Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας.χρησιμοποιω το xbmc πλεον kodi ,αλλα τωρα αντιπετωπιζω ενα θεμα.εκλεισε το greeksubs.eu το οποιο ειχε υποτιτλους απο ολες σχεδον τις σειρες , και τα αλλα πχ το subtitles.gr δεν εχουν τιποτα.υπαρχει κανας τροπος αλλος?λεει και για χειροκινητα αλλα και παλι δε γινεται δουλεια ετσι.πχ το sub4free δεν μπορω να το βαλω?εσεις τι κανετε?������

 

Φίλε μου, εγώ παρακολουθώ 20 σειρές περίπου και χρησιμοποιώ υπότιτλους ΠΑΝΤΑ από subtitles.gr Δε μου έχει προκύψει ούτε μία φορά να μην έχει υπότιτλο σε κάποιο επεισόδιο που θέλω να δω. Άσε που πολλές φορές έχουν ανέβει από την επόμενη μέρα που παίκτηκε το επεισόδιο. ;)

 

2 ερωτησεις παιδια. 1. Στο Genesis πως αποθηκευεται ο τυπος προβολης ? Το βαζω σε αυτο που θελω αλλα οταν ξαναμπαινω εχει γυρισει πισω στο "μικρογραφιες". 2. Μπορω να αποθηκευω ταινιες του genesis στα favorites ωστε να εχω προσβαση μετα ευκολα χωρις να χρειαζεται να τις ξαναβρισκω ?

 

2. Δεν έχει επιλογή στο μενού "προσθήκη στα αγαπημένα" ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

το update γινεται απο μονο του ή την ξανακατεβαζουμε και ξανακανουμε τις ρυθμισεις?

Η 14.2 έχει λίγο καιρό που βγήκε... κατέβασε την ..εγκατάσταση ...έτοιμος.Καμιά ρύθμιση δεν χάνεται..

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εγκατασταση σε νεα συσκευη.

1. Υπαρχει κατι για nba οπου να εχει λινκ με τους αγωνες που παιζονται εκεινη τη στιγμη (εκτος απο digi tele) ;

2. Επισης βρηκα οτεtv στο live sports tv απο το playstore. Κατι αλλο που να τα παιζει πιο σωστα γιατι εκει η εικονα ειναι με κουκιδες;

3) αρχεια mu3 απο πού ειναι καλυτερα να τα βλεπω; αππ την εφαρμογη iptv του playstore ή απο καπου μεσα απο kodi;

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε υπήρχε το sportsdevil για αθλητικά αλλά δεν μπορώ να το βρω πια πουθενά.

Ούτε στο tvaddons ούτε στο SRP

έχεις μείνει λίγο πίσω ....δεν υπάρχει πλέον με αυτό το όνομα....

κάνε εγκατάσταση το digitele..

Link to comment
Share on other sites

μου βγαίνει μερικές φορές το μήνυμα "search error" αλλά δεν ξέρω πως να το βγάλω!

έχει κανείς ιδέα τι είναι?

 

έχω την τελευταία έκδοση του KODI

Link to comment
Share on other sites

μάλλον το βρήκα

System>addons>left sidemenu

 

μου βγαίνει μερικές φορές το μήνυμα "search error" αλλά δεν ξέρω πως να το βγάλω!

έχει κανείς ιδέα τι είναι?

 

έχω την τελευταία έκδοση του KODI

Link to comment
Share on other sites

μάλλον το βρήκα

System>addons>left sidemenu

Το βγάζει και σε εμένα σε Windows που το εγκατέστησα χτες αλλά δεν μου δίνει την επιλογή που λες μέσα από την συγκεκριμένη διαδρομή......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το βγάζει..πήγα σύστημα ,πρόσθετα,έκανα αριστερα αλλά είτε απόκρυψη είτε Κάτι άλλο εκεί..κολλημένο

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Add-ons,service, disable Twitter η λύση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνεχίζει και το βγάζει πάντως είτε επιλέξω ειδοποιήσεις είτε απόκρυψη

Οκ εφτιαξε με αυτό που είπε ο Taliban..Ευχαριστώ πολύ

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια,τις ταινιες που βλεπω μεσω του Genesis ασ πουμε,πως μπορω να τις κανω save απευθειας (την ωρα που παιζουν εννοω) και σε ενα εξωτερικο σκληρο(εχω εναν επανω ηδη)????
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια,τις ταινιες που βλεπω μεσω του Genesis ασ πουμε,πως μπορω να τις κανω save απευθειας (την ωρα που παιζουν εννοω) και σε ενα εξωτερικο σκληρο(εχω εναν επανω ηδη)????

Αφού επιλέξεις ταινία στο επόμενο βήμα που επιλέγεις από ποιον θα την παίξεις αν πατήσεις δεξί κλικ σου βγάζει και save αν θυμάμαι καλά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού επιλέξεις ταινία στο επόμενο βήμα που επιλέγεις από ποιον θα την παίξεις αν πατήσεις δεξί κλικ σου βγάζει και save αν θυμάμαι καλά.

Οκ φιλε,ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια,τις ταινιες που βλεπω μεσω του Genesis ασ πουμε,πως μπορω να τις κανω save απευθειας (την ωρα που παιζουν εννοω) και σε ενα εξωτερικο σκληρο(εχω εναν επανω ηδη)????

 

Όσο τις βλέπεις δεν νομίζω οτι μπορείς να κάνεις και save ταυτόχρονα (εκτός ίσως αν το κάνεις μέσω pvr αλλά δεν τα ξέρω καθόλου αυτά). Αν θες απλά να κατεβάσεις, διαλέγεις την ταινία / σειρά που θέλεις, σε πάει στην οθόνη με τα διαθέσιμα feeds, διαλέγεις ποιότητα και κάνεις δεξί κλικ, λήψη βίντεο. Θα σου εμφανίσει παραθυράκι με το όνομα και το μέγεθος του αρχείου και αν θες να κάνεις αποθήκευση (ή θα σου πει οτι ο server δεν απάντησε και η λήψη απέτυχε).

Κατά συχνά διαστήματα (π.χ. κάθε 20%) θα σε ενημερώνει με μηνυματάκι κάτω δεξιά οτι προχωράει η αποθήκευση του video και θα περνάει με σκρολ και η διαδρομή δίσκου που το σώζει - βρες τη και κάντην shortcut στο desktop για να μπορείς να βρεις και να παίξεις τα αρχεία χωρίς να φορτώσεις το kodi.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τα addons σε μια συσκευή. Πχ το Genesis αλλά παρόμοια συμπεριφορά σε άλλα.

Έχω ένα minix x8h plus με xbmc for minix (ενσύρματο δίκτυο) και ένα mk908II stick με kodi(ασύρματο δίκτυο)

 

Ο λόγος που δεν έχω kodi στο minix είναι ότι υπάρουν θέματα προς το παρών.

 

Σε κάθε περίπτωση ενώ όλα τα βίντεο και τα σχετικά παίζουν καλά και η πλοήγηση σφαίρα, στο minix η πλοήγηση είναι θεόαργη. Πραγματικά πολύ αργή.

 

Καμιά ιδέα;

έχεις προσθέσει κάποιο skin για xbmc ; (κάποιος φορές φταίει αυτό..)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες. Πάμε άλλον έναν μίνι οδηγό (για το Genesis) για όσους δεν το έχουν κάνει και θέλουν. Θέλεις να πατάς να δεις την ταινία ή το τάδε επεισόδιο και βαριέσαι να πατάς στις πηγές; Έχουμε τη λύση. :)

 

Μαρκάρεις το Genesis και πατάς Ρυθμίσεις Προσθέτου

http://i.imgur.com/o51SRLM.png

 

Πάμε στο playback

http://i.imgur.com/RBdksQO.png

 

Κλικάρουμε στο Αυτόματο Παίξιμο

http://i.imgur.com/Vi7UxeZ.png

 

Κλικάρουμε και στο Αυτόματο Παίξιμο της Βιβλιοθήκης

http://i.imgur.com/u4fO7rW.png

 

Κλικάρουμε και στα HD αν έχουμε καλή ταχύτητα, ΟΚ κι έτοιμοι!

http://i.imgur.com/qSXJtBL.png

 

Αυτό εδώ ποια ακριβως πηγη επιλέγει?

Link to comment
Share on other sites

μου βγαίνει μερικές φορές το μήνυμα "search error" αλλά δεν ξέρω πως να το βγάλω!

έχει κανείς ιδέα τι είναι?

 

έχω την τελευταία έκδοση του KODI

 

μάλλον το βρήκα

System>addons>left sidemenu

 

Το βγάζει και σε εμένα σε Windows που το εγκατέστησα χτες αλλά δεν μου δίνει την επιλογή που λες μέσα από την συγκεκριμένη διαδρομή......

 

Και εμένα το βγάζει..πήγα σύστημα ,πρόσθετα,έκανα αριστερα αλλά είτε απόκρυψη είτε Κάτι άλλο εκεί..κολλημένο

 

πιστεύω να βοηθά η εικόνα!

 

Εγώ αυτό το πρόβλημα το έλυσα απενεργοποιώντας το Twitter Feeds.

Η διαδρομή είναι ΣΥΣΤΗΜΑ/Ρυθμίσεις/Πρόσθετα/Ενεργοποιημένα πρόσθετα/Twitter Feeds και κάνετε απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Μια ερώτηση:

Έχω android με επεξεργαστή rockchip ( μια συσκευή με rk3288 και μια με rk3066)

Πια έκδοση πρέπει να κατεβάσω? Την τελευταία SPMC 14.2, την παλαιότερη SPMC 13.4 που λέει ο οδηγός ότι είναι καλύτερη για rockchip και είναι στο google play αλλά πλέον είναι από τον περασμένο Δεκέμβριο, η την τελευταία έκδοση του kodi?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που έχω παρατηρήσει και δεν έχω βρει κάποια λύση. Έχω το xbmc σε τρεις συσκευές. Σε laptop, iPad & Apple TV. Εννοείται με τις ίδιες ρυθμίσεις και οι τρεις. Υπάρχουν κάποιες σειρές που ενώ υπάρχουν υπότιτλοι και στις δυο πρώτες εμφανίζονται κανονικά μέσω του download στο Apple TV ΔΕΝ εμφανίζονται καν ότι υπάρχουν.

Κανείς καμία ιδέα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Μια ερώτηση:

Έχω android με επεξεργαστή rockchip ( μια συσκευή με rk3288 και μια με rk3066)

Πια έκδοση πρέπει να κατεβάσω? Την τελευταία SPMC 14.2, την παλαιότερη SPMC 13.4 που λέει ο οδηγός ότι είναι καλύτερη για rockchip και είναι στο google play αλλά πλέον είναι από τον περασμένο Δεκέμβριο, η την τελευταία έκδοση του kodi?

Ευχαριστώ

Εγώ σε android tv box με τον rk3288 έχω την έκδοση SPMC 13.4 .. Αυτήν έχει την καλύτερη απόδοση ... έχει κάτσει καλά στο δικό μου ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

μετα την εγκατασταση, στο hellenic tv ,ειδικα στα παιδικα, σε οτι και να του ζητησω να ανοιξει, γραφει << δεν υπαρχει διαθεσιμη ροη>>...

 

μηπως ξερει κανεις το διορθωνω?

 

ps οταν ανοιγω to kodi εχει ενα error <<common plugin cashe>>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...