Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή δεν πήρα απάντηση ξανά ρωταω... Κάποια καλη Ρομ να βάλω ; για να περάσω cuocco92 ενω είμαι σε android 5 πρεπει να περάσω απο flashtool ή μπορω και απο recovery

Μπορεις απο recovery φιλε.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα η cyanogenmod 12.1 (20150601-UNOFFICIAL-K50-t5) μου εβγαλε θεμα με την καμερα...με το που ανοιξω καμερα κολλαει και μετα βγαζει μηνυμα σφαλμα φωτογραφικης μηχανης...

Ουτε με αλλη εφαρμογη λυθηκε το προβλημα. :(

 

Οποτε θα ηθελα μια βοηθεια στο τι πρεπει να κανω και πως... :confused:

Ευχαριστω εκ των προτερων

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Περασα την 1611 ,ως τωρα ολα λειτουργουν κανονικα , αν παρουσιαστει κατι στο μελλον ,εδω ειμαστε να τα λεμε!!Ευχαριστω πολυ οσους με βοηθησαν με τις απαντησεις τους!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν έχει ερωτηθεί απο κάποιον άλλον αλλά ποια ή διάφορα του Α7000 με το δικό μας Κ3?
Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Την 1611 την 'εχει δοκιμάσει κανείς;

http://www.needrom.com/download/cuoco92-1611-3-5-vibeui/

 

Κατα την ταπεινη μου γνωμη η καλυτερη rom σε MM. Εχω την εντυπωση οτι εχει βελτιωθει αισθητα η διαρκεια της μπαταριας. Ειμαι 50% με 1 ½ ωρα ομιλια, πανω απο 2½ ωρες οθονη και συνεχεια BT και WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την ταπεινη μου γνωμη η καλυτερη rom σε MM. Εχω την εντυπωση οτι εχει βελτιωθει αισθητα η διαρκεια της μπαταριας. Ειμαι 50% με 1 ½ ωρα ομιλια, πανω απο 2½ ωρες οθονη και συνεχεια BT και WiFi.

 

 

Διαβάζω πώς έχει κάποιο πρόβλημα στο WiFi με κάποιες διακοπές. Επίσης διαβάζω πώς πρέπει να κάνουμε φορματ στη εξωτερική κάρτα στο ΜΜ για να την αναγνωρίζει ως εσωτερικη πλέον μνήμη.Ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Περασα την 1611 εχθες , μεχρι στιγμης το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα....δεν εχω επιλεξει την sd σαν εσωτερικη και το wifi δεν κανει διακοπες.

Κοιτωντας την διαθεσιμη μνημη ram μου δειχνει συνολικη μνημη 1,8gb και οχι 2 , καθως και οταν καθαριζω τις ανοιχτες εφαρμογες , η διαθεσιμη ram ειναι απο 850 μεχρι 950 mb , ενω με την stock rom ημουν συνηθως στα 1100 με 1200 διαθεσιμα....

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτή την καταχώρηση το K3-T5 με το Κ3-Τ3S έχουν τα ίδια specs, αλλά διαφορετική rom. Και όπως έγραψαν και άλλοι εδώ μέσα, αλλάζοντας rom το "Κ3-Τ3S γίνεται K3-T5".

Το Α7000 που ανέφερε κάποιος έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά από τα Κ3-Τ3S και K3-T5. Μάλλον εκ παραδρομής αγόρασε το Α7000 και όχι το T3S

Στο vickmall δεν αναφέρει πουθενά για A7000.

Αν κάποιος αγόρασε το T3S και πέρασε rom, ας το γράψει για να μάθουμε...

Edited by skek
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πώς έχει κάποιο πρόβλημα στο WiFi με κάποιες διακοπές. Επίσης διαβάζω πώς πρέπει να κάνουμε φορματ στη εξωτερική κάρτα στο ΜΜ για να την αναγνωρίζει ως εσωτερικη πλέον μνήμη.Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Με το wifi μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημα, για την sd ειναι θεμα MM και οντως στη πρωτη εκκινηση σου εχει επιλογη πως θα χρησιμοποιησεις την sd ως εσωτερικη μνημη κανοντας format ή ως εξωτερικη για φωτογραφιες μουσικη κλπ.

Το μονο θεμα που εχει η rom ειναι η αυτοματη ενεργοποιηση των δεδομενων καθε φορα που κανει εκκινηση το κινητο. Αν καποιον δεν τον απασχολει αυτο το bug ειναι μονοδρομος αυτη η rom.

Edited by gama
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει καποιος πως δίνω εντολή οι φωτογραφιές που τραβάω και ό,τι κατεβάζω να πηγαίνουν στην sd κάρτα?

Μέχρι τώρα τα αποθηκεύει όλα στην δικιά του μνήμη κ κάθε τόσο πρέπει να τα βγάζω απο εκεί για να μήν φορτώνεται το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει καποιος πως δίνω εντολή οι φωτογραφιές που τραβάω και ό,τι κατεβάζω να πηγαίνουν στην sd κάρτα?

Μέχρι τώρα τα αποθηκεύει όλα στην δικιά του μνήμη κ κάθε τόσο πρέπει να τα βγάζω απο εκεί για να μήν φορτώνεται το τηλέφωνο.

Θα ανοιξεις την κάμερα και θα πας στις ρυθμίσεις να αλλάξει την επιλογή.....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τελικα η cyanogenmod 12.1 (20150601-UNOFFICIAL-K50-t5) μου εβγαλε θεμα με την καμερα...με το που ανοιξω καμερα κολλαει και μετα βγαζει μηνυμα σφαλμα φωτογραφικης μηχανης...

Ουτε με αλλη εφαρμογη λυθηκε το προβλημα. :(

 

Οποτε θα ηθελα μια βοηθεια στο τι πρεπει να κανω και πως... :confused:

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ξερει κανεις να προτεινει λυση?Να κανω παλι την ιδια διαδικασια ή να περασω την 1611 ? και αν ναι μπορω μεσω CWM ?

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να προτεινει λυση?Να κανω παλι την ιδια διαδικασια ή να περασω την 1611 ? και αν ναι μπορω μεσω CWM ?

Αν είναι να περάσεις καινούργια ρομ περίμενε.Σημερα βγαίνει η 1612 που λογικά θα είναι καλύτερη.

Edit :Μάλλον στις 24 θα βγει update..

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160317/5e4fef7bdcc7a10ae9c48accdc3f5eaa.jpg

Edited by plou13
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να περάσεις καινούργια ρομ περίμενε.Σημερα βγαίνει η 1612 που λογικά θα είναι καλύτερη.

Edit :Μάλλον στις 24 θα βγει update..

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160317/5e4fef7bdcc7a10ae9c48accdc3f5eaa.jpg

 

Που μπορώ να μπώ για να δώ τις επερχόμενες RΟΜ; Με ενδιαφέρει αν μπορούσα να ξέρω πότε βγένει η επόμενη stable που λογικά θα είναι MM.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να περάσεις καινούργια ρομ περίμενε.Σημερα βγαίνει η 1612 που λογικά θα είναι καλύτερη.

Edit :Μάλλον στις 24 θα βγει update...

 

Άρα μπορω κανονικά να περάσω την 1611 μεσω CWM? δεν μπορω να περιμενω επειδη δεν ειναι για μενα το κινητο οποτε με επειγει...

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πριν 2 μερες πηρα το κ3 note απο ενα φιλο μεταχειρισμενο.το κινητο εχει ερθει απο κινα και εχει πολλες εφαρμογες και ρυθμισεις κινεζικες και στα αγγλικα.πως μπορω να τα βγαλω ολα χωρις να κανω root μιας και δεν εχω ιδεα;και κατι αλλο.δεν εχει εικονιδιο που να πατας και να σε πηγαινει στις εφαρμογες.μονο απο το play store αλλα εχει μονο αυτες που εχω κατεβασει.μπορω να κανω κατι;

(στην μπροστα μερια πανω,σε μερικες φωτο που βλεπω γραφει lenovo.το δικο μου δεν γραφει τιποτα.μπορει να εχει αλλαγμενη προσοψη;}

Edited by merfis106
Link to comment
Share on other sites

Άρα μπορω κανονικά να περάσω την 1611 μεσω CWM? δεν μπορω να περιμενω επειδη δεν ειναι για μενα το κινητο οποτε με επειγει...

Ναι πέρασε αυτή.. Η καλύτερη μέχρι στιγμής στο Android 6

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που μπορώ να μπώ για να δώ τις επερχόμενες RΟΜ; Με ενδιαφέρει αν μπορούσα να ξέρω πότε βγένει η επόμενη stable που λογικά θα είναι MM.

Από εδώ http://club.lenovo.cn/forum.php?mod=viewthread

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα.πριν 2 μερες πηρα το κ3 note απο ενα φιλο μεταχειρισμενο.το κινητο εχει ερθει απο κινα και εχει πολλες εφαρμογες και ρυθμισεις κινεζικες και στα αγγλικα.πως μπορω να τα βγαλω ολα χωρις να κανω root μιας και δεν εχω ιδεα;και κατι αλλο.δεν εχει εικονιδιο που να πατας και να σε πηγαινει στις εφαρμογες.μονο απο το play store αλλα εχει μονο αυτες που εχω κατεβασει.μπορω να κανω κατι;

(στην μπροστα μερια πανω,σε μερικες φωτο που βλεπω γραφει lenovo.το δικο μου δεν γραφει τιποτα.μπορει να εχει αλλαγμενη προσοψη;}

Να τα βγάλεις όλα χωρίς ρουτ είναι λίγο δύσκολο. Η καλύτερη λύση σε αυτή την περίπτωση είναι να κάνεις ρουτ και μετά με ένα πρόγραμμα να παγωσεις η να κάνεις απεγκατασταση τις εφαρμογές που δεν χρειάζεσαι. Αν βάλεις άλλο launcher θα έχεις και κουμπί που θα σε πηγαίνει σε όλες τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

ακομα και στις ρυθμισεις να παω δεν υπαρχει η επιλογη app.τις κινεζικες εφαρμογες δεν μπορω να τις βρω.εχει μια εφαρμογη kingroot

την οποια δεν ξερω τι κανει.ειμαι ασχετος απο αυτα

Link to comment
Share on other sites

ακομα και στις ρυθμισεις να παω δεν υπαρχει η επιλογη app.τις κινεζικες εφαρμογες δεν μπορω να τις βρω.εχει μια εφαρμογη kingroot

την οποια δεν ξερω τι κανει.ειμαι ασχετος απο αυτα

Με το kingroot φιλε μου σου ρουταραν το κινητο.Μην την σβησεις.Για να δεις αν ειναι ρουταρισμενο πραγματι ,κατεβασε απο το google store το root checker.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...