Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Ναι, το έχω αυτό. Κάτι άλλο υπάρχει? Κάτι παρόμοιο.

Και τό alivegr έχει κατηγορία. "παιδικά"

Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά μην μαλωνετε εδώ μέσα. Παρόμοιες καταστάσεις έζησα και εγώ στοfb στην ομάδα kodi είχα εγγραφεί εκεί και έφυγα γιατί επειδή δεν είχα γνώσεις και με ειρωνευονται κάποιοι. Ειδικά αυτός ο κύριος με την κίτρινη μπλούζα της Αεκ στην φώτο είναι και διαχείριστης εκεί, και με ειρωνευοταν συνέχεια. Καταλάβατε ποιος είναι. Καλό είναι να βοηθάμε κάποιον αν δεν ξέρει και όχι να τον στήνουμε στον τοιχο

 

Για ποια ομάδα στο fb αναφέρεσαι? (απλή περιέργεια)

Link to comment
Share on other sites

Καιρό alivegr έχει κατηγορία. "παιδικά"

 

Θα το δοκιμάσω.

Σε ευχαριστώ πολύ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sorry για το off topic.στο stemio βρήκα μια σειρά δεκαετιας 90.οι υποτιτλοι υπαρχουν μεχρι kai την 6η σεζον στο opensubtitles ,οπου υπάρχει και σαν προσθετο εκεί.όλοι οι υπότιτλοι απο όλες τις σεζον υπάρχουν στο tv subtitles.net το οποίο όμως δέν υπάρχει εκεί σαν προσθετο.γνωριζω οτι σε αυτήν την περίπτωση πρέπει να τους κατεβάσω εξτρά και να τους βάλω στο vlc player διοτι υπάρχει επιλογή εκεί για vlc player.μήπως όμως υπάρχει κάποιος καλύτερος τρόπος απο το να τους κατεβάσω απο εκεί,να το κάνω να λαμβάνει απο το tv subtitles.net;μου θυμιζει πολυ το kodi το stremio.

:):):):):):)

Δυο επιλογές έχεις

1:Τους κατεβάζεις και τα φορτώνεις από vlc

2 : Κατεβάζεις τους υπότιτλους που λείπουν και μετα τους ξανανεβαζεις στο opensubtitles (με δυο click μπορείς να ανεβάσεις ολόκληρες season )

https://www.opensubtitles.org/el/upload

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Από αθλητικα βλέπετε σήμερα τπτ? γτ βλέπω κολλάνε ολα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ψαξε ...

IPTV Stalker Player.apk (υπάρχει και σαν addon για kodi ) . βολεύει καλύτερα σαν ξεχωριστό πρόγραμμα ,για windows SFVIP-Player .exe

Google search για mac κωδικούς .... με λίγο ψάξιμο θα βρεις.....

Έτσι θα βλέπεις τα πάντα από Ελλάδα.....

Link to comment
Share on other sites

ψαξε ...

IPTV Stalker Player.apk (υπάρχει και σαν addon για kodi ) . βολεύει καλύτερα σαν ξεχωριστό πρόγραμμα ,για windows SFVIP-Player .exe

Google search για mac κωδικούς .... με λίγο ψάξιμο θα βρεις.....

Έτσι θα βλέπεις τα πάντα από Ελλάδα.....

Έχεις pm

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις pm

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πες κι εμάς να ξέρουμε....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ .η σειρά ειναι το μπέβερυ χίλς και με έφαγε τα αυτιά η σύζηγος και θέλει να την δεί.την βολευει απο stremio μου ειπε.

εδώ ειναι.http://gr.tvsubtitles.net/tvshow-342-10.html

το θέμα ειναι πως το ανεβάζω;όπως ειναι το zip αρχείο;στα υπολοιπα πεδια τι συμπληρώνο;πχ εκεί που λέει fps,IMDB ID,ονομα κυκλοφορίας τί βάζω;μιλάω για εδώ.

https://www.opensubtitles.org/el/upload

:):):):):)

τα αποσυμπιέζεις σε ένα φάκελο και τα επιλέγεις ολα μαζί .....Select multiple files (CTRL+click):

IMDB ID ( Αναζήτηση ) ...απλά βάζεις το ονομα της σειράς..... Beverly Hills, 90210 μετά επιλέγεις την πρώτη επιλογή ...0098749 Beverly Hills, 90210 (1990) (TV Series)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην μαλωνετε εδώ μέσα. Παρόμοιες καταστάσεις έζησα και εγώ στοfb στην ομάδα kodi είχα εγγραφεί εκεί και έφυγα γιατί επειδή δεν είχα γνώσεις και με ειρωνευονται κάποιοι. Ειδικά αυτός ο κύριος με την κίτρινη μπλούζα της Αεκ στην φώτο είναι και διαχείριστης εκεί, και με ειρωνευοταν συνέχεια. Καταλάβατε ποιος είναι. Καλό είναι να βοηθάμε κάποιον αν δεν ξέρει και όχι να τον στήνουμε στον τοιχο
Ωχ κατάλαβα ποιον λες...

Περίπτωση ατόμου που νομίζει ότι τα ξέρει όλα.

Τον στέλνεις στον αγύριστο και δεν ασχολείσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με τα addons σε buid εννοώ που υπήρχε πρόβλημα. Συνεχίζει να υπάρχει; Εγώ έχω ακόμα την 18,9

 

Σε build που δοκιμασα δεν με ικανοποιησε, χωρις build με 2/3 προσθετα παιζει αψογα. Μεχρις στιγμης ελαχιστοι υποτιτλοι δουλευουν τελεια.

Γνωμη μου ,οπως και των ειδικων , μεινε στη 18,9.

Link to comment
Share on other sites

Με τα addons σε buid εννοώ που υπήρχε πρόβλημα. Συνεχίζει να υπάρχει; Εγώ έχω ακόμα την 18,9

Είναι προφανές ότι όταν/εάν γίνουν διαθέσιμα τα builds για την έκδοση 19+ θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση από τα ίδια. Όπως άλλωστε υπήρξε και μήνυμα προειδοποίησης να μην αναβαθμίσεις στην 19;)

Πέρα όμως από αυτό έχω επισημάνει πολλές φορές ότι είναι καλή πρακτική να μην έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση στο Play Store. Όχι μόνο για το KODI αλλά για όλα τα applications !!.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να συνεχίσει να κάνει μια χαρά την δουλειά του με τα υπάρχοντα add On και subtitles,.δεν υπάρχει λόγος να πάει στην 19.

 

Όποιος θέλει να πειραματιστεί με την 19, ας ετοιμαστεί για κάποια προβλήματα, αλλά να τα περιμένει χωρίς διαμαρτυρίες.

Πλέον όλοι θα έχουν ακούσει τι γίνεται με την 19.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε shield έχω καλύτερη εικόνα με mx player πάρα με την 19.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να συνεχίσει να κάνει μια χαρά την δουλειά του με τα υπάρχοντα add On και subtitles,.δεν υπάρχει λόγος να πάει στην 19.

 

Όποιος θέλει να πειραματιστεί με την 19, ας ετοιμαστεί για κάποια προβλήματα, αλλά να τα περιμένει χωρίς διαμαρτυρίες.

Πλέον όλοι θα έχουν ακούσει τι γίνεται με την 19.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Επειδη δεν εχω ακουσει , εξηγησε μου τι γινεται με την 19?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μια ερώτηση που με απασχολεί χρόνια(:mad:) τώρα για το kodi:

είσαι σε κάποιο addon, βλέπεις την λίστα με τις ταινίες πχ, επιλέγεις από αριστερά κάποιον τύπο προβολής (πχ ευρεία λίστα,τοίχος, fanart κτλ)

αλλά μετά σε γυρνάει στο προεπιλεγμένο.

Πως αποθηκεύεις επιτέλους αυτήν την ρύθμιση?

 

έχω ψάξει παντού αλλά τίποτα, είτε με build είτε "καθαρό"

τώρα έχω το 19 αλλά και σε όλα τα προηγούμενα το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω ακουσει , εξηγησε μου τι γινεται με την 19?
Πολλές ασυμβατότητες με πράγματα που στην 18.χ έπαιζαν μια χαρά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μια ερώτηση που με απασχολεί χρόνια(:mad:) τώρα για το kodi:

είσαι σε κάποιο addon, βλέπεις την λίστα με τις ταινίες πχ, επιλέγεις από αριστερά κάποιον τύπο προβολής (πχ ευρεία λίστα,τοίχος, fanart κτλ)

αλλά μετά σε γυρνάει στο προεπιλεγμένο.

Πως αποθηκεύεις επιτέλους αυτήν την ρύθμιση?

 

έχω ψάξει παντού αλλά τίποτα, είτε με build είτε "καθαρό"

τώρα έχω το 19 αλλά και σε όλα τα προηγούμενα το ίδιο

 

Αν δεν σου δίνει τη δυνατότητα το ίδιο το πρόσθετο, μέσα από τις ρυθμίσεις του, τότε δεν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια ερώτηση , παρακολουθώ μια σειρά στο alive.gr μέσα από το build technewsology. Πώς μπορώ να την βάλω στα αγαπημένα ώστε κάθε φορά να μην την ψάχνω πηγαίνοντας alive-σειρες-αλφαβητικα κτλ- κτλ

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια ερώτηση , παρακολουθώ μια σειρά στο alive.gr μέσα από το build technewsology. Πώς μπορώ να την βάλω στα αγαπημένα ώστε κάθε φορά να μην την ψάχνω πηγαίνοντας alive-σειρες-αλφαβητικα κτλ- κτλ

Πας "Τηλ.Σειρές-Alive" βρίσκεις την σειρά που θέλεις και κάνεις παρατεταμένο κλικ πάνω της.

Σου βγάζει ένα μενού που μέσα στα άλλα έχει και την επιλογή "Προσθήκη στα αγαπημένα".

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πας "Τηλ.Σειρές-Alive" βρίσκεις την σειρά που θέλεις και κάνεις παρατεταμένο κλικ πάνω της.

Σου βγάζει ένα μενού που μέσα στα άλλα έχει και την επιλογή "Προσθήκη στα αγαπημένα".

 

Το έχω δοκιμάσει και με το κοντρόλ και με ποντίκι δεν γίνεται τίποτα.

Επίσης πατώντας το σταυρό του κοντρόλ αριστερά βγάζει κάποιες επιλογές αλλά όχι την προσθήκη στα αγαπημένα.

Να πω ότι είμαι με coreelec δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι;

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και με το κοντρόλ και με ποντίκι δεν γίνεται τίποτα.

Επίσης πατώντας το σταυρό του κοντρόλ αριστερά βγάζει κάποιες επιλογές αλλά όχι την προσθήκη στα αγαπημένα.

Να πω ότι είμαι με coreelec δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι;

Μόλις το δοκίμασα ξανά στο ίδιο build (όχι όμως στο coreelec-δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αυτό:wacko:). Και να οι επιλογές:

Screenshot-20210413-104120.pngwhere to upload pictures online

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και με το κοντρόλ και με ποντίκι δεν γίνεται τίποτα.

Επίσης πατώντας το σταυρό του κοντρόλ αριστερά βγάζει κάποιες επιλογές αλλά όχι την προσθήκη στα αγαπημένα.

Να πω ότι είμαι με coreelec δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι;

και επειδή έχω μπροστά μου το X88 King και βρήκα μία καρτούλα που είχα κάνει παλιότερα με coreelec και αυτό ακριβώς το build:D

Το δοκίμασα και δουλεύει, όμως το παρατεταμένο κλικ πρέπει να το κάνεις με ποντίκι.;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...