Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στη Γερμανία ΜΟΝΟ vpn αλλιώς ο μισθός σου θα πηγαίνει στα πρόστιμα .
Κάποια πρόταση για κάποιο καλό δοκιμασμένο; και σε ποια χώρα να μπαίνω μέσω VPN; ακόμα και σε σερβερ Γερμανίας να μπαίνω αν είμαι μέσω VPN είμαι καλυμμένος;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάποια πρόταση για κάποιο καλό δοκιμασμένο; και σε ποια χώρα να μπαίνω μέσω VPN; ακόμα και σε σερβερ Γερμανίας να μπαίνω αν είμαι μέσω VPN είμαι καλυμμένος;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έχω δοκιμάσει 4-5 και σε διαφορετικές πλατφόρμες, πολύ ευχαριστημένος ήμουν με το nord (με πληρωμή). Βασικό σε τι θα το δουλέυεις το kodi; Υπάρχει και η άλλη η λύση η οποία θα ήταν πολύ καλύτερη για εσένα (σε περίπτωση που δεν δουλέψει το vpn στο μηχάνημα ( για 1001 λόγους) να πάρεις ένα router που υποστηρίζει dd wrt κάνεις μια συνδρομή χρόνου , περνάς τα στοιχεία στο dd wrt από το vpn και ότι έχεις συνδεδεμένο εκεί (π.χ. το kodi ή και το κινητό με τίποτα Streaming app) θα βγαίνει μόνο από vpn

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα, τον λίγο καιρό που χρησιμοποιώ το Kodi, το είχα αποκλειστικά λόγω της εμφάνισης που δίνει στο μενού του με τα posters και info για τις ταινίες και σειρές που έχω στον σκληρό μου δίσκο.

Είχα εγκατεστημένο και το The Crew build με το Aeon MQ 8 skin, χωρίς να καταλάβω σε τι βοηθάει το build !!

 

Χτες είπα να ασχοληθώ λίγο παραπάνω και εγκατέστησα και το No Limits Magic build, το οποίο έχει ως προς επιλεγμένο skin το Aeon Box: Silver.

Αυτό που πρόσεξα είναι ότι με το No Limits build, στα Movies και TV Shows tabs μού έχει προτεινόμενες ταινίες και σειρές για online προβολή, κάτι που δεν έβλεπα στα αντίστοιχα tabs με το The Crew build και το MQ 8 skin.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: το The Crew build με το MQ 8 skin, στα παραπάνω tabs μού εμφάνιζε τις ταινίες και σειρές από τον σκληρό μου δίσκο (είχα ορίσει τα αντίστοιχα paths νωρίτερα από το Library), ενώ με το No Limits build και το Silver skin ΔΕΝ μου εμφανίζει τις ταινίες και σειρές, παρά μόνο όπως έγραψα παραπάνω τις προτεινόμενες.

 

Υπάρχει τρόπος να εμφανιστούν και οι δικές μου ταινίες και σειρές από τον σκληρό δίσκο, ή να απεγκαταστήσω το build και να βάλω το MQ 8 skin πάλι;

 

 

Η αλήθεια είναι πως δύσκολα θα δω κάποια από τις online, λέω να κρατήσω και να χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο build μόνο και μόνο για το ότι στην οθόνη φαίνονται πολλές ταινίες και σειρές, και κάποια στιγμή δεν ξέρεις.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πρόσθετο tempest σάν να έχει τελευταία όλο και λιγότερες πηγές ή μου φαίνετε;

σε αυτή την περίπτωση άν βάλω REAL DEBRID θα έχω περισσότερες πηγές;

:):):):):):)

 

Πάντα με το real debrid έχεις περισσότερες πηγές, με καλύτερη ποιότητα και λιγότερο buffering.

 

Μέχρι τώρα, τον λίγο καιρό που χρησιμοποιώ το Kodi, το είχα αποκλειστικά λόγω της εμφάνισης που δίνει στο μενού του με τα posters και info για τις ταινίες και σειρές που έχω στον σκληρό μου δίσκο.

Είχα εγκατεστημένο και το The Crew build με το Aeon MQ 8 skin, χωρίς να καταλάβω σε τι βοηθάει το build !!

 

Χτες είπα να ασχοληθώ λίγο παραπάνω και εγκατέστησα και το No Limits Magic build, το οποίο έχει ως προς επιλεγμένο skin το Aeon Box: Silver.

Αυτό που πρόσεξα είναι ότι με το No Limits build, στα Movies και TV Shows tabs μού έχει προτεινόμενες ταινίες και σειρές για online προβολή, κάτι που δεν έβλεπα στα αντίστοιχα tabs με το The Crew build και το MQ 8 skin.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: το The Crew build με το MQ 8 skin, στα παραπάνω tabs μού εμφάνιζε τις ταινίες και σειρές από τον σκληρό μου δίσκο (είχα ορίσει τα αντίστοιχα paths νωρίτερα από το Library), ενώ με το No Limits build και το Silver skin ΔΕΝ μου εμφανίζει τις ταινίες και σειρές, παρά μόνο όπως έγραψα παραπάνω τις προτεινόμενες.

 

Υπάρχει τρόπος να εμφανιστούν και οι δικές μου ταινίες και σειρές από τον σκληρό δίσκο, ή να απεγκαταστήσω το build και να βάλω το MQ 8 skin πάλι;

 

 

Η αλήθεια είναι πως δύσκολα θα δω κάποια από τις online, λέω να κρατήσω και να χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο build μόνο και μόνο για το ότι στην οθόνη φαίνονται πολλές ταινίες και σειρές, και κάποια στιγμή δεν ξέρεις.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Θα πας System-->Interface-->Skin-->Configure Skin-->Main Menu-->Set up the Silver skin main menu και από το αριστερό πλευρικό μενού θα κάνεις enable την καρτέλα videos

Link to comment
Share on other sites

Θα πας System-->Interface-->Skin-->Configure Skin-->Main Menu-->Set up the Silver skin main menu και από το αριστερό πλευρικό μενού θα κάνεις enable την καρτέλα videos

 

 

Σ' ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω το απόγευμα που θα πάω στο σπίτι.

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς γιατί το stalker client μου βγάζει πρόβλημα ταυτοποίησης όταν συνδέομαι με vpn και όχι όταν το βγάζω;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πας System-->Interface-->Skin-->Configure Skin-->Main Menu-->Set up the Silver skin main menu και από το αριστερό πλευρικό μενού θα κάνεις enable την καρτέλα videos

 

 

Βρήκα χρόνο και το εγκατέστησα και στο κινητό, και δεν βρίσκω πουθενά την καρτέλα videos για να την κάνω enable.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα χρόνο και το εγκατέστησα και στο κινητό, και δεν βρίσκω πουθενά την καρτέλα videos για να την κάνω enable.

 

Θα πας:

 

System-->Media-->Library-->Manage Sources Videos...-->+Add videos...-->Browse και θα επιλέξεις τον φάκελλο που έχεις τις ταινίες σου.

 

Αφού επιλέξεις τον φάκελλο σου, θα στον εμφανίσει στην ίδια καρτέλα με το +Add Videos...

 

Θα πατήσεις παρατεταμένα πάνω στον φάκελλο σου και από το μενού που θα σου βγάλει, θα επιλέξεις Add to favourites.

 

Στο κεντρικό μενού θα πας στα αγαπημένα και μέσα εκεί θα βρεις τον φάκελλο με τις ταινίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μέσα στο kodi την ανάλυση δεν μπορώ να την αλλάξω, είναι γριζαρισμενη στα 1080 όπως και το refresh rate , παρόλο που η τηλεόραση είναι 4κ , και δεν μου επιτρέπει άλλη ανάλυση εκτός από αυτή 1080;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μέσα στο kodi την ανάλυση δεν μπορώ να την αλλάξω, είναι γριζαρισμενη στα 1080 όπως και το refresh rate , παρόλο που η τηλεόραση είναι 4κ , και δεν μου επιτρέπει άλλη ανάλυση εκτός από αυτή 1080;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8065145

Post #16022 (για λόγους αρχειοθέτησης το βάζω και εδώ).

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ λίγο για το off topic. Μεταξύ stremio και kodi που πιστεύετε ότι υστερεί το stremio;

Εγώ το δοκίμασα πάντως και υπερτερεί λιγάκι σε ταινίες και μειονεκτει σε αθλητικά. Το kodi είναι έτη φωτός μπροστά σε αθλητικά addon

 

 

Ναι απλά να θυμίσω ότι το kodi δεν είναι μόνο για να "βλέπεις" ταινίες ή αθλητικά

Είναι ολόκληρο media center,μην μπερδευομαστε

Άλλο το ένα άλλο το αλλο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ λίγο για το off topic. Μεταξύ stremio και kodi που πιστεύετε ότι υστερεί το stremio;

 

Εγώ το δοκίμασα πάντως και υπερτερεί λιγάκι σε ταινίες και μειονεκτει σε αθλητικά. Το kodi είναι έτη φωτός μπροστά σε αθλητικά addon

Δεν συγκρίνονται καθόλου.

Το Kodi ανάλογα με το add-on , κάνει παπάδες.

 

Το μόνο που μπορώ να δω ως καλύτερο σε stremio και τα άλλα παρόμοια είναι η ευκολία χρήσης. Το Kodi θέλει λίγο παραπάνω διάβασμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά βοθήστε με λιγάκι.το πρόσθετο exodous έχει 2 εκδοχές;το ρωτάω γιατί σαν α θυμάμαι ότι είχε Ελληνικό μενού κάποτε.

δηλαδή άν υπάρχει η παλιά έκδοση με Ελληνικά πως μπορώ να την περάσω;

:):):):):)

 

Τώρα είναι exodus redax. Δεν έχει ελληνικό μενού, όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα tv box 2/16 4.4.2.

Κατέβασα το mygicaMedi αλλά δεν μου φορτώνει sport devil μου βγάζει αυτό το σφάλμα .

Μήπως κάποιος γνωριζει να με βοηθήσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

IMG_20200909_203032.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα tv box 2/16 4.4.2.

 

Κατέβασα το mygicaMedi αλλά δεν μου φορτώνει sport devil μου βγάζει αυτό το σφάλμα .

 

Μήπως κάποιος γνωριζει να με βοηθήσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

IMG_20200909_203032.jpg

Δεν μπορώ να δω την φώτο σου, αλλά με τόσο παλιό Android μπορεί να φταίει και ασυμβατότητα με νεώτερα add On.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Sportdevil

The dependency on

script.module.pycryptodome version.

Αυτό το μήνυμα μου βγάζει τέρμα επάνω δεξιά.

καιρός να πας σε καινούργιο μποξάκι;) Τέτοια μηνύματα άρχισε να μου βγάζει παλιότερα το CS918 που είχα και το έδωσα (ασυμβατότητες με python κλπ).

Με ένα οικονομικό S905X3 θα βρεις την υγειά σου.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω ένα τv box. 2/16 με 4.4.2.

Φόρτωσα το mygica media center αλλά δεν μπορώ να φορτώσω sport devil γενικα τα αθλητικά γιατί μου βγάζει ένα μήνυμα επάνω δεξιά

Sportdevil

The dependency on

script.module.pycryptodome version.

Μήπως καμμία βοήθεια.

Η version είναι στο ένα που τα τρέχει όλα

0.3.21

Στην δε άλλη version από ίδιο μηχανημα

που δεν μου τα τρέχει είναι 0.5.6

Εάν φταίει η version που μπορώ να βρω την version 0.3.21 εάν όντως φταίει η version η άραγε τι μπορεί να φταίει.

 

Γράφω ακριβώς το τι μου βγάζει σε δύο ίδια box.

Το ένα δουλεύει άψογα με παλιά version και το άλλο δεν μου φορτώνει αθλητικα με νέα version

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γράψε μου ακριβώς τον τύπο και από πού το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Γράψε μου ακριβώς τον τύπο και από πού το πήρες.

Κατάλαβα καλά? Ρωτάς εμένα για νέο κουτί ή κάτι άλλο?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλά καταλαβες! Ναι θέλω να μου πεις ποιο ακριβώς και από που

Το πιο θα πάρεις είναι καθαρά δική σου επιλογή. Εγώ έχω από το Φεβρουάριο το H96 max X3 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μάλιστα έκτοτε το έχουν πάρει αρκετοί. Κατά την γνώμη μου εκτός ότι είναι από τα πιο φθηνά είναι και Vfm. Το πήρα από Banggood με Priority Direct Male (συνολικό κόστος τότε 35,00 τώρα πρέπει να έχει περίπου 40 η έκδοση 4/32). Όμως υπήρξε και φίλος που το πήρε από aliexpress και Ευρωπαική αποθήκη (Τσεχοσλοβακία - CZ) που ίσως και να έρχεται νωρίτερα. Ψάχνεις και βρίσκεις.

Ίσως καλό θα ήταν να διαβάσεις μερικές από τις τελευταίες σελίδες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=1074

ίσως και πιο μπροστά από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=1064

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο θα πάρεις είναι καθαρά δική σου επιλογή. Εγώ έχω από το Φεβρουάριο το H96 max X3 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μάλιστα έκτοτε το έχουν πάρει αρκετοί. Κατά την γνώμη μου εκτός ότι είναι από τα πιο φθηνά είναι και Vfm. Το πήρα από Banggood με Priority Direct Male (συνολικό κόστος τότε 35,00 τώρα πρέπει να έχει περίπου 40 η έκδοση 4/32). Όμως υπήρξε και φίλος που το πήρε από aliexpress και Ευρωπαική αποθήκη (Τσεχοσλοβακία - CZ) που ίσως και να έρχεται νωρίτερα. Ψάχνεις και βρίσκεις.

Ίσως καλό θα ήταν να διαβάσεις μερικές από τις τελευταίες σελίδες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=1074

ίσως και πιο μπροστά από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=1064

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια,και φυσικά είναι δική μου επιλογή για την επιλογή αγοράς tv box

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια,και φυσικά είναι δική μου επιλογή για την επιλογή αγοράς tv box
Το ίδιο σου είχα πει και πριν, ότι φταίει που είναι παλιό το μηχάνημα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πρόσθετο ταινιών filmnet άν δέν κάνω λάθος μόνο σε build grecotm βρίσκετε;ή μπορούμε και αλλού

:):):):):)

 

Μονο σε build.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το plugin.video.live.streamspro

για να βλέπει ελληνικά κανάλια;

Ποια λίστα του δουλεύει καλά;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...