Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το filmnet που 'επαιρνε πηγές απο Ελληνικά σαίτ πχ tainies οn line,xrysoi κλπ τώρα που κλείσανε αυτά τα σαιτ τι γίνετε; εδώ η λίστα.

https://www.typosthes.gr/koinonia/229259_kleinoyn-pasignostes-ellinikes-istoselides-telos-se-dekades-sait

:):):):):)

Τα site θα αλλάξουν ξανά το domain τους ... O δημιουργός του filmnet εφόσον ασχολείται ακόμα με το addon θα ξαναπεράσει τι καινούργιες διευθύνσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

(Το μεταφέρω στο σωστό ποστ)

Καλημέρα σε όλους!

Να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να παίξει cosmote tv και novago το A95X F3.

Δεν το έχω καταφέρει.

Ευχαριστώ!

Συγνώμη παιδιά, τώρα είδα ότι έγραψα σε λάθος σημείο.

Αν γίνεται μεταφέρετέ το ή διαγράψτε το.

Edited by abc827
Link to comment
Share on other sites

Όχι πια

Ή βάλε κάποιο από τα ωραία ελληνικά builds που υπάρχουν ή διαφορετικά

Seren, venom, scrubs

 

Στάλθηκε από το J9210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν λειτουργεί, το ανανεώνει ο δημιουργός του build

Αν πας να το βάλεις μόνο του θα δεις ότι δεν φέρνει links πια ή αν φέρνει, θα φέρνει ελάχιστα (τουλάχιστον μέχρι πριν μερικούς μήνες)

 

Στάλθηκε από το J9210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαφνικα επειδη δεν ειχα πολυκαναλο ηχο κοιτωντας τις ρυθμισεις kodi system/audio κατω κατω εχει τις επιλογες για dts ac3 κλπ να ενεργοποιησεις.αλλα ειχαν εξαφανιστει!πηγα στις ρυθμισεις του nvidia shield εκανα εκκαθαριση cache του kodi και αναγκαστικη διακοπη και επανηλθαν.μετα απο 1 εβδομαδα παλι τα ιδια.πολυ παραξενο να εξαφανιζονται μονο αυτες οι ρυθμισεις!καμια ιδεα τι να φταιει?

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έβαλα στο pc μου το technews build και ενώ εκεί το pvr stalker εγκαταστάθηκε στο κινητό μου έβαλα το ίδιο build με αποτελεσμα να λεει η εγκαταταση απέτυχε.αυτό έχει σαν αποτέλεσμα εκεί που λέει world tv απο κάτω να μην υπαρχει το πράσινο εικονίδιο που λέέι κανάλια ip tv.τι φταιει λέτε;μηπως μονο για windows κανει το pvr stalker ;επίσης στο manalab δέν ξέρω πώς απενεργοποιώ τα widgets

:):):)

 

https://discord.gg/

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το.Elementum;

Το New Movies δεν δουλεύει.. Βγάζει 403 error.και αναφέρει κάτι για το Trakt.

Τι θέλει;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το.Elementum;

Το New Movies δεν δουλεύει.. Βγάζει 403 error.και αναφέρει κάτι για το Trakt.

Τι θέλει;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Βάλε το manalab build να βρεις την υγειά σου άρχοντα :cool:

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί σε Windows 10 δεν μου βγάζει την αναβάθμιση του Kodi; Και ίσως πως μπορώ να την κάνω forced;

 

Edit : Άκυρο, το βρήκα.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by johnakis25
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το manalab build να βρεις την υγειά σου άρχοντα :cool:
Τελικά έφταιγε το Trakt authorization api key.

Ευχαριστώ πάντως

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το manalab build να βρεις την υγειά σου άρχοντα :cool:

 

 

Παιζε αυτο οκ ?

Με τους κωδικους πως δουλευει κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε προβλημα με το Trakt σε καποιο addon του Kodi, θα πρεπει να φτιαξετε ενα δικο σας trakt api key και να το περασετε στο addon. Οδηγιες εδω: https://koditips.com/create-trakt-api-key-kodi-addon/
Link to comment
Share on other sites

Το manalab είναι λίγο βαρύ build σε σύγκριση με άλλα

 

Οντως ειναι παραφορτωμενο ,αλλα με διαφορα το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένα πρόβλημα το grecotm χθες και σήμερα; προσπαθώ να κατεβάσω ένα build, αλλά όλο σφάλμα μου βγάζει.

Χθες που πέρασα τον wizard, πάλι δυσκολεύτηκα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είπαμε παλεύετε ακόμα με αυτά τα έτοιμα, βαριά build αντί να βάλετε 1-2 add-on να κάνετε την δουλειά σας;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είπαμε παλεύετε ακόμα με αυτά τα έτοιμα, βαριά build αντί να βάλετε 1-2 add-on να κάνετε την δουλειά σας;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Για κανε μια προταση με 1-2 add-on που να καλυπτουν τα παντα. (αθλητικα-ταινιες)

Link to comment
Share on other sites

Για κανε μια προταση με 1-2 add-on που να καλυπτουν τα παντα. (αθλητικα-ταινιες)
Ταινίες με Elementum/Tempest.

Αθλητικά με sportsdevil.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ιστορίες για αγρίους λέω εγώ....

ένα ελαφρύ biuld πχ το diamond σε συνδυασμό με μία 3μηνη συνδρομή στο realdebrit των 9 ευρώ και λύνει κάτα 90% το θέμα ταινίες - σειρές, για τα αθλητικά δεν .....ότι και να βάλεις...ταλαιπώρια.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ιστορίες για αγρίους λέω εγώ....

 

ένα ελαφρύ biuld πχ το diamond σε συνδυασμό με μία 3μηνη συνδρομή στο realdebrit των 9 ευρώ και λύνει κάτα 90% το θέμα ταινίες - σειρές, για τα αθλητικά δεν .....ότι και να βάλεις...ταλαιπώρια.....

Μπορεί για σένα.

 

Δουλεύω το.Elementum εδώ και μήνες και στο πρώτο κλικ παίζει πάντα.

Και πραγματική η ποιότητα πάντα που λέει.

Αν είναι 1080 κάτι, είναι όντως 1080.

Αυτά για τις ταινίες.

 

Για το sportsdevil έχεις να μας πεις κάτι;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες με Elementum/Tempest.

Αθλητικά με sportsdevil.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Αν σε καλυπτει το sportdevil δεν μπορω να πω τιποτα . Οσο για τα Εlementum/tempest δεν εχω αποψη.

Εξακολουθω να πιστευω οτι με ενα ελληνικο build εχεις πολλα περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και εγώ έχω ταυτόχρονα 3 διαφορετικά builds του KODI με GKobu, Manalab & Technewsology και χρησιμοποιώ όποιο θέλω ανάλογα με την περίσταση.

Επιπλέον υπάρχουν και άλλα apks για αθλητικά,ταινίες κλπ που έχω εγκατεστημένα (εκτός KODI) που και από εκεί μπορείς να έχεις περιεχόμενο.

Και όλα αυτά στο ίδιο μποξάκι χωρίς προβλήματα και με άπλετο ελεύθερο χώρο.

 

Εάν όμως έχεις κάποιο με περιορισμένη μνήμη θα ψάχνεις για λύσεις με 1-2 addons:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο να βάλω build από τη στιγμή που μπορώ μόνος μου να πάρω τα repos που θέλω και από κει και πέρα να βάλω τα πρόσθετα που εγώ θέλω σε συνδυασμό με ένα λογαριασμό real debrid είμαι καλυμμένος, σε έναν χρήστη που ξεκινάει τώρα δεν μπορώ να πω τα builds είναι σαφώς η εύκολη λύση για να δεις γρήγορα και άμεσα αυτό που θέλεις αλλά σκεφτείτε και το άλλο χωρίς να θέλω να το παίξω πιο παλιός και ο ουάου όταν είχαμε μόνο το navix και μερικά ακόμα πρόσθετα μιλάω για τα πρόσθετα εκείνης της εποχής που δεν υπήρχαν builds πώς τα καταφέρναμε, θα απαντήσω μόνος μου επειδή είχαμε το αυγό στο κ...ο στρωνομασταν και διαβάζαμε ενώ τώρα η εύκολη λύση build παιδιά δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο και να αφιερώσετε λίγο χρόνο τέλος να σας προλάβω μην γράψετε την γνωστή καραμέλα περί υποστήριξης όπως ο κάθε dev υποδτηριζη το build του έτσι το κάνω και εγώ στα προσθετα που χρησιμοποιώ χωρίς να έχω build όλα αυτά τα γράφω χωρίς να θέλω να αποτρέψω κάποιον από το να βάλει build απλά επειδή σε πολλά φορά και σε groups διαβάζω συχνά-πυκνά βάλε build και ξένοιασες δεν μου αρέσει η μονόπλευρη απάντηση του build υπάρχει και άλλος δρόμος.

όλα αυτά που έγραψα είναι προσωπική μου γνώμη και δεν είναι για να αποτρέψουν τους χρήστες από το να βάλουν πει απλώς τονίζω ότι υπάρχει και άλλος δρόμος.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο να βάλω build από τη στιγμή που μπορώ μόνος μου να πάρω τα repos που θέλω και από κει και πέρα να βάλω τα πρόσθετα που εγώ θέλω σε συνδυασμό με ένα λογαριασμό real debrid είμαι καλυμμένος, σε έναν χρήστη που ξεκινάει τώρα δεν μπορώ να πω τα builds είναι σαφώς η εύκολη λύση για να δεις γρήγορα και άμεσα αυτό που θέλεις αλλά σκεφτείτε και το άλλο χωρίς να θέλω να το παίξω πιο παλιός και ο ουάου όταν είχαμε μόνο το navix και μερικά ακόμα πρόσθετα μιλάω για τα πρόσθετα εκείνης της εποχής που δεν υπήρχαν builds πώς τα καταφέρναμε, θα απαντήσω μόνος μου επειδή είχαμε το αυγό στο κ...ο στρωνομασταν και διαβάζαμε ενώ τώρα η εύκολη λύση build παιδιά δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο και να αφιερώσετε λίγο χρόνο τέλος να σας προλάβω μην γράψετε την γνωστή καραμέλα περί υποστήριξης όπως ο κάθε dev υποδτηριζη το build του έτσι το κάνω και εγώ στα προσθετα που χρησιμοποιώ χωρίς να έχω build όλα αυτά τα γράφω χωρίς να θέλω να αποτρέψω κάποιον από το να βάλει build απλά επειδή σε πολλά φορά και σε groups διαβάζω συχνά-πυκνά βάλε build και ξένοιασες δεν μου αρέσει η μονόπλευρη απάντηση του build υπάρχει και άλλος δρόμος.

όλα αυτά που έγραψα είναι προσωπική μου γνώμη και δεν είναι για να αποτρέψουν τους χρήστες από το να βάλουν πει απλώς τονίζω ότι υπάρχει και άλλος δρόμος.

Φίλε @xloupas να σου πω και εγώ που είμαι εξίσου παλιός με εσένα (π.χ. πριν από αρκετά χρόνια και πριν από tvbox κλπ έδινα από τον υπολογιστή μου σε άλλο δωμάτιο και στην παλιά μου Smart TV Phililps - o θεός να την κάνει Smart - μέσω sopcast εικόνα για live αγώνες;)).

Η απάντηση είναι απλούστατη. Γιατί είναι η εύκολη λύση. Δεν ψάχνεις καθόλου πιο ρέπο έπαψε να ενημερώνεται, πιο έπαψε να υπάρχει κλπ.

 

Μπορώ λοιπόν να αφιερώνω τον χρόνο μου σε άλλα πράγματα που θεωρώ πιο χρήσιμα ή πιο προχωρημένα. Προσωπικά αφιερώνω τον επιπλέον χρόνο σε δημιουργία custom roms / ports.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...