Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρυθμίσεις...video...(εδώ βάλε setting level ...advance...για να εμφανιστούν όλες οι ρυθμίσεις) ..playback..display 4:3 videos as ...stretch 16:9

μετά όταν παίζεις ταινία (μια φορά θα γίνει ) πάρα το εικονίδιο που μοιαζει με μπομπίνα φιλμ...στρογγυλό με 5 τρύπες :lol: ..κάνε με τικ το crop Black bars..και view mod ..stretch 16:9 ..τέρμα κάτω πάτα το set as default for all videos .. είσαι έτοιμος

Να σαι καλά βρε alex , που με καλύπτεις και απαντάς στα παιδιά , που συναντούν δυσκολίες ..ξέρω ότι κάποιος που θα δώσει σίγουρα βοήθεια εδώ μέσα είσαι εσύ :happy:

Το καλό στο popcorn time addon του kodi , είναι ότι μπορείς να ρυθμίσεις από το addon , να σου βάζει κατευθείαν τους Ελληνικούς υπότιτλους ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να σαι καλά βρε alex , που με καλύπτεις και απαντάς στα παιδιά , που συναντούν δυσκολίες ..ξέρω ότι κάποιος που θα δώσει σίγουρα βοήθεια εδώ μέσα είσαι εσύ :happy:

 

Το καλό στο popcorn time addon του kodi , είναι ότι μπορείς να ρυθμίσεις από το addon , να σου βάζει κατευθείαν τους Ελληνικούς υπότιτλους ..

 

Με ποιο τροπο ?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο ?

Πας πρόσθετα - λήψη πρόσθετων -kodi popcorn time repository - Πρόσθετα βίντεο , βρίσκεις εκεί το popcorntime και πάτα διαμόρφωση και μπαίνεις έτσι στις ρυθμίσεις του πρόσθετου .. Εκεί μέσα θα βρεις μια επιλογή Content και από κάτω έχει μια επιλογή που λέει Subtitle language priority.. Θα κανείς πάνω η κάτω το βελάκι μέχρι να βρεις τη γλώσσα Greek..Μετά πατάς εντάξει και είσαι έτοιμος :happy:

 

ΥΓ. Alex σε πρόλαβα :p

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Πας πρόσθετα - λήψη πρόσθετων -kodi popcorn time repository - Πρόσθετα βίντεο , βρίσκεις εκεί το popcorntime και πάτα διαμόρφωση και μπαίνεις έτσι στις ρυθμίσεις του πρόσθετου .. Εκεί μέσα θα βρεις μια επιλογή Content και από κάτω έχει μια επιλογή που λέει Subtitle language priority.. Θα κανείς πάνω η κάτω το βελάκι μέχρι να βρεις τη γλώσσα Greek..Μετά πατάς εντάξει και είσαι έτοιμος :happy:

 

ΥΓ. Alex σε πρόλαβα :p

κάποια πράγματα είναι αυτονόητα.....το είχα δει.....(για τους άπειρους....ρε παιδιά ψάχνουμε και λίγο τα προγράμματα που κάνουμε εγκατάσταση .....δεν δαγκώνουν ....:lol: ....δεν θα μάθετε διαφορετικά .... καλοπροαίρετα το γράφω)

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας πρώτα backup με το titanium και μετά εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής kodi δεν μου επαναφέρει με restore τις ρυθμίσεις και γενικά τα add-ons που είχα βάλει. Δοκίμασα και με nandroid backup που είχα πάρει εχθές αλλά και πάλι τίποτα. Πάω για εγκατάσταση από την αρχή ή μπορεί να γίνει κάτι για να επαναφερθεί όπως το είχα στήσει;

Υ.Γ Τελικά το έστησα πάλι από την αρχή, την επόμενη φορά θα δοκιμάσω το addon Backup.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την 14.2, αν κάνω εγκατάσταση αυτή του play store ή την αντίστοιχη από το site του kodi μετά πρέπει να τα στήσω όλα από την αρχή;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την 14.2, αν κάνω εγκατάσταση αυτή του play store ή την αντίστοιχη από το site του kodi μετά πρέπει να τα στήσω όλα από την αρχή;

είναι η 15 beta 2 ....είναι το ίδιο με το site (την περνάς από επάνω ..δεν χάνεται τίποτα...Η καινούργια έκδοση έχει κάποιες βελτιώσεις + "βλέπει" κατευθείαν την εξωτερική κάρτα ... στην 14.2 δεν γίνεται...έπρεπε να μπεις στο φάκελο root....κτλ )

 

και ας το ελαφρύνουμε λίγο... ζέστη κάνει.....

Βγάλε το Καμπάνες θα καμπανίζουν, κανόνια θα κανονίζουν...ερχόμαστεεε ρεεε...το νου σας!!! (παλιωσε)

Καλός ήρθατε στην Σούπερ Λίγκ .....ΣΑΣ περιμένουμε.... (φυσικά με ανοικτές αγκάλες....)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

είναι η 15 beta 2 ....είναι το ίδιο με το site (την περνάς από επάνω ..δεν χάνεται τίποτα...Η καινούργια έκδοση έχει κάποιες βελτιώσεις + "βλέπει" κατευθείαν την εξωτερική κάρτα ... στην 14.2 δεν γίνεται...έπρεπε να μπεις στο φάκελο root....κτλ )

 

και ας το ελαφρύνουμε λίγο... ζέστη κάνει.....

Βγάλε το Καμπάνες θα καμπανίζουν, κανόνια θα κανονίζουν...ερχόμαστεεε ρεεε...το νου σας!!! (παλιωσε)

Καλός ήρθατε στην Σούπερ Λίγκ .....ΣΑΣ περιμένουμε.... (φυσικά με ανοικτές αγκάλες....)

 

θα την κάνω τότε το βράδυ και το κρίμα στον λαιμό σου Alex :)

(ok , την άλλαξα την υπογραφή :) )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Έχω ένα θέμα με τους υπότιτλους...Πάντα μου βγάζει σφάλμα στην λήψη από τους υπότιτλους του subtitles.gr...Από τα άλλα δυο (όπως υπάρχουν και στον οδηγό) δεν έχω ποτέ θέμα...Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το site γενικά, ή να έχω κάνει καμία λαλακία???

Ευχαριστώ....

Edited by Dj_Foris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Έχω ένα θέμα με τους υπότιτλους...Πάντα μου βγάζει σφάλμα στην λήψη από τους υπότιτλους του suntitle.gr...Από τα άλλα δυο (όπως υπάρχουν και στον οδηγό) δεν έχω ποτέ θέμα...Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το site γενικά, ή να έχω κάνει καμία λαλακία???

Ευχαριστώ....

Το subtitles.gr δουλεύει!! το greeksubtitles.eu δεν δουλεύει ( το greeksubtitles.eu δεν υπάρχει σαν site πλέον )

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου βγάζει συνέχεια.....

 

http://i.imgur.com/3oQcwoG.jpg

δουλεύει κανονικά! μόλις τώρα το ξαναδοκίμασα με game of thrones episode 10...με υπότιτλους από φώτο που ανέβασες.. (είμαι σε kodi 15 beta 2 και έκδοση του subtitles.gr 1.1.1) ..δοκίμασε να κάνεις unistall το subtitles.gr και μετά ξανά install

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου βγάζει συνέχεια.....

 

http://i.imgur.com/3oQcwoG.jpg

Κάνε απεγκατάσταση πλήρης .. και ξανά κάνε εκγατάσταση το kodi .. Έχει τύχει σε ένα φιλαράκι μου αυτό στα windows 8..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πάλι εγκατάσταση τους υπότιτλους, αλλά τα ίδια...Θα ξανασετάρω όλο το πρόγραμμα.....Ευχαριστώ πολύ παιδιά...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε μια συγκεκριμένη σειρά (homeland) κάνει έναν αιώνα να βρει υπότιτλους. Μιλάμε περνάει κάνα πεντάλεπτο, ίσως και παραπάνω, τους βρίσκει, επιλέγω έναν, βγάζει αποτυχία λήψης αλλά αν κάνω back παρατηρώ ότι τους έχει κατεβάσει κανονικά και παίζουν. Δεν ξέρω τι κουφό είναι αυτό αλλά δεν συμβαίνει με καμιά άλλη σειρά η ταινία πάρα μόνο με το homeland.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε μια συγκεκριμένη σειρά (homeland) κάνει έναν αιώνα να βρει υπότιτλους. Μιλάμε περνάει κάνα πεντάλεπτο, ίσως και παραπάνω, τους βρίσκει, επιλέγω έναν, βγάζει αποτυχία λήψης αλλά αν κάνω back παρατηρώ ότι τους έχει κατεβάσει κανονικά και παίζουν. Δεν ξέρω τι κουφό είναι αυτό αλλά δεν συμβαίνει με καμιά άλλη σειρά η ταινία πάρα μόνο με το homeland.

season ; ποιο επεισόδιο;

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα seasons σε όλα τα επεισόδια μέχρι στιγμής (είμαι στο τέλος της τρίτης σεζον). Σήμερα έκανα Uninstall τα subtitles.gr και greeksubtitles.eu και ξανά install μόνο το subtitles.gr και το μόνο που άλλαξε είναι ότι δεν βγάζει σφάλμα λήψης. Η 5λεπτη και βάλε αναμονή για εύρεση υποτίτλων παραμένει κανονικά. Εντάξει δεν με πειράζει πια, το συνήθισα, άλλη μια σεζόν μένει άλλωστε.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα seasons σε όλα τα επεισόδια μέχρι στιγμής (είμαι στο τέλος της τρίτης σεζον). Σήμερα έκανα Uninstall τα subtitles.gr και greeksubtitles.eu και ξανά install μόνο το subtitles.gr και το μόνο που άλλαξε είναι ότι δεν βγάζει σφάλμα λήψης. Η 5λεπτη και βάλε αναμονή για εύρεση υποτίτλων παραμένει κανονικά. Εντάξει δεν με πειράζει πια, το συνήθισα, άλλη μια σεζόν μένει άλλωστε.

δοκιμή... genesis ..homeland ...season 1... episode 2... 720p...subtitles.gr.. 45 δεύτερα

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, πολύ περίεργο. Θα έλεγα ότι φταίει κάποια ρύθμιση αλλά αν ήταν έτσι θα συνέβαινε με όλες τις σειρές ή/και ταινίες. Δεν ξέρω αν έχει σημασία ότι έχω το Xbmc που υπήρχε στο zip της finless rom. Θα δοκιμάσω να βάλω το kodi μήπως είναι κάνα bug που διορθώθηκε πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Αν σου το κάνει μόνο σε μία σειρά είσαι τυχερός. Εμένα μου το κάνει σε τουλάχιστο 4 μέχρι στιγμής και μου έχει σπάσει τα νεύρα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι 4 σειρές που σου το κάνει εσένα? Να τις δοκιμάσω στο δικό μου να δούμε αν κάνει το ίδιο μπας και καταλήξουμε σε κάποιο συμπέρασμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...