a comma "," and the value "dun".

Επειδή δεν με άφηνε να πειράξω το ενεργό της VODAFONE έφιαξα ένα καινούριο με μόνη διαφορά το dun και παίζει....

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή πιάνει δύσκολα, μετά μπορεί άλλες φορές να πιάνει άλλες πάλι όχι.... και είναι μερικές φορές που απλά θέλεις να το πετάξεις από το παράθυρο και πριν το πετάξεις να το σπάσεις στα 2 !!!

(εγώ να φανταστείς αγόρασα και 2ο επειδή το πρώτο δεν είχε καλό τέλος.....):O

 

Όσοι έχουν πρόβλημα με την οθόνη και είναι εντός εγγύησης τι μπορούν να κάνουν;Εγω πχ που το πήρα από vicmall αξίζει να το στείλω πίσω και να περιμένω κανα 2μηνο ή υπάρχουν κάπου οικονομικές original οθόνες για να το φτιάξω πιο γρήγορα;Επίσης ... παίζει να μου το φτιάξουν στο warehouse που έχουν στη Θεσσαλονίκη (ΛΕΩ εγώ τώρα);

Link to comment
Share on other sites

είναι απόλυτα φυσιολογικό

 

tasos012 γιατί είναι φυσιολογικό; Εξήγησε μου σε παρακαλώ γιατί, αφού δείχνει σε όλα τα bencmark και στο cpu-z ότι έχει 2GB RAM.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω πάρει το κινητό απο ebay και είχε κινέζικη rom. Πέρασα τη rom K50a40_S121_150813_ROW η οποία είναι η official απ' όσο ξέρω και με Ελληνικά. Αυτό που πρόσεξα όμως, είναι ότι, ως μνήμη χρησιμοποιεί το 1GB από τα 2 που έχει η συσκευή. Είναι φυσιολογικό ή έχω κάνει κάπου εγώ λάθος στην εγκατάσταση.

 

περασε την s205 row, σαφεστατα καλυτερη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

περασε την s205 row, σαφεστατα καλυτερη.

Αυτό ξεκίνησα πριν από λίγο. Έβαλα το TWRP και πέρασα τη rom στο internal storage. Παίρνω το backup και μετά θα τη κάνω install μέσα απο το TWRΡ. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξεκίνησα πριν από λίγο. Έβαλα το TWRP και πέρασα τη rom στο internal storage. Παίρνω το backup και μετά θα τη κάνω install μέσα απο το TWRΡ. Σωστά;

 

εγω παλι την εβαλα με flash tools, μαλλον βρηκες εκδοση που μπαινει με twrp, πρωτα παιρνεις back up, μεταφερεις το back up αλλου και μετα εγκατασταση.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πρόβλημα με την οθόνη και είναι εντός εγγύησης τι μπορούν να κάνουν;Εγω πχ που το πήρα από vicmall αξίζει να το στείλω πίσω και να περιμένω κανα 2μηνο ή υπάρχουν κάπου οικονομικές original οθόνες για να το φτιάξω πιο γρήγορα;Επίσης ... παίζει να μου το φτιάξουν στο warehouse που έχουν στη Θεσσαλονίκη (ΛΕΩ εγώ τώρα);

Μην ρισκάρεις όσο είσαι εντός εγγύησης. Θα περάσουν 6-7 εβδομάδες, αλλά θα το έχεις σε άψογη κατάσταση και ίσως με οθόνη από καινούριες παρτίδες που έχουν λυμένο το πρόβλημα και δεν θα το αντιμετωπίσεις ξανά.

Αλλιώς, δες στο dikarto.gr. Αυτοί αναλαμβάνουν και τα κινεζάκια ;)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Thanks talos_2002

 

Πάντως αν θυμάμαι καλά , κάποιος εδώ μέσα είχε γράψει ότι η EU Warehouse είναι στη Θεσσαλονίκη;Ισχ΄θει κάτι τέτοιο ή τελικά λάθος κατάλαβα;

Link to comment
Share on other sites

tasos012 γιατί είναι φυσιολογικό; Εξήγησε μου σε παρακαλώ γιατί, αφού δείχνει σε όλα τα bencmark και στο cpu-z ότι έχει 2GB RAM.

όσο περισσότερη ελεύθερη μνήμη ram έχει ένα κινητό ή ένας υπολογιστής τόσο το καλύτερο. η μνήμη ram βοηθάει σε πολυδιεργασίες που εκτελεί το σύστημα. αν δηλαδή το σύστημα χρησιμοποιούσε και τα 2 gb της ram και ήθελες να παίξεις ένα παιχνίδι στο κινητό θα έβλεπες το κινητό να κολάει γιατί δε θα είχε μνήμη να αποθηκεύσει προσωρινά δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει σε πολύ παλαιότερο ποστ η λύση με το hotspot είναι η παρακάτω, δοκιμασμένη σχεδόν σε όλες τις εκδοχές των ρομ του Cuoco.

Προτείνεται στους moderators να προστεθεί στην πρώτη σελίδα για να το βρίσκει ο κόσμος εύκολα, καθώς κι εγώ έψαξα πολύ για να το βρω.

 

"2) Για τα παιδια που ειχαν θεμα με το hotspot να αναφερω απλως οτι μετα απο δοκιμες ελυσα το προβλημα με την επεξεργασια του κωδικα μεσω της εφαρμογης SQLite οπως προτεινει ο φιλος εδω: http://forums.androidcentr...hout-root.html . Να προσθεσω οτι δοκιμασα και με αλλες εφαρμογες SQL απο Play Store χωρις ομως αποτελεσμα. Οποτε το εκανα με SQLite οπως προτεινει η λυση και ολα καλα! Ειχα δοκιμασει και με terminal emulator οπως ειχε προτεινει καποιος αλλος στο forum μας, αλλα δεν πετυχε."

 

Πάτα αναφορά στο μήνυμα σου και ζήτα από τους διαχειριστές να το προσθέσουν αλλιώς παίζει να μην το δουν. Δεν γίνεται να βλέπουν όλα τα μηνύματα ένα προς ένα.

 

Όσοι έχουν πρόβλημα με την οθόνη και είναι εντός εγγύησης τι μπορούν να κάνουν;Εγω πχ που το πήρα από vicmall αξίζει να το στείλω πίσω και να περιμένω κανα 2μηνο ή υπάρχουν κάπου οικονομικές original οθόνες για να το φτιάξω πιο γρήγορα;Επίσης ... παίζει να μου το φτιάξουν στο warehouse που έχουν στη Θεσσαλονίκη (ΛΕΩ εγώ τώρα);

 

Να το στείλεις για επισκευή πριν λήξει η εγγύηση.

Για πιο σύντομη επισκευή ρώτα το δίκαρτο, αν και απ όσο ξέρω δεν έχουν οθόνες σε απόθεμα.

Για Θεσσαλονίκη μου φαίνεται αδύνατον να στο φτιάξουν αλλά αν ρωτήσεις πες μας τι σου είπαν.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ έχω το κινητό με την τελευταία έκδοση που στέλνουν... νομίζω ήταν η S205....

Μου έβγαλε μια ενημέρωση και προσπαθώντας να την εγκαταστήσει το κινητό έμεινε στο boot logo.. οπότε και αναγκάστηκα να περάσω από την αρχή μια άλλη Rom.

 

Εγκατέστησα την cuoco K50_EU42_S205_151118_ROW και σαν πρώτη μέρα χρήσης μου φάνηκε πολύ ενεργοβόρα.

Αδικαιολόγητο με την χωρητικότητα της μπαταρίας που έχει, μιας και με την αρχική κρατούσε περισσότερο.

 

Επίσης η ένταση του ακουστικού κατά τη διάρκεια της κλήσης, ήταν που ήταν χαμηλή, τώρα μου είναι αδύνατο να ακούσω τον συνομιλητή μου εάν δεν βάλω ανοιχτή ακρόαση!!

 

Ποια είναι βρε παιδιά η Rom που στέλνουν τα τελευταία κινητά και δούλευε ρολόι? Αυτή που δουλεύει το ξεκλείδωμα με διπλό κλικ στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με την τελευταία του Ιταλού.

Όταν προσπαθώ να κάνω αναπαραγωγή ραδιοφώνου μεσω bluetooth ηχείου δεν κάνει τίποτα.Κολάει εντελώς το ραδιο και δεν κάνει

αναπαραγωγή πουθενά παρά μόνο όταν σταματήσω την σύνδεση με το bluetooth. Ξέρετε αν υπάρχει λύση για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/folderview?id=0B5oTMOqjH0_TcHhQcjdSb054ZkE&usp=drive_web#list

Δοκιμάζω την 1608MM. Εχει ιδιοτροπίες. Τα Gapps που είναι συμβατά είναι περίεργα

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65184225&postcount=2800

ΔΕΝ έχω google contacts ...

Νεώτερα με τα gapps,

http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522/page306

Και με τα νεώτερα Gapps ΔΕΝ έρχονται τα google contacts.

Την ξήλωσα και προχωρώ με την έκδοση 1608 των Rώσων VDT.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα περίεργο πρόβλημα που έχει ένας φίλος με το κινητό. Δεν έχω πετύχει ποτέ να έχει αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα ούτε εδώ ούτε σε thread άλλου κινητού. Λοιπόν, όντας στην αρχική οθόνη δεν μπορεί να πατήσει το δεύτερο κάτω αριστερά εικονίδιο (από τα 5 που έχει στο dock). Θα έλεγε κανείς ότι η οθόνη έχει πρόβλημα touch σε εκείνο το σημείο όμως δεν ισχύει αυτό γιατί το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στη home screen. Αν δηλαδή ανοίξει το drawer τότε πατιούνται κανονικά όλα τα εικονίδια σε όλα τα σημεία της οθόνης. Επίσης, αν κατεβάσει από πάνω το μενού "κουρτίνα" δεν πατιέται το σημείο που βρίσκεται το εικόνιδιο του wifi (διαφορετικό από το σημείο που ανέφερα στην αρχική οθόνη). Αν πατήσει παρατεταμένα το ον/οφφ και εμφανιστεί το μενού "τερματισμός/επανεκκίνηση/κλπ" δεν πατιέται το κουμπί της επανεκκίνησης.

Δηλαδή είναι σαν να υπάρχουν κάποια νεκρά σημεία τα οποία όμως δεν είναι στάνταρ αλλά μεταβάλλονται ανάλογα με την οθόνη στην οποία βρίσκεται κάθε φορά. Πάντα όμως είναι συγκεκριμένα για την κάθε οθόνη. Και φυσικά αυτό γίνεται σε μερικές μόνο οθόνες, στις υπόλοιπες δουλεύουν όλα κανονικά.

Δεν μου βγάζει λογική αυτό το πρόβλημα. Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Ενημερωτικά, το κινητό έχει την 1520 του vickmall. Δεν την έχει αλλάξει ο φίλος γιατί μια χαρά βολεύτηκε από όταν το πήρε.

 

εγω παλι την εβαλα με flash tools, μαλλον βρηκες εκδοση που μπαινει με twrp, πρωτα παιρνεις back up, μεταφερεις το back up αλλου και μετα εγκατασταση.
Καλώς τον FIREBLADE! Πότε μπήκες στο κλαμπ των Κ3-Νοtάδων?
Link to comment
Share on other sites

https://cloud.mail.ru/public/M6GP/3LFdAMAf4

Fixed a script installation;

Sewn Ruth and gappsy;

Fixed wireless;

Fixed file downloader;

Fixed crash hours to row the region;

The developer menu embedded engineering menu

to unlock the sound profiles;

Sewn item "Shumopodalenie" System Applications - Calls;

Sewn Smart Lock item in Settings-> Security;

Returned home e-mail. It is recommended to install a complete wipe

 

Μέχρι στιγμής όλα ΟΚ. Εβαλα και xposed-v80-sdk23-arm64 .

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι σε ολους.Μετα απο recovery ,οταν κανω κλησεις δεν με ακουνε,ενω εγω ακουω κανονικα.Καμια ιδεα ρε παλικαρια περι τινος προκειται;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι σε ολους.Μετα απο recovery ,οταν κανω κλησεις δεν με ακουνε,ενω εγω ακουω κανονικα.Καμια ιδεα ρε παλικαρια περι τινος προκειται;

 

Όταν λες recovery? Εβαλες custom? Μπήκες στο recovery έκανες reset? Τι?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες recovery? Εβαλες custom? Μπήκες στο recovery έκανες reset? Τι?

Περασα την MIUI v7 ST 7.1.3.0 και τα applications απο Zip που εφτιαξα απο το Titanium.Wips εκανα 1) Wipe Cache

2) Wipe Dalvik Cache 3) Wipe Factory Reset .

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι σε ολους.Μετα απο recovery ,οταν κανω κλησεις δεν με ακουνε,ενω εγω ακουω κανονικα.Καμια ιδεα ρε παλικαρια περι τινος προκειται;

Το ειχα παθει και εγω παλια... Το ελυσα κανοντας μια κληση και ανοιγοκλησα την σιγαση.... Μετα εφτιαξε και ολα οκ

...δοκιμασε το...

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...