Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα φιλε μου. Τι να δείς απο δαύτα.. Εχω ΟΤΕ TV και έχω γυρισμένη την τηλεόραση στο KODI...

Δεν το γνωρίζω ελπίζω να το γνωρίζει κάποιος φίλος απο εδώ να σε βοηθήσει.

 

Ερώτηση δική μου.

 

Μεσω P2P και acestream βλέπω NBA TV , Eurosport HD..

 

Βλέπω οτι τα HD κατεβάζουν με 850 kb/sec αρα θέλουν διαθέσιμη 10άρα σύνδεση λογικά..(εγώ εχω 12άρα και κατεβάζω με 1.1mb/sec) Κάποια θέλουν και παραπάνω εχω παρατηρήσει αλλά η εικόνα τους ειναι απίστευτη. Σε αυτα εχω διακοπές .

 

ΤΟ πρόβλημα είναι οτι κάποιες φορές κυρίως τα HD κανάλια με πετάνε ξαφνικά στο μενού.. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό; Υπάρχει κάποια λύση;

να εχεις υπόψιν οτι ειναι p2p...torrent (να προτιμάς τα μεγαλύτερα kb/sec ...καλύτερη ποιότητα ),εξαρτάσαι απο τους άλλους..με λίγους χρήστες ενδέχεται να εχεις buffering...πρέπει να κανουν seed (ισχύει οτι και στο κατέβασμα απο torrent !!)

μεμονωμένα,απο browser ( οχι απο kodi ) πήγανε στην http://www.rojadirecta.me/ (κανε εγκατάσταση το Ace player ) .Εχει ενα καλό οτι για καθε αγώνα (μεσα απο kodi δεν τα γράφει όλα ) αναγράφεται η ποιότητα σε kb/sec (επιλέγεις αυτα με πανω απο 1000,συνήθως βλέπω απο 1500 και πανω,ποιότητα 720p και ... ) σε τη γλώσσα...σε τη μορφή ...flash ,acestreaming,sopcast (κανε και αυτο εγκατάσταση ) ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλημέρα φιλε μου. Τι να δείς απο δαύτα.. Εχω ΟΤΕ TV και έχω γυρισμένη την τηλεόραση στο KODI...

Δεν το γνωρίζω ελπίζω να το γνωρίζει κάποιος φίλος απο εδώ να σε βοηθήσει.

 

Ερώτηση δική μου.

 

Μεσω P2P και acestream βλέπω NBA TV , Eurosport HD..

 

Βλέπω οτι τα HD κατεβάζουν με 850 kb/sec αρα θέλουν διαθέσιμη 10άρα σύνδεση λογικά..(εγώ εχω 12άρα και κατεβάζω με 1.1mb/sec) Κάποια θέλουν και παραπάνω εχω παρατηρήσει αλλά η εικόνα τους ειναι απίστευτη. Σε αυτα εχω διακοπές .

 

ΤΟ πρόβλημα είναι οτι κάποιες φορές κυρίως τα HD κανάλια με πετάνε ξαφνικά στο μενού.. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό; Υπάρχει κάποια λύση;

 

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε μου,απλα το ρωταω γιατι αν δεν εχει τοτε ποιος ο λογος να βαλεις ενα προγραμμα των 600 mb χωρις να σου παρεχει τα απαραιτητα? για σειρες ταινιες και ξενα καναλια υπαρχουν πολλα .apk αρχεια που κανουν την δουλεια,το ιδιο και για ελληνικα καναλια. Αυτη τη στιγμη εχω nova+otetv+οτι καινουρια ταινια βγαινει σε καλη ποιοτητα+ΧΧΧ με 15 ευρω το μηνα και ειπα μηπως με καποιο τροπο γλυτωσω και αυτα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια :)

 

Υπαρχει η δυνατοτητα να δουμε δωρεαν τα συνδρομητικα καναλια απο νοβα,οτετβ,χολ ?

Οχι ...(μονο απο private server...με πληρωμή)καπου καπου μονο οτε (δεν κρατάει ουτε μερα...) ,μην κολλάς σε αυτα ...

μπορείς να βρεις και να δεις τα παντα με kodi ..οι αγώνες θα εχουν ενα μικρο μειονέκτημα ..θα ειναι σε άλλη γλώσσα ...(ευκαιρία να μάθουμε και άλλες γλώσσες :lol: εκτός απο αγγλικά ..χρειάζεται ισπανικά,ρώσικα,ιταλικά.. )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Οχι ...(μονο απο private server...με πληρωμή)καπου καπου μονο οτε (δεν κρατάει ουτε μερα...) ,μην κολλάς σε αυτα ...

μπορείς να βρεις και να δεις τα παντα με kodi ..οι αγώνες θα εχουν ενα μικρο μειονέκτημα ..θα ειναι σε άλλη γλώσσα ...(ευκαιρία να μάθουμε και άλλες γλώσσες :lol: εκτός απο αγγλικά ..χρειάζεται ισπανικά,ρώσικα,ιταλικά.. )

 

Καταλαβα τι λες αρχηγε και σε ευχαριστω παλι. Οποτε σε low activity συσκευες με την καμια.....αυτο με ενδιεφερε πιο πολυ γιατι τωρα χρησιμοποιω το flixtor σε συνδυασμο με το iptv που εχω τα σπασμενα καναλια.Κατα καιρους ανεβαζουν m3u αρχεια που εσχουν απειρα καναλια και ολα ειναι free απλα θελει ψαξιμο και "καψιμο" στο google :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω... με ποιο τρόπο μπορώ να αποθηκεύσω τα παιδικά από το HELLENIC TV στον σκληρό του minix?

 

διότι θέλω να υπάρχουν 3-4 παιδικά τώρα για το 3μερο.

 

 

helpppppp!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω... με ποιο τρόπο μπορώ να αποθηκεύσω τα παιδικά από το HELLENIC TV στον σκληρό του minix?

 

διότι θέλω να υπάρχουν 3-4 παιδικά τώρα για το 3μερο.

 

 

helpppppp!

οχι.. δεν γίνεται στα παιδικά. δοκίμασε με παραδοσιακό τρόπο torrent site..(δίπλα σε καθε τίτλο που θα ψαξεις γραψε greek audio...) υπαρχουν πολλές ταινιες.

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι μόνο για windows αυτό από ότι βλέπω;

Όχι και για Android και για pc !! (Ace player,sopcast ..Υπάρχουν και για Android!! Εκτός playstore ) ...για flash χρησιμοποιείς το dolphin browser !!

τα ίδια υπάρχουν και στο pc!! Αυτά είναι γνωστά!! τα χρησιμοποιώ και στο τάβλετ,κινητό,και στο htpc μου( που είναι μόνιμα συνδεόμενο με 40 Samsung TV ...)

Link to comment
Share on other sites

Στο Acestream γνωρίζει κάποιος εαν μπορούμε να βάλουμε ενα όριο στο upload;

 

μπήκα στην εφαρμογή απο την μπάρα εργασίας και έθεσα όριο 10kb/sec αλλά δεν το τηρεί με αποτέλεσμα να "μπουκώνει" η γραμμή και να ρίχνει το download..

 

εχει βρεί κανείς λύση;

Link to comment
Share on other sites

Στο Acestream γνωρίζει κάποιος εαν μπορούμε να βάλουμε ενα όριο στο upload;

 

μπήκα στην εφαρμογή απο την μπάρα εργασίας και έθεσα όριο 10kb/sec αλλά δεν το τηρεί με αποτέλεσμα να "μπουκώνει" η γραμμή και να ρίχνει το download..

 

εχει βρεί κανείς λύση;

δεν συνιστάτε από τι λένε.. άφησε το 0 up 0 down (η καλύτερη επιλογή )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βαγγελη ολα πηγαν πριμα χαρη στις αναλυτικοτατες οδηγιες σου,εβαλα και το m3u αρχειο μου και βλεπω τα παντα τωρα :)

 

Πως γινετε να αναζητησω καποια ταινια που θελω να δω ή καποια σειρα?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη ολα πηγαν πριμα χαρη στις αναλυτικοτατες οδηγιες σου,εβαλα και το m3u αρχειο μου και βλεπω τα παντα τωρα :)

 

Πως γινετε να αναζητησω καποια ταινια που θελω να δω ή καποια σειρα?

Χαίρομαι ..Παράδειγμα πας στο addon genesis και και εκεί που λέει ταινίες ,σειρές , κανάλια κτλ , τέρμα κάτω γράφει αναζήτηση ..πατάς εκεί και μετά σου έχει την επιλογή για αναζήτηση από ταινίες , σειρές , ταινίες πρόσωπα, ταινίες σειρές.. Εγώ πολλές φορές πάω στο genesis και βάζω αναζήτηση και μετά ταινίες και πρόσωπα , άμα θέλω να δω ένα εργάκι με το συγκεκριμένο ηθοποιό η σκηνοθέτη πχ.(Clint Eastwood).. Το κάθε addon έχει διαφορετική αναζήτηση πάντως .. Παράδειγμα δεν έχουν όλα αναζήτηση με πρόσωπα .. έχουν μόνο αναζήτηση του τίτλου της ταινίας η της σειράς :)

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι ..Παράδειγμα πας στο addon genesis και και εκεί που λέει ταινίες ,σειρές , κανάλια κτλ , τέρμα κάτω γράφει αναζήτηση ..πατάς εκεί και μετά σου έχει την επιλογή για αναζήτηση από ταινίες , σειρές , ταινίες πρόσωπα, ταινίες σειρές.. Εγώ πολλές φορές πάω στο genesis και βάζω αναζήτηση και μετά ταινίες και πρόσωπα , άμα θέλω να δω ένα εργάκι με το συγκεκριμένο ηθοποιό η σκηνοθέτη πχ.(Clint Eastwood).. Το κάθε addon έχει διαφορετική αναζήτηση πάντως .. Παράδειγμα δεν έχουν όλα αναζήτηση με πρόσωπα .. έχουν μόνο αναζήτηση του τίτλου της ταινίας η της σειράς :)

 

Να'σαι καλα,το ανακαλυψα και αυτο :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα,το ανακαλυψα και αυτο :)

Kαλημερα

Μπορει καποιος να με ενημερωσει γιατι τις πιο πολλες ταινιες τις βλεπω σε 4:3 και ελαχιστες(αλλα και ολες τις σειρες) σε 16:9

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ακούγεται σαν κάποια ρύθμιση που έχει να κάνει με την τηλεόρασή σου. Πχ στο τηλεκοντρόλ σου θα έχεις ένα κουμπί picture size (ή p.size). Με αυτό αλλάζεις την εικόνα από 4:3 σε 16:9 κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα

Μπορει καποιος να με ενημερωσει γιατι τις πιο πολλες ταινιες τις βλεπω σε 4:3 και ελαχιστες(αλλα και ολες τις σειρες) σε 16:9

 

πατώντας τη μπαρα που σου βγάζει το kodi - pause - play - stop - πηγαίνοντας δεξιά από εκεί που πατάς για τους υποτίτλους το επόμενο έχει ρυθμίσεις για την εικόνα μπορείς να επιλέξεις κανονικό μέγεθος - 16:9 - strech - κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ακούγεται σαν κάποια ρύθμιση που έχει να κάνει με την τηλεόρασή σου. Πχ στο τηλεκοντρόλ σου θα έχεις ένα κουμπί picture size (ή p.size). Με αυτό αλλάζεις την εικόνα από 4:3 σε 16:9 κλπ.

Eιναι μονιμα στο 16 9

Και βλεπω σειρες στο kodi σε 16:9 , αλλα ταινιες σς 4:3

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα

Μπορει καποιος να με ενημερωσει γιατι τις πιο πολλες ταινιες τις βλεπω σε 4:3 και ελαχιστες(αλλα και ολες τις σειρες) σε 16:9

ρυθμίσεις...video...(εδώ βάλε setting level ...advance...για να εμφανιστούν όλες οι ρυθμίσεις) ..playback..display 4:3 videos as ...stretch 16:9

μετά όταν παίζεις ταινία (μια φορά θα γίνει ) πάρα το εικονίδιο που μοιαζει με μπομπίνα φιλμ...στρογγυλό με 5 τρύπες :lol: ..κάνε με τικ το crop Black bars..και view mod ..stretch 16:9 ..τέρμα κάτω πάτα το set as default for all videos .. είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις...video...(εδώ βάλε setting level ...advance...για να εμφανιστούν όλες οι ρυθμίσεις) ..playback..display 4:3 videos as ...stretch 16:9

μετά όταν παίζεις ταινία (μια φορά θα γίνει ) πάρα το εικονίδιο που μοιαζει με μπομπίνα φιλμ...στρογγυλό με 5 τρύπες :lol: ..κάνε με τικ το crop Black bars..και view mod ..stretch 16:9 ..τέρμα κάτω πάτα το set as default for all videos .. είσαι έτοιμος

Thnxs

Ηταν τελικα τοσο απλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρυθμίσεις...video...(εδώ βάλε setting level ...advance...για να εμφανιστούν όλες οι ρυθμίσεις) ..playback..display 4:3 videos as ...stretch 16:9

μετά όταν παίζεις ταινία (μια φορά θα γίνει ) πάρα το εικονίδιο που μοιαζει με μπομπίνα φιλμ...στρογγυλό με 5 τρύπες :lol: ..κάνε με τικ το crop Black bars..και view mod ..stretch 16:9 ..τέρμα κάτω πάτα το set as default for all videos .. είσαι έτοιμος[

crop black bars δεν μου βγαζει , που ειναι?

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε λάθος νήμα ....android... Πρέπει να κάνεις jailbreak στην συσκευή σου πρώτα ....

 

 

Ναι ρε αγορίνα, το ξέρω και το έχω ήδη. Άλλο ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...