Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το φοβόμουν ότι θα συνέβειανε κάτι τέτοιο τελικά. Πέραν του Alldebrid που ξεκάθαρα μου έδινε 1 βδομάδα free δοκιμαστική περίοδο, το RD δεν μου έδινε ενδείξεις. Στο site του, όταν μπαίνω στο account βγάζει ως μοναδικές επιλογές τα 4 επί πληρωμή πακέτα, χωρίς να αναφέρει κάπου για free χρήση σε συγκεκριμένες ώρες.

 

Επομένως, πάμε για αγορά πακέτου, κατά προτίμηση του 3μήνου (9 ευρώ).

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το φοβόμουν ότι θα συνέβειανε κάτι τέτοιο τελικά. Πέραν του Alldebrid που ξεκάθαρα μου έδινε 1 βδομάδα free δοκιμαστική περίοδο, το RD δεν μου έδινε ενδείξεις. Στο site του, όταν μπαίνω στο account βγάζει ως μοναδικές επιλογές τα 4 επί πληρωμή πακέτα, χωρίς να αναφέρει κάπου για free χρήση σε συγκεκριμένες ώρες.

 

 

 

Επομένως, πάμε για αγορά πακέτου, κατά προτίμηση του 3μήνου (9 ευρώ).

 

 

 

Το 3μηνο μάλλον είναι το πιο λογικό

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το φοβόμουν ότι θα συνέβειανε κάτι τέτοιο τελικά. Πέραν του Alldebrid που ξεκάθαρα μου έδινε 1 βδομάδα free δοκιμαστική περίοδο, το RD δεν μου έδινε ενδείξεις. Στο site του, όταν μπαίνω στο account βγάζει ως μοναδικές επιλογές τα 4 επί πληρωμή πακέτα, χωρίς να αναφέρει κάπου για free χρήση σε συγκεκριμένες ώρες.

 

 

 

Επομένως, πάμε για αγορά πακέτου, κατά προτίμηση του 3μήνου (9 ευρώ).

Που βλέπετε real debrid? γιατί εμένα στο gkobu build του Kodi δεν δουλεύει πια το conjuring add-on με trakt. Πατάω my TV shows- collection κ δεν βγάζει τίποτα, μου το έχει κάνει σε 2 διαφορετικά μηχανήματα!

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπετε real debrid? γιατί εμένα στο gkobu build του Kodi δεν δουλεύει πια το conjuring add-on με trakt. Πατάω my TV shows- collection κ δεν βγάζει τίποτα, μου το έχει κάνει σε 2 διαφορετικά μηχανήματα!

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Εγώ με Yoda add-on βλέπω κανονικά.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο Φώτη,

 

Το Yoda από που το κατέβασες? Από το supremacy? Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο repository που το περιέχει? Προσπάθησα πριν μέρες να το εγκαταστήσω, αλλά μου έβγαλε σφάλμα για μία εξάρτηση ή δεν κατέβαινε εξαρχής κάτι τέτοιο.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο Φώτη,

 

Το Yoda από που το κατέβασες? Από το supremacy? Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο repository που το περιέχει? Προσπάθησα πριν μέρες να το εγκαταστήσω, αλλά μου έβγαλε σφάλμα για μία εξάρτηση ή δεν κατέβαινε εξαρχής κάτι τέτοιο.

 

Σου έστειλα P.M...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο Φώτη,

 

Το Yoda από που το κατέβασες? Από το supremacy? Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο repository που το περιέχει? Προσπάθησα πριν μέρες να το εγκαταστήσω, αλλά μου έβγαλε σφάλμα για μία εξάρτηση ή δεν κατέβαινε εξαρχής κάτι τέτοιο.

Τα add-ons θέλουν ψάξιμο σχεδόν κάθε μήνα γιατί αλλάζουν τα repo.

Δεν θέλει πολύ κόπο. Με μια αναζήτηση στο Google βρίσκεις αμέσως πρόσφατο οδηγό για εγκατάσταση.

Με τα αγγλικά πώς τα πας;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το yoda παιδιά όσο δουλεύει, γιατί σταμάτησε να ανανεώνεται. Το supremacy repository που ήταν το επίσημο , έκλεισε

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο add-on αυτή τη στιγμή παίζει σε Kodi με trakt κ RD?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Seren, Venom , scrubs, exodus Redux (αυτό έχει καιρό να ανανεωθεί)

Για οδηγίες και tips δες εδώ:

 

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια ΣΕ ΜΕΝΑ τουλάχιστον το να αλλάζεις vpn δεν λειτουργει σχεδον ποτε σωστά με το Kodi ..

αργει παρα πολυ (ακομη και σε real de brid αρχεία που τα βλεπω εχουν σπασιματα και διακοπες συνεχως ) ενω τις περισσοτερες φορες ξεπερνάει τις real de brid πηγές ! οταν κλεινω το vpn πρόγραμμα και γυρναω στο κανονικο ολα δουλευουν ρολοι ...

αν καποιος εχει καμια ιδεα εδω ας την πει ...

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια ΣΕ ΜΕΝΑ τουλάχιστον το να αλλάζεις vpn δεν λειτουργει σχεδον ποτε σωστά με το Kodi ..

αργει παρα πολυ (ακομη και σε real de brid αρχεία που τα βλεπω εχουν σπασιματα και διακοπες συνεχως ) ενω τις περισσοτερες φορες ξεπερνάει τις real de brid πηγές ! οταν κλεινω το vpn πρόγραμμα και γυρναω στο κανονικο ολα δουλευουν ρολοι ...

αν καποιος εχει καμια ιδεα εδω ας την πει ...

 

Το RD δεν χρειαζετε vpn.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Φώτη για το pm. Όπως σωστά έγραψε και ο Andas το αποθετήριο του Supremacy μας άφησε και λειτουργεί όπως λειτουργεί για όσους το έχουν ήδη εγκατεστημένο το Yoda.

Δόξα το θεό, υπάρχουν αρκετοί ελληνικοί και ξένοι οδηγοί για εγκατάσταση add ons. Ένα, επίσης καλό που συνεργάζεται με RD αν θυμάμαι καλά, γιατί είμαι εκτός Αθήνας, είναι και το Tempest.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το RD δεν χρειαζετε vpn.

 

Άρα εμείς που έχουμε RD δε χρειάζεται να δουλέψουμε vpn?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

μισο λιγο γιατι και εγω δεν το καταλαβα ...

το real de brid δεν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ουτε ΣΤΑ ΤΟΡΕΝΤ αρχεια VPN ?

Μας εχετε μπερδέψει τωρα ....

Link to comment
Share on other sites

μισο λιγο γιατι και εγω δεν το καταλαβα ...

το real de brid δεν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ουτε ΣΤΑ ΤΟΡΕΝΤ αρχεια VPN ?

Μας εχετε μπερδέψει τωρα ....

Ότι βλέπεις μέσω Real debrid δεν χρειάζεται VPN. Αν ανοίξεις ένα Real debrid torrent link δεν χρειάζεσαι VPN.

Ποιο πρόσθετο χρησιμοποιείς για να βλέπεις ταινίες-σειρές ?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι περισσότεροι έχουν βάλει VPN γιατί απλά άκουσαν ότι πρέπει να το βάλουν και καλά.

Τι συζητάτε τώρα..

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις RD είτε streamαρεις είτε κανείς download torrent ή κάποιο λινκ από κάποιο πάροχο δεν χρειάζεσαι von ο λόγος είναι ότι

εσύ δεν φαίνεσαι γιατί το realdebrid είναι ο ενδιάμεσος για σένα κατεβάζει το τορρεντ ή το αρχείο από κάποιον πάροχο στους server τους και μετά στο δίνει, τώρα εάν το rd του ζητηθεί το τι κάνει ο κάθε πελάτης του και τον -δωσει- ε αυτό δεν ξέρω να σας το πω όπως και τα vpn που λένε δεν δίνουμε τα στοιχεία των πελατών μας αλλά...

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις RD είτε streamαρεις είτε κανείς download torrent ή κάποιο λινκ από κάποιο πάροχο δεν χρειάζεσαι von ο λόγος είναι ότι

εσύ δεν φαίνεσαι γιατί το realdebrid είναι ο ενδιάμεσος για σένα κατεβάζει το τορρεντ ή το αρχείο από κάποιον πάροχο στους server τους και μετά στο δίνει, τώρα εάν το rd του ζητηθεί το τι κάνει ο κάθε πελάτης του και τον -δωσει- ε αυτό δεν ξέρω να σας το πω όπως και τα vpn που λένε δεν δίνουμε τα στοιχεία των πελατών μας αλλά...

 

Όταν είσαι ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ το vpn είναι το λιγότερο που μπορείς να κάνεις για την ασφάλεια σου, είτε έχεις υπηρεσίες όπως το RD είτε όχι :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος με διάθεση να μου πει μερικά πράγματα.

Σχεδόν άσχετος με το αντικείμενο είπα να ασχοληθώ λίγο μια και ξέμεινα Αθήνα στις διακοπές.

Συγκεκριμένα είπα να μην πάρω tv box για αρχή και να δω τι παίζει στο θέμα μέσω smart tv .

Εγκατέστησα σε μα Samsung τν το smart iptv app , το σεταρα από το pc αλλά δεν ξέρω που να βρω m3u (αν το γράφω σωστά ) για ταινίες κλπ και με Ελληνικούς υπότιτλους.

Ψάχνοντας βρήκα αυτό https://www.dailyiptvlist.com/europe/greece/

Αλλά το μόνο που έχει είναι κατι πακιστανικά αθλητικά κανάλια.

Που μπορώ να βρώ?

 

Μιλώ για δωρεάν με ταινίες κλπ ,

Με ..συνδρομή.. είδα διαφόρους στο youtube..

Ας με βάλει κάποιος στο νόημα,( αν υπάρχει παροχος m3u , για ταινίες ντοκιμαντερ )

Να πάρω μια γεύση πρν ασχοληθώ με tv box με kodi κλπ

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Κοντευω να τρελαθω

Εχω ακριβώς ιδιο σεταπ σε κινητο και η/υ.

Μονο exodus, alivegr greeksubs και opensubs (unofficial)

Στο κινητο βρισκει ελληνικους υποτιτλους στο πισι οχι. Τι παίζει?

18.2 κινητό, 18.3 πισι. Οι μονες διαφορες

Υπαρχει περιπτωση το vpn του adguard να μου τους ανοιγει?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Κοντευω να τρελαθω

Εχω ακριβώς ιδιο σεταπ σε κινητο και η/υ.

Μονο exodus, alivegr greeksubs και opensubs (unofficial)

Στο κινητο βρισκει ελληνικους υποτιτλους στο πισι οχι. Τι παίζει?

18.2 κινητό, 18.3 πισι. Οι μονες διαφορες

Υπαρχει περιπτωση το vpn του adguard να μου τους ανοιγει?

 

Κάνε μία αλλαγή στους DNS στο PC, βάζοντας της Google ή cloudflare DNS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος με διάθεση να μου πει μερικά πράγματα.

 

Σχεδόν άσχετος με το αντικείμενο είπα να ασχοληθώ λίγο μια και ξέμεινα Αθήνα στις διακοπές.

 

Συγκεκριμένα είπα να μην πάρω tv box για αρχή και να δω τι παίζει στο θέμα μέσω smart tv .

 

Εγκατέστησα σε μα Samsung τν το smart iptv app , το σεταρα από το pc αλλά δεν ξέρω που να βρω m3u (αν το γράφω σωστά ) για ταινίες κλπ και με Ελληνικούς υπότιτλους.

 

Ψάχνοντας βρήκα αυτό https://www.dailyiptvlist.com/europe/greece/

 

Αλλά το μόνο που έχει είναι κατι πακιστανικά αθλητικά κανάλια.

 

Που μπορώ να βρώ?

 

 

 

Μιλώ για δωρεάν με ταινίες κλπ ,

 

Με ..συνδρομή.. είδα διαφόρους στο youtube..

 

Ας με βάλει κάποιος στο νόημα,( αν υπάρχει παροχος m3u , για ταινίες ντοκιμαντερ )

 

Να πάρω μια γεύση πρν ασχοληθώ με tv box με kodi κλπ

 

 

 

Ευχαριστώ!

Εδώ μιλάμε κυρίως για Kodi.και όχι για άλλα προγράμματα που μάλλον ψάχνεις.

Πάντως γενικά να σου πω ότι το λειτουργικό των smart TV είναι αρκετά περιορισμένα και μην περιμένεις να έχεις πολλές επιλογές.

 

Αν είναι Android, πέρνα Kodi ή CYBERFLIX και καθάρισες

Αλλιώς θες TV box ή Amazon fire stick.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...