Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει αναλυτικά πώς κάνουμε τα widgets να λειτουργούν σε nova lawncher στις τελευταίες του cuoco92? Γιατί από τις οδηγίες στο needrom, δεν τα έχω καταφέρει. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω γιατί είμαι ένα κλικ για να το αγοράσω.

Αυτό με 119$ http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t3s-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html θα γίνει ακριβός το ίδιο με αυτό με τα 144$ http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps-white.html εάν το ρουτάρω και βάλω την s205?

 

Να υποθέσω ότι για να μην απαντήσει κανένας δεν είναι και πολύ σίγουρο ότι θα είναι ακριβώς το ίδιο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει αναλυτικά πώς κάνουμε τα widgets να λειτουργούν σε nova lawncher στις τελευταίες του cuoco92? Γιατί από τις οδηγίες στο needrom, δεν τα έχω καταφέρει. Ευχαριστώ!

 

Copy the Nova-launcher folder to System/Priv-app folder and change permissions to rwx r-x r-x then reboot

Link to comment
Share on other sites

Copy the Nova-launcher folder to System/Priv-app folder and change permissions to rwx r-x r-x then reboot

Αυτό το διάβασα. Από πού το βρίσκω για να κάνω copy. Μετά το επαναφέρω; Με ποιο πρόγραμμα ψάχνω το φάκελο; Με το root browser που δοκίμασα δεν έγινε τίποτα. Άρα κάτι κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διάβασα. Από πού το βρίσκω για να κάνω copy. Μετά το επαναφέρω; Με ποιο πρόγραμμα ψάχνω το φάκελο; Με το root browser που δοκίμασα δεν έγινε τίποτα. Άρα κάτι κάνω λάθος.

Καταρχην πρεπει να δωσεις δικαιωματα ρουτ στον file explorer που εχεις.Ο φακελος του launcher αν δεν κανω λαθος βρισκεται στην διαδρομη storage/sdcard.Απο εκει τον κανεις αποκοπη στο System/Priv-app ,αλλαζεις τα δικαιωματα του φακελου ,κανεις ενα reboot και εισαι ετοιμος.Για δοκιμασε ετσι..Εγω το εκανα με τον es file.Στα εργαλεια ομως πρεπει να επολεξεις το root explorer.

Link to comment
Share on other sites

Από που δίνω permissions?

παρατεταμενο αγγιγμα πανω στον φακελο μετα πηγαινεις πανω δεξια στις 3 καθετες γραμμουλες και πατας επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι για να μην απαντήσει κανένας δεν είναι και πολύ σίγουρο ότι θα είναι ακριβώς το ίδιο τηλ.

 

Νομίζω η απάντηση είναι στο post #8530

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση απλή να σας πω την αλήθεια δεν διάβασα όλα τα ποστ,είναι δύσκολο να διαβάσεις και τα 500 + ποστ. Αγόρασα εχθές απο το minideal 117€το κινητάκι αυτο Lenovo k3 note K50-T5 για την κόρη μού. Το οποίο απο ότι βλέπω στην Ελλάδα είναι το Lenovo A7000. Εάν κάνουμε clear case και με ADB βάλουμε απο την Lenovo καποια official rom δεν γίνεται η δουλειά μάς? Η μόνη δοκιμασμένη rom είναι του Ιταλού? Δεν ξέρω με ποια rom θα μου έρθει αλλά το σίγουρο είναι ότι θα έχει lollipop. Σας ρωτάω για να είμαι προετοιμασμένος τι θα κάνω σε περίπτωση αλλαγής rom σε official?

 

θα σου ερθει με κινεζικη μαγειρεμενη , εισαι σιγουρος οτι πηρες το fdd και οχι το td-lte?

 

οποιο και να πηρε με μια αλαγη ρομ ειναι ετοιμος

 

σκοπος ειναι να ξερουμε στα 119$ τι στελνουν? το td ή to fdd.

 

http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-android-5-0-2gb-16gb-4g-lte-5-5-inch-fhd-screen-mtk6752-1-7ghz-octa-core-smartphone.html αυτο παρήγγειλα και τους το τόνισα στο μήνυμα να είναι το correct version of 4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz for EU bands

 

2G:GSM 900/1800/1900MHz,

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz

4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz

TD-LTE 2300-2400/2496-2690MHz

 

Νομίζω η απάντηση είναι στο post #8530

 

Το έχω διαβάσει το ποστ 8530 και ήταν ξεκάθαρο άλλα με μπέρδεψαν λίγο τα παραπάνω γι αυτό είπα να ξαναρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει το ποστ 8530 και ήταν ξεκάθαρο άλλα με μπέρδεψαν λίγο τα παραπάνω γι αυτό είπα να ξαναρωτήσω.

 

Καλά κάνεις. Ας μας πει κάποιος σίγουρα, καθώς ενδιαφέρομαι κι εγώ για την αδερφή μου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 1611 Cuoco92 με dirty flash πάνω απο την 1610 .

Στην πρώτη επανεκκίνηση έχασα Phone και Messaging, αλλά με τα γνωστά trick στα permissions επανήλθαν.

Πως θα επαναφέρω το Phone και Messaging?

Link to comment
Share on other sites

Πως θα επαναφέρω το Phone και Messaging?

 

Πηγαίνεις Settings - Apps - μετά ψηλά δεξιά στις 3 βουλίτσες - Show system - Contact Manager - Permissions - 3 βουλίτσες -

All permissions - και κάνεις Allow σε όλα.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 1611 Cuoco92 με dirty flash πάνω απο την 1610 .

Στην πρώτη επανεκκίνηση έχασα Phone και Messaging, αλλά με τα γνωστά trick στα permissions επανήλθαν.

η 1611 ειναι με το vibe 3.5 που φερνει στο κλασικο android σαν αυτη που ειχε ανεβασει λιγες μερες πριν και ειχε bug στην ενεργοποιηση των δεδομενων ; η συνεχεια του κλασικου οπως και οι προηγουμενες;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους

Γνωριζει κανενας αν το κινητο μας υποστηρίζει ασυρματη φόρτιση με την αγορα καποιου ειδικου δεκτη?

Ξερω οτι οπως ειναι δεν γινεται αλλα εχω δει να κυκλοφορούν δεκτες για αρκετά μοντελα κινητων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους

Γνωριζει κανενας αν το κινητο μας υποστηρίζει ασυρματη φόρτιση με την αγορα καποιου ειδικου δεκτη?

Ξερω οτι οπως ειναι δεν γινεται αλλα εχω δει να κυκλοφορούν δεκτες για αρκετά μοντελα κινητων.

 

Έχω αγοράσει ασύρματη πλάτη αλλά δυστυχώς δεν φορτίζει με κανένα ασύρματο φορτιστή που έχω δοκιμάσει, και έχω πολλούς και διάφορους (6 για την ακρίβεια). Αντίθετα σε όλα τα άλλα κινητά μου με την ίδια πλάτη, φορτίζουν μια χαρά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.Εχω βαλει την Cuoco92 1610 3.5 και θελω να ρωτησω πως αλλαζει το wallpaper στην lockscreen του VIBE UI 3.0

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει ασύρματη πλάτη αλλά δυστυχώς δεν φορτίζει με κανένα ασύρματο φορτιστή που έχω δοκιμάσει, και έχω πολλούς και διάφορους (6 για την ακρίβεια). Αντίθετα σε όλα τα άλλα κινητά μου με την ίδια πλάτη, φορτίζουν μια χαρά.

Απο που είχες αγοράσει την ασύρματη βαση?

Εχεις κάποιο λιγκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Προσπαθώ να περάσω custom recovery ακολουθόντας τον τυπο
τα κανώ ολα οπως ακριβώς τα δειχνει και ολα πανε ρολοι.. Οταν ομως παταω vol up+vol down+power μπαινει στην stock recovery... Εβαλα και cwm και twrp το ιδιο πραγμα γινεται... λιγη βοηθεια? ή τουλαχιστον καποιος τροπος να ρουταρω τουλαχιστον:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Προσπαθώ να περάσω custom recovery ακολουθόντας τον τυπο
τα κανώ ολα οπως ακριβώς τα δειχνει και ολα πανε ρολοι.. Οταν ομως παταω vol up+vol down+power μπαινει στην stock recovery... Εβαλα και cwm και twrp το ιδιο πραγμα γινεται... λιγη βοηθεια? ή τουλαχιστον καποιος τροπος να ρουταρω τουλαχιστον:X

 

Γιατί δεν ακολουθείς τις οδηγίες απο την πρώτη σελίδα, όλοι αυτόν τον οδηγό βλέπουν και όλα καλά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ακολουθείς τις οδηγίες απο την πρώτη σελίδα, όλοι αυτόν τον οδηγό βλέπουν και όλα καλά.

 

Ευχαριστώ πολυ φιλε να σαι καλα ουτε που το ειχα δει... Ολα κομπλε... Καποια καλη ρομ να προτεινετε? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.Εχω βαλει την Cuoco92 1610 3.5 και θελω να ρωτησω πως αλλαζει το wallpaper στην lockscreen του VIBE UI 3.0

επειδη δεν εχω παρει απαντηση.Πως μπορω να δω τα δικα μου wallpaper στην loock screen σε VIBE UI 3.0

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν πήρα απάντηση ξανά ρωταω... Κάποια καλη Ρομ να βάλω ; για να περάσω cuocco92 ενω είμαι σε android 5 πρεπει να περάσω απο flashtool ή μπορω και απο recovery
Link to comment
Share on other sites

Εχω των ρομ Cuoco92 vibeui. Και δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία από την εσωτερική μνήμη στην κάρτα sd(είτε σε usb otg, είτε αντιστρόφως,δεν έχει σημασία). Χρησιμοποιώ την εξερεύνηση Es η οποία την πρώτη φορά μου είχε στείλει στην προεγκατεστημένη διαχείριση αρχείων και είχα κάνει μια ρύθμιση σε 4 βήματα η οποία είχε πετύχει και έτσι μπορούσα να μεταφέρω αρχεία. Αλλά μάλλον αυτή η ρύθμιση χάθηκε. Να προσπαθήσω να την βρω ή είναι ευκολότερο να αλλάξω την rom?

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...