Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και μερες μου βγαζει error οταν παω

να κατεβασω υπότιτλους.ξερετε τι παίζει; Το κοδι το εχω σε android box

Από ποιο subtitle addon;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλημερα , σε νετμπουκ με atom Ν270 και ΜΙΝΤ linux , το KODI δεν εχει hardware acceleration , το υποστηριζει , κι αν ναι πως?

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

καταλαβαίνω ότι είμαι σε λάθος θρεντ αλλά γνωρίζει κανείς από stremio? Επειδή τελευταία δεν παίζει (μάλλον λόγω isp) σκέφτομαι να αγοράσω vpn. Γνωρίζετε αν θα λειτουργήσει? Αν ναι ποια χώρα είναι καλό να επιλέξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

καταλαβαίνω ότι είμαι σε λάθος θρεντ αλλά γνωρίζει κανείς από stremio? Επειδή τελευταία δεν παίζει (μάλλον λόγω isp) σκέφτομαι να αγοράσω vpn. Γνωρίζετε αν θα λειτουργήσει? Αν ναι ποια χώρα είναι καλό να επιλέξω?

Καλά αντί να δοκιμάσεις ένα άλλο πρόγραμμα προτιμάς να χαλάσεις χρήματα χωρίς να είσαι σίγουρος;

Και δεν έχω ακούσει για ISP στην Ελλάδα να μπλοκάρει τέτοια προγράμματα.

Έχει άλλος δει κάτι τέτοιο;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

καταλαβαίνω ότι είμαι σε λάθος θρεντ αλλά γνωρίζει κανείς από stremio? Επειδή τελευταία δεν παίζει (μάλλον λόγω isp) σκέφτομαι να αγοράσω vpn. Γνωρίζετε αν θα λειτουργήσει? Αν ναι ποια χώρα είναι καλό να επιλέξω?

Τωρα τελευταία το χρησιμοποιώ εγώ φίλε μου, και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω αλλάξει dns, δεν ξέρω μήπως παίζει ρόλο... Επίσης addons έβαλες;;;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταία το χρησιμοποιώ εγώ φίλε μου, και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω αλλάξει dns, δεν ξέρω μήπως παίζει ρόλο... Επίσης addons έβαλες;;;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι βέβαια τα περισσότερα addons, μάλιστα παρακολουθούσε ο αδερφός μου και ακόμα μια φίλη και έχει σταματήσει να παίζει και στους 3.

dns που άλλαξες και τι έβαλες??

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια τα περισσότερα addons, μάλιστα παρακολουθούσε ο αδερφός μου και ακόμα μια φίλη και έχει σταματήσει να παίζει και στους 3.

dns που άλλαξες και τι έβαλες??

Βασικά στο gt king επειδή μόλις το πήρα δεν έχω αλλάξει DNS... Και παίζει κανονικά. Υπόψιν ότι τρώει διαφορά κολλήματα περιοδικά. Δλδ ενώ μπορεί να βγάζει σε ένα μποξ στο άλλο την ίδια στιγμή και στο ίδιο επεισόδιο/σειρά να μην βγάζει,στο ίδιο σπίτι και WiFi. Ως επί το πλείστον πάντως είναι κομπλέ. Dns σε όσα είχα αλλάξει είχα βάλει cloudflare.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

καταλαβαίνω ότι είμαι σε λάθος θρεντ αλλά γνωρίζει κανείς από stremio? Επειδή τελευταία δεν παίζει (μάλλον λόγω isp) σκέφτομαι να αγοράσω vpn. Γνωρίζετε αν θα λειτουργήσει? Αν ναι ποια χώρα είναι καλό να επιλέξω?

 

μια χαρά δουλεύει φίλος

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά δουλεύει φίλος

 

Τώρα που το είπατε το πέρασα στπ λαπτοπ και όντως παίζει σωστά. Εκεί που δεν παίζει με τίποτα είναι στο NUC που έχω στην τηλεόραση και έχει ubuntu, και δεν έχω ιδέα ποιό μπορεί να είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δείτε τί έβγαλε η cosmote.αραγε το kodi το δέχετε μέσα;

 

Στην παρουσίαση το δείχνει κάνει εγκατάσταση του Kodi, πάλι τα κινεζάκια δούλεψαν έκανε κάποια παραγγελία μεγάλη η cosmote και τα βγάλαν φασόν τώρα που χαρακτηριστικά δεν ξέρουμε τι επεξεργαστή φοράει επάνω τη μνήμη φοράει επάνω και πόσους περιορισμούς έχει αν και με site loading πιστεύω ότι μπορείς να περάσεις τα πάντα χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος,αν και δεν πιστεύω να πουλάει η cosmote ξεχωριστά τη συσκευή χωρίς συνδρομή.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω γιατί δεν μου παίζουν τα βίντεο του πρόσθετου της ERT ? Έχω Kodi την έκδοση 18.6

Έχεις δίκιο. Και εγώ που τα δοκίμασα προχθές σε 2 διαφορετικά ελληνικά builds που έχω δεν παίζουν.Προφανώς χρειάζεται ενημέρωση το σχετικό πρόσθετο.

Μπορείς όμως να βάλεις το app της ERT (Google Play) και θα σου παίζουν όλα άψογα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Και εγώ που τα δοκίμασα προχθές σε 2 διαφορετικά ελληνικά builds που έχω δεν παίζουν.Προφανώς χρειάζεται ενημέρωση το σχετικό πρόσθετο.

Μπορείς όμως να βάλεις το app της ERT (Google Play) και θα σου παίζουν όλα άψογα.

 

 

Ποια έκδοση παίζει,γιατί σε μένα εδώ και κάνα 2μηνο μπορεί και παραπάνω,το app της ert δεν παίζει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το subsgr είναι κάτω ρε παιδιά? Εδώ και 2-3 μέρες που προσπάθησα να δώ κάτι σειρές δεν έβγαζε τπτ.Σόρρυ αν έχει αναφερθεί.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση παίζει,γιατί σε μένα εδώ και κάνα 2μηνο μπορεί και παραπάνω,το app της ert δεν παίζει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Δοκίμασες να απεγκαταστήσεις αυτό που έχεις και να το ξανακατεβάσεις ?:rolleyes:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να απεγκαταστήσεις αυτό που έχεις και να το ξανακατεβάσεις ?:rolleyes:

 

 

Ναι, προσπαθεί να ανοίξει,η οθόνη γίνεται άσπρη και τίποτα περισσότερο

Μπορείς να μου πεις ποιο apk ή από που το κατέβασες,αν και Αι δεν νομίζω να παίζει ρολο

Διόρθωση: το ξανά προσπάθησα με άλλο apk,και ως δια μαγείας παίζει!!!

Οπότε μάλλον οκ προς το παρόν

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να εγκαταστήσω build από grecotm και να το διαμόρφωσω όπως θέλω;

Εννοώ διαμόρφωση πρόσθετων.Απεγκατάσταση όσων δεν Θέλω και εγκατασταση κάποιων

πρόσθετων που ενδεχομένως να μην τα έχει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως μπορώ να το κάνω το kodi με σκιν AEON MQ 8 με multimod να φαίνεται έτσι; δηλαδή κάτω από την λίστα με τους ταινίες την περίληψη, τα αστέρια κλπ; τώρα εμένα έτσι φαίνεται μόνο.πρέπει να εγκαταστήσω όλα τα add on που είναι με κόκκινο;

 

ad6ae2514c3a267c34c2af148ee014d4.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

432e32be542c3e2a4120d2f8f85851be.jpg1597d7421877d3b7ce7523c086a21c3b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να εγκαταστήσω build από grecotm και να το διαμόρφωσω όπως θέλω;

Εννοώ διαμόρφωση πρόσθετων.Απεγκατάσταση όσων δεν Θέλω και εγκατασταση κάποιων

πρόσθετων που ενδεχομένως να μην τα έχει.

 

Μπορεις να βαλεις build απο grecotm αλλα δεν μπορεις να το διαμορφωσεις οπως θελεις εσυ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο build θεωρείτε καλύτερο απο grecotm;

Εκανα εγκατάσταση το 4D και μου φάνηκε οτι είχε πολλά παρωχημένα πρόσθετα.destiny,neptune κτλ.

Με ενδιαφέρουν μόνο ταινίες,σειρές και θα ήθελα το build να έχει τα seren,crew,tempest που με το RD απογειώνονται.

Έχω αυτά τα 3 πρόσθετα χωρίς build και παίζουν τέλεια θα ήθελα όμως ένα build με ωραίο κέλυφος.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο kodi με VPN και μου δείχνει την πραγματική διεθυνση ip

Δεν θα έπρεπε να δείχνει την ip που έχω με το VPN.

 

εισαι σιγουρος οτι μπαινεις μe vpn?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο build θεωρείτε καλύτερο απο grecotm;

Εκανα εγκατάσταση το 4D και μου φάνηκε οτι είχε πολλά παρωχημένα πρόσθετα.destiny,neptune κτλ.

Με ενδιαφέρουν μόνο ταινίες,σειρές και θα ήθελα το build να έχει τα seren,crew,tempest που με το RD απογειώνονται.

Έχω αυτά τα 3 πρόσθετα χωρίς build και παίζουν τέλεια θα ήθελα όμως ένα build με ωραίο κέλυφος.

 

Αν θελεις να βαλεις build μονο για το κελυφος και αφου οπως εισαι τωρα καλυπτεσαι θα σου ελεγα να μην βαλεις.

Τωρα δοκιμασε το νεο "SIMPLE LEIA - NEO BUILD - (GrecoTM Wizard)" και Tα πρόσθετα που περιέχει το Build είναι Filmnet - AliveGR - Atlas - CartoonsGR - Youtube - Placenta

Μια δοκιμη δεν κανει κακο.

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι μπαινεις μe vpn?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν θελεις να βαλεις build μονο για το κελυφος και αφου οπως εισαι τωρα καλυπτεσαι θα σου ελεγα να μην βαλεις.

Τωρα δοκιμασε το νεο "SIMPLE LEIA - NEO BUILD - (GrecoTM Wizard)" και Tα πρόσθετα που περιέχει το Build είναι Filmnet - AliveGR - Atlas - CartoonsGR - Youtube - Placenta

Μια δοκιμη δεν κανει κακο.

 

Ναι είμαι σίγουρος,μπαίνω με το premium privateVPN .

 

Έκανα κάποιες δοκιμές και κατέληξα στο build mananaLAB έχει και τα 3 πρόσθετα που ήθελα.

Έχω καταργήσει και όσα δεν χρησιμοποιώ και ελπίζω να μην εμφανιστούν ξανά σε κάποια ενημέρωση.

Σαφώς με τα 4-5 πρόσθετα που είχα είναι γρηγορότερο το kodi,άλλη αίσθηση όμως το build με τις μικρογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...