Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ. Δεν ξέρω βέβαια γιατί είμαι offtopic.

Το έγραψε κάπως σαν να Ρώτας γενικά γ αυτό, εφόσον όμως είναι για το k3 είσαι οκ, στο σωστό νημα. Σαν ανταλλακτικό πάντως είναι πολύ οικονομικό, κάπου 25€.... Τσαμπα σε σχέση με αλλά....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

fireblade1 το πως θα κλοκαρεις τον snapdragon 615 δεν το ξέρω αλλά πρεπει να ψαξεις ROMs η kernels που να υποστηρίζουν overclocking,

ετρεξα και το antutu και σκοραρα 52600!!! καθόλου ασχημα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Στρέφομαι σε σας σαν τελευταία λύση!

Έκανα εγκατάσταση με μια rom στο κινητό μου, και δυστυχώς πρέπει να του άλλαξα τα φώτα! Είχα κάνει αρκετές φορές αναβαθμίσεις με διάφορες rom, οπότε δεν ήταν η πρώτη φορά! αλλά τώρα το κινητό δεν ανοίγει! παγώνει στην αρχική εικόνα για μερικά δευτερόλεπτα και μετά κάνει επανεκκίνηση! αυτό γίνετε συνέχεια! Δεν μπορώ να επέμβω για να μπω στο restore menu, το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το βάλω για μερικά δευτερόλεπτα στο "meta mode" άλλα από εκεί δεν μπορώ να κάνω τίποτα! έχει συμβεί σε κανέναν? μπάς και βρω κάποια λύση!

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την "VIBEUI_V3.5_1610_3.40.1_DEV_K50-T5" ?

Έχει όντως πρόβλημα με τα DATA που δεν κλείνουν και το google contacts που δεν κάνει sync?

Link to comment
Share on other sites

Όλες τις ρομ τις έχει συγκεντρωμενες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3158522 έχει λινκ θα το δεις.. Root πρέπει να κάνεις αφού περάσεις την ρομ..οι επίσημες δεν βγαίνουν με Ρουτ

 

Πια Ρομ είναι μέχρι τώρα σταθερή κ αξιόπιστη να βάλω. Έχω καιρό να μπω να διαβάσω.! Θέλω την γνώμη σας που μετράει ...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

 

το πρωτο ειναι td-lte και το δευτερο ειναι fdd-lte, σε περιπτωση που στο πρωτο αλλαξεις rom γινεται και αυτο fdd-lte.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα,

Στρέφομαι σε σας σαν τελευταία λύση!

Έκανα εγκατάσταση με μια rom στο κινητό μου, και δυστυχώς πρέπει να του άλλαξα τα φώτα! Είχα κάνει αρκετές φορές αναβαθμίσεις με διάφορες rom, οπότε δεν ήταν η πρώτη φορά! αλλά τώρα το κινητό δεν ανοίγει! παγώνει στην αρχική εικόνα για μερικά δευτερόλεπτα και μετά κάνει επανεκκίνηση! αυτό γίνετε συνέχεια! Δεν μπορώ να επέμβω για να μπω στο restore menu, το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το βάλω για μερικά δευτερόλεπτα στο "meta mode" άλλα από εκεί δεν μπορώ να κάνω τίποτα! έχει συμβεί σε κανέναν? μπάς και βρω κάποια λύση!

 

οταν flash αρεις την rom με το flash tools να εχεις τσεκαρισμενο το DA DL WITH CHECKSUM.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.Εχω θεμα με ολοκληρη την δεξια πλευρα στην αφη.Δεν παταει καθολου η παταει με το ζορι.Ειχε κανενας το ιδιο προβλημα?Την αγορα την ειχα κανει οκτωμβριο απο minideal.Τους εστειλα μνμ και μου απαντησαν να βαλω μια αλλη ρομ.Το μηνυμα τους:hi friend, if u can try to restore factory settings, we can send you an software to flash the ROM, ok ?

Link:http://pan.baidu.com/s/1gewRKOj

Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω?

 

Παρόμοιο πρόβλημα έχω κι εγώ με την αριστερή πλευρά της οθόνης και ειδικά σε μερικά σημεία στο κάτω μέρος της.Αυτό που παρατήρησα και με κάνει να πιστεύω ότι υπάρχει και μια πιθανότητα να φταίει το tempered , είναι ότι όταν έχω τα δάχτυλα πάνω στα σημεία που δεν δουλεύει καλά , ακόμα και στα πιο δύσκολα , τελικά δουλεύει αλλά με καθυστέρηση.Κρατόντας δηλαδη το δάχτυλο πάνω από ένα γράμμα π.χ. που πιάνει σπάνια , για ένα δευτερόλεπτο , δουλεύει πολύ πιο εύκολα απ' ότι αν το έκανα απλά με πιο πολύ δύναμη.Βέβαια δεν σταματάει να είναι εκνευριστικό.Οι υπόλοιποι έχετε παρατηρίσει κάτι παρόμοιο;Τέλος δεν έχω δοκιμάσει να βγάλω το tempered ακόμα και δεν θα το κάνω αν δεν πάρω καινούριο πρώτα καθότι ζημιάρης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μπορεί να είμαι off topic, αλλά ζητάω την βοήθειά σας!

Τις τελευταίες 5 μέρες η wind (έχω f2g) με χρεώνει κάθε μέρα 1 ευρώ για χρήση internet daily. Με το help desk της wind άκρη ΔΕΝ έβγαλα, απλά προτείνουν να το απενεργοποιήσω ή να αγοράσω πακέτο με δεδομένα!!!! Έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα του lenovo k3 note ως εξής: Ρυθμίσεις--->Cellular δίκτυο κινητής τηλεφωνίας---> Data usage and APP control--->Network monitor και κάτω δεξιά απενεργοποίησα τα δυο αμφίδρομα βελάκια. Βλέπω λοιπόν εκεί χρήση 0 ΚΒ !!!

 

Έχω την VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5 όπως το πήρα απο Gearbest.

Υπέθεσα ότι μπορεί να είναι από τον εντοπισμό του gps και το έβαλα να κάνει εντοπισμό μόνο με χρήση Gps, χωρίς wifi και δεδομένα, αλλά ξανά με χρέωσε.

 

Κάνω κάτι λάθος; Υπάρχουν background apps που μου δημιουργούν το πρόβλημα; Κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα έχω κι εγώ με την αριστερή πλευρά της οθόνης και ειδικά σε μερικά σημεία στο κάτω μέρος της.Αυτό που παρατήρησα και με κάνει να πιστεύω ότι υπάρχει και μια πιθανότητα να φταίει το tempered , είναι ότι όταν έχω τα δάχτυλα πάνω στα σημεία που δεν δουλεύει καλά , ακόμα και στα πιο δύσκολα , τελικά δουλεύει αλλά με καθυστέρηση.Κρατόντας δηλαδη το δάχτυλο πάνω από ένα γράμμα π.χ. που πιάνει σπάνια , για ένα δευτερόλεπτο , δουλεύει πολύ πιο εύκολα απ' ότι αν το έκανα απλά με πιο πολύ δύναμη.Βέβαια δεν σταματάει να είναι εκνευριστικό.Οι υπόλοιποι έχετε παρατηρίσει κάτι παρόμοιο;Τέλος δεν έχω δοκιμάσει να βγάλω το tempered ακόμα και δεν θα το κάνω αν δεν πάρω καινούριο πρώτα καθότι ζημιάρης.

Λοιπόν το έχω ξαναμπεί ποιο παλιά αλλά το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ από την αρχή που πηρα το κινητό...ότι και να έχω δοκιμάσει δεν φτιάχνει ... Το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να πατάς το power button να κλεινεις την οθόνη και να την ξανανοιγεις....και θα δουλεύει μια χαρά.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

μπορεί να είμαι off topic, αλλά ζητάω την βοήθειά σας!

Τις τελευταίες 5 μέρες η wind (έχω f2g) με χρεώνει κάθε μέρα 1 ευρώ για χρήση internet daily. Με το help desk της wind άκρη ΔΕΝ έβγαλα, απλά προτείνουν να το απενεργοποιήσω ή να αγοράσω πακέτο με δεδομένα!!!! Έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα του lenovo k3 note ως εξής: Ρυθμίσεις--->Cellular δίκτυο κινητής τηλεφωνίας---> Data usage and APP control--->Network monitor και κάτω δεξιά απενεργοποίησα τα δυο αμφίδρομα βελάκια. Βλέπω λοιπόν εκεί χρήση 0 ΚΒ !!!

 

Έχω την VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5 όπως το πήρα απο Gearbest.

Υπέθεσα ότι μπορεί να είναι από τον εντοπισμό του gps και το έβαλα να κάνει εντοπισμό μόνο με χρήση Gps, χωρίς wifi και δεδομένα, αλλά ξανά με χρέωσε.

 

Κάνω κάτι λάθος; Υπάρχουν background apps που μου δημιουργούν το πρόβλημα; Κάποια λύση;

Στειλε μύνημα να το απενεργοποίησης από την εταιρία δεν φταίει το κινητό....με κάποιον τρόπο το ενεργοποίησες και στο κάνει αυτόματα κάθε μέρα....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση απλή να σας πω την αλήθεια δεν διάβασα όλα τα ποστ,είναι δύσκολο να διαβάσεις και τα 500 + ποστ. Αγόρασα εχθές απο το minideal 117€το κινητάκι αυτο Lenovo k3 note K50-T5 για την κόρη μού. Το οποίο απο ότι βλέπω στην Ελλάδα είναι το Lenovo A7000. Εάν κάνουμε clear case και με ADB βάλουμε απο την Lenovo καποια official rom δεν γίνεται η δουλειά μάς? Η μόνη δοκιμασμένη rom είναι του Ιταλού? Δεν ξέρω με ποια rom θα μου έρθει αλλά το σίγουρο είναι ότι θα έχει lollipop. Σας ρωτάω για να είμαι προετοιμασμένος τι θα κάνω σε περίπτωση αλλαγής rom σε official? Edited by deleter4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση απλή να σας πω την αλήθεια δεν διάβασα όλα τα ποστ,είναι δύσκολο να διαβάσεις και τα 500 + ποστ. Αγόρασα εχθές απο το minideal 117€το κινητάκι αυτο Lenovo k3 note K50-T5 για την κόρη μού. Το οποίο απο ότι βλέπω στην Ελλάδα είναι το Lenovo A7000. Εάν κάνουμε clear case και με ADB βάλουμε απο την Lenovo καποια official rom δεν γίνεται η δουλειά μάς? Η μόνη δοκιμασμένη rom είναι του Ιταλού? Δεν ξέρω με ποια rom θα μου έρθει ρωτάω για να είμαι προετοιμασμένος τι θα κάνω με τις κινεζικές εφαρμογές?

 

θα σου ερθει με κινεζικη μαγειρεμενη , εισαι σιγουρος οτι πηρες το fdd και οχι το td-lte?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

θα σου ερθει με κινεζικη μαγειρεμενη , εισαι σιγουρος οτι πηρες το fdd και οχι το td-lte?

 

οποιο και να πηρε με μια αλαγη ρομ ειναι ετοιμος

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

οποιο και να πηρε με μια αλαγη ρομ ειναι ετοιμος

 

σκοπος ειναι να ξερουμε στα 119$ τι στελνουν? το td ή to fdd.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-android-5-0-2gb-16gb-4g-lte-5-5-inch-fhd-screen-mtk6752-1-7ghz-octa-core-smartphone.html αυτο παρήγγειλα και τους το τόνισα στο μήνυμα να είναι το correct version of 4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz for EU bands
Link to comment
Share on other sites

σκοπος ειναι να ξερουμε στα 119$ τι στελνουν? το td ή to fdd.

 

2G:GSM 900/1800/1900MHz,

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz

4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz

TD-LTE 2300-2400/2496-2690MHz

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θα το δούμε όταν έρθει οδηγός εγκατάστασης official Rom αναλυτικός υπάρχει στην συζήτηση? Είναι οι οδηγοί στην πρώτη σελίδα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε πρόβλημα με την οθόνη δοκιμάστε να αγορασετε αυτή http://s.aliexpress.com/7FFVFfay . σήμερα την έβαλα μόνος μου και το κινητό πετάει. Δεν χρειάζεται μπιστολακια είναι μαζί με το πλαστικό γύρω από την οθόνη το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να μεταφέρετε την μητρική και τα υπόλοιπα στη καινούργια οθόνη. Ή ποιότητα της είναι καταπληκτική. Μου ήρθε σε 12 μέρες. Αυτά! Όσοι πιστοί προσέθετε...ααα! Ο κινέζος μου έστειλε και ζελατίνα δώρο καθώς και τα εργαλεία για την αλλαγή..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Από τότε που έκανα αναβάθμιση στην official 1604 (με root) αντιμετωπίζω τρομερό πρόβλημα με τη σύνδεση WLAN στο σπίτι μου. Το πρόβλημα φαίνεται να οφείλεται στο ότι το κινητό ζητάει σύνδεση σε IPV6 και δεν το router δεν ανταποκρίνεται. Δοκίμασα το disable IPV6 από το market και το πρόβλημα λύνεται μόνο προσωρινά. Παράλληλα η συγκεκριμένη εφαρμογή τρώει πολύ μπαταριά. Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό με το συγκεκριμένο πρόβλημα και το πως θα μπορούσε να λυθεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση απλή να σας πω την αλήθεια δεν διάβασα όλα τα ποστ,είναι δύσκολο να διαβάσεις και τα 500 + ποστ. Αγόρασα εχθές απο το minideal 117€το κινητάκι αυτο Lenovo k3 note K50-T5 για την κόρη μού. Το οποίο απο ότι βλέπω στην Ελλάδα είναι το Lenovo A7000

 

δεν ειναι το ιδιο

http://m.gadgets.ndtv.com/lenovo-k3-note-2529-vs-lenovo-a7000-2456

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το δικό μου τώρα τελευταία έχει αρχίσει κ πηγαίνει αργά!

Κολλάει κάπως και δεν είναι σίγουρα όπως όταν το πήρα τον Ιούνιο του 2015.

 

Φοράει αυτήν την έκδοση: Κ20a40_S121_150813_ROW

 

Αν γνωρίζει κανείς καμμιά πιθανή αιτία! Μήπως πρέπει να αλλάξω την Rom ή να την περάσω ξανά!

Το τηλέφωνο το είχα αγοράσει από το Gearbest

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κολλαει; Δωσε ενα παραδειγμα.

 

Για παράδειγμα κουνάς να αλλάξεις "σελίδα" και το βλέπεις το σκάλωμα. Πατάς να ανοίξει η φωτογραφική και περιμένεις.

Ενώ δεν ήταν έτσι. Εχει λίγο καιρό που άρχισε να το κάνει αυτό. Εχω σβήσει κ το FB γιατί λένε ότι τρώει πολύ από την δύναμη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το δικό μου τώρα τελευταία έχει αρχίσει κ πηγαίνει αργά!

Κολλάει κάπως και δεν είναι σίγουρα όπως όταν το πήρα τον Ιούνιο του 2015.

 

Φοράει αυτήν την έκδοση: Κ20a40_S121_150813_ROW

 

Αν γνωρίζει κανείς καμμιά πιθανή αιτία! Μήπως πρέπει να αλλάξω την Rom ή να την περάσω ξανά!

Το τηλέφωνο το είχα αγοράσει από το Gearbest

 

Είναι θέμα rom. Πέρασε αν θες την τελευταία του Ιταλού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...