Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι να κατσεις να κανεις? Ο κοσμος προοδευει αδερφε :lol:

 

την εβαλα μεσω terminal ολα δουλεύουν ρολοι ...:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε, εαν απο την εκδοση 18 του kodi, κανω αναβαθμηση στην 18.1,θα χρειαστει να ξαναεγκαταστησω τα wizards & addons, οπως μου ειχε συμβει με την αναβάθμιση απο την 17.6?

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε, εαν απο την εκδοση 18 του kodi, κανω αναβαθμηση στην 18.1,θα χρειαστει να ξαναεγκαταστησω τα wizards & addons, οπως μου ειχε συμβει με την αναβάθμιση απο την 17.6?

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

όχι, δεν είναι major update

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν είναι major update

Θενκς.

Το απόγευμα που θα το κανω, θα ενημερώσω

 

Edit: οκ με την αναβάθμιση

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την έκδοση 17.6 μπορούσα να δω κατά την αναπαραγωγή της ταινίας εάν αυτή είναι HD (720, 1080) ή SD.

 

Τώρα στην 18 δεν φαίνεται. Ούτε από τον player ούτε με τη βοήθεια του πληκτρολογίου με το πάτημα του "Ο" ή του "Ζ" ενώ παίζει.

 

Ξέρετε κάποιον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την έκδοση 17.6 μπορούσα να δω κατά την αναπαραγωγή της ταινίας εάν αυτή είναι HD (720, 1080) ή SD.

 

Τώρα στην 18 δεν φαίνεται. Ούτε από τον player ούτε με τη βοήθεια του πληκτρολογίου με το πάτημα του "Ο" ή του "Ζ" ενώ παίζει.

 

Ξέρετε κάποιον τρόπο;

 

Πατάς το γρανάζι.. και video setting.. Στο γράφει πρώτο πρώτο (την ώρα που βλέπεις ταινία εννοειται)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την έκδοση 17.6 μπορούσα να δω κατά την αναπαραγωγή της ταινίας εάν αυτή είναι HD (720, 1080) ή SD.

 

Τώρα στην 18 δεν φαίνεται. Ούτε από τον player ούτε με τη βοήθεια του πληκτρολογίου με το πάτημα του "Ο" ή του "Ζ" ενώ παίζει.

 

Ξέρετε κάποιον τρόπο;

 

Με Ο σου γράφει αναλυτικά τι ανάλυση είναι το αρχείο αναπαραγωγής. Δοκίμασε και με το I

Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανενα θεμα με το yoda τωρα τελευταια;

Χρειαστηκε να κανω update, μου εβγαλε ενα yoda uninstall. Εψαξα και βρηκα οτι πρεπει να γινει απεγκατασταση. Το εκανα, αλλα το αλλο Yoda που υπαρχει φαινεται να μη λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανενα θεμα με το yoda τωρα τελευταια;

Χρειαστηκε να κανω update, μου εβγαλε ενα yoda uninstall. Εψαξα και βρηκα οτι πρεπει να γινει απεγκατασταση. Το εκανα, αλλα το αλλο Yoda που υπαρχει φαινεται να μη λειτουργει

 

Το ίδιο έκανε και σε μένα..

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανε και σε μένα..

 

το απεγκατεστησα και το ξαναβαλα σημερα. παιζει κανονικα.

 

οσι δεν επαιζει το yoda εβαλα το aspis. καμια σχεση η ποιοτητα των βιντεο, κλασεις ανωτερο το aspis. αλλα σου βγαζει μπορει και 200 λινκς και μεχρι να παιξει καποιο μπορει να περασουν και 20 λεπτα...

Link to comment
Share on other sites

το απεγκατεστησα και το ξαναβαλα σημερα. παιζει κανονικα.

 

οσι δεν επαιζει το yoda εβαλα το aspis. καμια σχεση η ποιοτητα των βιντεο, κλασεις ανωτερο το aspis. αλλα σου βγαζει μπορει και 200 λινκς και μεχρι να παιξει καποιο μπορει να περασουν και 20 λεπτα...

 

Είναι μαρτύριο το kodi. Σου σπάει τα νεύρα μέχρι να βρεις και να δεις κάποιο εργο. Το έχω εγκαταληψει. Ακόμα και το diamond build που έχει μενού με παιχνίδια, δεν έχω καταφέρει να δω ούτε ένα πως είναι. Με τις άλλες γνωστές streaming apps, με τρία κλικ βλέπεις ο,τι θες.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους

σε ένα nexbox που έχω αντιμετωπίζω πρόβλημα με τους υπότιτλους σε εφαρμογές όπως το cinema και το tea tv. κατ αρχήν ενώ έχω εγκαταστήσει πολλούς player στο play with external player βγάζει μόνο τους es αναπαραγωγέας ήχου και βίντεο, mx player, wuffy player. από αυτούς κανένας δε μου βρίσκει υπότιτλους. μέχρι και ο mx player pro που έχω όταν πάω στους υπότιτλους και πατάω online subtitles δεν κάνει τίποτα. είναι σαν να μην πατάω την επιλογή.

μπορώ να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Είναι μαρτύριο το kodi. Σου σπάει τα νεύρα μέχρι να βρεις και να δεις κάποιο εργο. Το έχω εγκαταληψει. Ακόμα και το diamond build που έχει μενού με παιχνίδια, δεν έχω καταφέρει να δω ούτε ένα πως είναι. Με τις άλλες γνωστές streaming apps, με τρία κλικ βλέπεις ο,τι θες.
Εγώ πάλι με τα steaming apps μέχρι να βγάλω άκρη με τους υπότιτλους περνούσε μια ώρα και στο τέλος κατέληγα να μην βλέπω τίποτα.

Στο kodi τον τελευταίο καιρό για ταινίες δουλεύω το incursion που το βρίσκει κάποιος στο gkobu repository. Μια χαρά είναι προς το παρόν και σε πολλές ταινίες έχει ενσωματωμένους ελληνικούς υπότιτλους.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχω πει ξανά, αλλά με το moon light έχω σωθεί!.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο πρόσθετο από το Filmnet!!!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι μαρτύριο το kodi. Σου σπάει τα νεύρα μέχρι να βρεις και να δεις κάποιο εργο. Το έχω εγκαταληψει. Ακόμα και το diamond build που έχει μενού με παιχνίδια, δεν έχω καταφέρει να δω ούτε ένα πως είναι. Με τις άλλες γνωστές streaming apps, με τρία κλικ βλέπεις ο,τι θες.

 

φιλε αυτο ελεγα και εγω πριν μερικους μηνες αλλα ξαναγυρισα στο κοντι

 

ειναι μαρτυριο σε αλλα apps oi υποτιτλοι :lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο ελεγα και εγω πριν μερικους μηνες αλλα ξαναγυρισα στο κοντι

 

 

 

ειναι μαρτυριο σε αλλα apps oi υποτιτλοι :lol:

Οπότε καταλήγουμε ότι όποιος καίγεται για ελληνικούς υπότιτλους κάνει καλύτερη δουλειά με KODI, ενώ όποιος δεν έχει θέμα με αγγλικά, παίζει πιο εύκολα με τρίτες εφαρμογές, όπως CINEMA, CYBERFLIX κλπ

 

Εγώ έχω από όλα, αλλά προτιμώ την ευκολία του CYBERFLIX. 3 κλικ και 1080p άμεσα στην 43αρα μου

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει 100 φορές. Το Kodi δεν είναι ένα απλό app, αλλά ένα πολυεργαλείο που θα μπορούσε κανείς να πει καθ' υπερβολήν ότι προσιδιάζει με λειτουργικό. Για την ακρίβεια υπάρχουν και τα libreelec-coreelec που είναι λειτουργικά ΜΟΝΟ για το KODI (τρέχουν μάλιστα είτε από εξωτερική μνήμη είτε από την εσωτερική).

 

Άρα καλές όλες οι εξειδικευμένες εφαρμογές/apps (που λίγο ή πολύ μπορεί να χρησιμοποιούμε όλοι), όμως όποιος θέλει να αξιοποιήσει πλήρως το TV box του αξίζει να επενδύσει χρόνο για να μάθει/ασχοληθεί με το KODI.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε, σε πιο φάκελο-διαδρομή, ειναι εγκατεστημένο το κοdi, σε android τηλέφωνο?.

Ψαχνω με το search κ δεν το βρίσκω

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε, σε πιο φάκελο-διαδρομή, ειναι εγκατεστημένο το κοdi, σε android τηλέφωνο?.

Ψαχνω με το search κ δεν το βρίσκω

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Android -> Data -> org.xbmc.kodi

Link to comment
Share on other sites

Android -> Data -> org.xbmc.kodi

Σε ευχαριστώ.

Τον άνοιξα τον φάκελο κ δεν εχει κανενα αρχείο μέσα!!!

Γνωρίζεις, που είναι αποθηκευμένα, τα add-ons κ τα settings?

Δεν ειναι ροοτ

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Τον άνοιξα τον φάκελο κ δεν εχει κανενα αρχείο μέσα!!!

Γνωρίζεις, που είναι αποθηκευμένα, τα add-ons κ τα settings?

Δεν ειναι ροοτ

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις στο file manager που χρησιμοποιείς την προβολή κρυφών αρχείων και φακέλων για να τα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...