Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Το opensubtitles έχει σταματήσει να λειτουργεί ; Επίσης το subtitles.gr και το subsgreek έχουν θεματακια τώρα τελευταία .
Εμένα εδώ και καιρό δεν λειτουργεί τίποτα σωστά από αυτά και αν βρουν υπότιτλους θα είναι άσχετοι με την ταινία. Πλέον κατεβάζω πρώτα το αρχείο των υποτίτλων για την ταινία που θέλω από το Internet και μετά περνάω το αρχείο των υποτίτλων στο kodi μέσω του addon LocalSubtitle.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμένα εδώ και καιρό δεν λειτουργεί τίποτα σωστά από αυτά και αν βρουν υπότιτλους θα είναι άσχετοι με την ταινία. Πλέον κατεβάζω πρώτα το αρχείο των υποτίτλων για την ταινία που θέλω από το Internet και μετά περνάω το αρχείο των υποτίτλων στο kodi μέσω του addon LocalSubtitle.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Περιεργο, γιατι σε μενα λειτουργουν αψογα

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο, γιατι σε μενα λειτουργουν αψογα

Και σε μένα...

Εγώ έχω θέμα με τα αθλητικά.Το 365 δεν μου παίζει με τπτ.Μάλλον κάτι δεν κάνω σωστά.Καμία ιδέα??

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γίνετε σε LG τηλεώραση να μπεί kodi;ισχύει το βίντεο ή είναι μούφα;

 

https://www.youtube.com/watch?v=D1Hb_IAPL2g

Φίλε βλέπεις πόσα dislike έχει το video;

Χρειάζεται να ρωτήσεις κιόλας αν ισχύει το video;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γίνετε σε LG τηλεώραση να μπεί kodi;ισχύει το βίντεο ή είναι μούφα;

https://www.youtube.com/watch?v=D1Hb_IAPL2g

 

Μονο σε android tv μπαινει το kodi.

Link to comment
Share on other sites

Αν φοράει Android ναι αν φοράει web os ή άλλο ΟΧΙ.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όσοι βάζετε VPN όταν βλέπετε Kodi η stremio κτλ τί χώρα επιλέγετε;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάζετε VPN όταν βλέπετε Kodi η stremio κτλ τί χώρα επιλέγετε;

Αρχίζουμε από τις πιο κοντινές χώρες και συγκρίνουμε τα αποτελέσματα ώστε να επιλέξουμε τον πιο γρήγορο vpn server με τις λιγότερο δυνατόν απώλειες της υπάρχουσας ταχύτητας ίντερνετ που έχουμε.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω προσπαθώ να εγκαταστήσω την καινούργια έκδοση του alivegr αλλά μου βγάζει το μύνημα : "The depency on xbmc.puthon version of 2.26.0 could not be satisfied" Γνωρίζει κανείς καμιά λύση ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω προσπαθώ να εγκαταστήσω την καινούργια έκδοση του alivegr αλλά μου βγάζει το μύνημα : "The depency on xbmc.puthon version of 2.26.0 could not be satisfied" Γνωρίζει κανείς καμιά λύση ;

 

Έχεις εγκαταστήσει το KODI 18.5 ?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει το KODI 18.5 ?

Όχι. Έχω την 17.5 έκδοση ακόμη. Βλέπεις χρησιμοποιώ το Gaia σε συνδιασμό με το Quasar για να κατεβάζω απ' ευθείας torrents και να τα βλέπω ταυτόχρονα. Αν βάλω την Leia δυστυχώς δεν λειτουργεί το quasar και αντί αυτού πρέπει να χρησιμοποιήσω το Elementum το οποιο είναι πολύ κατώτερο του Quasar

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζουμε από τις πιο κοντινές χώρες και συγκρίνουμε τα αποτελέσματα ώστε να επιλέξουμε τον πιο γρήγορο vpn server με τις λιγότερο δυνατόν απώλειες της υπάρχουσας ταχύτητας ίντερνετ που έχουμε.
Όποτε πχ μια Βουλγαρία μας κάνει υποθέτω, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έχω την 17.5 έκδοση ακόμη. Βλέπεις χρησιμοποιώ το Gaia σε συνδιασμό με το Quasar για να κατεβάζω απ' ευθείας torrents και να τα βλέπω ταυτόχρονα. Αν βάλω την Leia δυστυχώς δεν λειτουργεί το quasar και αντί αυτού πρέπει να χρησιμοποιήσω το Elementum το οποιο είναι πολύ κατώτερο του Quasar

 

Δυστυχώς αυτά είναι τα προβλήματα που αντιμετωπίζει κάποιος επειδή κάποια addons δεν δουλεύουν σε προηγούμενες εκδόσεις του KODI και το αντίθετο. Ειδικά δε μηνύματα περί python κλπ. συνήθως αυτό σημαίνουν (ότι δηλαδή θέλουν νεότερη έκδοση του KODI).

Επί τη ευκαιρία να πω σε όσους τυχόν έχουν ακόμα κουτιά με παλιές εκδόσεις Android (π.χ. 4.4.2) ότι εξακολουθώ να πιστεύω ότι το mygica που είναι ουσιαστικά σαν το KODI 17 δουλεύει ικανοποιητικά. Αρκεί βέβαια να βάζετε addons συμβατά με την έκδοση 17 και όχι οτιδήποτε. Το λέω αυτό γιατί σε άλλο Θέμα του Φόρουμ που προτάθηκε κάποιος με τέτοιο κουτί έλεγε ότι δεν δουλεύει. Σε εμένα δούλευε άψογα μέχρι πριν λίγες ημέρες όμως πλέον δεν έχω την δυνατότητα να το ελέγξω εφόσον το έδωσα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς άν το kodi μπορεί να μετακινηθεί σε κάρτα μνήμης;δυστηχώς δέν έχω αρκετή χωρικτικότητα στο τάμλετ μου γι αυτό ρωτάω.άν ναί θα δουλεύει σωστά;

:):):)

 

https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Change_data_location_for_Android

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να ρωτήσω, το πρόσθετο atlas δεν λειτουργεί πια ; Δηλ το μόνο addon με ελληνικές ταινίες είναι το alivegr ? Αν και απ' ότι βλέπω ούτε το alivegr λειτουργεί :-( Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έχω την 17.5 έκδοση ακόμη. Βλέπεις χρησιμοποιώ το Gaia σε συνδιασμό με το Quasar για να κατεβάζω απ' ευθείας torrents και να τα βλέπω ταυτόχρονα. Αν βάλω την Leia δυστυχώς δεν λειτουργεί το quasar και αντί αυτού πρέπει να χρησιμοποιήσω το Elementum το οποιο είναι πολύ κατώτερο του Quasar
Θες να μας πεις τι καλύτερο κάνει το Quasar;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας πεις τι καλύτερο κάνει το Quasar;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Παλιότερα είχα θέματα με το Elementum με την ταχύτητα κατεβάσματος. Παρατήρησα όμως ότι τελικά μάλλον διορθώθηκαν κάποια θεματακια που είχε στο παρελθόν. Ίσως τελικά με βλέπω να γυρίζω στην έκδοση 18.5 του Kodi

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα θέματα με το Elementum με την ταχύτητα κατεβάσματος. Παρατήρησα όμως ότι τελικά μάλλον διορθώθηκαν κάποια θεματακια που είχε στο παρελθόν. Ίσως τελικά με βλέπω να γυρίζω στην έκδοση 18.5 του Kodi
Με 18.3 Kodi δεν έχω κανένα θέμα στο Amazon fire stick και το Elementum.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα στο pavootv διορθώθηκε τελικά.

:):):):):)

 

Αυτό το Paootv προσπάθησα να το εγκαταστήσω και μου βγάζει διαρκώς πρόβλημα ένα πρόσθετο που λέγεται Skin Helper Service Widget. Όσα κανάλια προσπάθησα να τα ανοίξω δεν παίζει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Paootv προσπάθησα να το εγκαταστήσω και μου βγάζει διαρκώς πρόβλημα ένα πρόσθετο που λέγεται Skin Helper Service Widget. Όσα κανάλια προσπάθησα να τα ανοίξω δεν παίζει τιποτα

 

καλημέρα. μέσα από το Ggobu build που το έχω εγώ δεν ανοίγει τίποτα σήμερα. το έχετε σαν ξεχωριστό addon?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. μέσα από το Ggobu build που το έχω εγώ δεν ανοίγει τίποτα σήμερα. το έχετε σαν ξεχωριστό addon?

 

Ναι ξεχωριστό. Δεν χρησιμοποιώ builds.

Link to comment
Share on other sites

Το pavoo χρησιμοποιεί free iptv λίστες οι οποίες μπορεί να κρατήσουν μερικές ώρες ή 2-3 μέρες. Γίνονται συχνά αλλαγες για αυτό το λόγο. Είναι λοιπόν σε ποια φάση θα το βρεις για να πετύχεις κάτι να δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Το pavoo χρησιμοποιεί free iptv λίστες οι οποίες μπορεί να κρατήσουν μερικές ώρες ή 2-3 μέρες. Γίνονται συχνά αλλαγες για αυτό το λόγο. Είναι λοιπόν σε ποια φάση θα το βρεις για να πετύχεις κάτι να δουλεύει.

 

Εμένα 2 μέρες τώρα που το έχω εγκατεστημένο δεν παίζει σχεδόν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. όταν βλέπω μέσω destiny βρίσκει πολλές πηγές σε torrent.

1. εξακολουθούμε να βλέπουμε ακόμη στη χώρα μας χωρίς vpn;

2. αποθηκεύει κάπου ό,τι κατεβάζει και μπορούμε μετά να το σβήσουμε για να μη γεμίζει ο χώρος ή σβήνονται μόνα τους και δεν αποθηκεύει τίποτα; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. όταν βλέπω μέσω destiny βρίσκει πολλές πηγές σε torrent.

1. εξακολουθούμε να βλέπουμε ακόμη στη χώρα μας χωρίς vpn;

2. αποθηκεύει κάπου ό,τι κατεβάζει και μπορούμε μετά να το σβήσουμε για να μη γεμίζει ο χώρος ή σβήνονται μόνα τους και δεν αποθηκεύει τίποτα; ευχαριστώ.

 

Το κατέβασα να το δοκιμάσω, μου φάνηκε λίγο δύσχρηστο. Καταρχάς έχει αυτή την autoplay λειτουργία που από μόνο του κατεβάζει ότι θέλει. Προσπάθησα να το απενεργοποιήσω αλλά αυτό εκεί τον χαβά του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...