Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είμαι σίγουρος,μπαίνω με το premium privateVPN .

 

Έκανα κάποιες δοκιμές και κατέληξα στο build mananaLAB έχει και τα 3 πρόσθετα που ήθελα.

Έχω καταργήσει και όσα δεν χρησιμοποιώ και ελπίζω να μην εμφανιστούν ξανά σε κάποια ενημέρωση.

Σαφώς με τα 4-5 πρόσθετα που είχα είναι γρηγορότερο το kodi,άλλη αίσθηση όμως το build με τις μικρογραφίες.

 

Δεν καταργούνται πρόσθετα από τα builds. Με το επόμενο update θα έρθουν στη θέση τους.

Αν το καταφέρεις θα με ενδιέφερε να μου πεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα αργήσει ακόμα είναι σε alpha φάση και ακόμα δουλεύουν και βγαίνει σε λίγο το 18.7.

Πάντως δοκίμασα μια alpha nightly τέλη Φεβρουαρίου χωρίς όμως γνωστά add ons μια και τότε δεν υπήρχαν πολλοί developers που να τα έχουν μετατρέψει σε python 3 που είναι και η μόνη python που θα τρέχει στο 19

 

Στάλθηκε από το J9210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. το the CREW δουλεύει σε σας; εμένα εδώ και κάποιες μέρες μου βγάζει σφάλμα

 

To μπλοκαρει το indigo:

 

https://koditips.com/the-crew-kodi/

Link to comment
Share on other sites

To μπλοκαρει το indigo:

 

https://koditips.com/the-crew-kodi/

 

ευχαριστώ πολύ.

τελικά κατάφερα με τα χίλια ζόρια να απενεργοποιήσω το indigo αλλά και πάλι δε δουλεύει

Edited by senos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. το the CREW δουλεύει σε σας; εμένα εδώ και κάποιες μέρες μου βγάζει σφάλμα

 

Μια χαρα δουλευει το CREW.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, στο cartoons GR ενώ ενεργοποίησα την επιλογή για download ταινιών (θέλω μεταγλωττισμενες για το ξαδερφακι μου), δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή για να κατεβάσω. Ξέρει κανείς πως γίνεται;

 

Edit: εντάξει μου έβγαλε την επιλογή για λήψη αρχείου αλλά ότι αρχείο και να επιλέξω μου το απορρίπτει γράφοντας "no response from server". Ξέρει κανείς πως φτιάχνεται;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by johnakis25
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, στο cartoons GR ενώ ενεργοποίησα την επιλογή για download ταινιών (θέλω μεταγλωττισμενες για το ξαδερφακι μου), δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή για να κατεβάσω. Ξέρει κανείς πως γίνεται;

 

Edit: εντάξει μου έβγαλε την επιλογή για λήψη αρχείου αλλά ότι αρχείο και να επιλέξω μου το απορρίπτει γράφοντας "no response from server". Ξέρει κανείς πως φτιάχνεται;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατέβασε καλύτερα από torrent!! Κάνε μια εγγραφή στο Magico (Ελληνικό tracker) ...έχει μεγάλη συλλογή με 1080p,720p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά γεια δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, εδώ και 2-3 μήνες κάνανε κάποιες αλλαγές στην ΕΡΤ ενώ όλα δουλεύανε καλά ( ενδιαφέρομαι για τα ντοκυμοντέρ ) τώρα με το πρόσθετο δεν δουλεύει τίποτε, έχω την τελευταία εκδοσή έχει βρεθεί καμμία λύση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, εδώ και 2-3 μήνες κάνανε κάποιες αλλαγές στην ΕΡΤ ενώ όλα δουλεύανε καλά ( ενδιαφέρομαι για τα ντοκυμοντέρ ) τώρα με το πρόσθετο δεν δουλεύει τίποτε, έχω την τελευταία εκδοσή έχει βρεθεί καμμία λύση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εγώ πάντως έβαλα το ξεχωριστό app της ert και βλέπω ότι θέλω με αυτό.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει καλά αυτό μόλις πατήσω να μεγαλώσει το video σε όλη την οθόνη κομπλαρει η βγάζει άσπρη οθόνη έχω ένα beelink gt1 Ultimate

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει καλά αυτό μόλις πατήσω να μεγαλώσει το video σε όλη την οθόνη κομπλαρει η βγάζει άσπρη οθόνη έχω ένα beelink gt1 Ultimate

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

 

Κατεβασε την απο το aptoide και θα σαι μια χαρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω και σε ευχαριστώ, αλλά εξήγησε μου γιατί θα δουλεύει από εκεί και όχι απ το playstore.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω και σε ευχαριστώ, αλλά εξήγησε μου γιατί θα δουλεύει από εκεί και όχι απ το playstore.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

 

Τι να σου πω,δεν ξέρω

Πάντως από όσες εκδόσεις δοκίμασα,μόνο από εκεί μου δούλεψε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω,δεν ξέρω

Πάντως από όσες εκδόσεις δοκίμασα,μόνο από εκεί μου δούλεψε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Θα το κάνω αλλά τον ίδιο αριθμό έκδοσης από το apdoite έχω.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλημερα. Εχω παρει ενα τν box beeling gt1 αλλα οταν θελω να γραψω κατι ειτε να προσθεσω εναν κωδικο απο ασυρματο δικτυο μου βγαζει το πληκτρολογιο αλλα οταν παταω ειτε αριθμους ειτε γραμματα δεν μου βγαζει τιποτα. Μηπως καποιος γνωριζει κατι πανω σε αυτο για να με βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει η αγορά κάποιας τηλεόρασης με λειτουργικό Android και να κάνει κάποιος εγκατάσταση το Kodi. Να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει η αγορά κάποιας τηλεόρασης με λειτουργικό Android και να κάνει κάποιος εγκατάσταση το Kodi. Να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο

 

Για καλυτερα αποτελεσματα θα προτεινα tv box 4/32 ή 4/64

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει η αγορά κάποιας τηλεόρασης με λειτουργικό Android και να κάνει κάποιος εγκατάσταση το Kodi. Να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο
Αν θες αποκλειστικά χρήση KODI, τότε μόνο Amazon stick ή κάποιο tv box που τρέχει σφαίρα το Kodi.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Και κάτι ακόμη να ρωτήσω. Χρησιμοποιώ το Gaia σε συνδιασμό με το Elementum για να κατεβάζω απ' ευθείας torrents. Επειδή είχα κάνα 2μηνο να χρησιμοποιήσω το Kodi σήμερα που το έβαλα το Elementum κρασάρει διαρκώς. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει ;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω περασμένο το Kodi (v. 18.8) σε ένα Mi box S, με Crew build και AEON MQ 8 skin.

 

Έχω ορίσει και στα Library να διαβάζει 2 διαφορετικά folders από έναν εξωτερικό σκληρό, 1 για σειρές και 1 για ταινίες, και μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα, έβλεπα όλα τα 1080p .mkv.

 

Ξαφνικά σήμερα δεν παίζει τίποτα. Ό,τι αρχείο και να επιλέξω να παίξει, κολλάει γράφοντας επάνω αριστερά 'buffering'.

Τα ίδια αρχεία με MX player παίζουν κανονικά, οπότε δεν έχει κάποιο πρόβλημα ο σκληρός.

 

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο παλιότερο χρήστη της εφαρμογής κάτι τέτοιο, να μου πει πως και αν το αντιμετώπισε;

 

Μήπως γλυτώσω το uninstall/install του Kodi και το όλο στήσιμο του ξανά από την αρχή.

 

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σε λίγες μέρες μετακομίζω για δουλειά στη Γερμανία και θέλω να ρωτήσω μιας και δεν έχω δουλέψει πάλι vpn, είναι καλύτερα και πιο σίγουρα να λειτουργώ το Kodi με vpn ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο; και αν ναι έχετε να προτείνετε κατι; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σε λίγες μέρες μετακομίζω για δουλειά στη Γερμανία και θέλω να ρωτήσω μιας και δεν έχω δουλέψει πάλι vpn, είναι καλύτερα και πιο σίγουρα να λειτουργώ το Kodi με vpn ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο; και αν ναι έχετε να προτείνετε κατι; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στη Γερμανία ΜΟΝΟ vpn αλλιώς ο μισθός σου θα πηγαίνει στα πρόστιμα .

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...