Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τι μηχανάκι είναι ο φίλος που έχει προβλήματα? Έχει RD? Νομίζω ότι θα βοηθούσε να καταλάβουμε κάποια πράγματα αν απαντούσε σε αυτά τα ερωτήματα

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια άν εχω λογαριασμό σε vpn(π.χ nord vpn) πως μπορω να το κάνω να δουλευει μονο στο kodi και όχι σε όλο το pc.

το λεω αυτό γα να μην καθε λιγο κανω συνδεση αποσυνδεση στο vpn.άν ναί σε build γινετε;

:):):):)

 

Επειδη και εγω εχω Nord δεν νομιζω οτι γινεται αυτο που ρωτας. Αν γνωριζει κανεις κατι διαφορετικο θα με ενδιεφερε και μενα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγα να βάλω link που άνοιγε με acestream, με άφηνε να δω για 5 λεπτά και μετά μου πετούσε ένα μήνυμα. Τι έχει αλλάξει στο acestream;
Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετούς γνωστούς που τους βοήθησα στο setup του kodi είτε free είτε με debrid ουδέποτε είχαν θέμα με παγώματα(όλοι συνδεδεμένοι με wifi).Οι μισοί μάλιστα βλέπουν και σε 4K :)

 

VPN για ελλάδα για αυτήν την χρήση δεν ωφελεί πουθενά μέχρι στιγμής :rolleyes:Αλλού θα είναι το θέμα

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετούς γνωστούς που τους βοήθησα στο setup του kodi είτε free είτε με debrid ουδέποτε είχαν θέμα με παγώματα(όλοι συνδεδεμένοι με wifi).Οι μισοί μάλιστα βλέπουν και σε 4K :)

 

VPN για ελλάδα για αυτήν την χρήση δεν ωφελεί πουθενά μέχρι στιγμής :rolleyes:Αλλού θα είναι το θέμα

 

Με RD δεν είχε ποτέ κανείς θέμα γιατί πληρώνεις.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Με RD δεν είχε ποτέ κανείς θέμα γιατί πληρώνεις.

 

Με γραμμή 18mbps με RD σε 1080p με dts ήχο που είναι αρχείο 8+gb έμενα μου κάνει buffering...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Με γραμμή 18mbps με RD σε 1080p με dts ήχο που είναι αρχείο 8+gb έμενα μου κάνει buffering...

Αν πρόκειται για ταινία 60 λεπτών - 70 λεπτών διάρκειας, ναι είναι λογικό γιατί η γραμμή σου είναι οριακά.

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειται για ταινία 60 λεπτών - 70 λεπτών διάρκειας, ναι είναι λογικό γιατί η γραμμή σου είναι οριακά.

 

Η ταινίες διαρκούν και 2+ ώρες... τι σχέση έχει η διάρκεια της ταινίας ; αν πατήσω παύση και πάλι play παίζει για λίγο και μετά πάλι κολάι.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Η ταινίες διαρκούν και 2+ ώρες... τι σχέση έχει η διάρκεια της ταινίας ; αν πατήσω παύση και πάλι play παίζει για λίγο και μετά πάλι κολάι.

 

Μπορείς να κατεβάσεις αρχείο 8gb+ σε δύο ώρες?

Link to comment
Share on other sites

Με γραμμή 18mbps με RD σε 1080p με dts ήχο που είναι αρχείο 8+gb έμενα μου κάνει buffering...

 

Γιατί νομίζεις μιλάμε για vpn τόσο καιρό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να κατεβάσεις αρχείο 8gb+ σε δύο ώρες?

 

Γιατί σου φαίνεται περίεργο;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Η ταινίες διαρκούν και 2+ ώρες... τι σχέση έχει η διάρκεια της ταινίας ; αν πατήσω παύση και πάλι play παίζει για λίγο και μετά πάλι κολάι.

Μια ταινία 60 λεπτών των 8gb που λες έχει ροή δεδομένων 18mbps. Μια ταινία 90 λεπτών των 8gb έχει ροή δεδομένων 12 mbps. Αυτές οι τιμές είναι κατά μέσο όρο γιατί το bitrate κατά την αναπαραγωγή μιας ταινίας κυμαίνεται ανάλογα την κωδικοποίηση της. Μπορεί λοιπόν κάποιες στιγμές να έχει πχ bitrate 3mbps και σε γρήγορες και φωτεινές σκηνές πχ 22mbps. Για αυτό τον λόγο εφαρμόζονται τα buffering fix με το advancedsettings.xml ώστε εκεί που δεν έχει απαιτήσεις οι ταινία να φτιάχνεις "καβάτζα" που θα σε καλύψει τις στιγμές που το bitrate δεν μπορεί να το υποστηρίξει η σύνδεση σου με τον server.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις αρχείο 8gb+ σε δύο ώρες?

Δεν την κατεβάζει ακριβώς... streaming κάνει.

Μια ταινία 60 λεπτών των 8gb που λες έχει ροή δεδομένων 18mbps. Μια ταινία 90 λεπτών των 8gb έχει ροή δεδομένων 12 mbps. Αυτές οι τιμές είναι κατά μέσο όρο γιατί το bitrate κατά την αναπαραγωγή μιας ταινίας κυμαίνεται ανάλογα την κωδικοποίηση της. Μπορεί λοιπόν κάποιες στιγμές να έχει πχ bitrate 3mbps και σε γρήγορες και φωτεινές σκηνές πχ 22mbps. Για αυτό τον λόγο εφαρμόζονται τα buffering fix με το advancedsettings.xml ώστε εκεί που δεν έχει απαιτήσεις οι ταινία να φτιάχνεις "καβάτζα" που θα σε καλύψει τις στιγμές που το bitrate δεν μπορεί να το υποστηρίξει η σύνδεση σου με τον server.

Η ταινίες είναι γύρω στις 2 ώρες συνήθως... άρα θέλει γύρω στα 12mbps; οπότε η σύνδεση μου είναι μια χαρά...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Δεν την κατεβάζει ακριβώς... streaming κάνει.

 

Υπάρχουν και torrent repos...

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μία ημι-σχετική ερώτηση έχω να κάνω. Παρακολουθώ το Casa de papel (ισπανική σειρά) στο Kodi μέσω του build 4K (Diamond), το οποίο έχει ως πρόσθετα βίντεο τα Filmnet, Atreidis, Seren, Atlas, Destiny.. M;ono sto Φιλμνετ έχω βρεί 3 ακόμνη επεισόδια του 2ου κύκλου.

 

Γνωρίζετε κάποιο πρόσθετο που να μπορεί να μου δόσει πηγές για τα επόμενα επεισόδια του 2ου κύκλου? Επίσης, δεν βρίσκω 2ο κύκλο στα apps των Cinema και Cyberflix.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μία ημι-σχετική ερώτηση έχω να κάνω. Παρακολουθώ το Casa de papel (ισπανική σειρά) στο Kodi μέσω του build 4K (Diamond), το οποίο έχει ως πρόσθετα βίντεο τα Filmnet, Atreidis, Seren, Atlas, Destiny.. M;ono sto Φιλμνετ έχω βρεί 3 ακόμνη επεισόδια του 2ου κύκλου.

 

Γνωρίζετε κάποιο πρόσθετο που να μπορεί να μου δόσει πηγές για τα επόμενα επεισόδια του 2ου κύκλου? Επίσης, δεν βρίσκω 2ο κύκλο στα apps των Cinema και Cyberflix.

 

Αν τα επεισόδια που είδες ήταν 15 και διάρκειας μεγαλύτερης των 60 λεπτών τότε τα είδες όλα. Στη Ισπανία παίχτηκαν 15 μεγάλα επεισόδια και μια σεζόν, το Netflix τη χώρισε σε δύο σεζόν με μικρότερα επεισόδια 40+ λεπτών

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνώριζα που αναφέρεις..

 

Είδα περίπου 15-16 επεισόδια διάρκειας ~ 50 λεπτών έκαστο ως "season 1" και ακόμη 3 επεισόδια ως "season 2".

 

Από ότι καταλαβαίνω έχει δει και γνωρίζεις την σειρά.Το τελευταίο που είδα είναι αυτό (ως επεισόδιο ν.3 του δεύτερου κύκλου), όπου χτύπησε η Ναϊρόμπι τον Βερολίνο στο κεφάλι και πήρε τον έλεγχο της ομάδας, την στιγμη που μόλις πρόλαβε ο Καθηγητης το όριο των 24 ωρών για επικοινωνία.

 

Αναρωτιόμουν αν υπάρχει άλλο πρόσθετο που να έχει πλήρη την σειρά.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνώριζα που αναφέρεις..

 

Είδα περίπου 15-16 επεισόδια διάρκειας ~ 50 λεπτών έκαστο ως "season 1" και ακόμη 3 επεισόδια ως "season 2".

 

Από ότι καταλαβαίνω έχει δει και γνωρίζεις την σειρά.Το τελευταίο που είδα είναι αυτό (ως επεισόδιο ν.3 του δεύτερου κύκλου), όπου χτύπησε η Ναϊρόμπι τον Βερολίνο στο κεφάλι και πήρε τον έλεγχο της ομάδας, την στιγμη που μόλις πρόλαβε ο Καθηγητης το όριο των 24 ωρών για επικοινωνία.

 

Αναρωτιόμουν αν υπάρχει άλλο πρόσθετο που να έχει πλήρη την σειρά.

 

https://trakt.tv/shows/money-heist/seasons/1 όπως παίχτηκε στην Ισπανία

https://www.imdb.com/title/tt6468322/episodes?season=2&ref_=tt_eps_sn_2 στο Netflix, οπότε μάλλον έχεις 4 ακόμη επεισόδια να δεις

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, όντως 4 μένουν ακόμη.

 

Αν μπορούσα να τα βρω κιόλας...:(:confused:

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, όντως 4 μένουν ακόμη.

 

Αν μπορούσα να τα βρω κιόλας...:(:confused:

 

Στο rarbg θα τα βρεις. Money Heist είναι ο τίτλος που πρέπει να ψάξεις

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, όντως 4 μένουν ακόμη.

 

Αν μπορούσα να τα βρω κιόλας...:(:confused:

Τα μεγάλα ξένα πρόσθετα εμφανίζουν τα επεισόδια σύμφωνα με την ορίτζιναλ αρίθμηση (προ νετφλιξ). Γι' αυτο και δεν προκειται να τα βρεις ετσι. Μόνος τρόπος είναι στο πρόσθετο Atlas οπου η προσθήκη επεισοδίων και πηγών γίνεται χειροκίνητα από τους devs. Εκεί υπάρχει η σειρά με όλα τα επεισόδια κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Το rarbg τι είναι?? Add on?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Gimoot for kodi, προσωρινά δωρεάν εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bergin_it.gizmoot_kodi

 

Ποια η ακριβής χρήση της εφαρμογής? πρόκειται για remote control ή κάτι άλλο?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Το rarbg τι είναι?? Add on?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ποια η ακριβής χρήση της εφαρμογής? πρόκειται για remote control ή κάτι άλλο?

 

 

 

Rarbg είναι site για torrent,όχι addon

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, το παρατήρησα χθες το βράδυ, όταν εγκατέστησα και το Stremio. Το είχε ως επιλογή για εγκατάσταση το rarbg.
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Μου έδωσε σήμερα φίλη μου το δικό της tv box, ώστε να της περάσω το Grecotm Repository και να επιλέξω κάποιο από τα builds που διαθέτει. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι κατά την διαδικασία που θα κατεβάσω την Πηγή στο πεδίο της Διαχείρισης Αρχείων>Προσθήκη Πηγής θα πληκτρολογήσω:

 

α) http://gknwizard.eu/repo/

 

ή

 

β) https://grecotm.club/repo

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...