Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις στο file manager που χρησιμοποιείς την προβολή κρυφών αρχείων και φακέλων για να τα δεις.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Τα βρήκα με τον τρόπο που είπε ο φιλος κ εσυ

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

κάτι σπασίματα μου έκανε στα 1080 αλλό υπολόγισα ότι ήταν λόγω των Powerline γιατί τελευτάια με ρίχνουν την ταχύτητα, θα κοιτάξω να τα δοκιμάσω με 1080 δίπλα από το router και θα σε πω . Στα 720 παίζει απροβλημάτιστα

 

Εγώ τρέχω το Netflix σε Kodi (RPi2 - librelec - gkobu) και κάνει και σε μένα σπασίματα σε ανάλυση 1080 (από ότι κατάλαβα αναμενόμενο).

 

Πως μπορώ να γυρίσω το Kodi Netflix να παίζει υποχρεωτικά σε 720? Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να το βρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρέχω το Netflix σε Kodi (RPi2 - librelec - gkobu) και κάνει και σε μένα σπασίματα σε ανάλυση 1080 (από ότι κατάλαβα αναμενόμενο).

 

Πως μπορώ να γυρίσω το Kodi Netflix να παίζει υποχρεωτικά σε 720? Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να το βρώ.

 

Πας πρόσθετα ,netflix addon πατάς το μενού και πας ρυθμίσεις , εκεί θα δεις το inputstream addon settings, πας εκεί και βάζεις στα max resolution general decoder και secure (εγώ την έχω και στα δύο) 720 .

Τις φώτο τις βάζω για τους πιο αρχάριους...

http://wrk142.easybytez.com/files/4/68ssvba6hhmrl3/3.png

http://wrk155.easybytez.com/files/5/w57dkogvufvqs0/4.png

http://wrk203.ezbytez.com/files/9/da9wltxjwhcxo6/1.png

http://wrk160.easybytez.com/files/7/b4iav0e3bpqanz/2.png

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Σε Kodi 18.1 με Gkobu build στο Greek Matches όταν πατάω στο εισαγωγή νεάς λίστας ενώ στο pc μου λέει Super favorites succesfully imported, σε tvbox μου λέει Failed to import Super favorites. Το τσεκάρω μέρες τώρα και συμβαίνει πάντα το ίδιο. Που μπορεί να οφείλεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Σε Kodi 18.1 με Gkobu build στο Greek Matches όταν πατάω στο εισαγωγή νεάς λίστας ενώ στο pc μου λέει Super favorites succesfully imported, σε tvbox μου λέει Failed to import Super favorites. Το τσεκάρω μέρες τώρα και συμβαίνει πάντα το ίδιο. Που μπορεί να οφείλεται αυτό?

Εγω εχω 17.6 με gkobu αν και λέει Super favorites succesfully imported ποτε δεν βλεπω νεα λιστα. Σε pc ,ταμπλετ και tv box.

Link to comment
Share on other sites

το sports devill μας αποχαιρέτησε .Πλέον δέν παιζει τίποτα απο εκεί ότι και να πατήσεις .

βγάζει μυνημα ότι δεν υπάρχει διαθέιμο stream στα πάντα (Roja directa dimsports κλπ)

:(:(:(:(:(:(:(

 

Μάλλον, κάνεις κάτι λάθος ή το σύστημά σου, γιατί βλέπω τον ΟΣΦΠ, σαν φίλαθλος, και όχι σαν οπαδός.

Link to comment
Share on other sites

Πας πρόσθετα ,netflix addon πατάς το μενού και πας ρυθμίσεις , εκεί θα δεις το inputstream addon settings, πας εκεί και βάζεις στα max resolution general decoder και secure (εγώ την έχω και στα δύο) 720 .

Τις φώτο τις βάζω για τους πιο αρχάριους...

http://wrk142.easybytez.com/files/4/68ssvba6hhmrl3/3.png

http://wrk155.easybytez.com/files/5/w57dkogvufvqs0/4.png

http://wrk203.ezbytez.com/files/9/da9wltxjwhcxo6/1.png

http://wrk160.easybytez.com/files/7/b4iav0e3bpqanz/2.png

 

OK. Tο κατάφερα ευχαριστώ!! Όμως ακόμα και σε 720p έχω σπασίματα (μάλλον τίθεται θέμα δικτύου), σε χαμηλότερη ανάλυση (576p) τρέχει μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κάποιο πρόβλημα το gKNwizard.eu/repo? Προσπαθώ να σετάρω μια καινούρια κάρτα με Librelec 9.0 και μου βγάζει συνέχεια μήνυμα λάθους...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κάνω λάθος. Εχω το kodi 18 και ότι build και να βάλω δεν παίζει τίποτα.

 

Σήμερα δοκιμασα πάλι τα ίδια κάνει. Εχει κλείσει το προσθετο 100%.Μας είπε αντιο απο εχθες.

 

:(:(:(

 

 

 

Παίζει απλά,δεν παίζουν όλες οι πηγές

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κάνω λάθος. Εχω το kodi 18 και ότι build και να βάλω δεν παίζει τίποτα.

Σήμερα δοκιμασα πάλι τα ίδια κάνει. Εχει κλείσει το προσθετο 100%.Μας είπε αντιο απο εχθες.

:(:(:(

 

Μ' αρέσει η σιγουριά σου και το 100%.

Διαβάζοντας το post σου, άνοιξα πάλι το Kodi και το Sportsdevil, επέλεξα το Ξάνθη-Αστέρας και το βλέπω, δυστυχώς, από την ΕΡΤ1 (το "δυστυχώς" πάει στην ποιότητα της εικόνας).

 

Η διαφορά μας είναι ότι είμαι σε 17.6 και αυτό επιβεβαιώνει ότι κάτι συμβαίνει με το σύστημά σου, όπως έγραψα στην αρχή, και ΔΕΝ έχει κλείσει το πρόσθετο.

Link to comment
Share on other sites

Σε κοντι 18 έπαιζε κανονικά το ξανθη αστερας κ τωρα εχει moto gp

Στο sport365 πάντα

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε ένα Tanix T3 mini έχω εγκατεστημένο το GKobu build (πάνω σε Kodi 17.6). Εδώ και μια μέρα όταν ξεκινάει μου βγάζει κενή οθόνη, δηλαδή είμαι στην οθόνη έναρξης του build, κάτω τρέχει η μπάρα με τα νέα , το "κουμπί" εξόδου κ.λ.π. αλλά δεν υπάρχει τίποτα άλλο! Μπορώ να το απεγκαταστήσω με κάποιο τρόπο ή να κάνω επανεγκατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

μεχρι προχθες επαιζε το sports devil.εκανα απεγκατασταση το kodi και εκ νεεου εγκατασταση συνεχιζει να μην παιζει τιποτα

κανενα stream δεν παιζει.Εχει κλειση το προσθετο επιμενω, και ισχυει μην γραφετε οτι να ναι.Δεν μπορει μεχρι προχθες να ειχα

εικονα και ξαφνικα σημερα και εχθες να μην παιζει τιποτα.τελος εφοσον εκλεισε(1000%) τωρα ειναι σιγουρο θα αναζητησω να δω αλλου αγωνες .

:mad::mad::mad::mad::mad:

και εδώ βίντεο που ανέβασα στο YouTube για τους άπιστους θωμάδες.η εγγραφή είναι την ωρα του αγώνα ΑΕΚ-ΠΑΟ

https://www.youtube.com/watch?v=GLsCiY69mWE&feature=youtu.be

 

1. Με το να είσαι τόσο απόλυτος ανεβάζοντας μάλιστα το ποσοστό σιγουριάς σου από 100% σε 1000% :lol: δεν πετυχαίνεις τίποτα. Όπως σου είπαν και άλλοι υπάρχουν ορισμένες πηγές μόνον λειτουργικές.

2. Ακόμα και στο βίντεο που ανέβασες εάν ήσουν προσεκτικός θα έβλεπες ότι όταν επίλεξες κάτι σε acestream σου έβγαλε επάνω μήνυμα "acestream not installed".;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή βλέπω ΑΕΚ-ΠΑΟ μέσω Roja. Η αλήθεια είναι ότι τα links έχουν περιοριστεί αρκετά ακόμη και τον αγώνα πολλές φορές με πετάει έξω. Kodi 18 ας ελπίσουμε σε ενημερώσεις 20d6d6580d731a8d8d7b0232ed912dce.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο ποιο πανω που θα με βγαλει τρελο.μαλλων το βίντεο δεν τον επεισε.

Τον ξαναλεω γιατί μαλλων η δε μιλαω Ελληνικά εδώ η δεν ξέρω και εγώ τί.

Δεν παίζει κανένα λινκ 1000 λινκ δοκιμασα και αποτελεσμα μηδέν.

Καταρχήν στο dimsports αν ειδες δεν μπορώ να μπω. Δεν ξαναασχολουμε με το θέμα.

Τέλος για εμένα το sportsdevil είναι κλειστό ότι και να μου πείτε. Θα δω τι θα κανω.

:(:(:(:(

Firstrow, Sports-streams.net, Rojadireta, Cricfree.tv.

Σε αυτά τα 4 δοκίμασα το αγώνα Μποαβιστα - Σπορτινγκ και τα link άνοιξαν.

Μάλλον το άνοιξαν για λίγους εκλεκτούς!

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο ποιο πανω που θα με βγαλει τρελο.μαλλων το βίντεο δεν τον επεισε.

Τον ξαναλεω γιατί μαλλων η δε μιλαω Ελληνικά εδώ η δεν ξέρω και εγώ τί.

Δεν παίζει κανένα λινκ 1000 λινκ δοκιμασα και αποτελεσμα μηδέν.

Καταρχήν στο dimsports αν ειδες δεν μπορώ να μπω. Δεν ξαναασχολουμε με το θέμα.

Τέλος για εμένα το sportsdevil είναι κλειστό ότι και να μου πείτε. Θα δω τι θα κανω.

:(:(:(:(

 

 

 

Ποια έκδοση και από ποιο repo έχεις το sportdevil?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο ποιο πανω που θα με βγαλει τρελο.μαλλων το βίντεο δεν τον επεισε.

Τον ξαναλεω γιατί μαλλων η δε μιλαω Ελληνικά εδώ η δεν ξέρω και εγώ τί.

Δεν παίζει κανένα λινκ 1000 λινκ δοκιμασα και αποτελεσμα μηδέν.

Καταρχήν στο dimsports αν ειδες δεν μπορώ να μπω. Δεν ξαναασχολουμε με το θέμα.

Τέλος για εμένα το sportsdevil είναι κλειστό ότι και να μου πείτε. Θα δω τι θα κανω.

:(:(:(:(

 

Μα με το βίντεο που ανέβασες ακριβώς απέδειξες ότι ΔΕΝ έχεις εγκαταστήσει σωστά/πλήρως το acestream.Πως περιμένεις λοιπόν να παίξεις acesteram?

Όσον αφορά το dimsports, ναι προφανώς δεν λειτουργεί, αλλά όπως σου είπαν και άλλοι υπάρχουν άλλα σε λειτουργία (π.χ. roja).

Προφανώς επίσης έχει σημασία ποια έκδοση του sportsdevil έχεις και κυρίως από ποιο repo ενημερώνεται.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο ποιο πανω που θα με βγαλει τρελο.μαλλων το βίντεο δεν τον επεισε.

Τον ξαναλεω γιατί μαλλων η δε μιλαω Ελληνικά εδώ η δεν ξέρω και εγώ τί.

Δεν παίζει κανένα λινκ 1000 λινκ δοκιμασα και αποτελεσμα μηδέν.

Καταρχήν στο dimsports αν ειδες δεν μπορώ να μπω. Δεν ξαναασχολουμε με το θέμα.

Τέλος για εμένα το sportsdevil είναι κλειστό ότι και να μου πείτε. Θα δω τι θα κανω.

:(:(:(:(

Έχεις καταλάβει ότι κάτι δεν θεωρείται προβληματικό για όλους, επειδή δεν παίζει σε σένα μόνο;

 

Ή θεωρείς ότι αντιπροσωπεύεις το 100% όλων των χρηστών;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκιμασα στο tv box με acestream εκει παίζει κανονικα.

Τα λινκ όμως απο αλλού αγνονουνται παλι.Στα windows το acestream το έχω εγκατεστημενο όπως και τα moduls.Σε μια εβδομάδα θα βαλω δισκο ssd στο pc οπότε κάνοντας φορματ ισως επιλυθουν καποια θεματακια.όσο αναφορά για την εκδοση repo ειναι αυτή εδω περα.

https://i.postimg.cc/13QksD79/Screenshot-2019-03-10-08-42-16.png

 

Επιτέλους,

Παραδέχτηκες ότι κάτι συμβαίνει και δεν το έβλεπες, όταν τόσοι άλλοι σε βεβαίωναν για το αντίθετο, και εσύ τους έβγαζες τρελούς με την 100% και 1000% σιγουριά σου.

Είναι γνωστό ότι, όταν μπερδεύονται τόσα πολλά προγράμματα, builds, modules, addons κλπ για να πάρουμε ένα αποτέλεσμα, είναι πολύ πιθανό να παρουσιαστούν κάποια προβλήματα.

Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα που παρουσιάστηκε ξαφνικά, όπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι συμμετείχαν στον προβληματισμό σου, το έκαναν γιατί ήθελαν να σε βοηθήσουν και όχι να σε "πετροβολήσουν".

Εξαρτάται, βέβαια, πως εισπράττεις εσύ αυτή τη βοήθεια, όταν όλοι σου λένε ότι δεν έχουν το πρόβλημα που έχεις και ότι βλέπουν αγώνες που εσύ βεβαίωνες ότι έχουν σταματήσει 100% και 1000%.

Τέλος και από εμένα αυτή η συζήτηση, αφού φαίνεται ότι εξακολουθείς να μην έχεις καταλάβει τι έχεις γράψει και, κυρίως, τι σου απάντησαν όλοι όσοι συμμετείχαν σ' αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε πρεμιέρα MotoGP με Kodi σήμερα ;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...