Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δεν βλεπω απάντηση και με ενδιαφέρει και εμενα για τα MOTOGP

 

Έχετε βρει δηλαδή σελίδα στο διαδίκτυο που δείχνει δηλαδή;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει και η F1 σε λίγες μέρες που θα την έχει και πάλι φέτος ο ΟΤΕ tv...

Για κάντε κάτι ρε παιδιά για να μην πρέπει να περιμένουμε τις..."κονσέρβες" του Alpha !

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει και η F1 σε λίγες μέρες που θα την έχει και πάλι φέτος ο ΟΤΕ tv...

Για κάντε κάτι ρε παιδιά για να μην πρέπει να περιμένουμε τις..."κονσέρβες" του Alpha !

 

Την προηγουμενη σεζον φιλος τα εβλεπε απο το sportdevil,και απο την live tv του vtdub25 (BBC etc).Το δευτερο εχει γινει πλεον προσθετο.

Ευτυχως εγω εχω FTA δορυφορικη και οι γερμανοι τα δειχνουν live και χωρις διαφημισεις...

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

 

φίλος εκτός το ότι είναι η πιο αργή μνήμη στο μηχάνημα έχεις και το θέμα read writes = burn στην sd δηλαδή θα τα παίξει πιο γρήγορα η κάρτα το καλύτερο είναι (αν έχεις 2G μνήμη ) να το βάλεις στην μνήμη ή αν έχεις εξωτερικό σκληρό συνδεδεμένο στον σκληρό

 

Για τα read-writes συμφωνω, μια απλη class 10 sd κανει 15 ευρω στη χειροτερη. Απο το να κανεις read write σε εναν εξωτερικο, ειναι καλυτερο να καψεις την sd. Επισης η sd ειναι μονιμα καρφωμενη επανω, αν θες να παρεις τον δισκο στη ΤV της κρεβατοκαμμαρας αυτος που θα κατσει στο σαλονι στο android box ενδεχεται να εχει θεμα.

 

Για τη ταχυτητα που λες, μια απλη class 10 εχει 15-25MB/s, με τις γραμμες που εχουν οι πιο πολλοι ειναι μια χαρα για buffer. Εκτος και αν εχεις vdsl και πιανεις 50αρια αλλα και παλι, ποσοι servers δινουν τοσο upload;

Edited by predatorkill
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουριος στο Κodi αλλα το παλεύω εδω και αρκετες ημερες. το πρόβλημα μου ειναι οτι ενω τον εχω σεταρει αρκετα καλα (ελπιζω) σε Android TV box δεν μου ανοιγει με τίποτα dιscovery chanel, animal planet και αρκετα αλλα καναλια στην τηλεόραση. Υπάρχει λύση ? εχω μπεδευτει αρκετα... ακομα και με τον πραγματικα καταπληκτικό οδηγό που υπαρχει εδω παραμένει ζόρικο πρόγραμμα...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλος ο οδηγος σου!Εγω ασχολουμαι εδω και καιρο βεβαια,θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεις που μπορω να βρω ετοιμες λιστες .m3u??
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουριος στο Κodi αλλα το παλεύω εδω και αρκετες ημερες. το πρόβλημα μου ειναι οτι ενω τον εχω σεταρει αρκετα καλα (ελπιζω) σε Android TV box δεν μου ανοιγει με τίποτα dιscovery chanel, animal planet και αρκετα αλλα καναλια στην τηλεόραση. Υπάρχει λύση ? εχω μπεδευτει αρκετα... ακομα και με τον πραγματικα καταπληκτικό οδηγό που υπαρχει εδω παραμένει ζόρικο πρόγραμμα...

Γενικά για να βλέπεις κανάλια θέλει καλό ψάξιμο .. Πάλι μια πέφτουν ,μετά ξανά ανοίγουν από άλλους servers και πάει λέγοντας..Από addons στο xbmc για να βλέπεις γενικά ξένα τηλεοπτικά κανάλια ψάξε σε αυτά NaviX , World TV XunityTalk.com , Entertainment HUB ..

ΥΓ. απλά θέλει ψάξιμο γιατί ανανεώνεται τακτικά με διάφορα πρόσθετα ..

Πολυ καλος ο οδηγος σου!Εγω ασχολουμαι εδω και καιρο βεβαια,θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεις που μπορω να βρω ετοιμες λιστες .m3u??

Καλύτερα είναι και πιο εύκολο για να προσθέτεις αρχεία M3U αρχεία η κάποιον σύνδεσμο , άμα έχεις android συσκευή με την εφαρμογή IPTV που είναι free στο play store https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.iptvremote.android.iptv&hl=el

Εδώ θα βρεις μερικά έτοιμα αρχεία .m3u http://i-ptv.blogspot.gr/2014/04/iptv-m3u-list.html & http://hasbahcaiptv.com/download.php (αυτό θέλει να γραφτείς πλέον)

Και εδώ τα βάζεις σε μια λίστα, αρχείο .m3u που έχεις δημιουργήσει http://iptv-xbmc.blogspot.gr/

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

άστο έτσι όπως είναι (αυτό δουλεύω και εγώ σε amlogic s802 2G ram) και θα σε δουλέψει μια χαρά μην ξεχνάς ότι όση μνήμη βάλεις αυτό τρώει την 3πλάσια στο λέει ότι βάζεις 150 αλλά χρησιμοποιεί 400 ....

and cache size is 150MB, using 400MB of ram total

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φίλος εκτός το ότι είναι η πιο αργή μνήμη στο μηχάνημα έχεις και το θέμα read writes = burn στην sd δηλαδή θα τα παίξει πιο γρήγορα η κάρτα το καλύτερο είναι (αν έχεις 2G μνήμη ) να το βάλεις στην μνήμη ή αν έχεις εξωτερικό σκληρό συνδεδεμένο στον σκληρό

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωραίος ο οδηγός σου φίλος , μπράβο

 

Εβαλα 300 για να χω το κεφαλι μ ησυχο και ειναι ενταξει

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουριος στο Κodi αλλα το παλεύω εδω και αρκετες ημερες. το πρόβλημα μου ειναι οτι ενω τον εχω σεταρει αρκετα καλα (ελπιζω) σε Android TV box δεν μου ανοιγει με τίποτα dιscovery chanel, animal planet και αρκετα αλλα καναλια στην τηλεόραση. Υπάρχει λύση ? εχω μπεδευτει αρκετα... ακομα και με τον πραγματικα καταπληκτικό οδηγό που υπαρχει εδω παραμένει ζόρικο πρόγραμμα...

Δοκιμασε να τα δεις απο το ilive.to μεσω του add-on digitele sports, επιλεγοντας live tv. Τα συγκεκριμενα καναλια βρισκοντσι στην κατηγορια general και τα links ειναι σχεδον παντα ενημερωμενα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό και πάλι δεν παίζει. Δεν μπορώ να καταλάβω... Εκτός και αν το zip που έκανα εγκατάσταση δεν ήταν καλό.
Link to comment
Share on other sites

Ποστ 76, επίσης βλέπε σε ποιότητα HQ που έχει λιγότερη ανάλυση και κατεβαίνει ποιό γρήγορο
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.χρησιμοποιω το xbmc πλεον kodi ,αλλα τωρα αντιπετωπιζω ενα θεμα.εκλεισε το greeksubs.eu το οποιο ειχε υποτιτλους απο ολες σχεδον τις σειρες , και τα αλλα πχ το subtitles.gr δεν εχουν τιποτα.υπαρχει κανας τροπος αλλος?λεει και για χειροκινητα αλλα και παλι δε γινεται δουλεια ετσι.πχ το sub4free δεν μπορω να το βαλω?εσεις τι κανετε?
Link to comment
Share on other sites

Επισης ηθελα να ρωτησω αν γινεται και πως να χρησιμοποιο το bsplayer για αναπαραγωγη ταινιων ωστε να βρισκω υποτιτλους απο εκει.βοηθεια please...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.χρησιμοποιω το xbmc πλεον kodi ,αλλα τωρα αντιπετωπιζω ενα θεμα.εκλεισε το greeksubs.eu το οποιο ειχε υποτιτλους απο ολες σχεδον τις σειρες , και τα αλλα πχ το subtitles.gr δεν εχουν τιποτα.υπαρχει κανας τροπος αλλος?λεει και για χειροκινητα αλλα και παλι δε γινεται δουλεια ετσι.πχ το sub4free δεν μπορω να το βαλω?εσεις τι κανετε?

βάλε και opensubtitles..πολύ καλό..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι καινούριος στο χώρο έχω κάποιες ερωτήσεις που θα εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσατε..

 

1) Εκτός από το genesis ποιό άλλο add-on είναι must αυτή τη στιγμή για ταινίες-σειρές όσον αφορά την ποικιλία,την απόδοση κτλ ?

2) Υπάρχει κάποιο add-on που να έχει τεράστια ποικιλία ντοκιμαντέρ ?

3) Υπάρχει κάποιο add-on για αγώνες ποδοσφαίρου,basket,nba , αλλά και MMA ?

4) Ποιό ή ποιά θεωρούνται τα top add-ons με τεράστια ποικιλία για κινούμενα σχέδια ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θες κάτι παραπάνω από το genesis?[color="#

 

Δεν θελω κατι παραπανω ..θελω κατι εναλλακτικο στην περιπτωση που το genesis εχει καποιο προσωρινο προβλημα ... τα υπολοιπα που ζηταω δεν τα προσφερει το genesis ουτως η αλλως...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι καινούριος στο χώρο έχω κάποιες ερωτήσεις που θα εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσατε..

 

1) Εκτός από το genesis ποιό άλλο add-on είναι must αυτή τη στιγμή για ταινίες-σειρές όσον αφορά την ποικιλία,την απόδοση κτλ ?

2) Υπάρχει κάποιο add-on που να έχει τεράστια ποικιλία ντοκιμαντέρ ?

3) Υπάρχει κάποιο add-on για αγώνες ποδοσφαίρου,basket,nba , αλλά και MMA ?

4) Ποιό ή ποιά θεωρούνται τα top add-ons με τεράστια ποικιλία για κινούμενα σχέδια ?

ποια χρησιμοποιώ εγώ(κάποια από αυτά )

από lamda ..(θα βρεις τα παντα)

Genessis

hellenic tv

yify ..

1channel

alluc

digitelle sports (για μπάλα)

entertainment hub

icefilms

kmedia torrent (για να κάνεις streaming κατευθείαν από torrent site )

km sports (για μπάλα)

movie4k.to

moviehd

phoenix

movie25

project free tv

navi x

wold tv hunitytalk.com (iptv .. spor)

xmovies8

pak hind hd ( spor )

RobinHood-people list (iptv)

The highway 's addon ( μονο cartoon ...manga)

Xunitytalk repository (περιέχει πολλά...και Πολλά cartoon)

και Πολλά άλλα

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις παιδια. 1. Στο Genesis πως αποθηκευεται ο τυπος προβολης ? Το βαζω σε αυτο που θελω αλλα οταν ξαναμπαινω εχει γυρισει πισω στο "μικρογραφιες". 2. Μπορω να αποθηκευω ταινιες του genesis στα favorites ωστε να εχω προσβαση μετα ευκολα χωρις να χρειαζεται να τις ξαναβρισκω ?
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις επιλέξει πως θέλεις να το βλέπεις, φεύγεις από το μενού αριστερά και έτσι όπως βλέπεις την λίστα σου , πατάς για να σου εμφανιστεί η λίστα με τις επιλογές και επιλέγεις από εκεί να είναι το default view. Αν θυμάμαι καλά είναι η τελευταία επιλογή
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω λιγο κατι,μετα απο φορματ γινετε καποιο restore της εφαρμογης ή θα πρεπει να κανουμε ολη την διαδικασια απο την αρχη?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 ερωτησεις παιδια. 1. Στο Genesis πως αποθηκευεται ο τυπος προβολης ? Το βαζω σε αυτο που θελω αλλα οταν ξαναμπαινω εχει γυρισει πισω στο "μικρογραφιες".

Εχω ακριβως το ιδιο θεμα, ενω μεχρι πριν λιγο καιρο εμεναν οπως τα αφηνα, τωρα παει μονο του στην λιστα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...