Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτά όμως που έχει δικαιώματα η Cosmote, δεν μπορώ να βρω πηγές στα sports ή αυτές που βρίσκω δεν ανοίγουν ποτέ..Για Ευρωλίγκα δεν το συζητώ, βρίσκω πάντα (Livelooker, sports365, live tv)

 

Πως μπορώ να εγκαταστήσω το πρόσθετο του SportDevil?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε αυτά όμως που έχει δικαιώματα η Cosmote, δεν μπορώ να βρω πηγές στα sports ή αυτές που βρίσκω δεν ανοίγουν ποτέ..Για Ευρωλίγκα δεν το συζητώ, βρίσκω πάντα (Livelooker, sports365, live tv)

 

Πως μπορώ να εγκαταστήσω το πρόσθετο του SportDevil?

 

cellardoortv ...repo εκει θα το βρεις αν και εχει χασει πολλες πηγες που ειχε παλια

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να γίνεις λιγο πιο συγκεκριμένος? Είμαι αρκετά αρχάριος από αυτά και δεν ξέρω την διαδικασία..Σου είναι εύκολο να παραθέσεις κάποιο link ή τουλάχιστον συνοπτικές οδηγίες?? Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά όμως που έχει δικαιώματα η Cosmote, δεν μπορώ να βρω πηγές στα sports ή αυτές που βρίσκω δεν ανοίγουν ποτέ..Για Ευρωλίγκα δεν το συζητώ, βρίσκω πάντα (Livelooker, sports365, live tv)

 

Πως μπορώ να εγκαταστήσω το πρόσθετο του SportDevil?

 

Δεν δουλεύει πλεόν το SportDevil, είναι ήδη εγκατεστημένο στο 4D, αλλά δεν δουλεύει, το έχουν παρατήσει. Αντικαταστάτης του είναι το ''Sportwova''. Όσον αφορά αυτά που ζητήσατε θα τα βρείτε στην εξής διαδρομή: Πρόσθετα - Πρόσθετα Βίντεο - TvOne11 - Sports.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει πλεόν το SportDevil, είναι ήδη εγκατεστημένο στο 4D, αλλά δεν δουλεύει, το έχουν παρατήσει. Αντικαταστάτης του είναι το ''Sportwova''. Όσον αφορά αυτά που ζητήσατε θα τα βρείτε στην εξής διαδρομή: Πρόσθετα - Πρόσθετα Βίντεο - TvOne11 - Sports.

Ότι το τελευταίο διάστημα δυσλειτουργεί το sportsdevil είναι γεγονός. Όμως χθες είδα από sportsdevil - roja... - (σύνδεσμος acestream) τον αγώνα City-Tottenham (πρέπει πρώτα να πατήσεις κάποιο unblock1 , 2 κλπ).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ότι το τελευταίο διάστημα δυσλειτουργεί το sportsdevil είναι γεγονός. Όμως χθες είδα από sportsdevil - roja... - (σύνδεσμος acestream) τον αγώνα City-Tottenham (πρέπει πρώτα να πατήσεις κάποιο unblock1 , 2 κλπ).

Βλέπω συχνά από roja αλλά αυτά τα unblock δεν τα έχω πατήσει ποτέ. Τι ακριβώς ξεμπλοκάρουν?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω συχνά από roja αλλά αυτά τα unblock δεν τα έχω πατήσει ποτέ. Τι ακριβώς ξεμπλοκάρουν?

 

Δεν γνωρίζω ακριβώς την λειτουργία τους, αλλά μετά από την αρχική εγκατάσταση του πρόσθετου πιθανόν να εμφανίζεται μόνο ένα γενικό unblock ή κάποια ως unblock 1,2... Πατώντας λοιπόν αυτά στην επόμενη είσοδό σου εμφανίζονται όλα τα live γεγονότα ελεύθερα. Πιθανόν να χρειάζεται μόνον την 1η φορά ή σποραδικά (όχι πάντοτε).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ότι το τελευταίο διάστημα δυσλειτουργεί το sportsdevil είναι γεγονός. Όμως χθες είδα από sportsdevil - roja... - (σύνδεσμος acestream) τον αγώνα City-Tottenham (πρέπει πρώτα να πατήσεις κάποιο unblock1 , 2 κλπ).

 

Ομολογώ ότι και εγώ δεν έχω επιλέξει ποτέ τα Unblock και τώρα θα τα δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Έχω μόνιμα ένα gkobu updater που τρέχει για πολύ ώρα στο Kodi πάνω δεξιά.

Αυτό γίνεται κάθε φορά ου το ανοίγω και όσο διάστημα υπάρχει εκεί το Kodi δυσκολεύεται να τρέξει τα πρόσθετα.

Μόνο έργα που έχω αποθηκευμένα τρέχει

Link to comment
Share on other sites

Έχω μόνιμα ένα gkobu updater που τρέχει για πολύ ώρα στο Kodi πάνω δεξιά.

Αυτό γίνεται κάθε φορά ου το ανοίγω και όσο διάστημα υπάρχει εκεί το Kodi δυσκολεύεται να τρέξει τα πρόσθετα.

Μόνο έργα που έχω αποθηκευμένα τρέχει

DNS έχεις αλλάξει???

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στατική έχω δώσει.

Μετά από επαναφορά του ρούτερ ξεκόλλησε αλλά στο cartoons θέλει περίπου κάνα λεπτό μέχρι να ανοίξει κάθε επιλογή μου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στατική έχω δώσει.

Μετά από επαναφορά του ρούτερ ξεκόλλησε αλλά στο cartoons θέλει περίπου κάνα λεπτό μέχρι να ανοίξει κάθε επιλογή μου.

Αν δεν αλλάξεις DNS παράτα το kodi.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάξεις DNS παράτα το kodi.

 

Αν επιτρέπεται τι dns έχει βάλει? Google, Cloudflare, κάτι άλλο? Και η αλλαγή έγινε στο box, το ρουτερ ή και τα 2 μαζί? Θα με ενδιέφερε και μένα να τους αλλάξω.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται τι dns έχει βάλει? Google, Cloudflare, κάτι άλλο? Και η αλλαγή έγινε στο box, το ρουτερ ή και τα 2 μαζί? Θα με ενδιέφερε και μένα να τους αλλάξω.

 

Αν μπορείς να το κάνεις στο router κάνε το εκεί. Σε κάποιες συσκευές βάζω google σε άλλες cloudflare. Δεν μπορώ να πω αν είναι κάποια καλύτερη από την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ..Πάντως σε ένα συγκριτικό είχα διαβάσει προ διμήνου ότι της Cloudflare είναι ελάχιστα πιο γρήγοροι.

 

Γνωρίζεις εσύ ή κάποιος άλλος να μου πει πως αλλάζω στο ρουτερ? Ή έστω να παραθέσει link με οδηγό?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ..Πάντως σε ένα συγκριτικό είχα διαβάσει προ διμήνου ότι της Cloudflare είναι ελάχιστα πιο γρήγοροι.

 

Γνωρίζεις εσύ ή κάποιος άλλος να μου πει πως αλλάζω στο ρουτερ? Ή έστω να παραθέσει link με οδηγό?

 

Ακολούθησε τις οδηγίες από εδώ https://iguru.gr/2018/11/10/subs4free-block-change-dns-of-router/.

 

Είναι για zte router βέβαια, αλλά η γενική εικόνα είναι για όλα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Gkobu και παρατήρησα τυχαία στο μενού "Πρόσθετα" ότι υπάρχουν διαθέσιμες δεκάδες ενημερώσεις. Ψαχνωντας στο μενού "Σύστημα" διαπίστωσα ότι ήταν απενεργοποιημένη η επιλογή για αυτόματη ενημέρωση προσθέτων. Να την ενεργοποιήσω ή να την αφήσω ως έχει? Δεν ξέρω δηλαδή αν απενεργοποιήθηκε λόγω κάποιου σφάλματος κατά την εγκατάσταση του build ή αν είναι συνειδητή επιλογή των devs να είναι απενεργοποιημένη η συγκεκριμένη επιλογή. Όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο ας απαντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω Gkobu και παρατήρησα τυχαία στο μενού "Πρόσθετα" ότι υπάρχουν διαθέσιμες δεκάδες ενημερώσεις. Ψαχνωντας στο μενού "Σύστημα" διαπίστωσα ότι ήταν απενεργοποιημένη η επιλογή για αυτόματη ενημέρωση προσθέτων. Να την ενεργοποιήσω ή να την αφήσω ως έχει? Δεν ξέρω δηλαδή αν απενεργοποιήθηκε λόγω κάποιου σφάλματος κατά την εγκατάσταση του build ή αν είναι συνειδητή επιλογή των devs να είναι απενεργοποιημένη η συγκεκριμένη επιλογή. Όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο ας απαντήσει.

 

Κοίταξε το Ποστ μου #8013 στις 24/3/19.

 

Αυτό που αναφέρω στο σημείο 2 έχω την εντύπωση ότι ισχύει κυρίως σε εγκατάσταση των Windows (στις android συσκευές μου όλα γίνονται αυτόματα στο GKobu). Είναι όμως νομίζω καλή πρακτική να ακολουθείς την διαδρομή που γράφω για να έχεις καλύτερο έλεγχο/εποπτεία του τι γίνεται ή δεν γίνεται (π.χ. κάποια addons στο GKobu αρνούνται να ενημερωθούν σε παλιότερες εκδόσεις του Kodi/SPMC/FTMC κλπ.).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε android box είναι απενεργοποιημένη η επιλογή. Πάντα την είχα στο να γίνεται αυτόματη ενημέρωση αλλά πρόσφατα κατέβασα το Gkobu ξανά από το μηδέν απο Grecotm με κωδικό κλπ. Γι' αυτό αναρωτιέμαι αν είναι επιλογή των devs.
Link to comment
Share on other sites

Πας στο my account και πατάς το convert τα fidelity points

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορούμε με κάποιον τρόπο να δούμε την url του tvone 2 ?

Ή του swift streamz?

Thanks

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη! Υπάρχει καποιος τρόπος στο kodi οταν παίζει κάποια ταινεία να αυξήσουμε λίγο το άσπρο(φωτεινότητα);Πχ οπως γίνεται με το mxplayer.Βλέπω game of thrones και δεν βλεπω τιποτα απο την μαυριλα...
Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο διάστημα και στο spmc και στο kodi όταν παίζει μια ταινία ή επεισόδιο σειράς στο μεν spmc πάνω αριστερά βγάζει μια μαύρη μπάρα με το πόσα λεπτά έχουν παίξει στην ταινία και πόσα μένουν ακόμα, στο δε kodi πάνω πάνω στο κέντρο μια πιο μικρή μπάρα που λέει μόνο 00.01. τι είναι αυτό πάλι; δεν έχω αλλάξει καμία ρύθμιση

 

όχι μόνιμα, κάθε λίγο βγαίνει και εξαφανίζεται. μετά, πάλι τα ίδια

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη! Υπάρχει καποιος τρόπος στο kodi οταν παίζει κάποια ταινεία να αυξήσουμε λίγο το άσπρο(φωτεινότητα);Πχ οπως γίνεται με το mxplayer.Βλέπω game of thrones και δεν βλεπω τιποτα απο την μαυριλα...

http://vt.co/entertainment/film-tv/game-of-thrones-viewers-all-had-the-same-complaint-about-last-nights-winterfell-battle/?utm_source=vt&utm_medium=junglecreations&utm_campaign=post&fbclid=IwAR3W67HAa-fsq8OiQmVATWtCGfn0c59gI2IkX_ztcSCWI6-eono7XHHfhNw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...