Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

 

Παρακαλω μια βοηθεια

 

Ειμαι τελειως ασχετος με το kodi.Ειχα κατεβασει σε tv box(xiaomi mi box) το kodi και μεσω ενος οδηγου στο youtube ειχα βαλει ενα build technewsology(αν το λεω καλα)

 

Εκανε αναβαθμιση το kodi σε 18 και επειδη ψιλοχαθηκαν ολα,το εσβησα σαν εφαρμογη,το ξανακατεβασα και πηγα με το βιντεο εκεινο να ξαναπερασω το build αλλα πλεον μου ζηταει εναν κωδικο.Το κωδικος ειναι αυτος;Καπου διαβασα οτι πρεπει να κανω εγγραφη σε καποιο σαιτ για να μου δωσουν τον κωδικο αυτον;Δηλαδη χωρις εγγραφη στο σαιτ δεν μπορω να εχω kodi με αυτο το build η εστω με καποιο αλλο build ελληνικο;;Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ημουν ευγνωμων...

 

Όλα τα ελληνικά builds πλέον είναι στο grecotm wizard και η διαδικασία είναι κοινή για όλα. Κανείς εγγραφή εδώ https://grecotm.club/.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αρα οπως ειπα,ειναι απαραιτητη η εγγραφη μου στο σαιτ αυτο για να μπορω να εχω kodi με ελληνικο builds

Αν και δεν καταλαβαινω το λογο που θα πρεπει να κανουμε εγγραφη ενω μεχρι χθες δεν χρειαζοταν,δεν θα το ψαξω και δεν θα κανω εγγραφη επειδη ετσι το θελουν καποιοι για καποιους δικους τους λογους

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

 

Αν και δεν καταλαβαινω το λογο που θα πρεπει να κανουμε εγγραφη ενω μεχρι χθες δεν χρειαζοταν,δεν θα το ψαξω και δεν θα κανω εγγραφη επειδη ετσι το θελουν καποιοι για καποιους δικους τους λογους

 

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια

 

Να σου πω εγώ φίλε μου γιατί έγινε αυτό. Γιατί κάποιοι έπαιρναν αυτά τα builds που κάποιοι άλλοι τα φτιάχνουν για την πλάκα τους, για το χόμπι τους , για να βοηθήσουν κάποιους που δεν ξέρουν, τα έβαζαν σε κουτιά και τα πουλούσαν. Με το χόμπι των άλλων έβγαζαν αυτοί λεφτά. Καλά λοιπόν έκαναν τα παιδιά και έφτιαξαν αυτό το σύστημα.

Όποιος θέλει να είναι μάγκας και να πουλήσει κουτιά, να φτιάξει το δικό του build και να το υποστηρίξει κιόλας

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολυ λογικο μου ακουγεται αυτο και σωστο,αλλα παλι αυτις που θελει να «κλεψει» το build παλι θα κανει μια εγγραφη στο σαιτ και παλι θα το εκμεταλευτει οπως θελει.Σιγουρα υπαρχουν πραγματα που δεν γνωριζω και σιγουρα αυτοι που εβαλαν την απαραιτητη εγγραφη στο σαιτ για να παρεις το build κατι παραπανω ξερουν

 

Επισης μια τελευταια ερωτηση,

Διαβασα οτι πρεπει να αλλαξω dns,ειναι υποχρεωτικο αυτο;Μεχρι στιγμης δεν ειχα καποιο προβλημα...Γιατι πρεπει να το κανω και πως γινεται κατι τετοιο;;

Link to comment
Share on other sites

Σε kodi 18 με gkobu build στα αθλητικά ανοίγω το πρόσθετο sportowa και μου λέει ότι απαιτείται η εγκατάσταση του πρόσθετου RTMP Input. Πατάω "Εγκατάσταση", το κατεβάζει, πάει να το εγκαταστήσει και μου πετάει το εξής μήνυμα αποτυχίας: inputstream.rtmp not installed. this addon now comes supplied with newer builds of Kodi 18 for Windows/Mac/LibreELEC/OSMC και έχει μοναδική επιλογή "Εντάξει". Το πατάω και μετά μου ανοίγει κανονικά το sportowa. Το μήνυμα για την αποτυχία εγκατάστασης του inputstream να το αγνοήσω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Απουσίαζα περίπου 10 μέρες και μόλις διάβασα το θέμα σχετικά με την συγκέντρωση των builds και την εγγραφή στο site για την απόκτηση του κωδικού.

 

Εγώ που έχω ήδη εγκατεστημένο από καιρό το Gkobu στο Leia χρειάζεται να κάνω κάτι ή έχω πάρει αυτόματα ενημέρωση? Πάντως όταν ανοίγω το Kodi παρατηρώ ότι κάνει αυτόματα ενημερώσεις στα add ons (το είχα επιλέξει εγώ να γίνεται) και θέλει περίπου μισό λεπτό να φορτώσει το skin.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια επειδη δεν εχω facebook και στο σαιτ τους δεν εχει επικοινωνια να τους ενημερωσω ,,,ας στειλει καποιος μηνυμα μεσα στο facebook grecotm και να τους πει αν ισχυουν οι παλιοι κωδικοι user και password γιατι δεν με αφηνει να μπω,,,,και το προβλημα ειναι οτι δεν λειτουργει η σελιδα επαναφορας κωδικων ενω τους σωστους κωδικους,,και οχι μονο αυτο,,,αλλα μολις πας να κανεις register με αυτα που ζηταει σου βγαζει μηνυμα οτι το ιδιο email εχει ξαναγινει register ξανα,,,,οποτε δεν μπορεις και να ξαναμπεις με τους παλιους κωδικους και δεν αφηνει με το ιδιο email να κανεις register,,,,3 λαλουν και 2 χορευουν και καλα κρασια,,,,,αν μπορει καποιος ας κανει την ερωτηση και ας απαντησει εδω στο νημα δημοσια να δουμε τι γινεται.EDIT τελικα εκανα δουλεια βρηκα το email τους και τους ενημερωσα και μου το εφτιαξαν Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

 

 

Απουσίαζα περίπου 10 μέρες και μόλις διάβασα το θέμα σχετικά με την συγκέντρωση των builds και την εγγραφή στο site για την απόκτηση του κωδικού.

 

 

 

Εγώ που έχω ήδη εγκατεστημένο από καιρό το Gkobu στο Leia χρειάζεται να κάνω κάτι ή έχω πάρει αυτόματα ενημέρωση? Πάντως όταν ανοίγω το Kodi παρατηρώ ότι κάνει αυτόματα ενημερώσεις στα add ons (το είχα επιλέξει εγώ να γίνεται) και θέλει περίπου μισό λεπτό να φορτώσει το skin.

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Το gkn Wizard θα αλλάξει μόνο του σε grecotm wizard. Αν κάνεις νέα εγκατάσταση κάποιου Build θα χρειαστείς κωδικό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε Gkobu στο Leia γιατί δε μου τσεκάρει τις σειρές που έχω δει ?

 

Και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό το πρόβλημα εδώ και καιρό.Να υποθέσω κάποιο bug της έκδοσης? (έτσι και αλλιώς είναι RC).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια χαρη οποιος μπορει να στειλει ενα email στο grecotm ,,,η αν εχει facebook na toyw rvthsei το email τους ειναι grecotmbuilds@gmail.com να τους ρωτησει απο που αλλαζουμε τον κωδικο προσβασης που θελω να αλλαξω γιατι στελνω email και δεν απανταει κανεις,,, η αν ξερει καποιος πως γινεται η αλλαγη να μου απαντησει
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια χαρη οποιος μπορει να στειλει ενα email στο grecotm ,,,η αν εχει facebook na toyw rvthsei το email τους ειναι grecotmbuilds@gmail.com να τους ρωτησει απο που αλλαζουμε τον κωδικο προσβασης που θελω να αλλαξω γιατι στελνω email και δεν απανταει κανεις,,, η αν ξερει καποιος πως γινεται η αλλαγη να μου απαντησει

σου απαντησαμε...πανω δεξια που αναγραφει το ονομα σου!επεξεργασια προφίλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρα οπως ειπα,ειναι απαραιτητη η εγγραφη μου στο σαιτ αυτο για να μπορω να εχω kodi με ελληνικο builds

Αν και δεν καταλαβαινω το λογο που θα πρεπει να κανουμε εγγραφη ενω μεχρι χθες δεν χρειαζοταν,δεν θα το ψαξω και δεν θα κανω εγγραφη επειδη ετσι το θελουν καποιοι για καποιους δικους τους λογους

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια

Προς απαντηση δική σου αλλά κ τον υπολοιπων με την ιδια ερωτηση...εκτος απο το θεμα των μεταπωλητων κουτιων με ελληνικα μπιλντς μεσα αλλα κ με την διαφημιση τζαμπα καναλια κ ελληνικοι αγωνες, υπηρξε ενα τεραστιο θεμα που πολυ ισως γνωριζεται ως ο σερβερ ειναι off!!!

ο σερβερ λοιπον που καποιοι για το πάθος μας πληρωνουμε για να υπαρχει χρειαζοταν αναβαθμιση συνεχως για να μπορεσει να υποστηριξει τραφικ 2ΤΕΡΑ καθημερινα και με κοστος για κατι που το δινουμε δωρεαν!οποτε οσο περιέργο κ να το διαβασετε εσεις που λετε οτι πριν ηταν καλυτερα, σας απανταω οτι τωρα ειναι καλυτερα για μας κ αυτό μετραει!αν δεν υπαρχουξουμε εμεις δεν θα εχετε μπιλντ να κατεβασετε ελληνικο...οποτε αντι να γκρινιαζετε να κανετε κ το σταυρο σας που καποιοι πληρωνουν με λεφτα, ιδρωτα, υγεια κ εργατοωρες για να εχετε τζαμπα κ μπιλντ κ γκρινια!Στην τελική φτιαχτε το δικο σας μπιλντ....επίσης ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ολους εκεινους που μας ακολουθουν κ μας στηριζουν ειτε με το ευχαριστω τους κ την καλή τους κουβεντα ειτε με το να βοηθουν τους υπολοιπους με οτι θεμα προκυπτει!

Link to comment
Share on other sites

σου απαντησαμε...πανω δεξια που αναγραφει το ονομα σου!επεξεργασια προφίλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς απαντηση δική σου αλλά κ τον υπολοιπων με την ιδια ερωτηση...εκτος απο το θεμα των μεταπωλητων κουτιων με ελληνικα μπιλντς μεσα αλλα κ με την διαφημιση τζαμπα καναλια κ ελληνικοι αγωνες, υπηρξε ενα τεραστιο θεμα που πολυ ισως γνωριζεται ως ο σερβερ ειναι off!!!

ο σερβερ λοιπον που καποιοι για το πάθος μας πληρωνουμε για να υπαρχει χρειαζοταν αναβαθμιση συνεχως για να μπορεσει να υποστηριξει τραφικ 2ΤΕΡΑ καθημερινα και με κοστος για κατι που το δινουμε δωρεαν!οποτε οσο περιέργο κ να το διαβασετε εσεις που λετε οτι πριν ηταν καλυτερα, σας απανταω οτι τωρα ειναι καλυτερα για μας κ αυτό μετραει!αν δεν υπαρχουξουμε εμεις δεν θα εχετε μπιλντ να κατεβασετε ελληνικο...οποτε αντι να γκρινιαζετε να κανετε κ το σταυρο σας που καποιοι πληρωνουν με λεφτα, ιδρωτα, υγεια κ εργατοωρες για να εχετε τζαμπα κ μπιλντ κ γκρινια!Στην τελική φτιαχτε το δικο σας μπιλντ....επίσης ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ολους εκεινους που μας ακολουθουν κ μας στηριζουν ειτε με το ευχαριστω τους κ την καλή τους κουβεντα ειτε με το να βοηθουν τους υπολοιπους με οτι θεμα προκυπτει!

φιλε μου επανω δεξια που λες δεν μου γραφει το ονομα μου για να κανω επεξεργασια,,εχω απενεργοποιησει το vpn και τα adblock αλλα και παλι τιποτα μπαινω με opera browser αλλα και με edge παλι τα ιδια ...bugatsinho απο το grecotm εισαι ?? το bugatsinho addon εσυ το εχεις φτιαξει??..θες να σου στειλω ενα screenshot στο email να δεις?? Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

@bugatsinho

Το ευχαριστώ είναι λίγο, πολύ λίγο.

Κάνετε εξαιρετική δουλειά!

 

Για τον φίλο που ρώτησε παραπάνω για το Filmnet, υπάρχει στο moonlight, morthflix, 4D, morpheas και ionian blue.

Συγνώμη αν ξέχασα κάποιο.

 

Νομίζω πως η κίνηση αυτή, ήταν ότι καλύτερο, πέρα από τους δημιουργούς για τους γνωστούς λόγους, αλλά και για μας που τα έχουμε όλα μαζεμένα και μπορούμε να τα βρίσκουμε εύκολα.

Ούτε εγώ είχα Facebook, αλλά έφτιαξα λογαριασμό, μόνο και μόνο για τον σκοπό αυτό. Έτσι, μπορώ να βλέπω ότι νέο υπάρχει από πρώτο χέρι και το βασικότερο, υποστήριξη σε ότι πρόβλημα μπορεί να υπάρξει μιας και τα παιδιά απαντάνε άμεσα και δίνουν λύσεις.

Και κανένα κλικ στις διαφημίσεις, δεν νομίζω να βλάπτει κανέναν από μας.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται το gaia μέρα τις τελευταίες αναβαθμίσεις που πήρε;

Μόνο εγώ είμαι που θέλω να τιμωρηθούν παραδειγματικά οι δημιουργοί του;

Πως το χάλασαν έτσι μωρέ;

Link to comment
Share on other sites

Με τις εγγραφές στο https://grecotm.club τι γίνεται ? δεν έρχεται mail ενεργοποίησης με την καμία

Δεν έρχετε πάντα email ενεργοποίησης. Δοκίμασε να κάνεις σύνδεση με τα στοιχεία που έδωσες κατα την εγγραφή και δες αν μπαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Με τις εγγραφές στο https://grecotm.club τι γίνεται ? δεν έρχεται mail ενεργοποίησης με την καμία

Καλησπέρα σας,

Επίσης θα ηθελα να ζήτησω Συγνωμη για την ταλαιπωρία σας οσον αφορά τις εγγραφές!ειμαστε 2 άτομα που κανουμε χειροκινητα τις επαληθευσεις λόγο του οτι τα δωρεαν plugin εχουν οριο και οι εγγραφες ξεπερνανε τις 500 την ημέρα κ μεχρι να ομαλοποιηθεί η κατάταση λιγο την υπομονή σας!

Ευχαριστουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Επίσης θα ηθελα να ζήτησω Συγνωμη για την ταλαιπωρία σας οσον αφορά τις εγγραφές!ειμαστε 2 άτομα που κανουμε χειροκινητα τις επαληθευσεις λόγο του οτι τα δωρεαν plugin εχουν οριο και οι εγγραφες ξεπερνανε τις 500 την ημέρα κ μεχρι να ομαλοποιηθεί η κατάταση λιγο την υπομονή σας!

Ευχαριστουμε

 

εμείς ευχαριστούμε πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχετε πάντα email ενεργοποίησης. Δοκίμασε να κάνεις σύνδεση με τα στοιχεία που έδωσες κατα την εγγραφή και δες αν μπαίνεις.

 

Δυστυχώς δεν μπαίνει (INVALID USERNAME OR EMAIL)

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας,

Επίσης θα ηθελα να ζήτησω Συγνωμη για την ταλαιπωρία σας οσον αφορά τις εγγραφές!ειμαστε 2 άτομα που κανουμε χειροκινητα τις επαληθευσεις λόγο του οτι τα δωρεαν plugin εχουν οριο και οι εγγραφες ξεπερνανε τις 500 την ημέρα κ μεχρι να ομαλοποιηθεί η κατάταση λιγο την υπομονή σας!

Ευχαριστουμε

 

Ok Παιδιά δεν υπάρχει πρόβλημα , απλά νόμιζα ότι έκανα κάτι λάθος εγώ

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή δουλειά έχουν κάνει δεν το ήξερα τώρα έκανα εγκατάσταση πρώτη φορά σε PC.

Αυτό που με προβληματίζει είναι αν το αντέχει το android box η θα του κάτσει βαρύ και θα το γονατίσει λόγω μνήμης... Στο PC έχει φτάσει στα 7,5GB.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπαίνει (INVALID USERNAME OR EMAIL)

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ok Παιδιά δεν υπάρχει πρόβλημα , απλά νόμιζα ότι έκανα κάτι λάθος εγώ

 

Δοκίμασε αργότερα. Μετα απο 5 λεπτα εκανα login, χωρις να μου εχει ερθει μαιλ

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα ήρθε. Έκανα εγραφη. Μπήκα όμως κανονικά και πήρα κωδικό... Καλύτερα έτσι όλα σε ένα. Και ο καθένας επιλέγει τι build τον βολεύει. Συγχαρητήρια παίδες

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή δουλειά έχουν κάνει δεν το ήξερα τώρα έκανα εγκατάσταση πρώτη φορά σε PC.

Αυτό που με προβληματίζει είναι αν το αντέχει το android box η θα του κάτσει βαρύ και θα το γονατίσει λόγω μνήμης... Στο PC έχει φτάσει στα 7,5GB.

ΜΑΛΛΟΝ δεν το εκανες σε καθαρό κοντι!τα μπιλντς ειναι μικρα σε μεγεθος σχετικα απο 100-310ΜΒ αντε με extract να φτασουν 600-800 με τα εικονιδια που φορτωνονται και αποθηκευονται!οποτε μαλλον εχεις παλια κατεβασμενα αρχεια....

ΓΙΑ το android box σου μπορεις να βαλεις ελαφρια μπιλντς οπως το moonlight και αν θες αποκλειστικα για ταινιες σειρες κ λιγο τιβι χωρις αθλητικα βαζεις morpheas επίσης μπορεις να ριξεις μια ματια στην σελιδα και να διαβασεις την περιγραφη για κάθε μπιλντ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...