Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον αλλο ρωτάει ο tassosm. Λέει ότι το addon αν και πλέον λέγεται digitele, στο xbmc εμφανίζεται πάλι ως sportsdevil. Η απάντηση σε αυτό είναι ότι στην αρχή μου το έβγαζε και εμένα ως sportdevil αλλά πλέον το βγάζει ως digitele Sports. Δεν θυμάμαι πως/ποτέ έγινε η αλλαγή αυτή.

Για αγώνες μπες 10 λεπτά πριν την έναρξη και πάρε με τη σειρά όλα τα κανάλια του digitele κι όπου πετύχεις ματς βάλε να το δεις. Δεν ειναι σε ένα συγκεκριμένο κανάλι, έχει σε πολλά και σε διάφορες ποιοτητες. Το πρώτο στη λίστα (Adthenet) έχει τα περισσότερα, βάζει ακόμα και β' εθνική πολλές φορές. Επίσης το Rojadirecta έχει αγώνες σε σούπερ ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση..

ναι αυτό εννοώ και το λέει sportdevil και πρώτο κανάλι στα live έχει αυτό που είπες. Οπότε είναι το ίδιο. Γιατί το λέει έτσι δεν ξέρω σε μένα...

Για το discovery network καμιά βοήθεια πως μπαίνει και από που; Ή κάτι για ντοκιμαντέρ είτε live είτε όχι; Δηαλ΄δη να έχει διάφορα επεισόδια;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για αθλητικά Live streaming το έχω στο πρώτο οδηγό ανεβασμένο το αρχείο σε zip.. Το κάνετε εγκατάσταση και εμφανίζεται μετά ως DigiTele..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

sportdevil,digitele = ιδιο addon ...κατι παίζει με ονομα ...υπαρχουν Πολύ τρόποι για αγωνες....λιγο ψάξιμο θέλει!! μην πνιγεστε με μισή κουταλιά νερό

:D

Link to comment
Share on other sites

sportdevil,digitele = ιδιο addon ...κατι παίζει με ονομα ...υπαρχουν Πολύ τρόποι για αγωνες....λιγο ψάξιμο θέλει!! μην πνιγεστε με μισή κουταλιά νερό

:D

Alex, από οτε Κανένα νέο;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση..

ναι αυτό εννοώ και το λέει sportdevil και πρώτο κανάλι στα live έχει αυτό που είπες. Οπότε είναι το ίδιο. Γιατί το λέει έτσι δεν ξέρω σε μένα...

Για το discovery network καμιά βοήθεια πως μπαίνει και από που; Ή κάτι για ντοκιμαντέρ είτε live είτε όχι; Δηαλ΄δη να έχει διάφορα επεισόδια;

Ποια έκδοση έχει του digitele? Μήπως είναι καμία παλιότερη και το εμφανίζει ακόμα Sports devil. Εγώ έχω την 3.0.1:

http://www.mediafire.com/?n1mjrb7tvl0hady

Πάντως το ίδιο είναι από λειτουργίες, μην κολλάς στο όνομα.

Για ντοκιμαντέρ είχα βρει ένα addon αλλά δεν θυμάμαι πιο ήταν. Είχε discovery, animal planet κλπ. Κάνε αναζήτηση Google, εγώ έτσι έχω βρει πολλά. Πχ xbmc addon discovery channel. Και όλο και κάτι θα βρεις στα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση..

ναι αυτό εννοώ και το λέει sportdevil και πρώτο κανάλι στα live έχει αυτό που είπες. Οπότε είναι το ίδιο. Γιατί το λέει έτσι δεν ξέρω σε μένα...

Για το discovery network καμιά βοήθεια πως μπαίνει και από που; Ή κάτι για ντοκιμαντέρ είτε live είτε όχι; Δηαλ΄δη να έχει διάφορα επεισόδια;

για discovery (δεν το εχεις ψαξει καθόλου ..υπαρχει παντου !)και συναφή..(μονο απο iptv ) ..απο phoenix ,wold tv hunitytalk.com,ΑΑΑ live tv,free streams , decado documentarian......κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για αθλητικά Live streaming το έχω στο πρώτο οδηγό ανεβασμένο το αρχείο σε zip.. Το κάνετε εγκατάσταση και εμφανίζεται μετά ως DigiTele..

 

Αυτό βγάζει σφάλμα όταν το έκανα όπως είπα πιο πάνω και το βρήκα από αλλού. Έλεγξε το και αν χρειάζεται διόρθωση βάλε άλλο. Ο οδηγός σου σχίζει και είναι πολύ καλός

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.... Όπως σας είπα είμαι πολύ καινούργιος και άσχετος. 3 μέρες το έχω το μηχανάκι και ασχολούμαι και έχω ψάξει πολύ.

 

alex ευχαριστώ για τις προτάσεις σου... Το έχω ψάξει πολύ και έβαλα πολλά από αυτά που λες. Έχω βάλει phoenix ,wold tv hunitytalk.com, decado documentarian αυτό για παράδειγμα ήθελε ψάξιμο). Αυτό που δεν κατάφερα είναι να βρω το discovery network δηλαδή το discovery addon που να δουλεύει και να βγάλει αυτά που έχει μέσα. Εκεί έχω κολλήσει. Από live τα έχω βρει απλά είναι γιατί δεν το βρίσκω αυτό... :p

 

Σας ευχαριστώ όλους ξανά για τις απαντήσεις σας και που μοιράζετε τις γνώσεις σας σε μας που δεν το έχουμε και είμαστε καινούργιοι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βγάζει σφάλμα όταν το έκανα όπως είπα πιο πάνω και το βρήκα από αλλού. Έλεγξε το και αν χρειάζεται διόρθωση βάλε άλλο. Ο οδηγός σου σχίζει και είναι πολύ καλός

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.... Όπως σας είπα είμαι πολύ καινούργιος και άσχετος. 3 μέρες το έχω το μηχανάκι και ασχολούμαι και έχω ψάξει πολύ.

 

alex ευχαριστώ για τις προτάσεις σου... Το έχω ψάξει πολύ και έβαλα πολλά από αυτά που λες. Έχω βάλει phoenix ,wold tv hunitytalk.com, decado documentarian αυτό για παράδειγμα ήθελε ψάξιμο). Αυτό που δεν κατάφερα είναι να βρω το discovery network δηλαδή το discovery addon που να δουλεύει και να βγάλει αυτά που έχει μέσα. Εκεί έχω κολλήσει. Από live τα έχω βρει απλά είναι γιατί δεν το βρίσκω αυτό... :p

 

Σας ευχαριστώ όλους ξανά για τις απαντήσεις σας και που μοιράζετε τις γνώσεις σας σε μας που δεν το έχουμε και είμαστε καινούργιοι.

συνέχεια .....navi x....navi extreme...most recently update ....(live international tv ) All working ....τερμα κάτω ...next (2 σελιδα) .....documental

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βγάζει σφάλμα όταν το έκανα όπως είπα πιο πάνω και το βρήκα από αλλού. Έλεγξε το και αν χρειάζεται διόρθωση βάλε άλλο. Ο οδηγός σου σχίζει και είναι πολύ καλός

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.... Όπως σας είπα είμαι πολύ καινούργιος και άσχετος. 3 μέρες το έχω το μηχανάκι και ασχολούμαι και έχω ψάξει πολύ.

 

alex ευχαριστώ για τις προτάσεις σου... Το έχω ψάξει πολύ και έβαλα πολλά από αυτά που λες. Έχω βάλει phoenix ,wold tv hunitytalk.com, decado documentarian αυτό για παράδειγμα ήθελε ψάξιμο). Αυτό που δεν κατάφερα είναι να βρω το discovery network δηλαδή το discovery addon που να δουλεύει και να βγάλει αυτά που έχει μέσα. Εκεί έχω κολλήσει. Από live τα έχω βρει απλά είναι γιατί δεν το βρίσκω αυτό... :p

 

Σας ευχαριστώ όλους ξανά για τις απαντήσεις σας και που μοιράζετε τις γνώσεις σας σε μας που δεν το έχουμε και είμαστε καινούργιοι.

 

δείχνει να παίζει . Μπράβο που το μοιράστηκες. Το discovery κι εγώ δεν το εχω βρεί αλλα θα βρεθεί που θα πάει :)

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό βγάζει σφάλμα όταν το έκανα όπως είπα πιο πάνω και το βρήκα από αλλού. Έλεγξε το και αν χρειάζεται διόρθωση βάλε άλλο. Ο οδηγός σου σχίζει και είναι πολύ καλός.

Μόλις το κατέβασα και το έκανα εγκατάσταση , δοκίμασα να δω και ένα ματσάκι live, όλα καλά κανένα πρόβλημα..Μπορεί να έτυχε και να μην σου έκατσε (να μην κατέβηκε σωστά το zip).. Τι να πω..Καμία φορά τρώει κάτι άκυρα το xmbc γενικά ..Και γενικά τα addons περνούν ανανεώσεις..Τεσπα αφού βρήκες τη λύση όλα καλά..Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια ;)

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναρωτηθεί κανείς πως δουλεύουν αυτά τα addon?

Δηλαδή το genesis από που stremάρει; Από torrents με εστίαση στο σημείο που βλέπεις;

Τα αθλητικά, υπάρχει κόσμος που έχει τον αποκωδιποιητή και stramάρει στο ιντερνετ; Όπως γινόταν στην Ελλάδα με την nova και πριν την forthnet αν θυμάμαι καλά;

 

Έχω ξεχάσει τα ονόματα, έχει περάσει καιρός

το Genesis και τα περισσότερα addon δουλεύουν με hosting σελίδες !!! αυτα που δουλεύουν με torrent το αναφερουν (p2p,acestreaming...)

"Τα αθλητικά, υπάρχει κόσμος που έχει τον αποκωδιποιητή και stramάρει στο ιντερνετ " ΝΑΙ.....

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι οι hosting σελίδες;

τα video "φιλοξενούνται" απο σελίδες (απο server) πχ το alluc addon ...εχει http://dir.alluc.to/

οταν πατας για να δεις μια ταινία σου έχει διαφορες πηγές ....(τις πηγες τις "δανείζονται " απο τέτοια site ..)

ο λάμδα επίσης ξερει πχ 10 site και οι πηγες των ταινιών ειναι απο εκει ...εαν ο server ειναι καλός (και δεν κανουν εκείνη την στιγμή όλοι streaming)

εσύ βλέπεις ομαλά (χωρις buffering) (εσυ μονο "κατεβάζεις " για να δεις...)

τωρα για τα p2p,torrent ..το video δεν υπάρχει σε καποιο server αλλα το "ανεβάζει" ενας χρήστης ..."κόβεται" σε κομμάτια και διαμοιράζεται στους χρήστες ..(επειδη ειναι ..πολλά που πρέπει να γράψω...ψαξε μονος σου πως δουλεύει το torrent...) ...η παγίδα στα torrent ειναι οτι υπαρχει ο κίνδυνος

να σε "πιάσουν",να ξερουν οι αρχές τι αρχείο κατέβασες (εαν ειναι παράνομο ) ...επειδή δεν κατεβάζεις μονο το αρχείο αλλα ενα μερος το ανεβάζεις ξανα στους άλλους χρήστες(παντα θα Εξαρτάσαι απο τους άλλους χρήστες!!) ...ενώ στις hosting σελιδες (τυπου uploadet.net κτλ) το κατέβασμα ,streaming ειναι ποιο ασφαλές (οι αρχές ξέρουν οτι κατεβάζεις ....αλλά οχι τι....)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στον Βαγγέλη για τον οδηγό!

 

Χθες έβαλα το Yatse στο κινητό για να χειρίζομαι το KODI ( εγκατεστημένο σε windows ) και δουλεύει μια χαρά, αλλά δεν βρίσκω έναν εύκολο τρόπο για μετατόπιση υποτίτλων. Πολύ συχνά κυρίως στις σειρές χάνουν τον συγχρονισμό και βαρέθηκα να είμαι πάνω απο το pc για να κάνω την μετατόπιση.

Το έψαξα λίγο το remote αλλά πέρα απο ένα touchpad που εμφανίζεται και δεν είναι καθόλου βολικό για την μετατόπιση υποτιτλων, δεν βρήκα κάτι άλλο.

Υπάρχει και δεν το είδα; Για πείτε οι εμπειρότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Σε android tv box πως μπορούμε να εγκαταστήσουμε sportdevil/digitele? Αυτά που έχω βρει μέχρι στιγμής αφορούν την έκδοση για pc. Ξέρει κάνεις για android?
Link to comment
Share on other sites

Σε android tv box πως μπορούμε να εγκαταστήσουμε sportdevil/digitele? Αυτά που έχω βρει μέχρι στιγμής αφορούν την έκδοση για pc. Ξέρει κάνεις για android?

Κοίτα στο πρώτο οδηγό.. Κατέβασε το zip στο Android και κάνε εγκατάσταση.. Το ίδιο είναι και για windows & android..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρή λεπτομέρεια την οποία δεν έχει διευκρινίσει κάνεις.thx vagos.

by the way ξεζιπαρουν τα android?

Δεν χρειάζεται να ξεζιπαρεις, θα το κάνει το kodi. Έχω βάλει digitele σε δύο minix

Link to comment
Share on other sites

Σε android tv box πως μπορούμε να εγκαταστήσουμε sportdevil/digitele? Αυτά που έχω βρει μέχρι στιγμής αφορούν την έκδοση για pc. Ξέρει κάνεις για android?

τα addon είναι universal !!τα ιδια για όλες τις πλατφόρμες .... δεν ξεζιπαρεις σε καμια πλατφόρμα ..το κανει το kodi,xbmc

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια :)

 

Υπαρχει η δυνατοτητα να δουμε δωρεαν τα συνδρομητικα καναλια απο νοβα,οτετβ,χολ ?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φιλε μου. Τι να δείς απο δαύτα.. Εχω ΟΤΕ TV και έχω γυρισμένη την τηλεόραση στο KODI...

Δεν το γνωρίζω ελπίζω να το γνωρίζει κάποιος φίλος απο εδώ να σε βοηθήσει.

 

Ερώτηση δική μου.

 

Μεσω P2P και acestream βλέπω NBA TV , Eurosport HD..

 

Βλέπω οτι τα HD κατεβάζουν με 850 kb/sec αρα θέλουν διαθέσιμη 10άρα σύνδεση λογικά..(εγώ εχω 12άρα και κατεβάζω με 1.1mb/sec) Κάποια θέλουν και παραπάνω εχω παρατηρήσει αλλά η εικόνα τους ειναι απίστευτη. Σε αυτα εχω διακοπές .

 

ΤΟ πρόβλημα είναι οτι κάποιες φορές κυρίως τα HD κανάλια με πετάνε ξαφνικά στο μενού.. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό; Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...