Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι έχεις δίκιο alt f4 δικο μου λάθος.Στο tv box πώς θα το κάνω όταν δέν είμαι σε build ;για να κλείση αστραπιαία εννοώ.

:):):):):):):)

 

Βάλε το greenify και πάτα αδρανοποίηση ;)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά, με gkobu σε Kodi δεν μπορώ να δουλέψω κανένα add-on για σειρές. Πχ incursion μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν πηγές για ροή. Δοκίμασα και exodus τα ίδια. Έχω real debrid και ενώ εμφανίζει πολλές πηγές στην αρχή μετά δεν τρέχει τίποτα. Τι γίνεται?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, με gkobu σε Kodi δεν μπορώ να δουλέψω κανένα add-on για σειρές. Πχ incursion μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν πηγές για ροή. Δοκίμασα και exodus τα ίδια. Έχω real debrid και ενώ εμφανίζει πολλές πηγές στην αρχή μετά δεν τρέχει τίποτα. Τι γίνεται?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Κάνε clear cache/providers, κάνε επανέγκριση του λογαριασμού σου real debrid στο ResolveURL, το URLresolver και το Seren και σιγουρέψου ότι δεν έχει λήξει η συνδρομή σου στο Real debrid.

Link to comment
Share on other sites

απο playstore αυτό;και μετά τί.ενσωματώνετε στο kodi;

Άσε το greenify είναι για άλλη δουλειά. Ο καθένας εδώ ότι καταλαβαίνει γράφει.

Κάνε εγκατάσταση στο build σου το Force close kodi και βγάλε μια συντόμευση (της 1ης από τις διαθέσιμες επιλογές που σου δίνει) στην αρχική οθόνη ή στ' αγαπημένα σου και χρησιμοποίησε τη για να κλείνεις το kodi ακαριαία (θέλει όμως λιγάκι προσοχή πότε θα το χρησιμοποιείς).

Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear cache/providers, κάνε επανέγκριση του λογαριασμού σου real debrid στο ResolveURL, το URLresolver και το Seren και σιγουρέψου ότι δεν έχει λήξει η συνδρομή σου στο Real debrid.
Ευχαριστώ πολύ

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσε το greenify είναι για άλλη δουλειά. Ο καθένας εδώ ότι καταλαβαίνει γράφει.

Κάνε εγκατάσταση στο build σου το Force close kodi και βγάλε μια συντόμευση (της 1ης από τις διαθέσιμες επιλογές που σου δίνει) στην αρχική οθόνη ή στ' αγαπημένα σου και χρησιμοποίησε τη για να κλείνεις το kodi ακαριαία (θέλει όμως λιγάκι προσοχή πότε θα το χρησιμοποιείς).

Εσύ αυτό κατάλαβες? Να κάνει τόση διαδικασία για να κλείσει το kodi? Δηλαδή το greenify δεν το κλείνει με ένα κλικ?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δέν έφτιαξα build δικό μου έβαλα απλά εγώ κάποια πρόσθετα.αν υποθέσουμε όμως ότι βάζω build αλλά άν θέλω να αλλάξω το skin τι γίνετε τότε;

Το πρόσθετο που σου έδωσα χρησιμοποιείται όπως όλα τα πρόσθετα. Η δουλειά του είναι να κάνει force close το kodi. Αν δεν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιείς μέσω συντόμευσης , τότε άνοιξε το πρόσθετο, πάτα την 1η ή την 2η επιλογή για να γίνει force close το kodi.

Αυτό είναι για να κάνεις force close το kodi μέσα από το kodi με οποιοδήποτε skin ,σε οποιαδήποτε πλατφόρμα (windows, android, ios, coreelec, κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο addon για να φορτώσω λίστα iptv;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από εκεί που παίρνεις τη λίστα, ζήτα συμβατότητα με stb emulator ;)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία καλησπέρα. Ποια έκδοση μπορώ να βάλω σε tv box cs968. Με επεξεργαστή rk3188
Τι version android έχει?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

4.4.2 εχει
Βάζεις το Ftmc https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/general-tv-player-dicussions/xbmc-talk/575588-ftmc-jarvis-16-2-31

ή αν βρεις δωρεάν το CEMC γιατί πλέον είναι επί πληρωμή στο playstore. Και στα δύο έχει σταματήσει πάντως η υποστήριξη, αλλά θα την κάνεις τη δουλειά σου.

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδεία καλησπέρα. Ποια έκδοση μπορώ να βάλω σε tv box cs968. Με επεξεργαστή rk3188

 

Όπως σου έγραψα και στο Forum για Android TV box το καλύτερο κατά την γνώμη μου είναι το mygicaMediaCenter2017413.

Νομίζω ότι είναι το μοναδικό που σου προσφέρει μια υβριδική έκδοση του KODI 17 και άρα μπορείς να χρησιμοποιήσεις και πιο πρόσφατα addons που απαιτούν αυτή την έκδοση του KODI.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και τα ftmc και CEMC υβριδικά του kodi 17 είναι αλλά η υποστήριξη έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό. Κάποια SOS addons για ταινίες όπως exodus redux, magic dragon, atlas κλπ τα παίζουν πάντως ακόμα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και τα ftmc και CEMC υβριδικά του kodi 17 είναι αλλά η υποστήριξη έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό. Κάποια SOS addons για ταινίες όπως exodus redux, magic dragon, atlas κλπ τα παίζουν πάντως ακόμα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Το ftmc το χρησιμοποιώ από την 1η του έκδοση μέχρι την τελευταία, το έχω εγκατεστημένο μάλιστα και στο GT1 παράλληλα με το KODI 18.4 και το SPMC και φυσικά το είχα και στο CS918.Από ότι θυμάμαι όμως δεν μου εμφάνιζε καν κάποια έτοιμα builds που ήθελα και απαιτούσαν KODI 17+.Αντίθετα αυτό έγινε με το mygicaMediaCenter2017413.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το ftmc το χρησιμοποιώ από την 1η του έκδοση μέχρι την τελευταία, το έχω εγκατεστημένο μάλιστα και στο GT1 παράλληλα με το KODI 18.4 και το SPMC και φυσικά το είχα και στο CS918.Από ότι θυμάμαι όμως δεν μου εμφάνιζε καν κάποια έτοιμα builds που ήθελα και απαιτούσαν KODI 17+.Αντίθετα αυτό έγινε με το mygicaMediaCenter2017413.

 

OK, λογικά θα είναι πιο ενημερωμένο. Καλό που υπάρχουν ακόμα εναλλακτικές για παλιά λειτουργικά. Δεν το ήξερα το mygica, θα το δοκιμάσω σε ένα παλιό boxaki που έχω.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδες παιζει κατι με Kodi ? απο χθες δεν μπορω να δω τιποτα ....
Link to comment
Share on other sites

Παίζει με την database που χρησιμοποιεί για να τραβήξει πληροφορίες για τις σειρές. Ταινίες θα μπορείς να δεις κανονικά. Θα το φτιάξουν...

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α είναι γενικό το πρόβλημα γιατί νόμιζα ότι είναι σε μένα μόνο.. Ευχαριστώ για την απάντηση..

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στο kodi μετά από καιρό.

Φορμαρισμα του beelink gt1 ultimate πέρασμα gkobu ανανέωση real debrid και όλα δείχνουν να δουλεύουν καλά.

 

John Wick: Chapter 3 - Parabellum σε 4Κ dolby true hd 7.1 και η 200αρα του οτε πιάνει τόπο.

 

Από seren.

 

532d6910cb5ae16918fe7f438bf9ea13.jpg

 

Πολλά μπράβο σε όλο το community.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jonos

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπεις το GT1? Με την μαμίσια rom το έχεις? Το σκέπτομαι για αγορά...

 

Υ.Σ. Παίχτηκε κάτι και με τους υπότιτλους χτες? Ξαφνικά μου ζήτησε user name και pass για να κατεβάσει...

Link to comment
Share on other sites

πως βρε παιδες βλεπετε Kodi ? εγω οπως ειπα και πανω απο χθες σε σειρες δεν δουλευει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπεις το GT1? Με την μαμίσια rom το έχεις? Το σκέπτομαι για αγορά...

 

 

 

Υ.Σ. Παίχτηκε κάτι και με τους υπότιτλους χτες? Ξαφνικά μου ζήτησε user name και pass για να κατεβάσει...

 

 

 

Ναι με την μαμά rom είμαι.

Δεν τολμάω να το πειράξω.

Κοίτα για ταινίες μέσω kodi που το έχω την κάνει την δουλειά του.

Δεν ξέρω αν σήμερα που μιλάμε υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτό το range χρημάτων.

Όχι δεν είχα θέμα με τους υπότιτλους χθες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως βρε παιδες βλεπετε Kodi ? εγω οπως ειπα και πανω απο χθες σε σειρες δεν δουλευει τιποτα

 

 

 

Επειδή δεν βλέπω σειρές δώσε ένα παράδειγμα να δω τι γίνεται σε μένα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

 

 

Επειδή δεν βλέπω σειρές δώσε ένα παράδειγμα να δω τι γίνεται σε μένα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

σειρες δεν μπορεις να δεις σχεδον σε κανενα προσθετο ...ταινιες βλεπω και εγω σε ολα ..

δοκιμασε πχ μια popular σειρα game of thrones ας πουμε ..θα σου βγαλει οτι δεν υπαρχουν τα αρχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό πρόσθετο για kodi (ταινίες) κάποιος να μου δώσει και πως να το προσθέσω (δεν τα πάω καλά με kodi).

Αυτό που είχα δεν λειτουργεί πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...