Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στο mi box μπορείς

Ip βάζεις την ip που θέλεις να έχει το mibox

Subnet 255.255.255.0

Πύλη την ip του ρούτερ

Dns 8.8.8.8

Secondary dns 8.8.4.4

 

Μπορείτε επίσης να κατεβάσετε μια οποιαδήποτε εφαρμογή "dns changer" από το play store και με ένα κλικ αλλάζουν τα dns και με τον ίδιο τρόπο επαναφέρονται.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

για να καταλάβω καλύτερα.Ειτε βάλω πληρωμένο vpn ειτε αλλάξω dns ειναι ένα και το ίδιο ή έχουν κάποια διαφορά;

 

:):):):):)

 

 

 

Η διαφορά είναι ότι με το dns απλά παρακαμπτεις την απαγόρευση,ενώ με το vpn είσαι πιο καλυμμένος γιατί δε σε βρίσκουν κιόλας

Στην παρούσα φάση στην Ελλάδα ίσως μόνο dns φτάνει,αν φτάσουμε σε επίπεδο Αγγλίας ή Γερμανίας θα θέλουμε και vpn

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είμαι off topic αλλά μήπως ξέρουμε κάποιο καλό-οικονομικό router που να παίρνει vpn? Της vodafone δεν...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είμαι off topic αλλά μήπως ξέρουμε κάποιο καλό-οικονομικό router που να παίρνει vpn? Της vodafone δεν...

Δεν αξίζει να έχεις συνέχεια vpn στο router σου γιατί απλά θα πρέπει να πληρώσεις και αν θέλεις και torrent ανεβαίνει το ποσό, η μια λύση για vpn σε router είναι το DD-WRT αλλά θα πρέπει να αγοράσεις ένα υποστηριζόμενο router και να του περάσεις το firmware, άλλη πιο απλή λύση είναι να περάσεις ένα πρόγραμμα σαν το openvpn με το vpnbook ή παρόμοια που σε δίνουν κάποια giga δωρεάν (windscribe,opentunnel...) παρόμοια κατάσταση μπορείς να έχεις και σε android συσκευή με αντίστοιχα προγράμματα .

και πάντα ανάλογα το τι θέλεις να κάνεις με το vpn

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ασχολούμαι και έχω χάσει τις εξελίξεις το gkn υπάρχει; Είναι μήπως καλύτερο το grecotm;

Προτείνεται κάτι ή είναι περί ορέξεως;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ το Kodi σε Raspberry με technewslogy.

Είχα καιρό να το χρησιμοποιήσω και είπα να το ξαναδοκιμάσω.

Έβαλα Real Debrid και προσπαθώ δω ταινία. Ενώ η ταινία παίζει άψογα και δεν έχω πρόβλημα, από υπότιτλους δεν έχω τίποτα : ούτε ελληνικούς ούτε αγγλικούς. Το Opensubtitles βγάζει error ενώ το subtitles.gr και το Greek subs δεν βγάζει τίποτα. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

Έχω χάσει επεισόδια με τα addon των υποτίτλων;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ το Kodi σε Raspberry με technewslogy.

Είχα καιρό να το χρησιμοποιήσω και είπα να το ξαναδοκιμάσω.

Έβαλα Real Debrid και προσπαθώ δω ταινία. Ενώ η ταινία παίζει άψογα και δεν έχω πρόβλημα, από υπότιτλους δεν έχω τίποτα : ούτε ελληνικούς ούτε αγγλικούς. Το Opensubtitles βγάζει error ενώ το subtitles.gr και το Greek subs δεν βγάζει τίποτα. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

Έχω χάσει επεισόδια με τα addon των υποτίτλων;

 

και εγω σημερα με readebrid κτλ εχω τεραστιο θεμα με τους υποτιτλους ...

Link to comment
Share on other sites

και εγω σημερα με readebrid κτλ εχω τεραστιο θεμα με τους υποτιτλους ...

για δες μήπως αντί για το όνομα της ταινίας βγάζει άσχετα π.χ. η ταινία είναι το mile 22 αλλά στο real debrid (το συναντάω συχνά) την βγάζει ως movierd.mp4 οπότε σε αυτή την περίπτωση δεν θα σε βρει ποτέ υπότιτλους, δοκίμασε να ψάξεις τον υπότιτλο χειροκίνητα με την αναζήτηση , εκεί λογικά θα σε βγάλει

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ το Exodus από kodibae 7.00 μου βγάζει no stream available. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Sent from my MI PAD 4 PLUS using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από χθες το βράδυ το Exodus από kodibae 7.00 μου βγάζει no stream available. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Sent from my MI PAD 4 PLUS using Tapatalk

 

Edit: είχα απενεργοποίηση το exodus scrapers κατά λάθος.

Όλα καλά τώρα

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ακόμα το exodus παιδιά ή είναι κάποια συγκεκριμένη fork έκδοση?.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ακόμα το exodus παιδιά ή είναι κάποια συγκεκριμένη fork έκδοση?.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Και το exodus φορκ είναι.

Google exodus 7 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. καθ΄ 'ότι ολίγον άσχετος από Kodi και builds.

 

Χθες εγκατέστησα στο PC το Kodi (17.6 Krypton) και έβαλα το GKN Wizard. Δοκιμαστικά εγκατέστησα ένα από τα έτοιμα Build που βρήκα (DS) , ενώ στη συνέχεια εγκατέστησα και το J4K, το οποίο μου άρεσε λίγο περισσότερο. Όταν επιχείρησα να ανοίξω αργότερα το Kodi με έβαλε κατευθείαν στο skin του J4K.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μπορώ να κάνω εναλλαγής μεταξύ των builds (υπάρχει σχετική επιλογή που δεν έχω δει?), όταν μπαίνω στο Kodi ή το τελευταίο που κατεβάζω αντικαθιστά το προηγούμενο??

 

Ευχαριστώ πολύ.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ένα μπορείς να έχεις. Μπορείς να βάλεις ένα άλλο fork του Kodi πχ ftmc και μετά να έχεις εκεί διαφορετικό build.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. καθ΄ 'ότι ολίγον άσχετος από Kodi και builds.

 

Χθες εγκατέστησα στο PC το Kodi (17.6 Krypton) και έβαλα το GKN Wizard. Δοκιμαστικά εγκατέστησα ένα από τα έτοιμα Build που βρήκα (DS) , ενώ στη συνέχεια εγκατέστησα και το J4K, το οποίο μου άρεσε λίγο περισσότερο. Όταν επιχείρησα να ανοίξω αργότερα το Kodi με έβαλε κατευθείαν στο skin του J4K.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μπορώ να κάνω εναλλαγής μεταξύ των builds (υπάρχει σχετική επιλογή που δεν έχω δει?), όταν μπαίνω στο Kodi ή το τελευταίο που κατεβάζω αντικαθιστά το προηγούμενο??

 

Ευχαριστώ πολύ.

Στο pc είναι είναι απλό ... κατέβασε την portable έκδοση του kodi .Με αυτό τρόπο μπορείς να έχεις όσες εκδόσεις θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Στο pc είναι είναι απλό ... κατέβασε την portable έκδοση του kodi .Με αυτό τρόπο μπορείς να έχεις όσες εκδόσεις θέλεις!

 

Υπαρχει portable εκδοση??

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα για αρχή βοήθεια στο στήσιμο μέχρι Να πειραματιστώ και να το μάθω μόνος; είναι εύκολο να με βοηθήσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπες στο site του PcSteps (αν συνιστά διαφήμιση διαγράψτε το) και δες τα σχετικά άρθρα για εγκατάσταση Kodi σε η/υ - κινητό - tv box. Και εγώ ως αρχάριος ψαχνόμουν στο google και έπεσα στον αναλυτικότατο και κατατοπιστικό οδηγό του. Είναι πανεύκολο, αρκεί να ακολουθήσεις κατά γράμμα τις οδηγίες του.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να ρωτήσω υπάρχει θέμα με το subtitles.gr ? Χθες δεν μου έβρισκε υπότιτλους με τίποτα

 

Δοκίμασες χειροκίνητη αναζήτηση πολλές φορές βοηθάει

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες χειροκίνητη αναζήτηση πολλές φορές βοηθάει

Δυστυχώς δεν βρίσκει ούτε με χειροκίνητη αναζήτηση :-(

Μονο με το opensubtitles βρίσκω αλλά ελάχιστους και οι περισσότεροι πατάς πάνω τους και δεν κατεβαίνουν

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους στις ταινίες Real Debrid και εγώ (και στο Subtitles.gr και στο opensubtiles).

Έκανα υπομονή μήπως ήταν κάτι προσωρινό αλλά τίποτα. Κάνει μια στιγμή ότι τους βρίσκει και δείχνει κάτι στην οθόνη αλλά αμέσως μετά εξαφανίζονται και δεν μπορώ να βρώ τίποτα.

Επίσης δοκίμασα χειροκίνητη αναζήτηση αλλά τίποτα.

Πρέπει να βάλω κάποιο add-on? Γίνεται να φορτώνω ταινία από Real Debrid και υπότιτλους από usb stick?

Y.Γ Ξέχασα να πώ ότι συνδέομαι μέσω VPN (PIA) δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...