Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια αρχικοποίηση πρέπει να μου έγινε και κάποιοι υπότιτλοι έχουν περίεργους χαρακτήρες. Που πρέπει να πάω να σετάρω ξανά τα ελληνικά; Ευχαριστώ.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάποια αρχικοποίηση πρέπει να μου έγινε και κάποιοι υπότιτλοι έχουν περίεργους χαρακτήρες. Που πρέπει να πάω να σετάρω ξανά τα ελληνικά; Ευχαριστώ.

 

System > language > subtitles character encoding > Greek ISO

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

System > language > subtitles character encoding > Greek ISO

 

Σ'ευχαριστώ για την αμεσότητα ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
στα πρόσθετα ταινιών (exodous,laplaza )οι υπότιτλοι δέν παίζουν ότι ταινια και να βάλεις.δέν ξέρω τι φταίει και ενώ τους έχω ενεγοποιημένους.κατα πάσα πιθανότητα οι πάροχοι μπλοκάραν τις σελίδες απο τους υπότιτλους(open subtitles).έχετε παρόμοιο θέμα;

 

Εχεις αλλαξει dns ???

Link to comment
Share on other sites

όλα οκ με υπότιτλους. φίλε μου είχε πέσει ο σέρβερ της σελίδας opensubtitles.org και δέν δούλευε,καθώς τραβάει απο εκεί.

 

σήμερα κανονικά δουλέυει.το παρατηρώ πάντως ότι τις περισσότερες φορές δέν μπορείς να μπείς εκεί,προφανώς ο σέρβερ τους είναι προβληματικός.το δέ subtitles.gr τελευταία δέν βγάζει πολλούς υπότιτλους.έχει κανείς να προτείνει κάποια άλλη ιστοσελίδα(όπως το opensubtitles) που να έχει πολύ υλικό με υπότιτλους;

 

:):):):)

Υποθέτω ότι μιλάς για ελληνικά μόνο.

Γιατί με αγγλικούς υπότιτλους δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.θελω να ρωτήσω όταν βάζω το kodi στο κινητό να παρακολουθησο κλείνει αυτόματα στα δευτερόλεπτα η λεπτά όπως το έχω ρυθμίσει το κινητό να κλείνει η οθόνη του.πως μπορώ να το ρυθμίσω το Kodi να μην κλείνει σύμφωνα με το κινητό
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα , να ρωτησω πως θα βγαλω τις πληροφοριες που εμφανιστηκαν ξαφνικα στην πανω αριστερα γωνια στο kodi

Εμφανιζει :

LOG

MEM FPS

CPU %

Να προσθεσω πως δεν ειναι τα Keyboard Shortcuts Ο και Ctrl + ⇧ Shift + O ( Codec Info και Additional info).

Edited by chriskan22
αλλο

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , να ρωτησω πως θα βγαλω τις πληροφοριες που εμφανιστηκαν ξαφνικα στην πανω αριστερα γωνια στο kodi

Εμφανιζει :

LOG

MEM FPS

CPU %

Να προσθεσω πως δεν ειναι τα Keyboard Shortcuts Ο και Ctrl + ⇧ Shift + O ( Codec Info και Additional info).

Πάτα το ctrl+shift+D

Link to comment
Share on other sites

Σε με kodi 18.6 με gkobu δεν δουλεύει το netflix.

Η αναβάθμιση που πήρε το Netflix plugin δημιούργησε το θέμα με τα backround services.

Έκανα downgrade στην προηγούμενη και τα background services ξεκινάνε κανονικά και βλέπουμε την λίστα.

Τώρα επανήλθε το αρχικό πρόβλημα που μάλλον αφορά το esn.

(Request failed validation during key exchange) Αλλάζοντας esn και βάζοντας ενα αλλο απο αυτα που προτείνει ο δημιουργός του plug-in σε παρόμοιο πρόβλημα σε άλλο χρηστη αλλάζει το σφάλμα σε κάτι άλλο.

Ενω στον χρήστη που ρωτάει διορθώνεται.

https://github.com/Castagn...lix/issues/404

Κανα esn για δοκιμή η λύση έχετε έχετε?

Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω λιγάκι θέλω.όταν χρησιμοποιώ στο pc το cc cleaner σε αυτή την περίπτωση σβήνονται κάποια δεδομένα στο kodi ;

:):):):):)

 

Δεν εχω διαπιστωσει κατι τετοιο. Χρησιμοποιω τακτικα το ccleaner

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την περίοδο αν δεν έχεις RD αξίζει να στήσεις kodi? Υπάρχει κανένα addon που να δουλεύει σταθερά με free links?

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την περίοδο αν δεν έχεις RD αξίζει να στήσεις kodi? Υπάρχει κανένα addon που να δουλεύει σταθερά με free links?

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Elementum και πάντα βλέπω HD χωρίς κανένα κόλλημα εδώ και μήνες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την περίοδο αν δεν έχεις RD αξίζει να στήσεις kodi? Υπάρχει κανένα addon που να δουλεύει σταθερά με free links?

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Δες και το magic dragon, σταθερή αξία.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα rasberry ξεχασμένο θέλω να του βάλω Netflix. και θέλω ένα μόνο πρόσθετο πχ elementum πού γράφετε πιο πάνω.υπαρχει ένας οδηγός και επίσης για ελληνικούς υπότιτλους γιατί έχω χρόνια να ασχοληθώ;ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,τόσο καιρό έχω το κοντι με το 4d add-on , αν στήσω από την αρχή το κοντι μπορώ να βάλω κάποια από τα add-on χωρίς να αλλάξει το θέμα του κοντι; Με ενδιαφέρει να βάλω τα παιδικά ,ξένες σειρές ,ελληνικές σειρές, ξένες ταινίες ,ελληνικές ταινίες και ελληνικά κανάλια .

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,τόσο καιρό έχω το κοντι με το 4d add-on , αν στήσω από την αρχή το κοντι μπορώ να βάλω κάποια από τα add-on χωρίς να αλλάξει το θέμα του κοντι; Με ενδιαφέρει να βάλω τα παιδικά ,ξένες σειρές ,ελληνικές σειρές, ξένες ταινίες ,ελληνικές ταινίες και ελληνικά κανάλια .

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To 4d δεν ειναι add-on .....build ειναι. Στησε το κοντι εκ νεου με καποιο αλλο ελληνικο Build που ειναι πληρες.

Link to comment
Share on other sites

Οκ να το πω αλλιώς ,μου αρέσει περισσότερο το theme του kodi ,δε θέλω να βάλω build , αν θα ήθελα να συνεχίσω να βλέπω ελληνικές ταινίες και σειρές ,ελληνικά κανάλια ,παιδικά ,και ξένες ταινίες και σειρές χωρίς να βάλω κάποιο build πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι ελληνικές ταινίες οι περισσότερες δεν παίζουν στο κοντι, υπάρχει κάποιο site ή άλλος τρόπος να τις βλέπουμε τις πιο πολλές?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οκ να το πω αλλιώς ,μου αρέσει περισσότερο το theme του kodi ,δε θέλω να βάλω build , αν θα ήθελα να συνεχίσω να βλέπω ελληνικές ταινίες και σειρές ,ελληνικά κανάλια ,παιδικά ,και ξένες ταινίες και σειρές χωρίς να βάλω κάποιο build πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν θελεις να βαλεις ετοιμο build τοτε θα πρεπει να βαλεις ξεχωριστα τα προσθετα που σου χρειαζονται.

Κοιταξε εδω https://www.pcsteps.gr/321439-kodisteps-%cf%80%ce%bb%ce%ae%cf%81%ce%b7%cf%82-%ce%bf%ce%b4%ce%b7%ce%b3%cf%8c%cf%82-%cf%84%cf%89%ce%bd-%ce%ba%ce%bf%cf%81%cf%85%cf%86%ce%b1%ce%af%cf%89%ce%bd-%ce%bd%ce%ad%cf%89%ce%bd-add-on/

 

και εδω https://www.pcsteps.gr/category/%ce%b5%ce%b2%ce%b4%ce%bf%ce%bc%ce%b1%ce%b4%ce%b9%ce%b1%ce%af%ce%b5%cf%82-%cf%83%cf%84%ce%ae%ce%bb%ce%b5%cf%82/kodisteps/

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα,αν βαλω το 4d build ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να βαλω στο μενου την επιλογη για εξοδο και επανεκινηση?
Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα,αν βαλω το 4d build ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να βαλω στο μενου την επιλογη για εξοδο και επανεκινηση?

 

Αυτη η επιλογη υπαρχει σε ολα τα builds

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η επιλογη υπαρχει σε ολα τα builds

 

εμενα δεν την εχει,το εχεις δοκιμασει εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις να με βοηθήσει για το YouTube για να λειτουργήσει ; Κάποιο κωδικό παίρνω από κάποιο site της Google που λέγεται API key αλλά δεν έχω καταφέρει να δουλέψει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...