Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εμεις οι νεοι με αυτο το κινητο εχουμε χασει την μπαλα στα τελευταια post. Mπορει καποιος να μας πει ποια ειναι αυτη η τελευταια rom του Ιταλου που λετε οτι ειναι καλη( 422)? και απο που και πως θα την κατεβασουμε και φυσικα πως θα την περασουμε? Σε ποιο post υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες εγκαταστασης. Μιλατε για τον οδηγο της πρωτης σελιδας, ποιον απο ολους? sorry αλλα δεν το κατεχουν ολοι το θεμα τις εγκαταστασης νεας rom οπως εσεις!! Υπαρχει καποιο βιντεο που μπορει να μας βοηθησει εστο και λιγο!!! Βοηθηστε και εμας τους αναπηρους!!

 

 

Εδώ

 

http://www.needrom.com/download/cuoco92-s422-row/#comments

 

η έδω αν μιλας ιταλικα θα βεις καλυτερη συζήτηση με περισσότερες πληροφoρίες.

 

http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92-339.html

 

 

Αν θες όλες τις ROM του cuoco92 θα τις βρεις εδω

 

https://mega.nz/#F!ihwCELAT!6cme3uFK6xSb7izWRbDhEA

 

Ο οδηγος της πρωτης σελιδας ειναι στη σελίδα 1 του νήματος .Στο σύνδεσμο του needrom.com που σου έδωσα έχει οδηγίες εγκατάστασης της ρομ

 

Το θέμα του 'hotspot το έλυσε με την έκδοση 1.21 πριν λίγο.Αρκει να ενημερώσετε το τηλέφωνο.

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ και ο θεός βοηθός. Και μια άλλη ερώτηση το κ50-τ5 με το κ50α40 είναι το ίδιο δηλαδή μπορούν να δοκιμαστούν στο k50-t5? η πρέπει να βρω μια ROM για το κ50-τ5 που έχω εγώ!!

Ουσιαστικά είναι το ίδιο τηλέφωνο το Κ3 note απλά Κ50-Τ5 ονομάζεται η έκδοση για τη Κίνα και Κ50a40 είναι η έκδοση που κυκλοφορησε στην Ινδία. Οι roms παίζουν κανονικά και από τις δύο προελεύσεις. Πχ η 1611 είναι android 6 για κινέζικο Κ50-Τ5 ενώ η s422 είναι η Ινδική για το Κ50a40. Bασίκη διάφορα είναι ότι ότι official για Κίνα είναι στα αγγλοκινεζικα ενώ στην Ινδική συσκευή είναι για όλο το πλανήτη οπότε έχει όλες τις γλώσσες και ελληνικά από την ίδια τη lenovo.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν διαβάζουμε ποτέ τιποτα αφου αυτο εχει αναφερθεί ίσα με άπειρες φορές σχεδόν κάθε 2-3 σελίδες.και καταλήγουμε να εχουμε ενα νήμα σχεδόν άχρηστο.rds το ράδιο εχει στην καινούργια ινδική;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν εχει.

Αλλα γιατι σου είναι απαραιτητο αν επιτρεπεται;

Υπαρχει ελληνικος σταθμος που χρησιμοποιει το rds περα από το να αναγραφει το ονομα του σταθμου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω κανει ROOT κ εχω βαλει ROM με τον οδηγο που βρηκα εδω μεσα!Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω τωρα ειναι με ποιο τροπο μπορουμε να βαλουμε μια νεα ROM πχ την 04_K3_NOTE_5.1_1604_STABLE_ROW_004_CUOCO92???Τα εξης βηματα ειναι σωστα?

1)κατεβαζω κ περναω την ROM ΖΙΡαρισμενη στην καρτα SD

2) παταω ταυτοχρονα Volume - + & Power κ μπαινω σε twrp recovery

3)κανω τα παρακατω Wipes:

α)wipe data/factory reset > Wipe all user data > yes

β)wipe cache partition > wipe cashe > yes

γ)wipe dalvik cashe > yes

4)απο το install zip επιλεγω την ROM κ τελος!

Ειναι σωστη η διαδικασια η εχω παραλειψει κατι???

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω κανει ROOT κ εχω βαλει ROM με τον οδηγο που βρηκα εδω μεσα!Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω τωρα ειναι με ποιο τροπο μπορουμε να βαλουμε μια νεα ROM πχ την 04_K3_NOTE_5.1_1604_STABLE_ROW_004_CUOCO92???Τα εξης βηματα ειναι σωστα?

1)κατεβαζω κ περναω την ROM ΖΙΡαρισμενη στην καρτα SD

2) παταω ταυτοχρονα Volume - + & Power κ μπαινω σε twrp recovery

3)κανω τα παρακατω Wipes:

α)wipe data/factory reset > Wipe all user data > yes

β)wipe cache partition > wipe cashe > yes

γ)wipe dalvik cashe > yes

4)απο το install zip επιλεγω την ROM κ τελος!

Ειναι σωστη η διαδικασια η εχω παραλειψει κατι???

Σωστη η διαδικασια.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν εχει.

 

Αλλα γιατι σου είναι απαραιτητο αν επιτρεπεται;

 

Υπαρχει ελληνικος σταθμος που χρησιμοποιει το rds περα από το να αναγραφει το ονομα του σταθμου;

 

 

Μου αρέσει η λήψη των fm και θέλω να βλέπω τι ακούω,οποτε οπως κατάλαβα παλι με την πατέντα του mobile uncle θα το βλέπω

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω κανει ROOT κ εχω βαλει ROM με τον οδηγο που βρηκα εδω μεσα!Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω τωρα ειναι με ποιο τροπο μπορουμε να βαλουμε μια νεα ROM πχ την 04_K3_NOTE_5.1_1604_STABLE_ROW_004_CUOCO92???Τα εξης βηματα ειναι σωστα?

1)κατεβαζω κ περναω την ROM ΖΙΡαρισμενη στην καρτα SD

2) παταω ταυτοχρονα Volume - + & Power κ μπαινω σε twrp recovery

3)κανω τα παρακατω Wipes:

α)wipe data/factory reset > Wipe all user data > yes

β)wipe cache partition > wipe cashe > yes

γ)wipe dalvik cashe > yes

4)απο το install zip επιλεγω την ROM κ τελος!

Ειναι σωστη η διαδικασια η εχω παραλειψει κατι???

 

Να ρωτήσω κάτι ακομα,χρειάζεται να κάνω Wipe και το System,το κρίνετε απαραίτητο και αν ναι πως και από που γίνεται αυτό;;;

Ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε gkpapad!

Edited by ZvoNimir
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις ποια wipe πρεπει να κανουμε αν εχουμε αλλο twrp εκτος απο αυτο του cuoco??? Δεν καταλαβαινω γιατι ζηταει τοσα πολλα wipe... Για την s422 μιλαω του cuoco...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις ποια wipe πρεπει να κανουμε αν εχουμε αλλο twrp εκτος απο αυτο του cuoco??? Δεν καταλαβαινω γιατι ζηταει τοσα πολλα wipe... Για την s422 μιλαω του cuoco...

Ποιο twrp έχεις? Κάνε wipe data, cache, dalvik και system..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια είναι καλύτερη; 1611 ή η 422; έχω την 1610 τώρα, είναι smooth, αλλά η μπαταρία δεν είναι και η καλύτερη

Τις εχω δοκιμασει ολες και πιστευω η 422 ειναι η καλυτερη.Αν θελεις να αλλαξεις ρομ κανε λιγακι υπομονη γιατι σημερα βγηκε η 1613 απο τους κινεζους.Που ξερεις μπορει να ειναι ακομα καλυτερη ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πέρασα την 422. Μέχρι τώρα όλα καλά. Μοναδικό ενοχλητικό bug είναι όταν ενεργοποιήσετε το κινητό ανοίγει απο μονο του τα δεδομένα (πρέπει να είναι της rom) είναι προεπιλεγμένο. Φυσικά και το κλείνεις αμέσως. Κατα τα άλλα μέχρι τώρα καλά!
Link to comment
Share on other sites

Ποιο twrp έχεις? Κάνε wipe data, cache, dalvik και system..

 

Εχω το twrp των cheshkin & SevenMaxs αλλα μαλλον θα βαλω του cuoco για να ειμαι σιγουρος... Ευχαριστω παντως...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο twrp έχεις? Κάνε wipe data, cache, dalvik και system..

 

Τo System που βρίσκεται ρε παιδιά για να κάνω το Wipe?Τα υπόλοιπα Wipe data, cache, & dalvik τα βρήκα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το twrp των cheshkin & SevenMaxs αλλα μαλλον θα βαλω του cuoco για να ειμαι σιγουρος... Ευχαριστω παντως...

Και εγώ αυτό έχω και λειτουργησε μια χαρά σε όλες τις ρομ που επιχειρησα να βάλω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τo System που βρίσκεται ρε παιδιά για να κάνω το Wipe?Τα υπόλοιπα Wipe data, cache, & dalvik τα βρήκα κανονικά.

Στο advanced wipe είναι στη δική μου έκδοση . εξαρτάται όμως ποια έχεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω και λειτουργησε μια χαρά σε όλες τις ρομ που επιχειρησα να βάλω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο advanced wipe είναι στη δική μου έκδοση . εξαρτάται όμως ποια έχεις εσύ.

 

Στην δικιά μου, στο Αdvanced έχει μόνο το wipe dalvik cache .Το System δν το βρήκα πουθενά!Δεν γνωρίζω ποια έκδοση εχω,που μπορώ να το δω αυτό;Κάνω τα τρία υπόλοιπα Wipe κανονικά αλλά το System δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...