Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω έχω βάλει coreelec (kodi 18) στο mecool kiii pro (s912).

 

Το netflix παίζει κανονικά , αλλά μόνο μέχρι 720p (1280χ720). Όταν επιλέξω 1080p (1920χ1080) , η εικόνα με τον ήχο χάνουν συντονισμό, η κίνηση γίνεται αργή και γενικά δεν μπορείς να παρακολουθήσεις ταινία.

 

Eπίσης σε ταινίες που δεν έχουν στην αρχή τους εισαγωγή με το logo του netflix (το άσπρο με τα κόκκινα γράμματα) , η ανάλυση της εικόνας δεν πάει περισσότερο από 480-540p.

 

Κάποιοι λένε οτι είναι περιορισμός που έχει από την κατασκευή του η πλατφόρμα του netflix για το kodi , αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Εσύ στο δικό σου δεν έχεις κανένα από τα παραπάνω προβλήματα ;

 

κάτι σπασίματα μου έκανε στα 1080 αλλό υπολόγισα ότι ήταν λόγω των Powerline γιατί τελευτάια με ρίχνουν την ταχύτητα, θα κοιτάξω να τα δοκιμάσω με 1080 δίπλα από το router και θα σε πω . Στα 720 παίζει απροβλημάτιστα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το Netflix add-on σε Kodi παίζει απροβληματιστα σε 720p. Σε 1080p κάνει σπασιματα γιατί δεν κάνει hardware decode αλλά software decode. Τα amlogic μηχανήματα δεν έχουν την δύναμη να παίξουν 1080 χωρίς σπασιματα.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζουμε άν ο δημιουργός του alive γράφει εδω πέρα;

κάποια πράγματα θέλω να ρωτήσω.

εδώ ρώτα

 

https://bitbucket.org/thgiliwt/plugin.video.alivegr/issues

ή εδώ

Link to comment
Share on other sites

.

μόλις διαπιστωσα ότι το sport365 απο kodi δεν δουλευει τι γινετε παιδες;στην σελιδα του παντως μπαινεις κανονικά.

Και τα tvone στα αθλητικά δεν δουλεύουν,το έχετε παρατηρήσει; Μας άφησαν χρόνους;

Μετα απο καιρό, είπα να δω μπαλίτσα, αλλά..... έφαγα άκυρο :-)

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Το Gaia αναβαθμίστηκε στην έκδοση 4.0.5 όπου είναι πλέον συμβατό με την έκδοση Leia του Kodi. Εμένα όμως που αναβαθμίστηκε και είμαι ακόμη στο Kodi 17.6 δεν μου βρίσκει πλέον κανένα provider. Ελπίζω να φτιάξει τις επόμενες μερες. Έχει ασχοληθεί κανένας ;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στο elementum μπορώ να βλέπω το Plot των ταινιών στα Ελληνικά ? Στο yoda έχει επιλογή γλώσσας, αλλά στο elementum δεν εχω βρει κατι
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εγκαταστήσω από τα gkn builds σε Kodi Leia . Ποιο πακέτο να διαλέξω ; GKoBu, TechNEWSology ή Diamond ?

 

Σου προτείνω το Diamond 1.1.

Eίναι πιο πρόσφατα ενημερωμένο σε σχέση με τα άλλα και έχει περισσότερη εστίαση στα ελληνικού ενδιαφέροντος addons.

Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωση σε ότι αφορά το netflix, πέρασα το coreelec (kodi 18 Leia) σε ένα μηχάνημα amlogic s905 (στην μνήμη, αλλά δουλέυει και από Sd όπου έγινε πρώτα η δοκιμή) , και κατέβασα το addon του netflix και όχι μόνο παίζει απροβλημάτιστα αλλά παίζει 1080 hd ( ότι είναι και η συνδρομή) οπότε για όποιον ενδιαφέρεται να έχει 1080 netflix σε μηχάνημα με Amlogic (θα το δοκιμάσω αν βρω χρόνο ΣΚ και στο S912 που έχω) μπορεί άνετα να περάσει το coreelec και να το έχει dual το corelec σπό Sd και το Android κανονικά στην μνημη.

Βέβαια για όποιον έχει μηχάνημα με rockchip έχει και έκδοση coreelec για rockchip οπότε μπορεί κάποιος να πειραματιστεί και να μας πει.

 

Υ.Γ. για όποιον χρειάζεται βοήθεια για να δοκιμάσει το coreelec ή και το librelec , εδώ θα είμαι.

Φίλε lost αν σου είναι εύκολο, μπορείς να βάλεις έναν οδηγό σχετικά με το coreelec πως το λειτουργούμε γιατί δεν το έχω δουλέψει άλλη φορά ή έστω κάποιο link ? Σ ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά́.

pappao
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καιρό, είπα να δω μπαλίτσα, αλλά..... έφαγα άκυρο :-)

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Ακολούθησε τα παρακάτω βήματα, θα κάνει μόνο του update και μετά θα δουλεύει .

 

How to Install Sport365.live addon

 

From the Kodi main menu, navigate to SYSTEM > File Manager > Add Source > None

Type the following EXACTLY https://bugatsinho.github.io/repo and select Done

Highlight the box underneath and enter a name for this media Source like bugatsinho and then click OK

Go back to your home screen.

ON Kodi 17 Krypton or later: Select Add-ons > Add-on Browser

ON Kodi 16 or earlier: Select SYSTEM > Add-Ons

Select Install from Zip File > bugatsinho > repository.bugatsinho-x.x.zip and wait for the Add-on enabled notification

Select Install from Repository > Bugatsinho repository > Video Add-ons > Sport365 > Install

Wait for Add-on enabled notification

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αρχάριος είμαι, προχθές προσπαθησα και καταφερα να σεταρω ένα tv box με το gnkwizard, σήμερα που προσπάθησα να το σεταρω στο laptop και δεν τα καταφέρνω, μου βγάζει σφάλμα, διαφέρει ο τρόπος εγκατάστασης από το ένα στο άλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αρχάριος είμαι, προχθές προσπαθησα και καταφερα να σεταρω ένα tv box με το gnkwizard, σήμερα που προσπάθησα να το σεταρω στο laptop και δεν τα καταφέρνω, μου βγάζει σφάλμα, διαφέρει ο τρόπος εγκατάστασης από το ένα στο άλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε μόνο μερικά add-ons που χρειάζεσαι.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αρχάριος είμαι, προχθές προσπαθησα και καταφερα να σεταρω ένα tv box με το gnkwizard, σήμερα που προσπάθησα να το σεταρω στο laptop και δεν τα καταφέρνω, μου βγάζει σφάλμα, διαφέρει ο τρόπος εγκατάστασης από το ένα στο άλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όχι δεν διαφέρει, τι σφάλμα σου βγάζει? Μήπως έχεις στο Pc account με Ελληνικά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μόνο μερικά add-ons που χρειάζεσαι.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Το έχεις κάνει σε windows που έχει username με ελληνικούς ή ειδικούς χαρακτήρες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, αρχάριος είμαι, προχθές προσπαθησα και καταφερα να σεταρω ένα tv box με το gnkwizard, σήμερα που προσπάθησα να το σεταρω στο laptop και δεν τα καταφέρνω, μου βγάζει σφάλμα, διαφέρει ο τρόπος εγκατάστασης από το ένα στο άλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σιγουρέψου ότι δεν έχεις username

με ελληνικούς ή ειδικούς χαρακτήρες χωρίς κενά και κλείσε το antivirus κατα την διάρκεια εγκατάστασης build.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε username εννοείται το email του λογαριασμού για τις εφαρμογές? Αν ναι, είναι αγγλικά γράμματα και περιέχει και 2 αριθμούς. Δοκίμασα και με απενεργοποιημένο antivirus και πάλι τιποταb21a75fbe7bbf41ff64bfdef835aedc4.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε username εννοείται το email του λογαριασμού για τις εφαρμογές? Αν ναι, είναι αγγλικά γράμματα και περιέχει και 2 αριθμούς. Δοκίμασα και με απενεργοποιημένο antivirus και πάλι τιποταb21a75fbe7bbf41ff64bfdef835aedc4.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://questions.pcsteps.gr/questions/%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%83%CE%B5-windows-10/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, θα μου βγάλει την Παναγία...

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν τα κατάφερα και άλλαξα το όνομα του laptop, με αυτό τον οδηγό https://answers.microsoft.com/el-gr/windows/forum/all/αλλαγή/28f2212f-0c06-45a1-8e6e-91d6ba9b2328?tab=AllReplies#tabs απενεργοποιησα και το antivirus και πάλι μου κάνει τα ίδια. Να το απεγκαταστησω και να ξεκινήσω από την αρχή?

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, θα μου βγάλει την Παναγία...

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν τα κατάφερα και άλλαξα το όνομα του laptop, με αυτό τον οδηγό https://answers.microsoft.com/el-gr/windows/forum/all/αλλαγή/28f2212f-0c06-45a1-8e6e-91d6ba9b2328?tab=AllReplies#tabs απενεργοποιησα και το antivirus και πάλι μου κάνει τα ίδια. Να το απεγκαταστησω και να ξεκινήσω από την αρχή?

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν πάνε έτσι τα πράγματα. Και να το αλλάξεις το όνομα σε υπάρχων χρήστη το appdata path παραμένει το ίδιο. Έχεις 2 επιλογές. Portable

εγκατάσταση του kodi ή εγκατάσταση του kodi σε νέο χρήστη με username με λατινικους χαρακτήρες χωρίς κενά.

Για portable δες αυτό https://youtu.be/_xNXGt_8ksQ

Link to comment
Share on other sites

παιδια βλεπω το kodi εχει φτασει στο 18.1 ..

εγω ειμαι σε linux στο pc και ειμαι ακομη στο 17.6..

να ψαξω για update η να κατσω στα αβγα μου ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια βλεπω το kodi εχει φτασει στο 18.1 ..

εγω ειμαι σε linux στο pc και ειμαι ακομη στο 17.6..

να ψαξω για update η να κατσω στα αβγα μου ?

 

Τι να κατσεις να κανεις? Ο κοσμος προοδευει αδερφε :lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση με το plexus σε περιβάλλον windows;

Μου βγάζει συνέχεια σφάλμα σε Xbox one S.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...